Noderīgi padomi

Virtuves tehnikas must-have: Kam jābūt ikvienā virtuvē?

18 06 2020

Mūsdienās virtuve ir saimnieces sirds, pat, ja ar gatavošanu esat uz “Jūs”. Pilnvērtīga un funkcionāla virtuves tehnika var būt atslēga uz lielisku ēdienu un dzērienu pagatavošanu, kā arī ikdienā atvieglot virtuves darbu procesus gan ērtuma, gan laika ziņā. 

virtuves ierices

Zemāk apskatīsim virtuves tehnikas must have, kas viennozīmīgi ir veiksmes atslēga efektīgas virtuves izveidošanā. 

Ledusskapis un saldētava

Ledusskapis ir sadzīves tehnika, kas ļauj pilnvērtīgi uzglabāt produktus ilgākam laikam svaigus, tieši tikpat vērtīgas ir arī saldētavas, kurās var uzglabāt gaļu, ogas, dārzeņus un pat sēnes. 

Izvēloties ledusskapi un saldētavu, ir jāņem vērā ne tikai tas, cik liela platība ir virtuvē, bet arī tas, cik liela ģimene Jums ir. 

Izvēles iespējas ir vairākas:

 • Mazie ledusskapji ar dažiem plauktiem;
 • Lielie ledusskapji, kas sadalās puse uz pusi ar saldētavas daļu;
 • Atsevišķas horizontālas vai vertikālas saldējamās kameras

Ja iespējas atļauj un ir vajadzība, tad Jūs varat izvēlēties atsevišķu ledusskapi un atsevišķu saldētavu, tādējādi nodalot svaigo produktu uzglabāšanu no saldētajiem. Atsevišķa saldētava ir svarīga sadzīves tehnika, ja ģimenē iepērkat produktus arī uz priekšdienām, un šo produktu uzglabāšana ļauj tos sasaldēt. 

Saldētavā uzglabātie produkti var atvieglot arī vakariņu gatavošanu, lai katru dienu nebūtu jādodas uz veikalu. 

Labākie ledusskapji mūsdienās ir aprīkoti ar daudzām noderīgām funkcijām, kas var atvieglot mūsu ikdienu, piemēram:

 • Temperatūras saglabāšanas funkcija, ja ir atslēgta strāva;
 • Papildus dzesēšanas iespēja, ja piepildiet ledusskapi pilnu ar pārtiku;
 • Ledus izgatavošanas papildierīce;
 • Šķidrumu dispansers, kas atdzesē ielietu dzērienu, neatverot ledusskapja durvis;
 • Elektronisks vai skārienjūtīgs uzstādījumu panelis;
 • Atsaldēšanas funkcija, kas neprasa manuālu darbību;
 • Door-in-Door funkcija, kas ļauj apskatīt ledusskapja saturu, neatverot durvis;
 • Tīrības un svaiga aromāta funkcija, kas iespējama pateicoties antibakteriālajam pārklājumam, ogles filtriem u.c.

Cepeškrāsns

Sacepumi, cepta zivs vai lasis, konditoreja un daudzi citi gardi ēdieni ir viegli pagatavojami labā cepeškrāsnī. Cepeškrāsns mūsdienās ir tik ērta sadzīves tehnika, ka ietaupa arī saimnieku laiku stāvot pie plīts, jo cepeškrāsnis ir aprīkotas gan ar laika atskaites funkcijām, gan dažādiem cepšanas un grilēšanas režīmiem, gan arī pat ar mikroviļņu funkcijām. 

Kafijas automāts

Lielākā daļa cilvēku savu rītu nespēj iedomāties ar gardi kūpošu un aromātisku kafijas krūzi. Kafijas automātu piedāvājumos ir liela dažādību, tāpēc savu kafijas automātu var atrast sev ikviens. 

Mikroviļņu krāsns

Steidzīgiem cilvēkiem, kuri ikdienā savas maltītes laika trūkuma dēļ nevar pagatavot sildot uz pannas vai cepeškrāsnī, ļoti labprāt ātram un ērtam režīmam izmanto mikroviļņu krāsni. Mikroviļņu krāsns ir arī labs palīgs, lai ātrāk atsaldētu saldētos produktus, piemēram, gaļu. 

Virtuves kombains

Virtuves kombains kā palīgs virtuvē ir unikāls laika un jebkuru citu resursu taupītājs, kad ir jāpagatavo maltītes ģimenei vai viesiem. Virtuves kombains ir unikāls jebkuras saimnieces palīgs - tā ir sadzīves tehnika, kas spēj aizvietot vairākas ierīces un darbības virtuvē. 

Ir divu veidu virtuves kombainu modeļi:

 • Mīklai paredzētie virtuves kombaini;
 • Standarta virtuves kombaini. 

Mīklai paredzētie virtuves kombaini spēj samīcīt, samaisīt un sakult īsā laikā jebkādu mīklu, attiecīgi, Jums nevajadzēs veltīt ilgu laiku mīklas pagatavošanai, jo varēsiet tikmēr izdarīt kādus citus darbus. 

Standarta virtuves kombaini spēj gan maisīt, gan griezt, gan malt un smalcināt dažādu struktūru un veidu produktus. Saimniece šādā kombainā var gan sarīvēt kartupeļus, lai ceptu kartupeļu pankūkas, gan smalcināt sīpolus vai sagriezt salātus. 

Tosteris

Svaigas un siltas karstmaizes vai grauzdēta maizīte brokastīs var ne tikai uzlabot dienu, bet arī padarīt to lielisku, tāpēc must have sadzīves tehnikas sarakstā nebaidieties iekļaut arī tosteri. 

Ir divu veidu tosteri:

Sviestmaižu tosteris ļaus Jums pagatavot visgardākās siermaizes vai karstmaizes, turpretim grauzdētas maizes tosteris uzgrauzdēs Jūsu maizīti, lai to varētu papildināt ar dažādiem brokastu produktiem vai ievārījumu. 

Blenderis

Dažādu smūtiju, piena vai sulu kokteiļu pagatavošanai, labs palīgs ir blenderis. Mūsdienās blenderi pieejami ne tikai ar dažādiem ātrumiem, bet arī dažādu dizainu un krāsu gammās, kas ļauj iekļaut šo sadzīves tehniku arī pieskaņotu virtuves interjeru elementiem. 

funkcionala tehnika virtuve

Galvenās sadzīves tehnikas ierīces viennozīmīgi var aiztaupīt mūsu laiku, esot virtuvē. Papildu šīm ierīcēm, Jūs savu virtuves tehnikas klāstu varat papildināt arī ar specifiskākām ierīcēm, piemēram, popkorna pagatavotāju, augļu žāvētāju, taukvāres katlu, maizes krāsniņu, saldējuma pagatavošanas ierīci un pat olu gatavošanas ierīci. 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?