Noderīgi padomi

„Zero waste“ kosmētika: kas tas ir un kāpēc ir vērts to izvēlēties?

3.7/5
20 04 2020

Strauji augošā “zero waste” filozofija, kas atbalsta dzīvi bez atkritumiem, arvien vairāk ietekmē mūsu dzīves. Lai arī iepriekš galvenā uzmanība tika pievērsta ātrās modes un pārmērīga patēriņa samazināšanai, arvien vairāk tiek runāts arī par ilgtspējīgu kosmētiku. Pat atbalstot dabas aizsardzības idejas, ir iespējams izvēlēties kvalitatīvus produktus, nepārkāpjot savus principus. Šoreiz runāsim par kosmētikas, kas rada “zero waste”, īpašībām un kāpēc to ir vērts iegādāties.

„Zero waste“ kosmētikas sastāvs un galvenās iezīmes

„Zero waste“ kosmētikai ir daudz sinonīmu, ko jūs patiešām esat dzirdējuši - jūs varat iekļaut visus dabiskos, organiskos un bioloģiskos produktus. Šajā gadījumā ir svarīgs arī ražošanas process - ražotāji, kuri atbalsta šīs idejas, izvairās no toksiskām sastāvdaļām un izmanto pēc iespējas dabīgākus materiālus. “Zero waste” kosmētikai ir šādas īpašības:

  • Satur dabīgas eļļas. Daudzos kosmētikas produktos dominē argāns, avokado un citas līdzīgas dabiskās eļļas, kas dos jums visas labās vielas un vienlaikus nav kaitīgas dabai.

  • Bagāts ar lauksaimniecības sastāvdaļām. Šos produktus var izmantot arī kā papildu sastāvdaļas, taču dažus no tiem izmanto dabisko eļļu vai spirtu ražošanā.
  • Netiek izmantota palmu eļļa vai citas kaitīgas vielas. Masu kosmētikas ražošanā tiek izmantoti sulfāti, parabēni, sintētiskie antioksidanti, alumīnijs un citas līdzīgas ķīmiskas vielas. Tomēr jūs tos noteikti neatradīsiet “zero waste” produktos, pretējā gadījumā šis statuss būtu bezjēdzīgs.
  • Pārsvarā pielāgots vegāniem. Pateicoties dabiskajam sastāvam, šī ilgtspējīgā kosmētika parasti ir piemērota vegāniem - ja jūs meklējat jaunus zīmolus, vispirms jāsāk ar šiem. Turklāt uzņēmumi, kas ražo šādus produktus, iebilst pret cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, kas ir ļoti būtiski arī vegāniem.
  • Tiek izmantots ilgtspējīgs iepakojums. “Zero waste” kosmētikas iepakojums viegli pašnoārdās vai tiek iepakots viegli pārstrādājamā iepakojumā, kas atbilst šīm vērtībām. Tāpēc ražotāji parasti izvēlas stikla vai kartona kastes.

Kāpēc ir vērts iegādāties “zero waste” kosmētiku?

lgtspējīgas kosmētikas klāsts vēl nav tik plašs kā sintētisko izstrādājumu klāsts, un jums bieži vien ir jāmaksā nedaudz vairāk par dabīgām sastāvdaļām. Šo iemeslu dēļ bieži rodas jautājumi par to, kāpēc ir vērts izvēlēties “zero waste” produktus. Tomēr tas var piedāvāt vairākas ļoti svarīgas priekšrocības:

  • Atbildība par apkārtējo vidi. Viena no ilgtspējīgu produktu galvenajām priekšrocībām ir maigāka ietekme uz dabu. Ķīmiskās vielas piesārņo vidi un mūsu ķermeni, tāpēc mēs atbalstām dabas aizsardzības idejas, izvēloties videi draudzīgākus produktus.

Zīmuļveida dezodorants papīra iepakojumā Ben&Anna Persian Lime, 60 g cena un informācija | Zīmuļveida dezodorants papīra iepakojumā Ben&Anna Persian Lime, 60 g | 220.lv LABĀKA CENA
€ 949 € 15817 / kg 5/5 8d. 0st. Ir noliktavā
Uz grozu
LABĀKA CENA
Zīmuļveida dezodorants papīra iepakojumā Ben&Anna Pink Grapefruit, 60 g cena un informācija | Zīmuļveida dezodorants papīra iepakojumā Ben&Anna Pink Grapefruit, 60 g | 220.lv
€ 990 € 16500 / kg 4.8/5 8d. 0st.
Ātra piegāde
Uz grozu
Balinoša zobu pasta Ben&Anna 100 g cena un informācija | Balinoša zobu pasta Ben&Anna 100 g | 220.lv LABĀKA CENA
€ 899 € 8990 / kg 8d. 0st.
Uz grozu
LABĀKA CENA

  • Augstāka efektivitāte. Dabiskie komponenti retāk kairina ādu un neizraisa alerģiskas reakcijas. Turklāt dažus no tiem var izmantot ārstēšanai. Piemēram, pūtīšu ārstēšanai var izmantot arī glicerīnu, ko izmanto daudzos pretnovecošanās līdzekļos.
  • Ilgtermiņa rezultāti. Kaut arī ķīmiski papildināti produkti var nodrošināt ātru rezultātu, parasti tie ir īslaicīgi. Turklāt ilgstoša lietošana var izraisīt tādas blakusparādības kā hormonālo nelīdzsvarotību, priekšlaicīgu novecošanos, pūtītes vai pat galvassāpes. Tikmēr, izvēloties ilgtspējīgu kosmētiku, jūs investējat ilgtermiņa skaistumkopšanā un veselībā.

Visas šīs priekšrocības pierāda, ka, izvēloties “zero waste” kosmētiku, jūs aizsargājat ne tikai apkārtējo vidi, bet arī savu veselību. Šie produkti tirdzniecībā kļūst arvien izplatītāki, tāpēc jūsu kosmētiku var viegli papildināt gan ar efektīviem, gan ar dabīgiem līdzekļiem.

Pircējiem patika šis ieraksts

3.7/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?