Pannas

(893)

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties pannu?

Lielas un mazas, apaļas un kantainas, dziļas un seklas…. Mums katram mājās ir vismaz viena panna, kuru ikdienā izmantojam dažādu maltīšu pagatavošanai. Kad vecā panna jau savu laiku ir nokalpojusi, ir laiks lūkoties pēc jaunas pannas, kas palīdzēs virtuves darbos. Interneta veikalā 220.lv ir plašs un daudzveidīgs pannu piedāvājums, un par to, kā izvēlēties atbilstošāko modeli, lasiet turpinājumā.

Pannas tips

Maldīgs ir pieņēmums, ka vienā pannā var gatavot visus ēdienus, kādus vien vēlamies. Teorētiski tas ir iespējams, taču, lai maltīte izdotos tieši tā, kā plānota, un sastāvdaļas tiktu atbilstoši apceptas, ieteicams izvērtēt, kādu pannas veidu katrā gadījumā izmantot:

 • Standarta tipa panna – tām parasti ir apaļa forma un rokturis. Šos modeļus izmanto gan cepšanai, gan sautēšanai, tvaicēšanai un cita veida maltīšu pagatavošanai. 
 • Vokpanna – no citām atšķiras ar to, ka ir krietni dziļāka, konusveida, ar līdzenu, mazāka diametra apakšējo virsmu. Malas ir biezākas nekā apakša. Šādā pannā parasti gatavo tā saucamos wok ēdienus ar dārzeņiem, gaļu un nūdelēm.
 • Grilēšanas panna – kā jau nosaukums pasaka priekšā, šo pannu izmanto dārzeņu, augļu un gaļas cepšanai. Apakšējā virsma nereti ir ar reljefu/rievām, kas atstāj uz ēdiena skaistu rakstu. Cepšanas laikā tikpat kā nemaz neizmanto eļļu.
 • Pankūku panna – atšķirībā no citiem veidiem ir ļoti sekla, vidēji 1 cm biezumā. Pannas dibens ir apaļš un plakans. Šāds dizains ievērojami atvieglo pankūku cepšanas procesu. Mazo pankūku cepšanai pannā iestrādāti vairāki padziļinājumi – formiņas, kurās ielej mīklu.

Diametrs

Mūsdienās ražotāji pircējiem ļauj izvēlēties no dažādu diametru pannām, sākot ar pavisam nelielām, piemēram, 9,5 cm, beidzot ar ietilpīgiem modeļiem 40 cm diametrā. To, cik lielu pannu pirkt, izlemiet, vadoties pēc tā, cik daudz cilvēkiem ikdienā nepieciešams gatavot, kā arī maltīšu gatavošanas biežuma. Vēl viens aspekts, ko der ņemt vērā, ir plīts riņķu diametrs, jo tiem jābūt līdzīgā lielumā ar pannas apakšu.

Materiāls

 • Čuguns – šī materiāla pannas izmantotas jau pirms daudziem gadiem, un to kvalitāti cilvēki novērtē joprojām. Pareizi kopjot šī materiāla pannas, tās kalpos ļoti ilgi, turklāt tās varēs arī likt cepeškrāsnī. Lēni silst un arī lēni atdziest, saglabājot ēdienu siltu.
 • Nerūsējošais tērauds – nereti izmanto profesionāli pavāri. Šīs pannas labi saglabā siltumu, tās nevar viegli saskrāpēt vai sabojāt, taču cepšanas procesā vajadzēs diezgan daudz eļļas.
 • Alumīnijs – šīs pannas jāizvēlas uzmanīgi, pievēršot uzmanību tam, vai gatavošanas virsmai ir pretpiedeguma pārklājums. Materiāls ātri uzsilst, taču izturība nav tā stiprā puse. Nav piemērots lietošanai uz indukcijas plītīm. 
 • Akmens masa – granīta vai marmora pārklājuma pannas nevar tik viegli saskrāpēt, tās neabsorbē ēdienu aromātus. Arī gatavošanas process ir vienkāršs un efektīvs, jo ēdiens nepiedeg, kā arī laika gaitā panna nemaina formu.

Pērkot jebkura materiāla pannu, jāpārbauda, vai un kāds pretpiedeguma pārklājums tām ir, piemēram, teflons un citi. Ja šāds pārklājums ir, jāņem vērā, ka tas ir jūtīgs pret skrāpējumiem, tāpēc gatavošanas procesā jāizmanto koka vai cita atbilstoša materiāla lāpstiņas un piederumi, nevis dakšas un karotes. 

Saderīgie plīts veidi

Pirms iegādājies pannu, rūpīgi izpēti, kāds ir Tavas plīts veids (elektriskā, gāzes, indukcijas). Īpaši uzmanīgiem jābūt, pērkot pannas lietošanai uz indukcijas plītīm, parasti uz pannas vai tās iepakojuma jābūt simbolam, kas apzīmē atbilstību indukcijas plītij. Pārējos gadījumos pannu izmantošana visbiežāk ir universāla.

Komplektācija

Iegādājoties pannu interneta veikalā 220.lv, pievērsiet uzmanību tam, kāda ir konkrētās preces komplektācija, proti, kas iekļauts pannas komplektā. Ir pieejamas gan tikai pannas, gan arī pannas ar vāku. Tāpat pie mums varat iegādāties pannu komplektus ar un bez vākiem, un pat komplektus ar pannu, vāku un ēdienu gatavošanas piederumiem. Rūpīgi izlasiet preces aprakstu, pirms veiciet pirkumu!

Cena

Interneta veikalā 220.lv pieejamas pannas dažādās cenu kategorijās. Šeit sev atbilstošu modeli atradīs gan tie, kuriem interesē budžeta varianti, gan arī tie, kas meklē augstākas kvalitātes pannas, kuras kalpos ilgi un efektīvi pildīs savu funkciju.

Kādēļ iegādāties no 220.lv?

Preču iegāde internetā ir mūsdienīgs veids, kā ietaupīt laiku un naudu. Izmēģiniet iepirkšanos 220.lv, jo:

 • Tas ir ērti. Izmantojiet mūsu mobilo aplikāciju vai mājaslapu, lai noformētu pirkumu. Ja rodas jautājumi, sazinieties ar 220.lv klientu apkalpošanas centru jebkurā diennakts laikā!
 • Tas ir droši. Mēs aizsargājam Jūsu datus.
 • Tas ir izdevīgi. Saņemiet pasūtījumu sev piemērotā veidā, arī bez maksas, mūsu veikalos Rīgā.