Noderīgi padomi

Transportlīdzekļi bērniem: kuru izvēlēties?

5/5
24 02 2020

Siltākajos gadalaikos vēlaties, lai jūsu atvase pēc iespējas vairāk laika pavada brīvā dabā, tāpēc jums vienkārši jāiegādājas viņiem jautru transporta līdzekli. Tie ļaus mazajiem vairāk pārvietoties, tāpēc brīvais laiks būs ārkārtīgi bagātīgs. Tomēr bērnam izvēlēties pareizo transportlīdzekli var būt nedaudz sarežģīti. Ja jums rodas šādas grūtības, apskatiet populārākos mazuļu transporta līdzekļus, kas jums jāizvēlas atbilstoši atvases vecumam.

Trīsritenis

Jūsu vadīts trīsritenis var būt pirmais transportlīdzeklis jūsu pēcnācējam, daži no tiem ir piemēroti mazuļiem jau no sešu mēnešu vecuma. Šādi pārvadājumi dod bērniem labāku izpratni par to, kā mīt pedāļust, braukt vai izvairīties no šķēršļiem, bet jūs pilnībā esat atbildīgs par drošību. Kad pēcnācēji ir ievērojami uzlabojuši savas motoriskās spējas, atbalsta rokturi var noņemt - lai arī bērnam joprojām būs nepieciešama uzraudzība, viņš kļūs daudz patstāvīgāks.

Balansa velosipēds

Kad mazuļiem ir 1-2 gadi, ir laiks padomāt par līdzsvara velosipēda iegādi. Atšķirībā no trīsriteņa, šādam transportlīdzeklim vispār nav pedāļu, bet mazais, braucot ar to, iemācās līdzsvaru un attīsta dažādus muskuļus. Līdzsvara velosipēdi ir viegli, tāpēc bērniem nebūs grūti kontrolēt šādu transportu, taču tas var būt lielisks mēģinājums pirms īstā velosipēda.

Bērnu velosipēdi

Jau tagad ir iespējams iegādāties "īstu" velosipēdu 2-4 gadu veciem bērniem. Protams, vispirms jāizvēlas modeļi ar palīgriteņiem, kas pasargās mazo no lielām kļūmēm. Kad varēsiet noņemt šos papildu riteņus, tas būs atkarīgs no bērna attīstības, kas var būt ļoti individuāla: māciet viņiem, bet neesat pārāk prasīgi. Ja pēcnācēji jau ir iepazinušies ar to, kā darbojas līdzsvara velosipēds un trīsritenis, viņiem nebūs grūti tikt galā.

Skrejriteņi

Divus līdz trīs gadus vecus pēcnācējus var aizraut arī skrejriteņi - šie transporta līdzekļi arī ļaus veikt līdzsvara apmācību, tāpēc tos var lieliski apvienot ar divriteņiem. Tiesa, ja bērns joprojām brauc ar ratiem, vispirms vajadzētu izvēlēties trīsriteņu skrejriteņus. Visticamāk, ka mazulis varēs braukt ar šādu transportlīdzekli līdz 5-6 gadiem, bet tas atkal ir atkarīgs no individuālā progresa.

Mūsdienās elektriskie skrejriteņi ļoti bieži ir bērnu vēlmju sarakstā. Šādu transportlīdzekli ieteicams iegādāties, kad pēcnācējiem ir labs līdzsvars un viņi manevrē un labi brauc, kā tas parasti ir bērniem ap 8 gadu vecumu. Tomēr izvēloties elektrisko skrejriteni, nav jābaidās no tā, ka tas nav drošs bērniem: šādi modeļi ir daudz lēnāki un kompaktāki, tāpēc to vadīšana pēcnācējiem neradīs problēmas.

Skrituļslidas

Šis transports pēcnācējiem dod vēl jautrāku brīvā laika pavadīšanu, taču šeit ir jāpieliek daudz vairāk pūļu. Teorētiski bērns var sākt izmantot skrituļslidas no 2-4 gadu vecuma. Protams, šajā vecumā, lai panāktu lielāku stabilitāti, jāizvēlas divu rindu skrituļslidas - daudzi no šiem modeļiem var pārveidoties par klasiskajām skrituļslidām. Tomēr drošības apsvērumu dēļ ieteicams neatstāt bērnus ar skrituļslidām bez uzraudzības līdz 8 gadiem.

Skrituļdēļi

Daudziem vecākiem skrituļdēļi ir saistīti ar elpu aizraujošiem trikiem, tāpēc neviens nesteidzas iegādāties šādu transportlīdzekli kā vienu no pirmajiem saviem pēcnācējiem. Tomēr, ja bērns izbauda šādu nodarbi, viņš noteikti daudz laika pavadīs ārpus telpām! Parasti tos iesaka bērniem no 5 līdz 10 gadu vecumam, vēlams ar pirmo treniņu jūsu uzraudzībā. Jāņem vērā arī šī izstrādājuma platums: jo lielāks tas ir, jo vēlāk to vajadzētu izmantot.

Giroskūteri

Lai kontrolētu ritošo sastāvu, jums ir jābūt lielai kontrolei pār savu ķermeni, tāpēc vismazākie pēcnācēji to noteikti nevarēs izmantot. Ideālais vecums, lai sāktu braukt ar giroskūteri, ir 8 gadi, bet, ja pēcnācēji mācās ātri, par šādu transportu var domāt jau no sešu gadu vecuma. Šie izstrādājumi priecē košās krāsās un ar papildu funkcijām - jums nekad nebūs garlaicīgi ar šādu transportlīdzekli.

Atkarībā no bērna vecuma jūs atradīsiet vismaz dažas piemērotas automašīnas alternatīvas. Tomēr, izvēloties labāko variantu, nekoncentrējieties tikai uz šiem ieteikumiem - tikai realizējot pēcnācēju spējas un vēlmes, jūs varat būt pārliecināti, ka viņu izvēlētie pārvietošanās līdzekļi būs gan droši, gan jautri.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?