Virtuves mēbeļu komplekti

(84)

Virtuves mēbeļu komplekti viens no pašiem vienkāršākajiem risinājumiem gadījumos, kad vēlamies radīt ne tikai mājīgu, bet arī ergonomisku vidi. Savā starpā saskaņotas mēbeles un iepriekš pārdomāti risinājumi sniegs iespēju radīt mājīgu un funkcionālu virtuves telpu. Šai telpā katru dienu nākas pavadīt diezgan daudz laika, tāpēc, izvēloties kvalitatīvus komplektus ar mūsdienīgu dizainu, Jūs būsiet pārliecināti par to, ka šeit iesakņosies harmonija un kārtība.

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties virtuves iekārtu vai virtuves skapīšus?

Virtuve ir viens no svarīgākajām telpām mājoklī. Ir daļa cilvēku, kas teiks, ka šī ir katra dzīvokļa vai mājas “sirds”. Virtuves iekārtošana atšķiras no guļamistabas, dzīvojamās istabas vai vannasistabas, jo šeit ne tikai atrodas vairāk sadzīves tehnikas elementu, bet arī mēbeles tiek pakļautas dažādu ārējo apstākļu ietekmei. Un, protams, jāņem vērā tas, ka telpas dizainam ir jābūt pēc iespējas funkcionālākam, lai ēdienu gatavošana, trauku mazgāšana un citu darbu veikšana būtu ērta un vienkārša, kā arī visu ātri varētu atrast.

Cena

Interneta veikalā 220.lv ir iespējams iegādāties ne tikai gatavus virtuves mēbeļu komplektus, bet arī galda virsmas, plauktus, skapīšus, durvju paneļus iebūvējamai tehnikai un dažādus citus aksesuārus. Ja vēlaties nopirkt virtuves iekārtu ar vairākām sastāvdaļām, jārēķinās, ka to cenas variē no vidēji 118 eiro līdz pat 540 eiro. Savukārt, ja ir plāns iegādāties atsevišķi tikai virtuves virsmu, tās maksā, sākot no 8,50 eiro par 30 x 60 cm lielu plāksni.

Cena viennozīmīgi ir svarīgs aspekts virtuves iekārtas iegādē. Izvēloties jau gatavu virtuves mēbeļu komplektu ar skapīšiem un citām sadaļām, jāņem vērā, ka šis būs finansiāli izdevīgākais variants, kā vienotā stilā iekārtot telpu. Lai arī šajā gadījumā mēbeles ir pieejamas jau noteiktā izmērā, izvēles iespēju ir daudz, un ikviens pircējs var atrast arī savai virtuvei piemērotus modeļus. Tāpat, protams, mēbeles pēc tam var nedaudz pielāgot, lai tās derētu konkrētās telpas parametriem.

Virtuves mēbeļu komplektu cenas lielākoties ietekmē materiāls, no kāda tie iegatavoti. Tāpat nozīme ir izmēram, dizainam, sarežģītībai, ražotājam, furnitūrai, kā arī sastāvdaļu specifikai.

Telpas un virtuves iekārtas izmēri

Aplūkojot interneta veikala 220.lv virtuves iekārtu un skapīšu piedāvājumu, redzēsi, ka katra modeļa aprakstā ir minēti konkrēti tā parametri. Ņem vērā šos lielumus, lai precīzi pielāgotu mēbeles savai virtuvei. Prātīgākais, ko vari darīt, ir pirms sāc aplūkot piedāvājumu, veikt detalizētus telpas mērījumus, lai skaidri zinātu sekojošas lietas:

 • Piekaramo un stāvošo skapīšu platumu, dziļumu un augstumu;
 • Virtuves virsmas izmērus;
 • Nepieciešamību iebūvēt sadzīves tehniku;
 • Izlietnes iebūvēšanas iespējas virsmā;
 • Tāpat jāpadomā, vai izvēlētais modelis būs pielāgojams tvaika nosūcēja atrašanās vietai;
 • Specifisku dizaina aspektu un vēlmju saderību ar konkrēto virtuves iekārtas modeli.

Īpaša uzmanība jāpievērš tam, kur virtuvē atradīsies darba zona un kā tiks izvietota izlietne, plīts, ledusskapis. Nelielās virtuvēs dažkārt pilnībā var pietikt tikai ar diviem apakšējiem un diviem augšējiem skapīšiem.

Viena no kļūdām, kuru dažkārt pircēji pieļauj, ir palodžu un citu objektu, piemēram, telpas durvju neņemšana vērā uzstādot virtuves mēbeles, kā rezultātā gadās, ka skapīšu atvilktnes vai durtiņas nav iespējams pilnībā attaisīt vai ērti virināt, jo tām priekšā ir, piemēram, palodzes stūris.

Mēbeļu novietojums

Lai saprastu, kādu mēbeļu komplektu izvēlēties, ir jāņem vērā telpas specifika. Var būt vairāki virtuves iekārtas novietojumi:

 • Vienā rindā. Šāds variants visbiežāk ir piemērots nelielām virtuvēm, kā arī studio tipa mājokļiem, kur ēdiena gatavošanas telpa apvienota ar dzīvojamo istabu. Vienā virtuves pusē atrodas zona cepšanai, vārīšanai un tamlīdzīgiem uzdevumiem, bet otrā galā ir viesistaba. Ja virtuves iekārta tiks novietota tikai pie vienas no telpas sienām, izlietni ieteicams ieplānot rindas vidū, bet tai apkārt likt plīti un ledusskapi.
 • Divās rindās. Šāds virtuves iekārtas izvietojums derēs šaurai telpai, kurai vienā galā ir logs, bet otrā – durvis. Tāpat der ņemt vērā, ka plīts virsmai un izlietnei vajadzētu atrasties vienā telpas pusē, bet ledusskapim – otrā.
 • L-veidā. Populārs virtuves skapīšu izvietojums. Labi iederēsies un izskatīsies kvadrāta formas telpā. Šeit uzmanība jāpievērš tam, lai plīts virsma, izlietne un ledusskapis veidotu “trijstūri”, proti, būtu tuvu viens otram.
 • U-veidā. Šis virtuves iekārtas izvietojums ir sastopams salīdzinoši reti, taču izceļas ar ergonomiskumu. Tā kā šāda tipa iekārtojumā virtuves mēbeles tiek liktas pie trim sienām, tas labi izskatīsies plašā telpā, proti, vismaz 2,5 m garā. U formas izvietojuma centrā pēc vēlēšanās var arī novietot tā saucamo “salu” ar izlietni vai darba virsmu.

Vieta sadzīves tehnikai

Iekārtojot virtuvi, vienmēr jāpadomā par to, kur un kā tiks izvietota sadzīves tehnika. Bieži vien var rasties vajadzība virtuves iekārtā iestrādāt dažādas iekārtas, tai skaitā, plīts virsmu, cepeškrāsni, ledusskapi, trauku mazgājamo mašīnu un tamlīdzīgi. Ja tas nepieciešams, prātīgi ir izvēlēties iebūvējamo sadzīves tehniku, kuras izmērus saskaņo ar virtuves iekārtas lielumiem. Tehnikas priekšpusē iespējams iebūvēt arī paneli/durtiņas, lai nezinātājs nemaz nenojaustu, kas aiz tām atrodas.

Vēl viens svarīgs aspekts virtuves iekārtas izvēlē un sadzīves tehnikas iestrādāšanā mēbelēs ir dažādu pievadu atrašanās vietas. Lai arī mūsdienās ir iespējams vajadzības gadījumos veidot dažādus pagarinājumus, ir vēlams mēģināt novietot, piemēram, plīti pie gāzes pievada vietas un tamlīdzīgi. Tāpat, izvēloties iebūvējamo sadzīves tehniku, jāņem vērā, kuri no modeļiem radīs papildu vibrāciju, vai, piemēram, izstaros karstumu, un kā tas ietekmēs mēbeles.

Virtuves mēbeļu materiāls

Mūsdienās virtuves iekārtu izgatavošanā izmanto dažādus materiālus un to apvienojumus. Ražojot mēbeles virtuvei, tiek ņemti vērā šīs telpas specifiskie apstākļi, proti, tā ir pakļauta dažādu tvaiku un aromātu iedarbībai, mitrumam un arī temperatūras svārstībām. Un mēbelēm tas viss ir jāiztur, nemainot savu kvalitāti un izskatu. Populārākie materiāli, no kuriem ražo virtuves mēbeles, ir sekojoši:

 • MDF kokšķiedras plātnes – tās nereti tiek pārklātas ar PVC materiāla plēvi, kas pagarina mēbeļu mūžu un ļauj veidot dažādus dizainus. Kokšķiedras plātnes galvenā priekšrocība ir tās ekoloģiskā tīrība un nekaitīgums cilvēkiem. Tīrīšanai izmanto sausas vai mitras lupatiņas, bet abrazīviem līdzekļiem vai stiprām ķimikālijām.
 • MDP kokskaidu plātnes – tās veido presētas koka šķiedras un daļiņas. Pēc izskata šis materiāls līdzinās masīvkokam, taču ir lētāks un vienkāršāks. Tāpat šāda tipa kokskaidu plātnes ir izturīgas un ilgi kalpo, kā arī nav smagas, tādēļ tās bieži izmanto mēbeļu ražošanā. Arī šīs plātnes pārklāj ar speciālu plēvīti, kas pagarina materiāla mūžu.
 • Stikls – tas parasti tiek izmantots tikai kā daļa no mēbelēm, lai radītu īpašus akcentus. Lai arī stikla priekšrocība ir tā vizuāli radītā “viegluma” sajūta, jāņem vērā, ka uz tā būs ātri redzami pirkstu nospiedumi, tādēļ tīrīšana prasīs lielākas pūles.

Tāpat virtuves mēbeļu izgatavošanā izmanto arī alumīniju, finieri, metālu un plastmasu.

Dizains un krāsas

Izvēloties virtuves un citu telpu mēbeles, cilvēki dažkārt pieļauj kļūdu jaucot kopā vairākus stilus, kas savā starpā nesaskan. Iekārtojot virtuvi, ir jāpadomā par tās pielāgošanu kopējam mājokļa dizainam. Piemēram, ja pārējās telpas ir iekārtotas, iedvesmojoties no grieķu stila, būtu dīvaini, iekārtot virtuvi skandināvu stilā un otrādi. Tāpat nedrīkst aizmirst mēbeļu pieskaņošanu grīdas un sienu toņiem.

Divi lielākie virtuves iekārtojumu virzieni ir “moderns” un “klasisks”. Modernajā stilā iederas mēbeles, kurās izmantotas laminētas kokskaidu plāksnes, MDF kokšķiedras mēbeles ar PVC plēves pārklājumu, kā arī no alumīnija darinātas fasādes. Savukārt klasiskajam stilam raksturīgas finiera un masīvkoka mēbeles.

Virtuves iekārtu krāsu variantu ir ļoti daudz, tādēļ interneta veikalā 220.lv sev piemērotus modeļus atradīs gan tie, kas meklē ko gaišu un modernu, gan arī tie, kas vēlas telpu iekārtot košākās krāsās. Joprojām aktuāls ir skandināvu stils, kas izceļas ar gaišām krāsām, vienkāršību un minimālismu.

Kādēļ iegādāties no 220.lv?

Interneta veikals 220.lv jau vairāku gadu garumā sevi ir pierādījis kā uzticamu un drošu tiešsaistes iepirkšanās vietni. Ja vēl neesi pie mums iepircies, to ir vērts izdarīt, jo:

 • Tas ir izdevīgi. Mēs piedāvājam izdevīgas cenas tūkstošiem preču, kā arī regulāri iepriecinām pircējus ar akcijām un atlaidēm gan precēm, gan to piegādei,
 • Tas ir ērti. Iepērcies jebkurā laikā, neatkarīgi, kur atrodies, jo tagad mums ir aplikācija, kas pieejama viedtālruņos un planšetēs. Izvēlies sev izdevīgāko no vairākiem piegādes veidiem vai saņem preces bezmaksas mūsu birojā.
 • Tas ir droši. Izmantojam kvalitatīvas datu aizsardzības programmas, lai pirkumu veikšanu vari veikt bez raizēm!