Noderīgi padomi

Televizora izvēle: izmērs un ekrāna tips

18 02 2018

Televīzija – viena no populārākajām izklaidēm. Mēs gaidām iecienītā seriāla notikumu atrisināšanos, jaunas filmas pirmizrādi, vakara ziņas. Nav brīnums, ka arī paši televizori izraisa interesi. Kā izvēlēties? Lūk, daži padomi, kas var Jums noderēt.

Viens no svarīgākajiem kritērijiem – ekrāna lielums. No pašiem mazākajiem līdz pašiem lielākajiem – izvēle patiešām iespaido. Un, ja mēs ieskatāmies vēstures lappusēs, tad sapratīsim, ka laika gaitā televizoru ekrāni ir palielinājušies. Bet korpusi kļuvuši aizvien plānāki. Starpība ir acīmredzama. Un vispār: daudzi atzīst, ka lielu izmēru ekrānā ir patīkamām skatīties filmas. Bet kādu izmēru televizori vislabāk atbilst konkrētām vajadzībām? Tas atkarīgs ne tikai no maciņa satura, bet arī no telpas laukuma.

Pircēji uztraucas, lai jaunais izklaižu aparāts nebūtu pārāk mazs. Tomēr svarīgs ir arī cits moments: nevajadzētu pārsniegt noteiktus izmērus. Piemēram, Jūsu televizora ekrāna diagonāle ir 50 collas. Šādā gadījumā par drošu skatīšanās attālumu tiek uzskatīti 1,9 metri no ekrāna.  Ja Jūs sēžat 3,8 metru attālumā, droši vien vēl būs ērti. Bet, ja Jūs skatīsieties no tālāka attāluma, efekts jau būs cits. Tātad, neraugoties uz to, ka atbilstoši standartiem būtu jāatrodas zināmā attālumā no televizora, mēs bieži aizmirstam, ka pārāk liels attālums arī nav ērts.

TOP - piedāvājumi: Televizori

Televizori atšķiras arī pēc ekrānu tipiem. LED un OLED televizori – abreviatūras, kas izraisa daudzus jautājumus. LED tehnoloģiju augstu vērtē cenas un attēla kvalitātes attiecības dēļ. Kā trūkums reizēm tiek minēts ne pārāk labā melnās krāsas atveide. Ja TV pieder zemākas cenu klases kategorijai, ātri mainīgs attēls var tikt parādīts ar nelieliem traucējumiem. Bet tehnoloģijas pilnveidojas, tāpēc kvalitātes latiņa paaugstinās. Mūsdienu LED televizorus arvien biežāk slavē par attēla kvalitāti.

OLED – termins, kas atšķiras tikai ar vienu burtu. Tamlīdzīga tipa ierīces tiek augstu vērtētas dēļ īpaši plānā korpusa un optimālu enerģijas izmantošanu. Attēls ir kontrastains, pelnījis īpašas uzslavas. Kāds trūkums? Cena. OLED – tā ir greznāka izvēle, nekā LED.

Pirms pērkat, kārtīgi padomājiet, kas Jums patiešām vajadzīgs. Novērtējiet telpas platību. Un padomājiet, vai ir vērts tērēt vairāk naudas, vai pārraides un filmas patiešām ir Jūsu galvenā izklaide. Šai gadījumā Jums vajadzētu pievērst uzmanību LED tehnoloģijas produktiem, jo šie televizori vienkārši ir lētāki.

Internetveikalā 220.lv Jūs atradīsiet dažādus televizorus, televizora galdiņus, ka arī citu sadzīves tehniku jebkurai gaumei!

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?