Noderīgi padomi

Zāles pļaušanas tehnika: kuru tipu izvēlēties?

4/5
31 03 2020

Zāles pļaušana ir viens no tiem darbiem, no kura neviens nevar izvairīties, kam ir dārzs vai privāts pagalms. Tieši tāpēc mūsdienu tirgū mēs varam atrast lielu dažādas zāles pļaušanas tehnikas izvēli. Zāles pļāvēji, zāles trimmeri un krūmgrieži, zāles pļāvēji - roboti, zāles pļaušanas traktori – visas šīs ierīces ir izstrādātas, lai palīdzētu mums izbaudīt skaisti nopļautu zālienu. Tomēr izvēlēties vienu no šīm ierīcem ir pietiekami grūti, tāpēc ir vērts aplūkot šīs tehnikas priekšrocības un pielietojumus.

Zāles pļāvēji

Tas ir – standarta zāliena pļaušanas ierīču tips, ko daudzi joprojām izvēlas savām mājām. Šādi zāles pļāvēji izceļas ar dažādām iespējām, kas pielāgotas dažādām vajadzībām. Īpaši lēti un vienkārši mehāniskie, viegli akumulatora, videi draudzīgi un klusi elektriskie un jaudīgi un efektīvi benzīna – Jums ir iespeja apskatīt un iegādāties arī citus papildu tipus.

Strādājot ar zāles pļāvēju, daudziem no tiem nav nepieciešama Jūsu fiziska piepūle, ka arī tie var piedāvāt daudzas pļaušanu atvieglojošas iespējas, piemēram, zāles novākšanu vai mulčēšanu. Šie zāles pļāvēji, atkarībā no Jūsu izvēlētā veida, būs lieliski piemēroti gan ļoti mazām, gan ļoti lielām platībām. Vienīgais to trūkums – šo ierīču tips apgrūtinās piekļuvi žogiem vai citām vietām, kur nepieciešama ārkārtīga kompaktība, lai panāktu vislabāku pļaušanas rezultātu grūti pieejamās vietās.

Zāles trimmeri un krūmgrieži

To, ko nevar izdarīt zāles pļāvējs, var izdarīt zāles trimmeris. Šīs ierīces ir pazīstamas ar mobilitāti un kompaktumu, tāpēc ir īpaši piemērotas situācijās, kad šīs funkcijas ir patiešām nepieciešamas. Ja Jums ir bieži jāpļauj zāle, vēlaties ērti nopļaut zālienu starp krūmiem vai citiem augiem, tad šāda ierīce būs viena no labākajām izvēlēm. Turklāt daudzas jaudīgākas ierīces var nopļaut pat cietāku, spītīgāku zāli, un nereti arī mazus krūmus vai pat kokus!

Protams, nevar iztikt arī bez trūkumiem. Trimmeris vienmēr ir jātur piepaceltā stāvoklī virs zemes, tādēļ Jūs nogursiet daudz ātrāk. Tieši šī iemesla dēļ, šīs ierīces nav īpaši piemērotas lielām platībām. Tos vislabāk ir izmantot augstāk minētajiem, specifiskākajiem darbiem, bet vienmērīgai zāliena pļaušanai vislabāk ir izvēlēties zāles pļāvēju vai cita dārza tehniku.

Zāles pļāvēji – roboti

Jaunās tehnoloģijas ir ietekmējušas arī zāliena apkopi, tāpēc jau kādu laiku mums ir iespēja izmēģināt pašgājējus zāles pļāvējus - robotus. Šādas ierīces pļauj zāli paši: Viss, kas Jums ir jāizdara, ir jāiestata atbilstošus parametrus, un Jūs varēsiet mierīgi atpūsties. To var darīt pat naktī – to darbība ir tik klusa, ka tie noteikti nepamodinās pat Jūsu nemierīgi guļošos kaimiņus. Pateicoties integrētajiem sensoriem, šādas ierīces izvairās no šķēršļiem, kuri tās sagaida pļaušanas laikā. Šiem robotiem nav nepieciešams arī daudz vietas.

Tiesa, ir jāpatur prātā, ka robotizētie zāles pļāvēji joprojām ir izstrādāšanas stadijā, tāpēc nevajadzētu no tiem sagaidīt iespaidīgus rezultātus. Zāles pļaušana notiek pietiekami lēni, robotu ir diezgan bieži jāuzlādē un to cena nav viena no zemākajām. Taču, ja Jūsu teritorija nav liela, šāda zāles pļaušanas tehnika noteikti piešķirs Jums papildu atpūtas mirkļus.

Dārza traktori

Tie ir – gandrīz lielāki zāles pļāvēji, kas īpaši derēs tiem, kuri lepojas ar savu lielu zāliena teritoriju. Ērti sēžot traktorā, Jūs nopļausiet pat ļoti lielas zāliena platības bez jebkādas fiziskās piepūles, un pati ierīce pārsteigs Jūs ar savu jaudu un efektivitāti. Turklāt, izmantojot papildu piederumus, to pašu ierīci varēsiet izmantot ne tikai zāles pļaušanai, bet arī citiem lauka darbiem. Sniega tīrīšanu, slaucīšanu, grābšanu, transportēšanu, izkliedēšanu un citus līdzīgus darbus būs daudz vieglāk veikt ar šīs ierīces palīdzību.

Protams, par šādu daudzveidību Jums būs papildu jāpiemaksā – tas ir viens no galvenajiem šīs iekārtas trūkumiem. Turklāt dārza traktori ir pietiekami lieli, līdz ar to, noteikti būs jāpadomā par to, kur tos uzglabāt, un jāpārliecinās, ka Jūs viegli varēsiet izbraukt cauri visiem šķēršļiem Jūsu dārzā. To apkopei būs nepieciešama arī lielāka uzmanība, tomēr visas šīs pūles atmaksāsies ar ērtumu, daudzpusību un efektivitāti.

Ņemot vērā visu šo ierīču trūkumus un priekšrocības, ir viegli izlemt, kura no šīm ierīcēm vislabāk atbilst tieši Jūsu vajadzībām. Tomēr lēmuma pieņemšanas process ar to nebeidzas – katrai dārza tehnikai ir savas nianses, ar kurām Jums noteikti vajadzētu iepazīties.

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
2 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?