Noderīgi padomi

Dārza tehnikas nākotne - zāles pļāvēji roboti

4/5
25 03 2020

Privātmāju lolojums un mājas vizītkarte ir skaists, kopts zāliens, kura radīšana un uzturēšana bez šaubām ir atbildīgs un laikietilpīgs darbs katram mājas īpašniekam. 

Mūsdienās parādās arvien vairāk iespēju mauriņa kopšanā ar dažādu tehnoloģiju palīdzību. Tehnoloģijas ietaupa mūsu laiku, darbaspēku un spēj daudz kvalitatīvāt sniegt perfektu gala rezultātu. 

Šoreiz, runājot par privātmājām un zālāja kopšanu, pastāstīsim par dārza tehnikas jaunāko sasniegumu zāles pļāvēju - robotu, kas atvieglos dzīvi ne vienai vien saimniecībai. 

Ietaupīts laiks un darbaspēks

Iedomājieties, Jūs katru nedēļas nogali izvelkat savu zāles pļāvēju no garāžas un stundām ilgi pļaujat piemājas zālienu, vakarā, apsēžoties savā klubkrēslā, piekusis un neizbaudījis savu brīvdienu kādā no daudz jaukākām nodarbēm kopā ar ģimeni. 

Tai nav jābūt Jūsu ikdienai! Iespēja ļaut zāles pļāvējam - robotam visu izdarīt Jūsu vieta, kāmēr Jums atliek laiks nozīmīgākiem mājas darbiem vai vienkārši atpūtai dārza saulīte kopā ar draugiem un ģimenes locekļiem, ir patiešām vilinoša alternatīva. 

Kādas priekšrocības sniedz zāles pļāvējs - robots?

Pirmie robotizētie zāles pļāvēji tika radīti jau gandrīz pirms 20 gadiem, tomēr Latvijā tie ir ienākuši diezgan nesen. Lieliskais un unikālais dārza palīgs ļauj ikvienam atvilkt elpu no smaga, daudzu stundu darba dārzā, turklāt jaunais palīgs neprasīs no Jums algu un neatņems Jūsu brīvo laiku. 

Kontrolēta darbības zona

Robotizētais zāles pļāvējs ir drošs, jo to ir iespējams regulēt pēc Jūsu vajadzībām un zāliena lieluma. Jums nav jābaidās, ka tas kaut kur aizklīdīs vai vēl trakāk - nozudīs kaimiņu dārzā. 

Uzsākot darbus, zāles pļāvējam - robotam var ērti uzstādīt tā darbības lauku ar speciālu vadu palīdzību, tādā veidā, sagatavojot darbības zonu.

Šie vadi ir jāpiestiprina pie zemes ar speciālām skavām un jāierok zemē. Aiz šīm robežām zāles pļaušamas iekārta nedosies, tādejādi izprotot to kā vietu, kurā nav jāpļauj. 

Saimniecēm bieži vien ir svarīgi pasargāt puķu dobes no zāles pļāvēja asmeņiem - šis ir ideāls risinājums, kas visu izdarīs Jūsu vietā. 

Pielāgojas zāliena reljefam, “nebaidās” no sliktiem laikapstākļiem

Atgriežoties pie reljefa - šī dārza tehnika nebaidās no nelīdzena mauriņa vai kurmju rakumiem, tieši pretēji - robota darbības rezultātā radītās vibrācijas var pat viņus aizbiedēt pavisam, tādejādi, ļaujot iekopt savu zālāju vēl skaistāku un labāku. 

Arī kalniņi, nogāzes vai nelīdzenumi zāles pļāvēju robotu nebiedē. Robotam netraucē arī slikti laika apstākļi, kas, piemēram, pļaujot ar parasto pļāvēju var radīt problēmas, turklāt arī pašam var nākties izmirkt pēkšņā lietusgāzē.

Klusa darbība un efektīva drošības sistēma

Šāda tipa zāles pļāvēji ir arī ļoti klusi, tāpēc bez raizēm var ļaut tiem darboties arī nakts laikā un neuztraukties par kaimiņu sūdzībām.
Jūsu sirdsmieram, ierīces visbiežāk ir aprīkotas arī ar signalizāciju, kas pasargās no garnadžiem.

Daži roboti ir aprīkoti arī ar GPS jeb navigāciju, tādejādi, ja tie tiek nozagti, saimnieks var to atrast pēc kordinātēm. Zagļiem nepatīkams fakts arī ir pļāvēja nodrošinājums ar PIN kodu, ko noteikti zinās tikai pats ierīces saimnieks. 

Kā izvēlēties īsto zāles pļāvēju - robotu?

Izvēloties savām mājām jaunu zāles pļāvēju - robotu, Jums vispirms ir jāzina sava mauriņa jeb pļāvēja darba teritorijas lielums, jo arī šie pļāvēji atšķiras ar jaudu un platības apkopšanas spējām. 

Ar katra robota funkcijām varat iepazīstieties tehniskajām specifikācijām, jo katram no tiem ir atšķirīgas piedāvātās iespējas - gan darba jauda uz dažādiem reljefiem, gan arī papildu funcijas, kas atvieglos teritorijas kopšanu dažādos laikapstākļos. 

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
1 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?