Noderīgi padomi

Spēļu dators - kā izvēlēties? Kādu iegādāties?

4.5/5
21 03 2018

Izvēlamies labu stacionāro spēļu datoru.

Modernās datorspēles – tie ir nestandarta tehniskie risinājumi, kas priecē ar savu grafiku, sižetu un fiziku. Tai pašā laikā, tieši tās piespiež virtuālās izklaides cienītājus regulāri atjaunināt konkrētus komponentus, vai pat iegādāties jaunas ierīces tajā gadījumā, ja esošo ierīču vecums ir vairāki gadi.

Protams, vairums spēles ir iespējams spēlēt arī vidējas klases datoros, taču šajā gadījumā ir vērojami laidenuma defekti, detalizētības defekti un grafiskā attēla krasuma defekti. Tādēļ patiesi spēļu cienītāji ir gatavi iztērēt ļoti lielas naudas summas, lai vēlamās spēles darbotos labi.

Diemžēl, attiecībā par datorspēlēm, pastāv vēl kāda problēma – ik gadu parādās arvien jaunas, interesantas un sarežģītas spēles, kā sakarā ar esošajiem komponentiem nav pietiekams, lai nodrošinātu vēlamo kvalitāti. Šajā sakarā spēlētāji ir spiesti pastāvīgi atjaunināt esošo aprīkojumu: iegādāties videokartes, RAM atmiņu, procesorus vai pat mātes plates.

Portatīvie spēļu datori

Lai būtu viss spēļu komplekts, nepieciešams apdomāt par pietiekami lielu telpu, jaudīgu barošanas avotu, dzesēšanas efektivitāti – tas viss prasa salīdzinoši lielus izdevumus. Taču tas nebūt nenozīmē to, ka spēļu datora sakarā ir vajadzīgs iztērēt 1300 – 2300 eiro, jo arī daudz lētāki varianti spēj nodrošināt augstas kvalitātes izklaides.

Stacionārais dators vai piezīmjdators?

Tiem, kuriem tikai sākas piedzīvojumi spēļu pasaulē, rodas ļoti daudz jautājumu. Viens no visbiežāk sastopamajiem jautājumiem: kādu datoru izvēlēties – stacionāro vai piezīmjdatoru. Protams, sākumā ir jāuzdod jautājums, kādā veidā tikt izmantots dators. Tipiskais spēļu piezīmjdators ir pārmērīgi dārgs, pat to pašu summu ir iespējams nokomplektēt ievērojami efektīvāku stacionāro datoru. Tādēļ, ja dators netiks pārvietots vai izmantots, piemēram, ceļā (kaut arī Jums ir jāsaprot, ka spēļu datori ir pietiekami lieli un smagi), tad ieteicams izvēlēties tradicionālo risinājumu.

Stacionārie spēļu datori

Kas ir midi tower?

Midi tower – tas ir datora korpuss ar vidējiem izmēriem. Šādā korpusā ir iespējas uzstādīt no trim līdz četriem lieliem diskiem un divus mazus diskus. Midi tower – tas ir ļoti izplatīts korpusa veids. Tas apvieno funkcionalitāti un pieņemamu izmēru vairums lietotājiem. Midi tower – tas ir kompromisa variants starp big tower un mini tower.

Stacionārā spēļu datora priekšrocības un trūkumi

PRIEKŠROCĪBAS TRŪKUMI
Salīdzinoši lēts Nepietiekama mobilitāte
Vieglas uzlabošanas iespēja Aizņem daudz vietas
Par līdzīgu cenu ir iespējams nokomplektēt produktīvu risinājumu
Iespēja izveidot modernu aprīkojumu

Spēļu piezīmjdatora priekšrocības un trūkumi

PRIEKŠROCĪBAS TRŪKUMI
mobils mazas uzlabošanas iespējas (grūti nomainīt tādus komponentus, kā procesors, mātes plate vai videokarte)
aizņem maz vietas mazāka veiktspēja, salīdzinājuma ar stacionāro datoru, par to pašu cenu

Noderīga informācija!

Vai esat aizdomājušies par jaunu datorkomplektu? Pateicoties mūsu palīgiem, Jūs viegli atradīsiet un adaptēsiet komponentus, no kā Jūs vēlētos izveidot savu konfigurāciju. Ja Jūs gribat, lai mūsu servisa centra speciālisti sakomplektētu Jūsu datoru, pasūtiet komplektēšanas pakalpojumu. Lai veicas!

Komponenti:

Videokarte

Bez tās nav iespējams palaist jebkuru spēli. Tostarp, tā ir atbildīga par attēla izveidi un tā novietojumu ekrānā. Spēļu komplektācijas sakarā būtu jāatsakās no iebūvētās atmiņas kartes un jāveic investīcijas ārējā grafiskajā risinājumā (atsevišķā). Šobrīd grafiskās kartes piedāvā divi ražotāji:

 • nVidia
 • AMD

Top Videokartes

Katram no tiem ir savi piekritēji un pretinieki, kaut arī „nVidia” modeļi ir populārāki. Izvēloties konkrētu modeli, vispirms jau vajadzētu pārbaudīt ne tikai pašu specifikāciju, bet arī apskatus un citas darba tabulas, kas ilustrē sistēmas darbību dažādu spēļu sakarā. Tostarp, vajadzētu pievērst uzmanību:

 • Iespējai strādāt ar vairākiem monitoriem – vairums pieredzējušie datorspēļu lietotāji izmanto trīs monitorus, kas nodrošina realitātes izjūtu un teicamus iespaidus. Videokartes instrukcija, kas atbalsta vairākus monitorus, ir atainota atsevišķā rakstā.
 • Videoizeju skaits – lai varētu izmantot vismaz divus datorus, nepieciešams pārbaudīt, cik kartei ir izejas. Šajā gadījumā atkrīt nepieciešamība iegādāties papildu adapteri monitori pievienošanas sakarā. Pieslēgumu komplektācijā ietilpst: DVI, HDMI, DisplayPort.
 • CrossFire vai SLI tehnoloģija – daži spēlmaņi uzskata, ka ir nepieciešams, lai būtu divas (vai vairāk) grafiskās izejas. Lai varētu piekļūt visai jaudai un lai mijiedarbība tiktu veikta daudz gludāk, vislabāk atrast tādus modeļus, kas atbalsta šīs iepriekšminētās tehnoloģijas.
 • Nosaukums – nVidia efektīvu videorisinājumu sakarā, kas ir domāti vispirms jau spēlmanim, pievieno burtu X, piemēram, GeForce GTX – ir jāmeklē tieši tādi risinājumi. Kompānija AMD ir sākusi izmantot līdzīgu taktiku jaunākajās sērijās R7 un R9, kur nosaukuma beigās arī tiek ielikts X burts.

Procesors

Vairums iesācēju, komplektējot spēļu datoru, veic būtisku kļūdu: meklē ļoti jaudīgu un dārgu videokarti un pavisam maz uzmanības pievērš procesoram. Ja tiek izvēlēts vājš procesors, nepieciešams zināt to, ka var rasties noteiktas problēmas, piemēram, centrālais procesors var uzlikt ierobežojumus videosistēmas darbības sakarā, kas izrādīsies nespējīga izmantot visu pieejamo jaudu. Citiem vārdiem sakot, ir vērts izvēlēties videokarti un procesoru, kas pēc savas veiktspējas un cenas ir salīdzinoši pietuvināti. No otras puses, nav nepieciešamības iegādāties visefektīvākos un visdārgākos procesorus, jo pietiekama būs «Intel i5» divkodolu procesora jauda.

Mātes plate

Šajā gadījumā augstas prasības netiek uzstādītas, taču nevajadzētu aizmirst par to, ka mātes platei ir jābūt aprīkotai ar piemērotu pieslēgvietu procesoram. Ir vērts pievērst savu uzmanību:

 • SATA III kontrollera esamībai ar caurlaidspēju 6 GB/S – tas ir īpaši svarīgi, ja tiek izmantoti vairāki diski
 • Vismaz 10 USB pieslēgvietu esamība – ļoti svarīgi, lai dažos no tiem tiktu izmantota jaunākā 3.0 versija.

Dzesēšana

Datorspēļu sakarā obligāts nosacījums ir aktīva dzesēšana, kas slodzes laikā nodrošina īstu dzesēšanu, lai panāktu zemāku komponentu temperatūru. Ventilatoriem ir jāatrodas ne tikai korpusa iekšienē, bet arī pie procesora un videokartēm. Pasīvā dzesēšana ir nepietiekama, un var radīt negaidītu datora izslēgšanos.

Barošana

Barošanas avots, kā enerģijas avots visam datoram, ir jāizvēlas ņemot vērā, gan atsevišķu komponentu energopatēriņu, gan arī visa komplekta energopatēriņš. Šo apsvērumu dēļ ir vērts izmantot kalkulatoru, ko var atrast ražotāju interneta vietnēs. Taču vajag ņemt vērā arī to apstākli, ka ierīces jaudai ir jābūt vismaz 500 W.

Diski

Spēļu datoram ir jāizvēlas daudz ātrāks disks ar lielu ietilpību (1-2 TB), lai uzglabātu spēles un nelielu SSD disku, kas nodrošinās ātru Windows darbību, un cita programmnodrošinājuma ātru darbību, kā arī ātru spēļu sāknēšanu.

Atmiņa RAM

Ieteicams izvēlēties viena ražotāja atmiņas kartes, kā apjoms būs vienāds. Šādā gadījumā Jūs varēsiet izmantot Dual Channel tehnoloģiju, kas paātrina skaitļošanu un atmiņas operācijas. Optimālais atmiņas apmērs – 16 GB, taču vienkāršākas spēles sakarā pietiks arī ar 8 GB.

Top RAM

Korpuss

Korpusam ir jābūt pietiekami lielam, lai tajā varētu ievietot ne tikai mātes plati, bet arī dzesēšanas sistēmu vai daudz masīvāku videokarti. Tostarp, nepieciešams izvairīties no korpusiem ar integrētiem barošanas avotiem, kas diez vai spēs nodrošināt ar enerģiju nokomplektētos komponentus. Tai skaitā būtu jāpārdomā kārbas ar skaņu slāpējošiem paklājiem iegādi, kas nodrošinās aizsardzību pret trokšņu iznākšanu ārpus.

Vai būtu jānomaina?

Dažos gadījumos, piemēram, saistībā ar procesoru, var izvēlēties daudz lētāku modeli (piemēram, iepriekšējās paaudzes modeli), kas teorētiski būs nedaudz vājāks, taču Jums vienmēr taču ir iespēja to nomainīt.

Šajā gadījumā pat pie mazām izmaksām, Jums būs jaudīgs un ātrs risinājums. Taču, ja Jūs nekad neesat saskārušies ar pārkaršanu vai arī Jūs ļoti bažījaties sabojāt savu datoru, tad ieteicams izvēlēties sistēmu ar ražotāja parametriem.

Piederumi un aksesuāri

Tirgū ir pieejami daudz un dažādi interesanti datora aksesuāri, kas spēj padarīt virtuālās izklaides vēl vairāk patīkamas. Tie ir:

 • Spēļu datorpeles – ar papildu pogām spēles uzlabošanas sakarā.
 • Pultis – dažās spēlēs, piemēram, FIFA, pultis kļūst par lielisku vadības ierīci.
 • Klaviatūra – tāpat, kā arī pelēm, ir daudz un dažādi risinājumi – gan papildu pogas ar papildu piemērojamām funkcijām un makrokomandām, vai arī daudz strukturizētāks atslēgu izvietojums.

Top Tastatūras

 • Austiņas – lieti noder spēlēs, kur ir daudz spēlētāju.

Top Austiņas

Dators iesācējiem, par cenu līdz 550 eiro

Varbūt kādam šāda datora par šo cenu nokomplektēšana kļūtu par patiesu izaicinājumu, taču nav nekā neiespējama. Tai pašā laikā ir jāatceras, ka nebūt ne katru spēli būs iespējams sāknēt ar augstu izšķirtspēju. Ja ir rīcībā maz naudas, tad būtu jāpainteresējas par:

 • Četrkodolu AMD procesoru ar nenobloķētu reizinātāju vai divkodolu «Intel Core i5» procesoru
 • 8 GB RAM DDR3 atmiņu
 • Mātes plati, kurai ir vismaz divas PCI Express x 16 pieslēgvietas un desmit USB pieslēgvietas
 • Videokarti, ne zemāku par GeForce GTX 560 Ti līmeni
 • Cieto disku, kā ietilpība ir 1 TB
 • Korpusu, kur ir vismaz četras vietas ventilatoram, kas spētu nodrošināt vislabāko dzesēšanu.

Dators vidēja līmeņa spēlmaņiem, kā cena ir līdz 800 eiro

Šajā cenu diapazonā var iegādāties:

 • Daudz ātrāku procesoru «Intel Core i5» ar ceturtās paaudzes reizinātāju (šobrīd tā ir jaunākā versija)
 • Daudz jaudīgāku videokarti (piemēram, GeForce GTX 760)
 • 1 TB cieto disku
 • SSD 128 GB disku kā papildu disku

Tostarp ir iespējams izvēlēties uzlabotu korpusu un barošanu.

Dators profesionāliem spēlmaņiem, kā cena ir līdz 900 eiro

Budžets līdz 900 eiro apmērā ļauj atrast komplektācijās, kur tiks uzstādīta jaunākā videokarte, piemēram, Radeon HD 7970, liels atmiņas apjoms (piemēram, 256 GB) SSD diskā vai arī liels RAM atmiņas apjoms. Tostarp ir vērts investēt uzlabotā dzesēšanā vai korpusā, kas ir izgatavots no ļoti labiem materiāliem.

Internetveikals 220.lv palīdzēs Jums pieņemt pareizu lēmumu spēļu datora iegādē!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
2 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?