Mājas tekstils

Segas, spilveni un gultas veļa

Lai gan pirmajā brīdī varētu šķist, ka gultas veļas izvēle ir salīdzinoši vienkāršs uzdevums, taču tā nav. Ja būsi iegādājies nepiemērotu gultas veļu, tā var radīt diskomfortu. Un šajā gadījumā runa ir ne tikai par to, ka pēc laika Tev varētu apnikt gultas veļas vizuālais izskats, bet arī par to, ka var gadīties arī tā, ka Tavai ādai nepatiks kāds no auduma veidiem. Tieši tāpēc vēlamies sniegt padomus, kas ļaus izvēlēties piemērotāko gultas veļu tieši Tev.

Auduma izvēle Viens no pašiem svarīgākajiem kritērijiem gultas veļas izvēlē . Tieši no auduma būs atkarīgs tas, cik ilgu laiku kalpos gultas veļa, kā arī vai atbildīs īpašnieka vēlmēm. Visbiežāk cilvēki izvēlas kokvilnas gultas veļu. Šis audums ir elpojošs, kā arī tas neelektrizējas, lielā karstumā nelīp pie ādas, tāpēc ir piemērots jebkuram gadalaikam. Tas ir lielisks ar to, ka vasara šis audums atvēsina, savukārt ziemas periodā tas sasildīs. Izvēloties kokvilnas gultas veļu, noteikti pievērs uzmanību, lai uz tā etiķetes būtu rakstīts, ka gultas veļa ražota 100% no kokvilnas, jo pretējā gadījumā var gadīties, ka tam klāt būs vēl arī citi piemaisījumi.

Vēl viens no izplatītiem audumiem ir satīns. Cilvēki visbiežāk izvēlas satīna gultas veļu tā iemesla dēļ, ka satīns ir ļoti patīkams ādai. Arī izmaksu ziņā satīns ir daudz izdevīgāks par zīdu, tāpēc arī tas ir vēl viens iemesls kāpēc visbiežāk cilvēki izvēlas satīna gultas veļu.

Diezgan populārs ir arī lina audums, tomēr jārēķinās ar to, ka lins ir ļoti burzīgs un, ja mazgāsi to nepareizi, tad audums var tikt sabojāts. Protams, starp šī auduma labajām īpašībām ir tas, ka lins ir dabisks, kā arī izturīgs un elpojošs. Bieži vien valda uzskats, ka lina audums ir ciets, tomēr tā uzskatīt būtu aplami, jo cietības pakāpe ir atkarīga no tā, kā audums ir apstrādāts.

Savukārt viens no dārgākajiem audumiem ir zīds. Šis audums ādai ir patīkams, kā arī silts, tāpēc cilvēki nežēlo naudu, lai iegādātos izmaksu ziņā dārgāku audumu. Savukārt gadījumā, ja Tev pa nakti salst, tad lūko pēc flaneļa gultas veļas. Flaneļa audums ilgi kalpos, kā arī labi izskatīsies.

Pievērs lielu uzmanību arī auduma izturībai. Ja audums ir blīvs, tad tas kalpos ilgi. Starp blīvākajiem audumiem jāmin zīds, kā arī satīns.

Gultas veļas izmērs Izvēloties piemērotāko gultas veļas komplektu, noteikti pievērs uzmanību tā izmēram. Noteikti nevēlies, lai iegādājoties gultas veļu saproti, ka visi spilveni, kas atrodami mājās – neder. Tāpat arī diskomfortu radīs tas, ja gultas veļa būs pārāk liela – lielāka par pašu palagu un spilvenu. Piemēram, spilvendrānas ir iespējams iegādāties dažādās formās un izmēros, tāpēc pievērs uzmanību tam, lai Tu iegādātos piemērotu gultas veļu.

Gultas veļu ir iespējams iegādāties gan atsevišķi – pašam sakomplektējot to – kā arī ir iespējams iegādāties jau gatavu gultas veļas komplektu. Protams, grūtības var sagādāt tas, ja komplektā ietilpstošais pārvalks der, savukārt spilvendrāna neder – tādā gadījumā labāk pašam sakomplektēt gultas veļu nevis iegādāties jau gatavu komplektu. Tāpat arī noteikti ir vērts pievērst uzmanību arī tam, vai uz palaga un spilvendrānas nav dažādas traucējošas pogas, rāvējslēdzēji, kā arī citi papildinājumi – it īpaši, ja Tev rada diskomfortu šādas mazas lietiņas.

Un, protams, - krāsas. To izvēle mūsdienās ir ļoti plaša, tāpēc gan gultas veļa, gan gultas veļas komplekti ir pieejami dažādos toņos, kā arī ar dažādām apdrukām. Protams, iegādājoties gultas veļu ar apdruku, vērts pievērst uzmanību tam, ka, ja nerūpēsies par to atbilstoši, apdruka ātri vien var sabojāties.

Jūsu pārskatītās preces

Apkalpojam zvanus visu DIENNAKTI

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt