Izlietnes

(772)
Preču atspoguļojums

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties izlietni?

Izlietne vannas istabā ir kā pašsaprotama sastāvdaļa, kuru izmantojam vairākas reizes dienā. Lai arī tās primārā funkcija ir saistīta ar personīgās higiēnas nodrošināšanu, mūsdienās tirdzniecībā ir pieejams ļoti plašs un daudzveidīgs vannas istabas izlietņu sortiments, un katrs no modeļiem ir ar kaut ko īpašs. Tā rezultātā izlietne no vienkāršas santehnikas kļūst par dizaina elementu, kas pievērš uzmanību un padara vannas istabu pievilcīgāku, kā arī rada īpašu atmosfēru. Kā izvēlēties savai vannas istabai piemērotāko izlietni, lasi turpinājumā.

Uzstādīšanas tips

Katru gadu santehnikas ražotāji nāk klajā ar jauniem izlietņu modeļiem, piedāvājot inovatīvus risinājumus dažādām vannas istabām. Taču kopumā visas izlietnes pēc to uzstādīšanas veida iedalās vairākos pamata tipos:

 • Brīvi stāvošās izlietnes – šis ir vispārīgs iedalījums, kas ietver vairākas apakšsadaļas. Otrs populārākais veids ir iebūvējamās izlietnes, kas arī iedalās dažādās apakškategorijās. Brīvi stāvošo izlietņu sadaļā parasti sastopami modeļi ar pjedestālu, kā arī tās izlietnes, kuras tiek stiprinātas pie sienas. Brīvi stāvošo modeļu galvenā priekšrocība ir to salīdzinoši zemā cena, kā arī, izvēloties izlietni ar pjedestālu, viegli būs noslēpt kanalizācijas un ūdens pievades caurules.
 • Pie sienas stiprināmās izlietnes – šeit ietilpst gan izlietnes ar postamentu, “puskāju” vai bez tās. Šī tipa izlietnes mēdz dēvēt arī par piekaramajām, jo stiprinājums tiek veidots sienā, savienojot to ar izlietni. Apakšdaļā esošais postaments ērti noslēpj caurules, radot pievilcīgāku kopējo izlietnes tēlu. Tāpat “kāja” jeb postaments vai pjedestāls arī kalpo kā balsta elements, jo šajā gadījumā izlietne tiek stiprināta ne tikai pie sienas, bet arī savienota ar “kāju”. Pieejami modeļi dažādās formās, dizainos un plašā cenu amplitūdā.
 • Iebūvējamās izlietnes – arī šis ir vispārīgs iedalījums, kas ietver dažādas izlietņu apakšsadaļas, tai skaitā, uz virsmas liekamās, pabūvējamās un virsmā iegremdējamās. Tās parasti montē jau gatavā vannas istabas virsmā vai skapīšos, kā daļu no mēbeļu komplekta. Atšķirībā no brīvi stāvošajām izlietnēm, iebūvējamie modeļi izceļas ar to, ka blakus izlietnei pieejama plaša virsma, kur salikt, piemēram, kosmētiku un citus priekšmetus. Tāpat iebūvējamie modeļi ir estētiski pievilcīgi un palīdz radīt vienotu telpas dizainu.
 • Uz virsmas liekamās izlietnes – tās montē uz vannas istabas mēbeļu virsmas. Parasti šī tipa izlietnes ir ar īpaši pievilcīgu un interesantu dizainu, kas nepaliek nepamanīts. Oriģināli izskatīsies izlietne, kuras krāsa kontrastēs ar virsmu, uz kuras tā montēta.
 • Virsmā iegremdējamās izlietnes – klasisks iebūvējamo izlietņu veids, kad izlietne tiek ievietota vannas istabas virsmā, to it kā “iegremdējot” īpaši tam paredzētā atverē. Izlietnes malas atbalstās pret virsmu, uz tās “uzāķējoties”, tādēļ arī tiek radīts vienots, tīrs un vienmērīgs dizains, bet izlietnes apakša parasti nav redzama, jo atrodas “skapītī”.
 • Pabūvējamās izlietnes – šīs zem virsmas iebūvējamās izlietnes ir pievilcīgas, oriģinālas un veidotas no dažādiem materiāliem. Uzstādīšanas princips palīdz veidot vienlaidu virsmu, proti, izlietnes maliņas ar vannas istabas virsmu cieši sakļausies, kā arī nebūs augstāk viena par otru. Ērti tīrāms, vienkāršs un elegants risinājums ikvienai vannas istabai.
 • Dubultās izlietnes – parasti noder mājokļos, kuros mitinās vairāki cilvēki, kā arī atvieglo ikdienu pāriem, lai katrs savus ik rīta rituālus varētu veikt, negaidot uz otru personu. Dubultās izlietnes var būt gan kā vienots elements ar diviem nodalījumiem, gan arī kā divas atsevišķas, identiskas izlietnes, kas atrodas blakus viena otrai.
 • Stūra izlietnes – noderīgs risinājums netradicionāla dizaina telpām, kā arī tad, ja vannas istabā nav pietiekami daudz vietas, lai novietotu kādu no iepriekš aprakstītajiem izlietņu veidiem.
 • Uz veļas mašīnas montējamas izlietnes – šāda tipa izlietnēs apvienots praktiskums un mūsdienīgs dizains. Šis būs labs risinājums, ja vēlies ietaupīt vietu vannas istabā.

Tips

Montēšanas veids nav vienīgais parametrs, pēc kura atšķiras vannas istabas izlietnes. Tās arī ir darinātas no dažādiem materiāliem. Iepazīsimies tuvāk ar tiem:

 • Keramiskās izlietnes – izplatītākais materiāls, no kura darina vannas istabas izlietnes. Visbiežāk tās sastopamas baltā krāsā. Gludais un drošais pārklājums ir elegants, izturīgs pret skrāpējumiem, temperatūras izmaiņām, kā arī uz virsmas nevar tik ļoti pamanīt ūdens pilienu traipus, turklāt šādas izlietnes kalpo diezgan ilgi. Taču jāņem vērā, ka šis materiāls ir diezgan smags un tas jāsargā no triecieniem.
 • Stikla izlietnes – elegants, oriģināls un pievilcīgs risinājums tiem, kuri vēlas iekārtot savas vannas istabas mūsdienīgā veidā. Par spīti skaistumam, uz stikla ir viegli pamanāmas ūdens pielienu atstātās pēdas, ziepju nosēdumi un citi traipi, tādēļ šis materiāls prasīs biežu kopšanu.
 • Akmens masas izlietnes – šis materiāls pakāpeniski kļūst arvien populārāks pircēju vidū. Salīdzinot ar citiem materiāliem, akmens masa ir krietni izturīgāka ne tikai pret triecieniem un skrāpējumiem, bet arī temperatūras izmaiņām, skābēm un citām ķīmiskām vielām. Tāpat akmens masas izstrādājumiem ir plašas krāsu, formu un tekstūru variācijas, ļaujot izvēlēties no dažādiem stiliem. Šāda izlietne noteikti izcelsies ikvienā vannas istabā un saglabās savu pievilcību daudzu gadu garumā.
 • Kompozītmateriāla izlietnes – tajās izmantoti vairāki materiāli, kas apvienoti vienveidīgā masā, izgatavojot izlietni. Populāras kompozītmateriālu izlietnes veidotas, piemēram, no kvarca un granīta šķembām, kam pievieno citus materiālus, kas palīdz veidot dažādus dizainus un formas.
 • Nerūsējošā tērauda izlietnes – salīdzinoši lēts un viegls materiāls, taču no tā veidotas izlietnes nebūs tik izturīgas pret skrāpējumiem, kā arī tās periodiski būs jāapstrādā ar līdzekli, kas atjauno izlietņu spožumu. Tāpat šis materiāls ir “skaļš”, proti, ūdens tecēšana izlietnē radīs troksni.

Izmērs

Pirms izvēlies izlietni, ir jāveic precīzi mērījumi, kas ļaus noteikt, kāda platuma, garuma, augstuma un dziļuma izlietni vari atļauties novietot savā vannas istabā. Izmēru daudzveidība interneta veikala 220.lv izlietņu sadaļā ir ļoti plaša, sākot ar pavisam nelielām, un beidzot ar apjomīgām izlietnēm dažādām vajadzībām.

Ikvienam izlietnes modelim ir norādīts izmērs, lai Tu varētu noskaidrot, vai tas atbilst Tavām vajadzībām. Piemēram, ja vannas istabā ir daudz brīvas vietas, un Tu vēlies ierīkot elegantu virsmu, kas ne tikai skaisti izskatās, bet arī pilda praktisku funkciju, laba izvēle būs kāds no iebūvējamiem izlietņu veidiem, piemēram, uz virsmas liekamās, virsmā iegremdējamās vai pabūvējamās. Savukārt, ja vannas istaba ir neliela, prātīgāk izvēlēties izlietni ar kāju, stūra izlietni vai uz veļas mašīnas montējamo modeli, kas ietaupīs vietu.

Dažādu materiālu izlietnēm ir atšķirīgs svars, tādēļ arī to ņem vērā, izvēlēties savai vannas istabai piemērotāko modeli. Izvērtē, vai montēšanas veids un atrašanās vieta tam būs piemērota.

Vizuālais izskats

Pirmkārt, noteikti vajadzētu ņemt vērā krāsu. Ja agrāk izlietnes lielākoties bija pieejamas klasiskā baltā krāsā, tad tagad izvēles iespēju ir ļoti daudz, un arī 220.lv vari iegādāties vannas istabas izlietnes pelēkā, zaļā, zelta, sudraba un pat melnā krāsā! Tāpat pieejamas arī caurspīdīgas stikla izlietnes, kas būs interesants akcents ikvienā vannas istabā.

Otrkārt, ne mazāk svarīga ir arī izlietnes forma, kuru sortiments ir plašs un daudzveidīgs. Taisnstūrveida izlietnes ir klasiska izvēle, taču tie, kas grib ko interesantāku, var padomāt par apaļas, ovālas un citu nestandarta formu izlietnes iegādi. Ir pieejami arī tādi modeļi, kas vairāk līdzinās interesantiem traukiem, nevis izlietnei. Atceries, ka dažādām izlietnēm ir atšķirīgi bļodas dziļumi, kas ietekmē to lietošanas ērtumu.

Vēlams, lai izlietnes dizains būtu ne tikai pieskaņots Tavām vēlmēm un vajadzībām, bet arī saskanētu ar kopējo vannas istabas interjeru. Ilgāku kalpošanas laiku, izturību un aizsardzību pret baktērijām garantēs īpaša emaljas vai sudraba jonu kārta, tādēļ pievērs uzmanību, vai Tavai izlietnei ir tāda ir.