Virsmatrači

(271)

Miega laikā mūsu organisms atpūšas un uzņem jaunus spēkus, lai no rīta mēs varētu pamosties ar labu garastāvokli un pašsajūtu. Tāpēc, faktoriem, kuri ietekmē miega kvalitāti ir jāpievērš īpaša uzmanība. Mūsdienās ļoti plašu atzinību ir ieguvuši virsmatrači. Pateicoties funkcionalitātei, praktiskumam un vieglai kopšanai, tas ir ērts risinājums izmantošanai ikdienā gan vasarnīcā, gan mājās. Virsmatracis palīdzēs saglabāt matraci teicamā stāvoklī pēc iespējas ilgāk, kā arī aizsargās to no netīrumiem, putekļiem un nepieciešamības gadījumā koriģēs cietības līmeni. Ja ikdienā nevarat izgulēties uz dīvāna vai arī vecās guļamvietas kvalitāte Jūs neapmierina, tad kvalitatīvs virsmatracis veiksmīgi atrisinās šīs problēmas. Viegls svars, izturība un komforts raksturo šo neaizvietojamo priekšmetu Jūsu guļamistabā. Mūsu interneta veikala plašā klāstā ir pieejami plāni matraču pārvalki un biezāki modeļi no poliuretāna putām, lateksa vai kokosrieksta šķiedras. Virsmatracis 160x200 cm, 140x200 cm, 90x200 cm u.c. izmēros ir pieejams mūsu interneta veikalā sortimentā. Liela ražotāju un modeļu izvēle ļaus jebkurai gultai izvēlēties viespiemērotāko variantu. 

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kādu virsmatraci izvēlēties?

Domājot par guļamistabas mēbeļu komplektāciju, tikai neliela daļa cilvēku pievērš uzmanību nepieciešamībai pēc virsmatrača. Kas tas ir un kādēļ tas vajadzīgs? Jau tā nosaukums pavēsta, ka būtībā virsmatracis ir vēl viena kārta, kuru klāj virsū lielajam gultas matracis. Tas ir plānāks un pilda vairākas funkcijas, tai skaitā, paildzina matrača kalpošanas laiku, rada augstāku komforta līmeni, mīkstina cietu pamatni, uzlabo vecāku matraci, nodrošina vajadzīgo atbalstu dažādu veselības problēmu gadījumā un noder kā rezerves guļvieta viesiem vai dodoties ceļojumā. Kā izvēlēties piemērotāko virsmatraci, lasi turpinājumā.

Tips

Līdzīgi kā klasiskie matrači gultām, arī virsmatrači ir ražoti ar dažādiem pildījumiem, un katram no tiem raksturīgas savas īpašības un priekšrocības, kā arī dažkārt – trūkumi. Iepazīsties ar dažādiem pildījuma tipiem, lai saprastu, kurš no tiem der Tev vislabāk.

  • HR poliuretāna putu (porolona) virsmatrači – šis materiāls mūsdienās ir ievērojami attīstījies, kļūstot par vienu no izplatītākajiem matraču pildījumiem. Daudzi pircēji novērtē to, ka putu poliuretāns ne tikai ir gaisa caurlaidīgs, bet arī neabsorbē apkārtējos aromātus vai mitrumu, turklāt šajā materiālā putekļu ērcītes nespēj izdzīvot. Labo ventilāciju nodrošina tas, ka poliuretāna putām ir vaļējas poras, caur kurām cirkulē gaiss. Tāpat šis pildījums ir ļoti izturīgs, elastīgs, nezaudē savu formu un īpašības arī pēc daudziem gadiem.

Tas nozīmē, ka poliuretāna putu virsmatracis derēs ikvienam – arī tiem, kas cieš no alerģijām. Jāpiemin, ka apzīmējums HR pie putu nosaukuma ir saīsinājums angļu valodas vārdiem high resilience, un tas nozīmē, ka virsmatracim ir augsta elastība. Jo lielāks ir putu blīvums, jo cietākas būs putas.

  • Kokosa šķiedras virsmatrači – jau vairākus gadus kokosa vērtīgās īpašības tiek izmantotas virsmatraču pildījumā ražošanā, un arvien lielāks cilvēku skaits sāk tos novērtēt. Kokosa šķiedrai ir vairākas priekšrocības – tā ir izturīga, elastīga, nodrošina labu ventilāciju, neuzkrāj mitrumu, kā arī ir higiēniska un neizraisa alerģijas. Salīdzinot ar citiem materiāliem, kokosa šķiedras matracis būs stingrāks un cietāks. Ne velti tieši kokosa šķiedru pilda daudzos ortopēdiskajos matračos un virsmatračos, kā arī iesaka šāda materiāla modeļus izvēlēties bērnu gultiņām.
  • Lateksa virsmatrači – dabīgais latekss tiek ražots no kaučuka koka sulas. Šis materiāls ar savām unikālajām īpašībām ir izcīnījis vietu daudzu pircēju mājokļos. Lateksam ir dažādas priekšrocības – tas ir elastīgs, izturīgs, elpojošs, kā arī diezgan labi spēj regulēt mitruma līmeni. Lateksa virsmatracī nevar vairoties putekļu ērcītes, tas labāk nekā atsperu matracis pielāgojas ķermeņa formai, kā arī šāds matracis ilgi kalpos, nezaudējot savas unikālās īpašības.
  • Spalvu virsmatrači – virsmatračos var tikt izmantotas arī zosu vai pīļu spalvas. Šis pildījums nodrošina mīkstu un komfortablu gulēšanu, pielāgojoties cilvēka kustībām miegā un neļaujot sasvīst. Taču, ja Tev ir problēmas ar muguru vai locītavām, šī nebūs piemērotākā izvēle, jo spalvu virsmatracis nespēj nodrošināt nepieciešamo atbalstu. Tāpat jāņem vērā, ka pēc laika matracis var sākt pūkoties, un spalvas var parādīties ārpus matrača. Šie modeļi parasti nekalpo ilgāk par pāris gadiem, jo zaudē savu formu un sakrīt.
  • Viskoelastīgie virsmatrači – pildījums izgatavots no īpaši elastīgām putām, kas lieliski pielāgojas cilvēka ķermeņa formai un pēc tam atgūst savu sākotnējo pozīciju. Tādas var būt, piemēram, Memory un cita veida
  • Matrača pārsegs – papildus klasiskajiem dažāda pildījuma virsmatračiem, interneta veikalā iespējams iegādāties arī matrača pārsegus/pārvalkus, kas paredzēti novietošanai uz virsmatrača vai klasiskā matrača. Tas nodrošina augstāku higiēnas līmeni, kā arī neļauj matracim un virsmatracim tik ātri nolietoties. Matrača aizsargs parasti ir plāns, taču izturīgs. Piemērots kā bērnu, tā pieaugušo gultām. Pārsegu ar gumijām aizāķē aiz pamata matrača.

Cietība

Par spīti tam, ka virsmatrača augstums parasti nepārsniedz 7 cm, ir svarīgi ņemt vērā tā cietību, ko ietekmē dažādi faktori, taču visbiežāk – tā pildījums.

Ja Tu naktī visbiežāk guli uz sāna, piemērots būs mīksts vai vidēji mīksts virsmatracis. Izvēloties cietu virsmatraci šajā gadījumā, uz ķermeņa atbalsta punktiem var tikt radīts pārāk liels spiediens, kā rezultātā veidosies nepareizs mugurkaula izliekums. Savukārt tiem, kas biežāk guļ uz vēdera vai muguras, cietāks virsmatracis būs tieši laikā, jo pārāk mīksts matracis neparūpēsies par pareiza ķermeņa līdzsvara nodrošināšanu.

Cilvēkiem ar lielāku svaru ieteicams izvēlēties cietāku virsmatraci, kas nodrošinās nepieciešamo atbalstu, savukārt tiem, kam ir mazāks svars, derēs mīkstāks virsmatracis. Tāpat mīkstus matračus biežāk iesaka cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma.

Ražotājs

Interneta veikalā 220.lv iespējams iegādāties virsmatračus no dažādiem ražotājiem. Pirktāko preču vidū ir modeļi no sekojošiem zīmoliem:

  • Trivilita – lietuviešu uzņēmums, kas ražo kvalitatīvus matračus, virsmatračus, spilvenus un gultas;
  • Riposo – Lielbritānijas kompānijas, kas izgatavo matračus, virsmatračus un spilvenus. Piedāvā plašu preču klāstu;
  • Sleepwell – Zviedrijas koncerna Hilding Anders radīta matraču un virsmatraču kolekcija;
  • Dormeo – visā Latvijā un citās valstīs pazīstams zīmols, kas piedāvā ļoti plašu matraču un virsmatraču klāstu dažādām gaumēm un vajadzībām.

Izmēri

Izvēloties virsmatraci, jāņem vērā izmērs, tai skaitā, platums, garums, kā arī biezums. Lielākā daļa virsmatraču ir biezumā no 3 līdz 7 cm. Lai saprastu, kāda lieluma virsmatraci pirkt, to var pielāgot esošā matrača izmēram, taču, ja virsmatraci vēlies izmantot, piemēram, ciemiņu izguldīšanai, izvēle būs daudz plašāka.

220.lv ir pieejami gan vienvietīgie, gan divvietīgie virsmatrači, piemēram, 90 x 200 cm, 140 x 200 cm, 160 x 200 cm, 200 x 220 cm un citos izmēros. Pieejami arī nestandarta izmēri.