Ūdens sūkņi

Sūkņu izvēle ir ļoti plaša, galvenā to atškirība ir pielietojuma mērķis. Ikvienā mājsaimniecībā ir jārūpējas patstāvīgi par tīrā ūdens padeves procesu, un neaizvietojama tehnika ir hidrofors. Ar tā palīdzību Jums mājās vienmēr būs tīrs ūdens, turklāt ierīce nodrošinās optimālu spiedienu. Ja pavasarī bieži tiek applūdināts pagrabs vai arī ir nepieciešams izsūknēt ūdeni no dīķa vai citas vietas, būs piemērots jaudīgs iegremdējams modelis, kurš spēj tikt galā ar vairāk kā divdesmit tūkstošiem litru stundas laikā. Mājsaimniecībās audzē dārzeņus, ogas un augļus, karstajā vasaras periodā svarīga ir teritorijas optimāla laistīšana, lai raža būtu lielāka. Ja agrāk tikai izmantota vienkārša lejkanna, tad mūsdienās ievērojami atvieglot darbu var ar dārza sūkņu palīdzību. Jūsu izvēlei ir pieejami ūdens sūkņi netīram un tīram ūdenim, hidrofori, dārza un strūklaku sūkņi, benzīna modeļi un kanalizācijas lūku vāki. Kvalitatīva no produkcija no Makita, AL-KO, Villager, Hecht, Metabo un citiem uzticamiem zīmoliem. Iepazīstieties ar mūsu piedāvājumu un izvēlieties vispiemērotāko modeli atbilstoši Jūsu vajadzībām.

Kā izvēlēties ūdens sūkni?

Pateicoties sūkņu daudzveidībai, tos mūsdienās izmanto ne tikai tīrā ūdens ieguvei lietošanai mājsaimniecībās, bet arī dažādiem citiem mērķiem, tai skaitā, dārzu apūdeņošanai un laistīšanai, ūdens izsūknēšanai no dīķa, baseina vai pavasara palos applūduša pagraba. Tos var izvēlēties pēc dažādiem principiem, tai skaitā, arī, vai izmantotai ūdens būs tīrs vai netīrs, kā arī pēc veicamā darba. Turpinājumā esam apkopojuši svarīgākos faktorus, kas vēl būtu jāizvērtē, ja jums ir jāiegādājas jauns ūdens sūknis privātmājai.

Maksimālais iesūkšanas augstums

Tas apzīmē, kādā augstumā konkrētais ūdens sūknis  mājai spēj uzsūkt ūdeni no tā ieguves vietas. Maksimālais uzsūkšanas augstums ir svarīgs jebkurā gadījumā, neatkarīgi, vai vēlies izsūknēt applūdušu pagrabu, dziļu dīķi vai iegūt ūdeni no akas. Piemēram, ja ūdeni plānots sūknēt no 6 metrus dziļas akas, vēlams izvēlēties ierīci, kuras maksimālais iesūkšanas augstums ir vismaz 6,5 metri, lieliski noderēs šajā gadījumā iegremdējamie ūdens sūkņi. Lielāku augstumu parasti var atrast starp iegremdējamā tipa sūkņu modeļiem. 

Maksimālais padeves attālums

Parāda maksimālo attālumu, kādā ierīce spēj padot ūdeni, proti, tā ir iespējamā distance no ūdens ņemšanas avota līdz tā saņemšanas vietai vai drenāžas punktam, piemēram, ja tiek sūknēts pagrabs. Dažādiem modeļiem šis parametrs var ievērojami atšķirties, piemēram, no vidēji 30 līdz pat 60 un vairāk metriem. Jo lielāks maksimālais pacelšanas augstums, jo labāk, taču, protams, iesakām arī izvērtēt savas vajadzības, pirms izvēlies modeli, kuru iegādāties.

Ražība/Maksimālā plūsma

Šo parametru mēdz saukt arī par sūknēšanas jaudu, maksimālo plūsmu vai maksimālo veiktspēju, un to norāda litros stundā l/h, vai arī kubikmetros stundā m3/h. Der zināt, ka 1 m3/h pielīdzināms 1000 l/h. Ražība parāda to, cik lielu ūdens daudzumu (litros vai kubikmetros) vienas stundas laikā ierīce spēj pārsūknēt.

Lētākie un vienkāršākie modeļi spēj pārvadīt tikai dažus kubikmetrus stundā vai tikai 1000 litru stundā, bet dārgākie modeļi pārsūknē pat vairākus desmitus tūkstošus litru ūdens. Maksimālo sūknēšanas jaudu ietekmē ierīces ūdens sūkšanas dziļums un padeves attālums.

Dzinēja jauda

Līdzīgi, kā daudzām citām ierīcēm, arī ūdens sūkņiem darbojas tas pats princips – jo lielāka būs jauda, jo efektīvāk tas strādā. Jaudu parasti apzīmē vatos (W) vai kilovatos (kW). Dažādiem tipiem jauda var variēt no 300 W līdz pat 1600 W un vairāk vatiem.

Sūkņa mehānisms

Pēc dzinēja tipa ūdens sūkņus iedala elektriskajos un benzīna modeļos.

  • Elektriskie ūdens sūkņi – šie ir izplatītākie modeļi, kurus izmanto dažādu, salīdzinošu nelielu uzdevumu veikšanai, piemēram, lietus ūdens atsūknēšanai, neliela dārza apūdeņošanai un tamlīdzīgi. tiem nav nepieciešama sarežģīta apkope vai eļļu nomaiņa. Lielākie elektriskie sūkņi tiek izmantoti arī ūdens pārsūknēšanai garākos attālumos. Par spīti šo ierīču vieglumam un lietošanas vienkāršībai, to izmantošanu ierobežo nepieciešamība pieslēgties strāvai.
  • Benzīna ūdens sūkņi – šos modeļus lielākoties izmanto lielās platībās, lauksaimniecībā, celtniecībā un citur, kur vajadzīga jauda un iespēja darbināt ierīci bez elektrības. Ūdens sūkņi ar benzīna motoru rada emisijas, tāpēc tos vajadzētu izmantot tikai ārpus telpām. Ar šādu sūkni var pārvietot ne tikai tīru, bet arī netīru ūdeni.

Tilpums

Ja tiek izvēlēts ūdens sūknis ar spiedkatlu/hidroforu, uzmanība jāpievērš rezervuāra tilpumam. Parasti ūdens sūkņi ar hidroforu tiek izmantoti ūdens ieguvei mājsaimniecībā, kā arī dārzu laistīšanai. Jo lielāks būs spiedkatla tilpums, jo augstāka būs ierīces ražība, proti, tas īsākā laika periodā spēs pārsūknēt lielāku ūdens daudzumu. Ja meklē šāda tipa sūkni mājoklim, kurā ir viena līdz piecas ūdens patērēšanas vietas (tualete, duša un tamlīdzīgi), derēs sūknis ar spiedkatlu, kura tilpums ir 25 litri. Savukārt, ja nepieciešams patērēt daudz ūdens, ir iespēja atrast sūkni ar hidroforu, kura tilpums sasniedz pat 200 litrus.

Materiāls/Korpuss

Dizains un materiāls ir vienlīdz svarīgi faktori, kas jāņem vērā, jo tie ietekmē ierīces efektivitāti un kalpošanas laiku. Pievērs uzmanību sūkņa korpusam, vārpstai, turbīnai, dzinēja ietvaram un citām sastāvdaļām. Ieteicams dot priekšroku nerūsējošam tēraudam vai kvalitatīvai plastmasai, kas nodrošinās ierīces izturību ilgtermiņā.

Izmērs un svars

Sūkņa lielumu galvenokārt ietekmē tā tips, piemēram, elektriskais vai benzīna ūdens sūknis ar spiedkatlu vai sūknis paredzēts dārza laistīšanai, vai netīra ūdens sūknēšanai un tamlīdzīgi. Aplūkojot preces, pievērs uzmanību to aprakstam, kur norādīts arī katra modeļa lielums, kas jāņem vērā, ja sūkņa novietošanai pieejama ierobežota platība.

Svaram ir nozīme, ja plāno to bieži pārvietot. Mazākie sūkņi var svērt tikai dažus kilogramus, bet lielākie modeļi sver pat 15 kg un vairāk.

Ražotājs

Interneta veikalā 220.lv pieejami dažādi ūdens sūkņi no uzticamiem un populāriem ražotājiem, tai skaitā, AL-KO, Fieldmann, Grizzly, Aquasky, Hecht, Karcher un citi. Mūsu pircēju vidū iecienīti zīmoli ir: Grizzly, IBO, Hecht, Villager, Aquael un citi. Lai vieglāk atrastu modeli, kas Tevi interesē, izmanto lapas kreisajā pusē esošos preču filtrus.

Kādēļ iegādāties 220.lv?

220.lv ir pierādījis sevi kā uzticamu un klientam draudzīgu interneta veikalu, tādēļ, ja vēl neesi pie mums iepircies, ir īstais brīdis, jo:

  • Tas ir droši. Mēs parūpēsimies par Tavu datu aizsardzību.
  • Tas ir izdevīgi. Papildus zemām cenām, piedāvājam dažādas akcijas un atlaides.
  • Tas ir ērti. Iepērcies, kur un kad vien vēlies, no datora, telefona vai planšetes!