Noderīgi padomi

Vai mobilie telefoni, kas nav viedie – jau ir leģenda?

16 05 2018

Informācijas sabiedrība

Dzīvojot informācijas sabiedrībā, tirgu katru dienu sasniedz arvien jaunas preces, kas atbilst  mainīgajām klientu vēlmēm. Viena no visbiežāk atjaunojamajām preču produktu klasēm – mobilie telefoni. Tirgus mainās tik strauji, ka telefons, kas šobrīd ir popularitātes augstumos, jau pēc dažiem mēnešiem var kļūt nepopulārs, jo to no tirgus var izstums jauni tirgus dalībnieki. Turklāt, jo vairāk pieaug tehnoloģijas, jo vairāk cilvēku saprot, ka iespējams nav nepieciešams sekot tām pa pēdām.

Viedie telefoni

Mūsdienās iespējams būtu grūti sastapt cilvēku, kurš nekad nebūtu turējis rokās viedo telefonu. Mainīgās lietotāju vajadzības lika tirgu piepildīt ar gana plāniem, taču ļoti funkcionāliem mobilajiem telefoniem. Tādi telefoni – mini datori, ikdienā ir ne tikai daudzu Lietuvas iedzīvotāju kabatās, bet arī citu valstu iedzīvotāju kabatās. Tomēr, tehnoloģijas sniedz ne tikai daudz iespēju, bet arī virzās neticamā virzienā.

Tādās valstīs kā Vācija vai Apvienotā Karaliste daudzi ir iepazinuši mūsdienīgo frāzi „smombi”, kuru veido divi angļu vārdi smartphone un zombie. Ar šo vārdu raksturojami cilvēki, kuri ir kļuvuši tikpat kā atkarīgi no saviem telefoniem. Uz ielām ievērojami ir pieaudzis to cilvēku skaits, kuri neskatās uz ceļu, jo to rokās ir mobilie telefoni. Viedais telefons, kurš spēj sniegt plašu informāciju, spēj ieraut tā, ka pat ejot pār ceļu gājēji nepaceļ acis, bet autovadītāji nereti uz ceļa izbrauc rokās turot viedo telefonu.

Tādu problēmu risināšanai Vācijā jau ir parādījušās brīdinājuma zīmes, kas atgādina, ka uz ielas var parādīties „viedais zombijs” un ierīkotas speciālas pārejas, kas atspīd uz zemes, tādējādi ļaujot „viedajam zombijam” nepaceļot acis redzēt, kāda gaisma luksofora deg šobrīd.

Tehnoloģiju attīstība

Skaidrs, ka viedie telefoni nav piemēroti visiem un ne visi spēj pie tiem pierast. Telefonu ražotāji ir pamanījuši, ka pieaugot tehnoloģiju attīstībai, ne visi vēlas rokās turēt viedo telefonu, kā tas bija pirms pieciem gadiem. Ar vien vairāk ir tādi cilvēki, kuriem ērtāks šķiet tāds telefons, kuram ir pogas un kuram nav skārienjūtīgs ekrāns. Tirgū pieaug arī nepieciešamība pēc tādiem telefoniem, kuriem baterija turētu ilgāk nekā vienu diennakti. Klienti vēlas, lai mobilie telefoni nebūtu tik jūtīgi pret triecieniem vai mitrumu, tādēļ tirgū lai gan ir liela viedo telefonu nepieciešamība, klientiem pastāvīgi jāpiedāvā arī analoģiski telefoni, kas nedaudz atgādina vecos telefonus un kas atbilst mūsdienu lietotāja vajadzībām.

TOP piedāvājumi: mobilie telefoni

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?