Gaisa kondicionieri, siltumsūkņi, rekuperatori

(62)

Vēlaties, lai gaiss mājās vienmēr būtu svaigs un patīkams – tikai tādā gadījumā jūs varēsiet justies možs un dzīvot komfortablāk. Telpas kvalitatīvai vēdināšanai un patīkamas gaisotnes radīšanai tajā vajadzīgas atbilstošas iekārtas, kas regulē gaisu. Jums piemēroti būs kondicionieri, siltumsūkņi un rekuperatori, kas nodrošina efektīvu ventilāciju ar mazākām izmaksām. Šo iekārtu plašais klāsts sniegts mūsu sortimentā.

Preču atspoguļojums

Mobilie gaisa kondicionieri

Kondicioniera izvēlēs kritēriji Kā pierāda katra jauna diena, laika apstākļi ir neparedzami mainīgi – ja nedēļas sākumā iespējams spēcīgs karstums un sauss laiks, tad nedēļas beigās jau varam gaidīt spēcīgu lietu un vēsu, vējainu laiku. Reizēm paspējam sagatavoties nākamās dienas laika apstākļiem – nobruņojoties ar lietussargu un siltāku jaku, vai tieši pretēji, vasarīgāku kleitiņu vai šortiem. Tas gadījumos, kad nepieciešams doties ārā no mājām. Bet kā lai saglabā patīkamu klimatu mājās – lai, gan no rīta ceļoties, gan vakarā pārnākot no darba, mājās būtu patīkami “laika apstākļi”? Ne pārāk silts, ne pārāk auksts – tieši tāds, lai ērti un komfortabli būtu atrasties pašam savā mājoklī?

Mūsdienu tehnoloģijas viegli parūpējas par to, lai tad, ja nespējam kontrolēt laika apstākļus aiz loga, vienkārši varam kontrolēt temperatūru savā mājoklī. Pagājusī vasara bija tikpat mainīga, kā solās šī – te karsts, te auksts. Un laika maiņas palielina iedzīvotāju interesi par gaisa kondicionieriem. Nē, tas nenozīmē, ka gaisa kondicionieris mūs paglābs tikai karstā laikā atvēsinot telpu – tas spēj daudz vairāk. Kondicionieris ir visnotaļ sarežģīta tehniska ierīce, tieši tāpēc tā nav prece, kas maksās ļoti lēti, tāpēc svarīga ir šādas ierīces racionāla izvēle – lai nekļūdītos un izdotos izvēlēties piemērotāko savam mājoklim. Ideāls kondicionieris nodrošinās telpās komfortablu temperatūru bez liekas trokšņošanas, svilpošanas, ledaina gaisa pūšanas un ūdens pilināšanas. Šādu iespēju nodrošina mūsdienīgas un modernas iekārtas, tās pareizi samontējot un savlaicīgi veicot nepieciešamo apkopi.

Pamatā – kondicioniera darbības princips ir vienkāršs - siltais gaiss, plūstot gar auksto siltummaini, atvēsināts nokļūst telpā. No gaisa izdalās mitrums, kas satek kondensāta tvertnē, – tā kondicionieris regulē arī gaisa mitrumu. Siltumu, ko izdala siltummaiņa dzesēšanas iekārta, pa cauruli vai atveri novada atmosfērā. Savukārt mobilajam kondicionierim abas daļas apvienotas vienā blokā – lieko siltumu izvadot pa gofrētu cauruli. Tam var izmantot logu, sienu, ventilācijas šahtu un tā tālāk. Kā jau jebkura ierīce, ko uzskatām par kvalitatīvu, arī labi kondicionieri top no augstvērtīgiem materiāliem izgatavotām komplektējošām detaļām un mezgliem.

Šādā tehnikā izmantotajam materiālam un detaļām jābūt augstvērtīgām, kvalitatīvām un atbilstošām, lai tās varētu izturēt krasās temperatūras un vibrāciju maiņas. Nekvalitatīvākas ierīces ātrāk nolietojās, tajās parādās mikroplaisas, un lētāki kondicionieri biežāk iziet no ierindas vēl pirms garantijas laika beigām. Tas attiecināms uz visām kondicioniera detaļām. Kluss gaisa kondicionieris ir liela vērtība, jo, visticamāk, neviens nevēlēsies mājās skaļu, rūcošu un šņācošu ierīci, kas, lai gan nodrošinās nepieciešamo istabas temperatūru, taču traucēs ar savu trokšņošanu.

Klusumu kondicionierim nodrošina gan speciāli gultņi, gan motori un īpaši ventilatoru lāpstiņu un gaisa vadu risinājumi. Sastopamas ierīces, kurās trokšņa mazināšanai izmantota īpaši profilēta ventilatora priekšējā mala, puslodes formas padziļinājumu sistēmu retinājums, iztvaikotāja un kondensatora izmēra palielināšana un speciāli izejas trakta profili. Viss šo tehnisko risinājumu komplekss ļauj sasniegt tādu trokšņa līmeni, ko auss praktiski nespēj uztvert. Cita, bieži sastopama kondicionieru problēma ir aukstā gaisa strūkla. Ja tā ir vēsāka un ātrāka, jo nepatīkamāka tā var kļūt. Lai novērstu šādu nepatīkamu kondicioniera gaisa plūsmu mēdz palielināt kondicioniera iekšējā bloka trakta izmērus, samazināt gaisa izplūdes ātrumu, kā arī izmanto cilindriskus ventilatorus ar palielinātu diametru un speciālas sajaukšanas kameras izejas traktā. Tehnisko risinājumu ir daudz, bet kā izvēlēties labāko savām mājām?

Pastāv četri galvenie kondicionieru veidi – sienas tipa, logu kondicionieri, portatīvie gaisa kondicionieri un centrālie kondicionieri (visai mājai). Ir diezgan būtiski, lai izvēlētais gaisa kondicionieris būtu aprīkots ar regulējamu termostatu un vismaz diviem dzesēšanas ātrumiem, kā arī iestatījumiem kas aptur kondicioniera ventilatoru, kad ierīce nav dzesēšanas režīmā. Gaisa plūsmai noteikti jābūt regulējamai. Viena no būtiskām kondicioniera opcijām ir gaisa cirkulācijas regulators, kas ļaus iekļūt svaigam gaisam no ārpuses. Gaisa filtram būtu jābūt viegli izņemamam un tīrāmam.

Daži jaunākie gaisa kondicionieri ir aprīkoti ar elektrostatisku filtru – tas var darboties nepārtraukti vai būt pieejams kā papildu opcija. Šis filtrs atbrīvo gaisu no sīkajām daļiņām un ir lielisks gaisa attīrīšanas līdzeklis cilvēkiem ar alerģijām. Kondicioniera dzesēšanas jauda tiek mērīta kilovatos (kW). Jo lielāks skaitlis, jo jaudīgāks būt kondicionieris. Tāpēc mazai telpai pietiks ar nelielu kondicionieri, kura dzesēšanas jauda būs ap 2.6 kW, savukārt lielai telpai (ar aptuveni 100 kvadrātmetru platību) labāk izvēlēties kondicionieri ar vismaz 10kW jaudu.

Telpas platība nav vienīgais faktors, kas nosaka, cik jaudīgam jābūt gaisa kondicionierim. Pastāv vēl daudzi citi faktori, tostarp telpas logu skaits un to lielums, tas, cik labi telpa ir siltināta, kā arī tas, cik daudz cilvēki izmanto telpu. Arī ierīču daudzums un vieds telpā ir būtisks (datori u.c. ierīces). Pirms pērkam gaisa kondicionieri dzīvoklim, jānoskaidro, kurā istabā parasti ir viskarstāk. Ja tas zināms, tad jānoskaidro vai āra bloku – kompresoru drīkst izvietot uz fasādes sienas, balkona vai lodžijas? Ja nav iespējams izvietot āra bloku, tad labāk jāizvēlas mobilais jeb portatīvais gaisa kondicionētājs.

Savukārt sienas gaisa kondicionieri ir efektīvāki, klusāki un nav jāraizējas par kondensāta izliešanu no tvertnes, kā tas reizēm mēdz notikt ar mobilajiem gaisa kondicionieriem. Gaisa kondicionieri dzīvoklim var izvēlēties pēc dizaina, pēc efektivitātes rādītājiem, izmēriem un trokšņa līmeņa. Skaņas līmenim pie zemākajiem ventilatora pagriezieniem noteikti nevajadzētu pārsniegt 20 dBA. Pārvietojamajam jeb mobilajam gaisa kondicionierim ir plašāks pielietojums. Tā priekšrocība, kā jau saprotams, slēpjas tā mobilitātē, jo šādu kondicionieri var brīvi pārvietot no vienas telpas uz citu telpu, vai pat aizvest līdzi uz laukiem vai vasarnīcu. Tā funkcionēšanai nepieciešama vien strāva un atvērums, pa kuru izvadīt karsto gaisu.

Dzesēšanas jauda mobilajiem kondicionieriem nav pārāk liela – lielākoties tie ir 2kW un tie paredzēti nelielām telpām. Tikmēr sienas kondicionieri, kas stiprināms pie sienas, sastāv no vienas ārējās daļas un vienas iekšējās daļas. Šāda kondicioniera jauda var būt pat līdz 13 kW (atkarībā no modeļa). To darbība ir daudz klusāka un šādas ierīces var vadīt arī ar tālvadības pulti.

Jūsu pārskatītās preces