Noderīgi padomi

Tapešu līmēšana: kā pašam paveikt šo darbu?

5/5
25 05 2020

Sienu pārklāšana ar tapetēm ir līdz mūsdienām bieži izvēlēts dizaina risinājums, kas ļauj Jums izveidot praktiski jebkura stila interjeru. Kvalitatīvs darbs būs iepriecinošs daudzus gadus, taču bieži rodas jautājumi par to, kā līmēt tapetes. Izlasījis dažus pamata padomus, Jūs pats varēsiet veikt šo uzdevumu - tas prasīs uzcītību un dažas īpašas zināšanas.

Noņemiet vecās tapetes

Pirms sākat līmēt jaunas tapetes, vispirms noņemiet vecās - tad Jums jāpievērš uzmanība šādiem padomiem:

 • Vienkāršākām papīra tapetēm pietiks ar siltu ūdeni, sūkļiem un skrāpjiem. Pēc visu tapešu sagriešanas un tādējādi sadalīšanas atsevišķās daļās, ar ūdenī izmērcētu sūkli vajadzētu "iziet" pāri visām sienām. Pēc brīža Jūs tās varēsiet pamazām noplēst: slapjās tapetes būs daudz vieglāk noņemt. Grūtāk noplēšamās vietas var papildus samitrināt, un atlikušās "paliekas" var viegli notīrīt ar sienas skrāpi.
 • Stingri pielīmētas tapetes būs speciāli jānoņem. Tas ir īpašs šķidrums, kas parasti jāsamaisa ar ūdeni noteiktā proporcijā. Izpildiet norādījumus un pēc tam uzklājiet šo šķidrumu ar sūkli vai rullīti uz visām sienu virsmām. Tapetes nedrīkst atlipt no sienas.
 • Pirms tapešu noņemšanas, sākat sagatavot istabu. Ja iespējams, noņemiet visas mēbeles vai vismaz pārklājiet tās ar ūdensnecaurlaidīgu plēvi. Tas pats jādara ar grīdām, kas nav ūdensnecaurlaidīgas.

Sagatavojiet sienas

Darbam gatavām sienām jābūt gludām, sausām un tīrām. Pretējā gadījumā visas plaisas un izciļņi jāpārklāj, jānoslīpē un jāgruntē. Krāsotās sienas ieteicams papildus nomazgāt un pēc tam noslīpēt ar smilšpapīru un gruntēt. Pirms jebkādu turpmāku darbu sākšanas, izslēdziet strāvu šajā telpā un noņemiet visas kontaktligzdas un slēdžus. Protams, neaizmirstiet aizsargāt arī mēbeles, kas paliek telpā.

Parūpējieties par tapetēm un līmi

Kad esat izvēlējies pareizās tapetes, Jums būs jāaprēķina arī nepieciešamais ruļļu daudzums. Šajā gadījumā aprēķini ir ļoti vienkārši - viss, kas Jums jāzina, ir visu sienu laukums un jāņem vērā viena ruļļa lielums. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, ieteicams, lai krājumā būtu dažas liekas tapetes - to pārklātajai platībai jābūt vismaz par 10 procentiem lielākai par faktisko sienas laukumu.

tapesu izvele dzivokla vai majas sienam

Arī līmēm jāpievērš pietiekama uzmanība, jo tās noteiks daļu no Jūsu darba panākumiem. Tās var būt universālas vai pielāgotas noteikta veida tapetēm. Apskatiet to aprakstus un, ja izvēlaties sausu līmi, rūpīgi sajauciet to pēc instrukcijām. Šajā gadījumā ir svarīga ūdens un līmes attiecība un ļaujiet maisījumam pilnībā sajaukties. 

Sagrieziet tapetes un sagatavojiet tās līmēšanai

Lai līmēšana būtu vienmērīgāka, jāveic arī šādas darbības:

 • Izmantojot mērlenti, izmēriet sienu garumu un attiecīgi sagrieziet tapetes sloksnēs. Marķēšanai vislabāk ir izmantot zīmuli un griešanai papīra nazi vai šķēres. Griežot, ieteicams pievienot nelielu papildus tapetes garumu.

tapesu nomerisana un griesana

 • Izlīdziniet rakstus un numurējiet sloksnes. Atzīmējiet šo izstrādājumu iekšpusi, kurā virzienā Jūs tās līmēsiet.
 • Uzklājiet uz tapetēm līmi. Vislabāk tam izmantot suku vai krāsu rullīti. Sāciet līmes uzklāšanu no centra un pēc tam virzieties uz malām. Pārliecinieties, vai līme pārklāj visu tapešu sloksni.

tapesu parklasana ar limi

 • Ievērojiet atšķirību starp neausto tapešu līmēšanu. Ja izmantojat  flizelīna tapetes, ņemiet vērā, ka līmi uzklāj tikai uz sienas, nevis uz šiem izstrādājumiem, lai Jūs varētu izlaist dažas darbības.
 • Salieciet malas un nedaudz pagaidiet. Lai novērstu grumbu un burbuļu veidošanos, šie produkti šajā stāvoklī jāpatur apmēram 7-15 minūtes. Veicot šo darbu, ir īpaši svarīgi neuzklāt līmi uz pareizo jeb ārējo tapešu puses.
 • Uz sienas uzzīmējiet vertikālu līniju. Jūs līmēsiet pirmo, vissvarīgāko tapešu loksni atbilstoši tai. Lai iegūtu visprecīzāko rezultātu, papildus ieteicams izmantot līmeņrādi.

Sāciet tapešu līmēšanu

Pēc sagatavošanās darbiem joprojām nav jāveic šādi pasākumi:

 • Ja tapetes ir raupjākas, biezākas un tām ir nepieciešams vairāk līmes, pirms pirmās sloksnes līmēšanas līme jāuzklāj arī uz sienas. Ražotāji bieži iekļauj šo informāciju tapešu instrukcijās.

tapesu limesana majas apstaklos

 • Atlociet tapetes sloksnes augšpusi un sāciet to piespiest pie sienas no augšas. Pieturieties pie noteiktās vertikālās līnijas. No griestiem jāatstāj apmēram 1,5 cm atstarpe.
 • Atlociet tapešu sloksnes apakšdaļu un nedaudz piespiediet to pie sienas. Līmi pievelciet līdz grīdlīstei un ar nazi uzmanīgi nogrieziet atlikušo malu apakšā.

tapesu novietosana un pieliksana pie sienas

 • Paņemiet tīru, sausu krāsu rullīti un piestipriniet lenti. Pārvelciet to no augšas uz leju un pēc tam no vidus uz malām. Tas labāk sadalīs līmi.
 • Līmējiet otro sloksni. Šajā gadījumā ir svarīgi izlīdzināt rakstus un pareizi saspiest malas, lai savienojuma līnijas nebūtu redzamas. Atkal izlīdziniet loksni ar rullīti.
 • Līmējiet arī visas pārējās sloksnes. Uzklājiet tām līmi, pārliecinieties, ka to mērcēšanas laiks būs līdzīgs.

Galvenā uzmanība jāpievērš šādiem soļiem:

 • Stūri Līmējiet stūra sloksni apmēram trīs centimetru attālumā no stūra un salīmējiet tās kopā. Ja tiek izmantotas vinila tapetes, ir jāizmanto speciāla tām piemērota līme. Velciet īkšķi un rādītājpirkstu lejup pa stūri, lai iezīmētu tā līniju. Līmējiet otru sloksni tajā pašā stūrī līdz pašai malai, pārklājot izvirzīto malu.
 • Līmēšana ap logiem vai durvīm. Ja Jums ir nepieciešams uzlīmēt tapetes durvju vai loga nišā, izmēriet malas un pievienojiet dažus centimetrus. Nogrieziet nepieciešamo tapetes daļu un pielīmējiet to pie sienas. Pie palodzes tapetes vajadzētu salocīt un sagriezt ar papīra nazi tā, lai tās nonāk tieši zem palodzes.
 • Radiatori. Izmērcēta lente ir rūpīgi jāievieto zem radiatora un pēc tam viegli jāpiespiež pie tā. Ja nepieciešams, izveidojiet nelielu izgriezumu pie cauruļu izvirzījumiem.
 • Slēdži un rozetes. Pēc visu tapešu līmēšanas savienotāju un kontaktligzdu vietās ar papīra nazi vajadzētu sagriezt atbilstoša izmēra caurumus.

Ievērojot visu šo informāciju, Jūs pats varēsiet veiksmīgi pielīmēt tapetes. Vissvarīgākais ir rūpīgi veikt visu darbu un pastāvīgi uzraudzīt situāciju - šādā veidā Jūs varēsiet izvairīties no lielām kļūdām.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?