christmas

Kompresori

(37)
Preču atspoguļojums

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties gaisa kompresoru?

Kvalitatīvs kompresors var būt noderīgs ne tikai nopietnāku uzdevumu veikšanai, bet arī dažādu darbu atvieglošanai mājās. Mūsdienās kompresoru modeļu daudzveidība un piedāvājums ir plašs, tādēļ katrs var izvēlēties savām vajadzībām un iespējām piemērotāko modeli. Kopumā kompresora iegāde nav sarežģīts process, tikai ir jāzina dažas pamatlietas, kas atšķir dažādus modeļus, to veidus un parametrus, un par to vairāk esam aprakstījuši turpinājumā.

Kompresora izmantošanas mērķis

Katram uzdevumam var būt nepieciešams atšķirīgs gaisa kompresors ar atbilstošiem parametriem. Kompresori ir ļoti daudzpusīgas ierīces, un tās iespējams izmantot ne tikai rūpniecībā, bet arī dažādos saimniecības darbos, tai skaitā:

  • Pumpēšanai – ar kompresoru ātrā un ērtā veidā var piepumpēt velosipēdu un automašīnu riepas, bumbas, kā arī matračus un laivas.
  • Krāsošanai – kompresorus savieno ar krāsu pistolēm un pulverizatoriem, lai krāsotu mazākus un lielākus objektus, piemēram, automašīnas.
  • Remontam un galdniecībai – kompresorus izmanto arī pneimatisko darbarīku un piederumu darbināšanā, kā arī citu uzdevumu veikšanā.

Kompresoru veidi

Pēc iekšējās uzbūves kompresorus iedala divos veidos – ir skrūves tipa un virzuļa tipa kompresori.

  • Virzuļa tipa kompresori – vienkāršas un izplatītas ierīces, kuru darbībā tiek izmantots iekšdedzes dzinējs vai elektromotors. Šī veida modeļi ir ne tikai lētāki, bet arī vienkāršāk remontējami. Jāņem vērā, ka virzuļa kompresors darbojas skaļi, un tā detaļas berzes dēļ nolietojas ātrāk.
  • Skrūves/vītnes tipa kompresori – šo kompakto modeļu darbībā tiek izmantoti īpaši skrūvveida rotori. Šīs ierīces ir krietni klusākas nekā virzuļa kompresori, kā arī detaļas kalpo ilgāk, jo netiek pakļautas berzei. Tāpat tās izceļas ar zemu elektrības patēriņu un izteiktu augstražību, tādēļ šos kompresorus nereti iegādājas profesionālai lietošanai. Taču jāņem vērā, ka šie modeļi ir dārgāki un pašu spēkiem tos salabot nevarēs.

Kompresori var būt arī eļļas un bezeļļas:

  • Eļļas kompresors – augsta ražīguma, ekonomiskas ierīces, kuras izmanto ne tikai rūpniecībā, bet arī sadzīvē. Pie trūkumiem jāmin nepieciešamību kontrolēt eļļas līmeni. Šī iemesla dēļ arī kopšana ir sarežģītāka.
  • Bezeļļas kompresori – vienkāršāk lietojami modeļi bez liekas apkopes, noderēs dažādu darbu veikšanai saimniecībā.

Jauda

Līdzīgi kā citās ierīcēs, arī kompresoros jauda ietekmē to, kādu elektrības daudzumu tas patērēs un cik efektīvi tas spēs paveikt vienkāršākus un sarežģītākus uzdevumus. Protams, jo augstāka būs jauda, jo spēcīgāks arī būs kompresors.

Interneta veikalā 220.lv pieejami modeļi ar jaudu no 125 līdz pat 5500 W. Lielākoties vienkāršiem un vidējas intensitātes darbiem mājās pietiek ar modeli, kura jauda ir 1200 W.

Gaisa caurplūde

Šo parametru nereti dēvē arī par kompresora darba ražīgumu un to mēra ar l/min (litri minūtē). Caurplūde parāda to, kādu gaisa daudzumu kompresors spēj saspiest. Vidējais apjoms, ar kuru pietiek dažādu saimniecības un citu darbu veikšanai, ir aptuveni 180 – 200 l/min.

Interneta veikalā 220.lv pieejami modeļi ar ražīgumu no 23 l/min mini kompresoriem līdz 530 l/min. Noteikti nevajadzētu jaukt darba ražīgumu un jaudu, jo tie ir divi atšķirīgi parametri. Pirms izvēlies kompresoru, noskaidro, kāda gaisa caurplūde ir atbilstoša veicamajiem uzdevumiem!

Darba spiediens

Vēl viens svarīgs parametrs, kas parāda to, kādu spiedienu kompresora tvertne var izturēt. Darba spiediens norādīts bāros (bar). Interneta veikalā 220.lv iespējams iegādāties ierīces, kurām šis spiediens ir no 8 līdz 12 bar. Optimāla izvēle dažādu uzdevumu veikšanai ir 8 bar. Izvēloties ierīci ar pārāk lielu spiedienu, tiks lieki iztērēta elektroenerģija, tādēļ pirms modeļa iegādes pārliecinies, kādi parametri ir atbilstoši veicamajiem darbiem.

Trokšņa līmenis

Kā jau minējām iepriekš, skrūves tipa kompresori lielākoties darbojas klusāk nekā virzuļa tipa modeļi, tādēļ to ir vērts zināt, pirms izvēlies preci. Kopumā visi gaisa kompresori rada troksni un vibrāciju, taču katram modelim intensitāte atšķiras. Jo skaļāka ierīce, jo prātīgāk to novietot pēc iespējas tālāk no dzīvojamām telpām.

Normāls skaļuma līmenis, kas tik ļoti netraucēs, veicot darbus, ir aptuveni 55 dB. Arī kompresora izmērs ietekmē tā trokšņa līmeni.

Tvertnes tilpums

Pirmkārt, šis parametrs nosaka to, cik liels būs kompresors. Otrkārt, tvertnes tilpums arī ir tiešā veidā saistīts ar gaisa plūsmu kompresorā. Jo šis tilpums (mēra litros) būs lielāks, jo lielāku gaisa daudzumu ierīce spēs saspiest.

Izvēloties kompresoru, noteikti vajadzētu padomāt, kur to uzglabāsi, it īpaši, ja ir vēlme pirkt lielu modeli. Tvertnes tilpums var variēt no dažiem litriem līdz pat vairākiem simtiem litru.

Cena

Gaisa kompresoru cenas ietekmē vairāki faktori – to veids, ražotājs, jauda, tvertnes tilpums, izmērs, kā arī papildu aksesuāri un funkcijas. Ja vēlies iegādāties kvalitatīvu modeli, kas kalpos ilgi un labi pildīs savu uzdevumu, ieteicams ieguldīt dārgākā modelī.

Interneta veikalā 220.lv pieejami kompresori cenā no 89 līdz 927 eiro, tādēļ ikviens pircējs var izvēlēties savām vajadzībām un iespējām atbilstošu modeli.

Kādēļ iegādāties no 220.lv?

Interneta veikals 220.lv jau vairāku gadu garumā ir saņēmis atzinīgas atsauksmes no daudziem pircējiem, tādēļ, ja Tu vēl neesi pie mums iepircies, ir pēdējais brīdis to izdarīt, jo:

  • Tas ir ērti. Iepērcies jebkurā diennakts laikā, izmantojot datoru vai aplikāciju telefonā un planšetē. Saņem preces ar sev izdevīgāko piegādes veidu, kaut vai līdz mājokļa durvīm!
  • Tas ir droši. Pie mums iepērcies bez raizēm, jo mēs parūpēsimies par Tavu datu drošību.
  • Tas ir izdevīgi. Regulāri piedāvājam mūsu pircējiem dažādas lieliskas akcijas un atlaides.