Noderīgi padomi

Skrejritenis - pozitīvas emocijas un aktīvs ķermenis arī pieaugušajiem

5/5
16 03 2020

Skrejriteņi nav tikai bērnu un pusaudžu privilēģija - šos braucamos kā ikdienas sabiedrotos izvēlas arī pieaugušie. 

Tomēr dažkārt īstā skrejriteņa izvēle var nebūt nemaz tik vienkāršs uzdevums - īpaši tādēļ, ka piedāvājums ir gana daudzveidīgs. 

Kam tad pievērst uzmanību, izvēloties skrejriteni? To noskaidrosim šī raksta turpinājumā. 

Skrejriteņa izmantošanas mērķis 

Lielākoties skrejriteņitiek iegādāti vienam vai abiem no šiem mērķiem: 

 • ikdienas gaitām;
 • atpūtai brīvdienās.

Zinot galveno skrejriteņa izmantošanas mērķi, būs vieglāk saprast, kādiem parametriem pievērst pastiprinātu uzmanību. 

Trīs galvenie kritēriji 

Ir daži apsvērumi, kas ir svarīgi vienmēr - neatkarīgi no skrejriteņa izmantošanas mērķa. Tie ir praktiskums un ērtības, ātrums, kādu iespējams sasniegt, kā arī komforts un braukšanas kvalitāte. 

Tehniskie parametri 

Iepriekš minētos trīs galvenos kritērijus tiešā veidā ietekmē skrejriteņa tehniskie parametri:

 • Riteņu izmērs;
 • Pamatnes izmērs;
 • Pamatnes augstums (attālums no zemes);
 • Amortizatoru esamība;
 • Bremžu sistēma;
 • Skrejriteņa materiāls;
 • Papildu iespējas (piemēram, statīvs, iespēja salocīt skrejriteni kompaktākā izmērā utt.);
 • Kopējā velosipēda kvalitāte

Zinot šo parametru priekšrocības un trūkumus, izdarīt labāko izvēli būs daudz vienkāršāk. 

Turpinājumā nedaudz vairāk par to, kā šie tehniskie parametri ietekmē skrejriteņa veiktspēju, komfortu un praktiskumu. 

Riteņu izmērs 

Riteņa izmērs ir acīmredzamākā atšķirīgā dažādu skrejriteņu pazīme. 

Lielākajai daļai skrejriteņu riteņi ir izgatavoti no plastmasas serdenes, kas iestrādāts poliuretānā. Tas ir ļoti efektīvs materiāls riteņiem, kurus izmanto uz pilsētai raksturīgām virsmām. Poliuretāns ir viegls, izturīgs pret nodilumu, tam ir pietiekami laba saķere un atsitiena spēja ( spēja atgriezties sākotnējā formā pēc īslaicīgas saspiešanas svara vai spiediena dēļ).

Runājot par riteņu izmēriem, ir skaidrs, ka tiem ir ne tikai vizuālas atšķirības:

 • Lielu riteņu galvenās priekšrocības ir labāka triecienu absorbācija, ērtāka un drošāka braukšana pa dažādām ceļu virsmām. Pie trūkumiem var minēt lielāku skrejriteņa kopējo svaru, kā arī zemākas manevrēšanas iespējas;

 • Mazu riteņu būtiskākās priekšrocības ir salīdzinoši mazāks svars, vienkāršāka vadāmība. Trūkumi - zemāka rites efektivitāte, braucot rada lielāku vibrēšanu. 

1 Skrejritenis Flow 125 Foldable Globber, 473-101, melns-zils cena un informācija | Skrejritenis Flow 125 Foldable Globber, 473-101, melns-zils | 220.lv 6 € ATLAIDE NO 60 €
€ 7999 4.8/5 2d. 13st.
Uz grozu
6 € ATLAIDE NO 60 €

Mazāki riteņi nodrošina ērtības - tie ir vieglāk pārnēsājami un manevrējami, bet zaudē lielākiem riteņiem ar veiktspēju un komfortu. 

Skrejriteņa pamatnes izmērs 

Pamatnes (platformas) izmēru lielā mērā ietekmē riteņu izmērs. Jo riteņi lielāki, jo lielāka arī skrejriteņa platforma. Un otrādi. 

Lielāka platforma nodrošina vairākas priekšrocības, piemēram, uz tās ir ērtāk uzkāpt, vienkāršāk mainīt pēdas stāvokli. Ja runājam par trūkumiem - šādi skrejriteņi parasti ir lielāki un smagāki. 

Mazāka izmēra platforma nozīmē, ka skrejritenis ir mazāks un vieglāks, taču ar to būs sarežģītāk veikt garas distances - tas nenodrošina tik lielu komfortu. 

Bremžu sistēma 

Uzmanība jāpievērš arī bremžu sistēmai. Daļa skrejriteņu ir aprīkoti ar rokas bremzēm, tomēr daudz izplatītāks variants ir kājas bremze - bremzēšana notiek, uzliekot pēdu uz aizmugurē esošās detaļas, kas parasti kalpo arī kā dubļu sargs. 

Abi bremžu veidi ir vienkārši izmantojami un efektīvi, tādēļ tas vairāk ir gaumes jautājums. 

Kopējā kvalitāte 

Kopējai kvalitātei ir liela ietekme uz skrejriteņa sniegumu un braukšanas kvalitāti. Viens no drošākajiem veidiem, kā nekļūdīties, ir izvēlēties labi zināma zīmola ražojumu. Populārās preču zīmes nevēlas riskēt ar reputāciju, tādēļ sevišķu uzmanību pievērš savu ražojumu kvalitātei. 

Izvēloties zemākas kvalitātes skrejriteni, Jūs, iespējams, ietaupīsiet naudu, bet riskēsiet sastapties ar virkni problēmu, piemēram, augstu vibrāciju un trokšņu līmeni, dažādiem detaļu bojājumiem, lielākām iespējām gūt traumas un, visbeidzot, īsu skrejriteņa kalpošanas laiku. 

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?