Noderīgi padomi

Tapetes vai sienu krāsošana?

04 06 2020

Kad Jūs nolemjat veikt remontu, vienmēr tiek gaidīta viena svarīga izvēle - sienu apdare. Parasti to dara, sienas noklājot ar tapetēm vai krāsu, taču Jūs maldāties, ja domājat, ka starp šīm izvēlēm nav daudz atšķirību. Gan tapešu līmēšanai, gan krāsošanai ir savi trūkumi un priekšrocības: jo tuvāk Jūs tos iepazīsiet, jo daudz vieglāk būs izlemt, kura opcija ir vislabākā Jūsu mājām.

Maskējiet sienu nelīdzenumus

Krāsa vēl vairāk izceļ visas deformācijas - ar pareizu apgaismojumu vēl labāk būs pamanāmi visi sienu defekti vai jaunās plaisas. Lai no tā izvairītos, jāveic rūpīga sienu sagatavošana krāsošanai un sienas jāpārklāj ar biezu kārtu, kas arī nepasargās no jaunām plaisām. Tikmēr biezākas tapetes lieliski maskēs nevienmērīgumu - ja sienām ir tendence plaisāt, šī izvēle atmaksāsies daudz vairāk.

Darba process

Gadījumos, kad sienas ir pilnīgi gludas, krāsošana var būt nedaudz vienkāršāka nekā tapešu līmēšana. Tomēr, ja ir vajadzīgs papildu maskēšanas darbs, var būt vajadzīgas īpašas prasmes. Līmējot tapetes, ir jāpievērš liela uzmanība: ir ļoti svarīgi rūpīgi izlīdzināt to loksnes un uzklāt pietiekamu daudzumu līmes, lai tās labi pieliptu, bet tajā pašā laikā lai tapešu loksnes nepārklātos. Citiem vārdiem sakot, abiem šiem darbiem ir savas nianses, taču katru no tiem Jūs varēsiet izdarīt pats.

Ilgmūžība

Bieži tiek teikts, ka tapetes uz sienām var turēties 15-20 gadus, savukārt krāsotas sienas var ilgt līdz desmit gadiem, bet pēc dažiem gadiem parasti gribas krāsu nedaudz atjaunot. Tomēr šis aspekts ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, piemēram, telpas mērķa vai ģimenes sastāva. Bērni var saskrāpēt vai saplēst tapetes, bet, ja izvēlaties mazgājamās tapetes un Jums ir palikušas vairākas tapešu loksnes, Jūs viegli tiksiet galā ar šādām problēmām. ja Jūs iepriekš nebijat saskarušies ar tiem agrāk, mēs esam sagatavojuši svarīgu informāciju par tapešu tīrīšanu. Ja krāsotās sienas ir bojātas, varēsiet tās arī pārkrāsot, bet, ja vēlaties saglabāt vienmērīgu klājumu, būs jāpiestrādā nedaudz vairāk.

Izvēles daudzveidība

Gan tapešu, gan krāsu izvēle ir ārkārtīgi plaša - starp tām Jūs patiešām varat atrast pareizākos risinājumus Jūsu interjeram. Tomēr jāpiemin, ka krāsa ir vairāk piemērota gadījumos, kad vēlaties sienas pārklāt vienā krāsā. Protams, Jūs varat izmantot vairākas dažādas nokrāsas, bet, ja Jūs sapņojat sienas dekorēt ar interesantiem rakstiem vai zīmējumiem, vispirms Jums vajadzētu apskatīt tapešu klāstu. Tas pārsteigs ne tikai ar dažādām krāsām, bet arī ar dažādiem rotājumiem, piemēram, bērnu zīmējumiem, ģeometriskām formām vai ziediem. 

Foto tapete - Memoir cena un informācija | Foto tapete - Memoir | 220.lv 0 € 4 € ATLAIDE NO 59 €
€ 7599 € 1097 / m² 1st. 8min.
Uz grozu
4 € ATLAIDE NO 59 €
Fototapetes - Lidojošie koka diski cena un informācija | Fototapetes - Lidojošie koka diski | 220.lv 0 € 4 € ATLAIDE NO 59 €
€ 6799 € 1079 / m² 1st. 8min.
Uz grozu
4 € ATLAIDE NO 59 €
Foto tapete - Castle on the beach cena un informācija | Foto tapete - Castle on the beach | 220.lv
€ 1549 € 2213 / m²
Uz grozu
Foto tapete - beach (black and white) cena un informācija | Foto tapete - beach (black and white) | 220.lv
€ 1549 € 2213 / m²
Uz grozu
Foto tapete - Abstract lion cena un informācija | Foto tapete - Abstract lion | 220.lv
€ 1549 € 2213 / m²
Uz grozu
Foto tapete - Cheerful animals cena un informācija | Foto tapete - Cheerful animals | 220.lv
€ 1549 € 2213 / m²
Uz grozu
Fototapetes - Spēle ar bumbām cena un informācija | Fototapetes - Spēle ar bumbām | 220.lv 0 € 4 € ATLAIDE NO 59 €
€ 8299 € 741 / m² 1st. 8min. Izņemiet rīt
Uz grozu
4 € ATLAIDE NO 59 €
Fototapetes - Zaļais mežs cena un informācija | Fototapetes - Zaļais mežs | 220.lv 0 € 4 € ATLAIDE NO 59 €
€ 8299 € 741 / m² 1st. 8min. Izņemiet rīt
Uz grozu
4 € ATLAIDE NO 59 €
Parādīt vairāk

Pielietošanas iespējas

Agrāk šķita, ka tapetes nav iespējams uzklāt ne vannas istabā, ne virtuvē, taču ievērojami uzlabotā tehnoloģija ir skārusi arī šīs zonas. Tagad šie izstrādājumi var būt gan mitrumizturīgi, gan viegli tīrāmi vai pat mazgājami - ja Jūs pievēršat uzmanību tam, kā izvēlēties tapetes, varat tās pielāgot jebkurai telpai. Joprojām šāds risinājums nav ļoti izplatīts vannas istabā, bet virtuvē aizvien biežāk tiek domāts par tapetēm. Tikmēr krāsu var drosmīgi uzklāt jebkurā telpā - izņemot sienu nevienmērīgumu, krāsošanai nav papildu nosacījumu.

Iepazīstoties ar visām šīm niansēm, Jūs varat viegli izlemt, kura sienu apdares metode ir Jums piemērotāka un patīk vislabāk. Varat arī padomāt par to sajaukšanu: uzlīmējot uz vienu no istabas sienām interesantākas tapetes, Jūs izveidosiet unikālu interjeru.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?