Noderīgi padomi

Viss, kas jums jāzina par elektriskajām zobu birstēm

27 11 2019

Zobu kopšana un mutes dobuma higiēna ir daži no procesiem, kas regulāri jāveic katram no mums. Lai to izdarītu vislabākajā iespējamā veidā, ir vajadzīgas ne tikai prasmes, bet arī atbilstoši piederumi. Elektriskajām zobu birstēm mūsdienās tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība - to lietderība un efektivitāte joprojām rada daudz jautājumu, uz kuriem šoreiz mēģināsim atbildēt.

Elektriskā zobu birste vai parastā zobu birste?

Ja rodas šaubas par elektrisko zobu birstu priekšrocībām, jums vajadzētu tuvāk apskatīt šīs funkcijas:

 • Efektivitāte. Šis zobu birstu veids ļaus daudz vieglāk sasniegt baktērijas, kas uzkrājas zobos un mutes dobumā. Tas padara iespēju panākt ideālu mutes dobuma higiēnu daudz vieglāk.
 • Funkcionalitāte. Daudzas elektriskās zobu birstes var piedāvāt līdz pat vairākiem dažādiem zobu tīrīšanas režīmiem ar ērtiem audio signāliem, Bluetooth un citām noderīgām funkcijām, kas nodrošinās vēl vienkāršāku un ērtāku mutes dobuma kopšanu.
 • Īsāks tīrīšanas laiks. Šīs zobu birstes galva pārvietojas tik ātri (un mērķtiecīgi!), kā mūsu rokām vienkārši neizdotos. Šī iemesla dēļ ieteicamo 3–5 minūšu vietā, tīrīšana ar elektrisko zobu birsti prasīs tikai 2 minūtes, bet, ja jūs mēģinātu sasniegt elektriskās zobu birstes kvalitāti, izmantojot vienkāršu zobu birsti, jums nāksies upurēt pat dažas stundas.
 • Samazināts zobu pastas patēriņš. Zirņa lieluma zobu pastas daudzums, izmantojot parasto zobu birsti, parasti izplešas visā zobu birstes galvas platumā - tā kā elektriskajām birstēm ir daudz kompaktāks izmērs, tām automātiski nepieciešams daudz mazāk pastas.
 • Plašs pielietojums. Atšķirīgo režīmu un maināmo uzgaļu dēļ šīs birstes var pielāgot dažādām vajadzībām - piemērotu produktu atradīs gan tie, kuriem ir īpaši jutīgas smaganas, gan tie, kuri sapņo par baltākiem zobiem. Ļoti izplatīta ir arī bērnu elektriskā zobu birste: atsauksmes un vecāku pieredze skaidri norāda, ka šis risinājums palīdz viņiem jau no mazotnes uzturēt labu mutes higiēnu.

Labākās elektriskās zobu birstes: kā izvēlēties?

Vēl viena būtiska problēma ir elektriskās zobu birstu izvēle perfektai mutes dobuma higiēnai. Mēģinot uz to atbildēt, vispirms apsveriet šādas nianses:

 • Kustības virziens. Lai arī visu šo ierīču princips ir vienāds, ražotāji izmanto nedaudz atšķirīgas tīrīšanas tehnoloģijas, kas ietekmē noteiktas funkcijas. Vienkāršākās (un bieži vien lētākās) ir elektriskās zobu birstes, kas pārvietojas tikai uz sāniem vai darbojas apļveida kustībā. Visas pārējās metodes (rotācijas vibrācija, atpakaļgaitas rotācija, ultraskaņa) tiek uzskatītas par nedaudz labākām, taču vēl nav skaidrs, kura no tām ir visefektīvākā. Ja esat gatavs ieguldīt nedaudz vairāk par vienu no šīm papildu iespējām, jūs nebūsiet vīlies. 

 • Akumulators. Mūsdienās daudzās šāda veida zobu birstēs tiek izmantoti atkārtoti uzlādējami akumulatoiri - ja tās atkal uzlādēs šīs ierīces dokstacijā, jūs nejutīsiet nekādu diskomfortu. Tomēr, ja uzlādēšanai ir cita metode, ir lietderīgi atzīmēt akumulatora darbības laiku: jo ilgāks tas ir, jo mazāk laika jums būs jāvelta laiks papildu darbiem. 

 • Funkcionalitāte. Jo vairāk dažādu elektrisko zobu birstu īpašību un režīmu, jo lielāku komfortu jūs pieredzēsiet, taču iespējams, ka jums būs arī ievērojami lielāki izdevumi, tāpēc jums būs jāpielāgo jūsu budžets. Starp visnoderīgākajām iespējām ir zobu birstes uzgaļa nodiluma indikators, skaņas signāls un spiediena sensori, un viss pārējais būs atkarīgs tikai no jūsu vēlmēm.

 • Dizains. Šis aspekts būs visatbilstošākais bērniem - tā kā šī zobu birste kalpos pietiekami ilgi, pārliecinieties, vai tās krāsa un stils patiks jūsu atvasei. Sortimentā atradīsiet pat ļoti rotaļīgas iespējas!

 • Ražotājs. Ierīču kvalitāti bieži ietekmē zīmols, tāpēc vienmēr ieteicams izvēlēties slavenu ražotāju produktus. Tomēr, uzņēmumi, kas tikai nesen ir parādījušies tirgū, var pārsteigt, ar labākajām zobu birstēm, atsauksmēm un pārskatiem, kas palīdzēs jums pieņemt pareizo izvēli. 

Kā tīrīt zobus ar elektrisko zobu birsti?

Lai izvairītos no vilšanās par jauno pirkumu, ir svarīgi zināt, kā to pareizi lietot. Šeit ir tikai daži svarīgi punkti, kas jāatceras:

 • Sadaliet mutes dobumu četrās zonās (pusi uz augšu un pusi uz leju) - jums būs jāmaina tīrīšanas zona, kad noskanēs zobu birste. Ja signāla nav, pagaidiet apmēram pus minūti vai minūti.
 • Kaut arī šīs birstes savu darbu veic labi, nodrošinot vēl lielāku svaigumu, mutes skalošanu var pievienot arī pēc tīrīšanas.

Izvēloties jūsu vajadzībām atbilstošu augstas kvalitātes elektrisko zobu birsti, bez pūlēm varēsiet baudīt daudz labāku mutes dobuma higiēnu. 220.lv piedāvā lielu izvēli. Internetveikalā jūs iegūsiet zobu birstes par labu cenu!

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?