Apkures katli un akumulācijas tvertnes

(63)

Vai ir iespējams iztēloties savu ideālo un mīļo mājokli pilnīgi aukstu? Nav! Katru reizi, kad tuvojas vēsums, mēs aizdomājamies par patīkamo... Siltums ir tas, kas raksturo mūsu mājas. Ziemas laikā tas tiek novērtēts visvairāk, lai gan arī vēsā vasarā apkures katli sniedz patīkamo mājīguma sajūtu. Varat būt mierīgi, nav noteikti tikai viens to veids, ja vēlaties, ir iespējams izvēlēties no vairākiem. Vieni no populārākajiem ir gāzes katli un malkas katli, kuriem popularitātē neatpaliek elektriskie un granulu veida. Pirms izvēlaties sev labāko, padomājiet par to, cik liela ir telpa, kas jāapsilda. Apkures katli privātmājām ir noderīga un pratiska izvēle, kas ir to vērta ilgtermiņā. Saprotams, ka to gluži katru gadu nebūs vajadzības mainīt, tāpēc jāizvēlas labākais variants. Ja neinteresē šādas iespējas, tad pastāv arī modernās akumulācijas tvertnes. Pēc tam tas atgriežas atpakaļ sistēmā un spēj izplatīt siltumu ilgu laiku. Baudiet mājīgumu!

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kādu apkures katlu pirkt?

Dzīvojot mūsu klimata apstākļos, nav iespējams iztikt bez kvalitatīvas apkures sistēmas. Rodoties vēlmei ierīkot to savā mājoklī, ir vairāki faktori, kas jāapsver, tai skaitā apkures katla veids, apsildāmā platībā, kurināmā veids un dažādi citi aspekti. Lai Tu mūsu plašajā un daudzveidīgajā piedāvājumā ātrāk varētu atrast tieši tādu modeli, kas atbilst Tavām vajadzībām, turpini lasīt šo ceļvedi!

Apsildāmā mājokļa lielums

Viens no galvenajiem faktoriem, kas jāņem vērā pērkot apkures katlu, ir apsildāmā platība. Tāpat kā atšķiras mājokļu lielumi, ir pieejami arī dažādi apkures katli, un ne katrs no tiem ir piemērots visām vajadzībām.

Ja katls būs par lielu, tas radīs nevajadzīgus izdevumus, un pilnībā netiks izmantots tā potenciāls, savukārt pārāk mazs apkures katls nespēs pilnībā nodrošināt visa mājokļa apsildīšanu, kā arī tas tiks pakļauts lielai slodzei. Tāpat, protams, jārēķinās ar to, ka, jo lielāka apsildāmā platība, jo vairāk resursu jāizmanto, kas mēnesī izmaksās dārgāk, taču tajā pašā laikā, ja dzīvojamā platība ir neliela, rūpīgi jāpārdomā, vai ir vērts pirkt apkures katlu, jo, iespējams, pietiek ar nelielu krāsniņu.

Kurināmā veids

Katram no kurināmā veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi, tādēļ daži veidi tiek izmantoti biežāk nekā citi.

  • Gāze – salīdzinoši viegli lietojams resurss, nerada daudz izmešu, neveido kvēpus, taču jārēķinās ar augstākām izmaksām. Izmantojot šo kurināmo, jābūt uzmanīgiem, jo pastāv augsts ugunsdrošības un sprādzienbīstamības risks. Tāpat ir nepieciešams, vai nu pieslēgums gāzes vadam, vai arī speciāli izveidots, drošs, gāzes uzglabāšanas konteiners.
  • Malka – dabīgs un salīdzinoši lēts kurināmais, nav videi kaitīgs. Jārēķinās ar to, ka nepieciešama atsevišķa zona, kur atbilstošos apstākļos uzglabāt malku. Tās izmantošana saistās ar vidēju ugunsdrošības risku.
  • Granulas – aizņem salīdzinoši mazāk vietas nekā malka, uzglabāšanas laikā jānodrošina sausi apstākļi. Kurināmais nav videi kaitīgs, un tam ir zems ugunsdrošības risks.
  • Akmeņogles – šim kurināmā veidam ir augsta siltumatdeve. Jārēķinās ar nepieciešamu platību to uzglabāšanai, taču nav jāuztraucas par mitruma ietekmi. Akmeņogles rada lielu netīrību, tādēļ nav tik iecienītas.
  • Šķidrais kurināmais – dīzeļdegviela kā kurināmais pie mums tiek izmantots retāk. Iemesls tam ir ne tikai radītie indīgie izmeši un negatīvā ietekme uz vidi, bet arī sarežģītā resursa uzglabāšana, kam nepieciešams speciāls konteiners. Tajā pašā laikā šķidrais kurināmais efektīvi nodrošina lielu platību apsildīšanu, taču nelieliem īpašumiem tā izmantošana nebūs ekonomiska.
  • Skaidu briketes – izžāvētā un sapresētā koksne ir laba alternatīva malkai. Šis ir ekoloģisks kurināmais, kas nerada daudz pelnu. Briketēm ir augsta siltumatdeve, tās ir viegli transportēt un aizņem mazāk vietas nekā, piemēram, akmeņogles. Ir pieejams arī otrs kurināmā variants – kūdras briketes, kas ir atjaunojams resurss. Arī tas nerada smaržas degšanas laikā un izceļas ar augstu siltumatdevi.

Apkures katlus sistēmas un to priekšrocības

Gāzes katli

Ņemot vērā iespēju pieslēgties gāzes pieslēgumam, šī ir ērta izvēle dzīvokļu īpašniekiem. Izteikta šī tipa apkures katla priekšrocība ir vieglā vadība, jo visus nepieciešamos parametrus var ērti uzstādīt, un nav nepieciešama regulāra kontrole. Ir pieejami arī apkures katli ar sensoriem, kas pielāgo kurināšanas jaudu temperatūrai telpās un ārpus tām. Populārākie gāzes apkures katli ir grīdas un kondensācijas tipa modeļi.

Malkas apkures katli

Malkas katli ir salīdzinoši vienkārši un lēti, tādēļ arī joprojām iecienītas pircēju vidū. Taču jārēķinās ar to, ka pašiem nāksies ieguldīt daudz fiziska darba kurināšanas un malkas sagatavošanas procesā. Nav piemērots tiem, kas plāno bieži atrasties ārpus mājas.

Granulu apkures katli

Šīs sistēmas izceļas ar pilnīgu automatizāciju, kas noderēs tiem, kuri daudz laika pavada ārpus mājokļa un nav iespējas regulāri veltīt laiku kurināmā papildināšanai un citiem saistītiem uzdevumiem. Granulas automātiski tiek padotas katlā, tādējādi nodrošinot tā automātisku darbību pat vairākas dienas. Arī katla tīrīšana jāveic tikai dažas reizes mēnesī.

Kombinētie apkures katli

Arī interneta veikalā 220.lv pieejami modeļi, kuros iespējams lietot dažādu veidu cieto kurināmo, piemēram, briketes, malku vai granulas. Lai nomainītu kurināmā veidu, katls tam būs jāpielāgo, piemēram, lai izmantotu granulas, jāuzstāda speciāls deglis.

Apkures katla jauda

Pirms iegādājies apkures sistēmu savam mājoklim, vienmēr pievērs uzmanību tam, kāda ir apkures katla jauda. Šajā gadījumā var izmantot vienkāršu aprēķina sistēmu. Ja pieņem, ka telpas griestu augstums ir vidēji 2,5 metri, 10 kvadrātmetru apsildīšanai būs nepieciešams 1 kW jaudas apkures katls. Respektīvi, ja, piemēram, dzīvokļa platība ir 50 kvadrātmetri, tā apsildīšanai vajadzēs 5 kW katlu. Savukārt 300 kvadrātmetru māja jau prasīs 30 kW apkures katlu. Protams, šie piemēri ir vispārīgi un, lai iegūtu precīzus, tieši Tavam īpašumam pielāgotus aprēķinus, konsultējies ar speciālistu. Apkures katla izvēlē nereti tiek ņemti vērā siltuma zudumi, logu kvalitāte, telpu dizains un citi aspekti. Interneta veikalā 220.lv pieejami apkures katli ar jaudu no 6 līdz pat 50 kW.

Izmērs

Iegādājoties apkures sistēmu, vērā jāņem ne tikai pieejamā platība apkures katla novietošanai, bet arī izvēlētā kurināmā uzglabāšanai (ja tiks izmantota, piemēram, malka, briketes, granulas, akmeņogles un tamlīdzīgi).

 Salīdzinoši mazi un kompakti ir gāzes apkures katli, kas arī izskatās eleganti, tādēļ var atrasties arī, piemēram, virtuvē vai vannas istabā. Savukārt kombinētajiem, granulu un citiem cietā vai šķidrā kurināmā apkures katliem vajadzīga atsevišķa telpa, jo tie aizņem vairāk vietas un prasa kurināmā uzglabāšanu līdzās.

Ražotājs

Interneta veikalā 220.lv pieejami vairāk nekā 75 apkures katlu modeļi no pasaulē pazīstamiem un uzticamiem ražotājiem, tai skaitā, Ariston, Equation, Protherm, Radiant, Thermo-Tech un daudziem citiem. Mūsu pircēju vidū iecienītākie modeļi nākuši no Thermo-Tech, Baxi, De Dietrich, Ferroli un Radiant.

Ilgmūžība

Apkures katls nav tā prece, kuru Tu vēlēsies mainīt ik pēc dažiem gadiem. Tomēr, lai šī prece kalpotu pietiekoši ilgi un pildītu savu funkciju, jāizvēlas kvalitatīvs modelis, kas izgatavots no izturīgiem materiāliem. Vairums apkures katlu ražoti no čuguna vai tērauda. Ja apkures katla apkope un izmantošana tiek veikta pareizi, tā mūžs var sasniegt pat 30 gadus.

Energoefektivitāte

Kopš 2015. gadā ieviestās direktīvas, siltuma ražošanas iekārtas un karstā ūdens tvertnes, tai skaitā, gāzes un šķidrā kurināmā apkures katli, siltumsūkņi un konteinera tipa apkures katli tiek apzīmēti ar energoefektivitātes uzlīmi, kādu ikdienā redzam uz elektroierīcēm. Arī šeit princips ir tas pats – augstākā klase ir A+++ un zemākā – G. Jo augstāka klase, jo ekonomiskāks modelis.

Cena

Katram apkures katla veidam ir sava cenu amplitūda, taču 220.lv pieejami modeļi summā no 184 līdz pat 7168 eiro. Lētākie ir malkas apkures katli, kas arī prasa visvairāk darba. Dārgākie ir granulu apkures katli, kā arī jārēķinās ar papildu izmaksām par uzstādīšanu, taču jāpiemin, ka šie modeļi arī nodrošina lielāko rīcības brīvību, jo darbojas automātiski. Gāzes apkures katli nav dārgākie, taču to izmaksas var sadārdzināt uzstādīšana.

Kādēļ izvēlēties 220.lv?

Ja Tu vēl neesi pie mums iepircies, tad zini, ka:

  • Tas ir ērti. Iegādājies preces, sēžot savā dīvānā, esot darbā vai citur! Izvairies no garām rindām un ietaupi laiku.
  • Tas ir izdevīgi. Regulāri piedāvājam akcijas un atlaides tūkstošiem preču.
  • Tas ir droši. Iepērkoties pie mums, Tev neparko nav jāsatraucas, jo mēs izmantojam kvalitatīvas datu aizsardzības sistēmas.

Kādi apkures katli un akumulācijas tvertnes ir vispopulārākie 2020. gadā?

Rekomendējamie apkures katli un akumulācijas tvertnes