Apkures radiatori

(148)

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā pareizi izvēlēties apkures radiatorus?

Ikviens no mums vēlas dzīvot komfortablos apstākļos, neatkarīgi no tā, kāds gadalaiks valda aiz loga. Ziemas sezonā īpaši aktuāla un nozīmīga ir apkure un tās kvalitāte, tādēļ svarīgi jau laikus pārliecināties, ka radiatori Tavā mājoklī ir atbilstošā stāvoklī. Ja secini, ka esošie radiatori nav piemēroti telpām, vai arī ir savu laiku jau nokalpojuši, mēs Tev varam palīdzēt – interneta veikalā 220.lv pieejami vairāk nekā 120 dažādi apkures radiatoru modeļi.

Materiāls

Viens no svarīgākajiem faktoriem, kas var ietekmēt apkures radiatoru cenas un, attiecīgi, arī to izvēli, ir materiāls, no kā tie izgatavoti. Ir vairāki populārākie materiālu veidi, kas izmantoti radiatoru ražošanā, un katram no tiem ir savas raksturīgās īpašības:

  • Alumīnijs – šis populārais materiāls izceļas ar vairākām priekšrocībām: tas labi vada siltumu, ir viegls, pievilcīgi izskatās, izturīgs pret augstu spiedienu, kā arī šos radiatorus ir salīdzinoši viegli uzstādīt.

  • Tērauda paneļi – šo iecienīto apkures radiatoru cenas ir pieņemamas, tie izskatās eleganti, nodrošina ļoti labu siltumatdevi, kā arī ir izturīgi pret koroziju. Tomēr jāņem vērā, ka tie nav tik izturīgi pret hidrotriecieniem.

  • Čuguns – šos radiatorus pie mums pazīst jau daudzus gadus, un tos izmanto joprojām, jo čuguns izceļas ne tikai ar izturību pret koroziju un hidrotriecieniem, bet arī ilgu kalpošanu, ilgu siltuma saglabāšanu un zemu cenu. Pie trūkumiem var minēt to vecmodīgo/retro dizainu.

  • Bimetāla radiatori – tajos apvienoti divi materiāli. Korpuss veidots no alumīnija, bet caurules – no tērauda. Salīdzinoši dārgāki radiatori, kas apvieno abu materiālu labākās īpašības.

Izmērs un jauda

Lai noskaidrotu, kāda izmēra radiatori Tev nepieciešami, ir jāzina precīza apsildāmās telpas platība (augstums, platums, garums), kā arī pieejamais laukums uzstādīšanas vietā. Jo plašāka būs istaba, jo vairāk un lielākus radiatorus vajadzēs pieslēgt. Tā kā tos parasti stiprina pie sienas, zem loga, prātīgāk dot priekšroku lielākam un plānākam modelim, kas labāk piekļaujas sienai. Lai ap radiatoru nodrošinātu pietiekamu gaisa cirkulāciju, distancei starp apsildes elementu un palodzi vajadzētu būt 10 – 15 cm, sienu: 3 – 5 cm un grīdu: 7 – 10 cm. Radiatorus nav ieteicams aizsegt ar smagiem aizkariem vai mēbelēm.

Ne mazāk svarīgi ir arī ņemt vērā radiatora jaudu. Lai noskaidrotu, kāda aptuvenā radiatora jauda nepieciešama, jāņem vērā, ka 10 m2 telpas vajadzīgs 1 kW jeb 1 m2 atbilst 100 W. Siltinātās ēkās nepieciešamā jauda var būt mazāka.

Pieslēguma veids

Apkures radiatoriem var būt dažādi pieslēguma veidi, tādēļ pirms iegādājies preci, pārliecinies, ka Tā atbilst Tavām vajadzībām:

  • Apakšējais pieslēgums – tas piemērots radiatoriem, kuriem ūdens padevi pieslēdz no apakšas. Lai nesamazinātu siltuma jaudu, ūdens padeves caurule jāpievieno tālāk no radiatora sānu malas savukārt izplūdes caurule – tuvāk.

  • Sānu pieslēgums – šajā gadījumā, lai nesamazinātu siltuma jaudu, jāņem vērā, ka padeves caurulei jābūt stiprinātai pie augšējās radiatora caurules, bet izplūdes caurulei jābūt saslēgtai ar radiatora apakšējo savienojumu.

Tāpat radiatoriem var būt gala (pievads un izvads vienā pusē) vai caurplūdes pieslēgums (pievads un izvads pretējās radiatora pusēs).

Cena

Interneta veikalā 220.lv pieejami apkures radiatori cenas amplitūdā no 11 eiro līdz pat 229 eiro. Cenu ietekmē vairāki faktori, tai skaitā radiatora izmērs, jauda, pieslēguma veids, ūdens tilpums, materiāls, ražotājs, kā arī apsildāmā platība. Gan alumīnija, gan tērauda radiatoru sortimentā pieejami lētāki un arī dārgāki modeļi.

Kādēļ iegādāties no 220.lv?

Katru dienu interneta veikalu 220.lv apmeklē pircēji, kas pie mums viesojas gan pirmo, gan jau otro vai pat desmito reizi. Katru dienu mēs iepriecinām tūkstošiem klientu, kas atgriežas 220.lv atkal, jo:

  • Tas ir izdevīgi. Mēs regulāri piedāvājam mūsu pircējiem dažādas akcijas un atlaides lieliskiem pirkumiem.

  • Tas ir ērti. Iegādājies visu nepieciešamo jebkurā laikā un vietā. Ja nepieciešams, saņem klientu servisa palīdzību visu diennakti.

  • Tas ir droši. Mēs aizsargājam Tavus datus.