Noderīgi padomi

Velosipēds - lielisks palīgs Jūsu bērna attīstībai

03 02 2020

Jēbkādas fiziskās aktivitātes nāk par labu ikviena cilvēka veselībai. Fiziskās aktivitātes it īpaši svarīgas ir maziem bērniem, jo tās veicina viņu attīstību. Tāpēc vecākiem saviem bērniem nepieciešams raisīt vēlmi sportot, lai viņi interesētos un ar prieku nodarbotos ar dažādām fiziskām aktivitātēm. Viena no labākajām aktivitātēm ir riteņbraukšana. Tā ne tikai uzlabo veselības stāvokli, bet kalpo arī kā lielisks brīvā laika pavadīšanas veids. 

Kāpēc bērnam ieteicams pārvietoties ar velosipēdu, kā tas var palīdzēt kustību attīstībai un kā izvēlēties velosipēdu, uzziniet, lasot raksta turpinājumu!

Velosipēds ir ļoti labs pārvietošanās līdzeklis gan gada siltajos, gan ne tik siltajos mēnešos. Bērni parasti paši vēlas braukt ar velosipēdu, līdz ar to vecākiem nav jāpūlas, lai bērnus pierunātu uz šo aktivitāti. Braukšana ar velosipēdu palīdz:

  • attīstīt labu pašsajūtu,
  • veicināt laimes harmonu darbību,
  • novērst dažādas saslimšanas,
  • uzlabot bērna fizisko sagatavotību un izturību,
  • nostiprināt muskulatūru,
  • attīstīt līdzsvara sajūtu,
  • veidot stāju.

Bērnu velosipēdi izmēra ziņā ir krietni vien mazāki par pieaugušo velosipēdiem, taču materiāli un detaļas tiem var būt gandrīz tādas pašas, līdz ar to arī cenas iespējamas vienlīdzīgas. Ir vairāki faktori, kuriem jāpievērš uzmanība, izvēloties savam bērnam velosipēdu.

Bērna augums

Nereti vecāki iegādājas velosipēdu, vadoties pēc bērna vecuma, tomēr pareizāk ir izvēlēties velosipēdu balstoties uz bērna augumu. Ja velosipēds nebūs atbilstošs augumam, bērnam būs grūtības pārvietoties ar šādu velosipēdu. Savukārt, tas var novest pie bīstamām situācijām, kas apdraud bērna drošību. Arī bērna kustību attīstība būs atkarīga no pareizi izvēlēta velosipēda. Kā saprast, vai velosipēds ir atbilstošs bērna augumam? Velosipēds ir piemērots, ja bērns bez problēmām var uzkāpt un nokāpt no tā. Tāpat bērnam jāvar to nolikt plakaniski uz zemes un pēc tam pacelt. Braucot ar velosipēdu, ceļgaliem nevajadzētu skarties klāt rāmja priekšējai daļai un stūrei. Rokām ir jāsniedzas līdz stūrei.

Bremzes

Viena nos svarīgākajām velosipēda sastāvdaļām ir bremzes. Tām vienmēr ir jāstrādā, lai vajadzības gadījumā bērns varētu bez problēmām apstāties. Bērnu velosipēdi lielākoties ir aprīkoti ar rokas vai kalnu bremzēm, vai abām. Parasti mazākiem bērniem nav tik spēcīgas rokas, lai izmantotu rokas bremzes, tāpēc vislabāk ir iegādāties tādu velosipēdu, kas ir aprīkots ar kalnu bremzēm un tiek kontrolētas ar pedāļiem. Taču, ja velosipēdam ir arī rokas bremzes, tad jāpārliecinās, ka bērns tās var bez piepūles aizsniegt. 

Stūres augstums

Stūres augstumam arī ir jāpievērš uzmanība, tā nedrīkst būt pārāk zemu vai pārāk augstu. Ja stūre ir par zemu, tad bērns uzreiz ieņem agresīvāku stāvokli, kas liek arī agresīvāk un ātrāk braukt, turklāt šādā veidā bērns ātrāk piekūst un viņam ir nevajadzīgi saspringts kakls. Stūrei vajadzētu atrasties aptuveni bērna gurnu augstumā. Šāds augstums ļaus vieglāk kontrolēt pašu velosipēdu, kā arī neradīs bērnam saspringumu braukšanas laikā.

Svars

Pieaugušie parasti pārvietojas ar velosipēdiem, kuru svars ir aptuveni 20% no pašu svara. Bērni pārvietojas ar vieglākiem velosipēdiem, aptuveni 50% no pašu svara, vislabāk, ja velosipēda svars ir pat vēl mazāks, lai būtu pēc iespējas vieglāk pārvietoties. Taču jāatceras, ka jāpievērš uzmanība arī velosipēda detaļām, tām noteikti ir jābūt izturīgām un kvalitatīvām.

Cena

Iespējams, ka pats noteicošākais faktors iegādājoties velosipēdu, ir tā cena. Parasti dārgākie velosipēdi ir tie kvalitatīvākie, tomēr, ja velta pietiekami ilgu laiku velosipēda izvēlei, var atrast kvalitatīvus velosipēdus par izdevīgām cenām.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?