Mobilie telefoni

(666)

Mūsdienu mobilie telefoni pārsteidz ar savu funkcionalitāti un pēdējā laikā ir neatņemama mūsu ikdienas dzīves sastāvdaļa. Mēs tos izmantojam ne tikai tad, kad jāsazinās ar apkārtējiem – šīs ierīces lieliski aizstāj fotoaparātus un kameras, ļauj ātri atrast nepieciešamo informāciju, un tas vēl nav viss, ko tagad var piedāvāt mobilo telefonu ražotāji. Šo preču lielā daudzveidība apmierinās katra vajadzības un iespējas.

Preču atspoguļojums

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Mobilie telefoni

Nevienam vairs nav pārsteigums, ka telefoni ir kļuvuši par neatņemamu cilvēku ikdienas sastāvdaļu. Taču, ja rodas nepieciešamība iegādāties jaunu telefonu, izdarīt izvēli var nebūt nemaz tik viegli, jo piedāvājums ir plašs un daudzveidīgs, taču katram pircējam ir savas vajadzības un vēlmes. Tieši tāpēc esam izveidojuši ceļvedi, kas palīdzēs saprast, kā izvēlēties tieši Tev piemērotāko mobilo telefonu.

Mobilā telefona tips

Mūsdienās joprojām aktuāli ir divi populārākie mobilo telefonu tipi – klasiskie un viedtālruņi (smartphones).

 • Klasiskie mobilie telefoni tika plaši izmantoti līdz brīdim, kad sāka parādīties viedtālruņi. Šos modeļus raksturo neliels ekrāns, kompakta klaviatūra ar pogām, kā arī akumulators, kurš bez uzlādes var darboties vairākas dienas. Joprojām ir iespējams iegādāties šī tipa telefonus, turklāt tiem ir dažādi dizaini – parastais ar ekrānu un klaviatūru, izbīdāmi un arī atlokāmi. Šie modeļi parasti noder senioriem, kā arī bērniem kā pats pirmais telefons.
 • Viedtālruņi aprīkoti ar skārienjūtīgu ekrānu, tiem nav klaviatūras, un to spējas ir krietni plašākas nekā klasiskajiem modeļiem. Iebūvētā operētājsistēma, atmiņas apjoms, funkcijas un citi tehnoloģiju risinājumi nodrošina šo telefonu lietotājiem teju visas tās pašas iespējas, ko piedāvā datori – skatīties video, pārlūkot internetu, sūtīt e-pastus, aplūkot teksta dokumentus, plānot dienu un darīt daudz ko citu. Turklāt mūsdienās viedtālruņi ir aprīkoti arī ar kvalitatīvām kamerām, kas ikvienam ļauj fotografēt un filmēt.

Ekrāna izmērs

Klasisko mobilo telefonu ekrāni parasti ir nelieli un atrodas virs klaviatūras. Aplūkojot interneta veikala 220.lv sortimentu, redzēsi, ka ekrāna izmērs līdz 3.5” vai 4” ir klasiskajiem mobilajiem telefoniem, tai skaitā 2017. gadā atkārtoti klajā laistajai, nemirstīgajai vērtībai – Nokia 3310. Šī telefona modeļa displeja izmērs ir 2.4”, kas nodrošina pietiekami labu pārredzamību.

Savukārt, sākot no 4” līdz pat 6.5” un vairāk būs pieejami dažādi viedtālruņi. Eksperti norāda, ka modeļus, kuru izmērs ir mazāks par 4.5”, būs vienkāršāk noturēt rokā, taču tas būs piemērots, ja vēlies izmantot šo ierīci tikai pamata funkcijām – zvaniem, īsziņām, e-pastiem. Izplatīta izvēle ir viedtālruņi ar displeja izmēru, kas ir vismaz 5”, jo tie apvieno funkcionalitāti, vieglu lietošanu, pārredzamību un stilu. Savukārt telefoni, kuru displejs pārsniedz 5.5”, būs piemērotāki tiem, kas vēlas skatīties video un redzēt citas sīkas detaļas viedtālrunī.

Pērkot viedtālruni, iesakām pievērst uzmanību, vai konkrētajam modelim ir Gorilla Glass tehnoloģija, kas nodrošina paaugstinātu izturību pret triecieniem un skrāpējumiem. Ja tādas nav, noteikti vajadzētu iegādāties piemērotu aizsargstikliņu/plēvīti, kura pasargās to no bojājumiem, kas var rasties, piemēram, ierīcei nokrītot zemē.

Operētājsistēma

Šobrīd viedtālruņu tirgū dominē divas operētājsistēmas – Android un iOS. Dažkārt vēl tiek pieminēts arī Windows, taču sakarā ar atbalsta pārtraukšanu šai operētājsistēmai, tās izmantotāju skaits pēdējā laikā arvien sarūk, beidzoties arī telefonu piedāvājumam.

 • Android izceļas ar pieejamību ļoti plašā viedtālruņu klāstā, sākot no pavisam lētiem, beidzot ar dārgiem modeļiem. Tāpat šī operētājsistēma ļauj ērti pielāgot sistēmu savām vajadzībām un nodrošina dažādu, noderīgu Google pakalpojumu un aplikāciju pieejamību, piemēram, Gmail, Google Maps un citas.
 • iOS operētājsistēma pieejama Apple tālruņos, piedāvājot vienotu, viegli pieejamu platformu, kas arī nereti tiek atzīta par drošāku nekā Android. Tāpat App Store piedāvātā pieredze un aplikāciju kvalitāte tiek uzskatīta par mazliet labāku. Jāpiemin arī īpaši viegli sinhronizēšanas iespēju ar citām Apple ierīcēm – iPad, iPhone vai MacBook un citām. Interesanti ir arī dažādi Apple ražotie aksesuāri iPhone viedtālruņiem, piemēram, bezvadu austiņas jeb AirPods.

Procesora tips

Procesors nosaka to, cik ātri būs iespējams atvērt un lietot dažādas aplikācijas, rediģēt foto un veikt vienlaicīgi dažādas citas darbības. Jo labāks procesors, jo vairāk uzdevumu tas ļaus paveikt, nesamazinot tālruņa darbības ātrumu. Tāpat kā ir pieejami dažādi skārienjutīgie telefoni, atšķiras arī tajos esošie procesori. Piemēram, viens no iecienītiem Android tālruņu procesoriem ir Qualcomm Snapdragon. Mediatek procesori sastopami lielākoties Xiaomi, Doogee, myPhone un citu ražotāju viedtālruņos un arī planšetēs. Quad Core procesoros ir četri kodoli, savukārt Octa Core – astoņi kodoli.

Svarīgi ņemt vērā ne tikai procesora tipu, bet arī tajā esošo kodolu skaitu. Lētākajos modeļos, kuru cena ir līdz 200 eiro, parasti sastopami procesori ar vienu līdz četriem kodoliem, nodrošinot pamata uzdevumu izpildi. Vidējās klases telefonos, kuru cena ir no 200 līdz 400 eiro, sastopami divu līdz četru kodolu procesori, kas darbojas pietiekami efektīvi, nodrošinot visu nepieciešamo normālai ikdienas lietošanai. Savukārt luksusa klases tālruņos, kuru cena pārsniedz 400 eiro, parasti ir procesori ar četriem līdz pat astoņiem kodoliem, un tie der ne tikai dažādu aplikāciju lietošanai, foto rediģēšanai un citiem uzdevumiem, bet arī jaudīgākajām spēlēm. Procesori ar tik lielu kodolu skaitu parasti arī ievērojami patērē baterijas enerģiju. Der ņemt vērā, ka kodolu skaits ne vienmēr ir saistīts tieši ar to, kurā cenas klasē tālrunis atrodas.

Atmiņa

 • RAM

Pirmais aspekts, uz kuru jāskatās, domājot par atmiņu, ir RAM jeb telefona operatīvā atmiņa. To, cik liela apjoma RAM izvēlēties, ietekmē pircēja vajadzības un vēlmes. Šī atmiņa nodrošina to, lai ierīce darbotos ātri un spētu apstrādāt nepieciešamo informācijas daudzumu. 220.lv pieejamo telefonu RAM apjomi ir dažādi, taču eksperti iesaka lūkoties pēc modeļa, kura operatīvā atmiņa ir vismaz 2 GB. Protams, ideālā gadījumā tam vajadzētu būt vismaz 4 GB, lai bez aizķeršanās izpildītu visas funkcijas. Princips “jo lielāks RAM apjoms, jo labāk” parasti attiecas uz Android telefoniem, jo iPhone tālruņu atmiņas pārvaldība darbojas pēc cita principa.

 • Iekšējā atmiņa

Tajā glabājas visi faili, tai skaitā, foto, video, dokumenti, aplikācijas, operētājsistēma un viss pārējais. Ja nav plānots izmantot telefonu fotografēšanai vai dažādu failu izmantošanai, atmiņas apjoms nebūs tik svarīgs, taču, ņemot vērā to, ka vajadzības ar laiku var mainīties, ieteicams tomēr pievērst uzmanību arī šim aspektam. Kamēr vairums viedtālruņu pieejami ar 16 GB iebūvēto atmiņu, mūsdienās “zelta vidusceļš” būs modelis ar vismaz 32 GB vai, ideālā gadījumā – 64 GB atmiņas krātuvi, kas ļaus bez bažām lejupielādēt visas nepieciešamās aplikācijas, kā arī mūziku, foto un videofailus.

Gadījumā, ja pērc telefonu ar mazāku iebūvēto atmiņu, pievērs uzmanību tam, lai modelim būtu microSD kartes atbalsts, kas ļaus ievietot atmiņas karti papildu krātuves izveidošanai. MicroSD pieejamas tikai Android tālruņos.

Interneta atbalsts

Grūti iedomāties viedtālruni, kuram nebūtu piekļuves internetam, izmantojot mobilos datus, tieši tādēļ ir svarīgi saprast, kādu atbalstu nodrošina konkrētā tālruņa modelis. Lētākajos viedtelefonos var būt pieejams tikai 3G datu savienojuma atbalsts, taču labāk dot priekšroku modeļiem, kuros ir arī 4G atbalsts, jo tas nodrošina līdz pat 10 reizēm ātrāku interneta savienojumu nekā 3G. Jāpiemin, ka šobrīd attīstības stadijā ir arī jaunākās paaudzes 5G internets.

Otra iespēja pieslēgties internetam caur mobilo telefonu ir, izmantojot Wi-fi bezvadu interneta savienojumu. Mūsdienās tā atbalsts pieejams ikvienā viedtālrunī. Atšķirties var savienojuma ātrums, kā arī, piemēram, iespēja, pārveidot telefonu par bezvadu interneta hotspot, kā rezultātā ierīce kļūst par interneta rūteri, kuram var pieslēgties citi tālruņi un datori, izveidojot interneta savienojumu caur telefonu. Kamēr vairums viedtālruņu var pieslēgties interneta, izmantojot vienas frekvences savienojumu – 2.4 GHz, Dual Band atbalsts ļauj telefonam izveidot savienojumu arī 5 GHz frekvencē.

Savienojumu iespējas

Ikvienam mūsdienīgam viedtālrunim vajadzētu būt daudzveidīgām savienojumu iespējām, kas atvieglo ierīces lietošanu ikdienā.

 • Bluetooth ir pazīstams savienojuma veids, kas pieejams arī mūsdienu viedtālruņos. Tas ļauj izmantot automašīnā brīvroku sistēmu, pārsūtīt failus, savienot ierīces, klausīties mūziku bezvadu austiņās un darīt daudz ko citu. Arī Bluetooth savienojumu tipi var atšķirties pēc to ātruma. Piemēram, Samsung Galaxy S8, Apple iPhone 8 Plus un Apple iPhone X izceļas ar ātrāko savienojumu – Bluetooth 5.
 • NFC (Near Field Communication) ir bezvadu savienojuma tehnoloģija, kas nodrošina dažādu darbību veikšanu nelielā diapazonā, piemēram, apmaksāt pakalpojumus, pārsūtīt failus un kontaktus uz citām ierīcēm.

Fotokamera

Vairums viedtālruņu ir aprīkoti ar kamerām, taču tās visas nav vienādas. Ir modeļi, kas piedāvā gan aizmugures, gan priekšas kameru, taču to kvalitāte var atšķirties. Tāpat ir arī īpaši izsmalcinātas un sarežģītas kameras, kuras piedāvā, piemēram, Samsung Galaxy S9, iPhone X, Huawei P20 Pro un citi modeļi. Ar tām iespējams radīt profesionāla līmeņa fotogrāfijas arī sliktākā apgaismojumā. Lētākajiem telefonu modeļiem kameru kvalitāte nebūs tik augsta.

Izvēloties viedtālruņa kameru, nevajadzētu pievērst uzmanību tikai megapikseļu skaitam. Papildus tam, pievērs uzmanību, kāds ir diafragmas atvērums, kameras papildu funkcijas un režīmi, lēcas tips, foto uzņemšana vājā apgaismojumā un foto uzņemšanas ātrumam. Lai uzņemtu kvalitatīvus video, svarīga būs optiskās stabilizācijas funkcija.

Papildu funkcijas

Lai viedtālruņa lietošanas pieredze atbilstu Tavām vajadzībām un prasībām, pievērs uzmanību arī tālrunī iebūvētajiem sensoriem! To daudzveidība ir plaša, taču populārākie sastopamie ir:

 • Attāluma sensors – izslēdz telefona ekrāna apgaismojumu, kad sarunas laikā ierīce tiek pielikta pie auss;
 • Ekrāna apgaismojuma sensors – pielāgo ekrāna spilgtumu, vadoties pēc tā, kāds apgaismojums ir telpā;
 • Barometrs – mēra gaisa spiedienu, temperatūru telpā;
 • Sirds ritma monitors – izmanto, lai mērītu sirds ritmu;
 • Akselometrs – telefons to izmanto, lai noteiktu ierīces pozīciju, kā rezultātā var notikt ekrāna pagriešana ērtākai lietošanai;
 • Pedometrs – soļu skaitītājs pārvietošanās laikā;
 • Pirkstu nospiedumu lasītājs – ērti lietojams sensors, kuru var izmantot augstākais ierīces drošībai, jo tikai konkrētā persona varēs atbloķēt telefona ekrānu;

Sejas atpazīšana

Šī nav gluži jauna tehnoloģija, taču tā beidzot arī ir sastopama dažādu ražotāju viedtālruņos, nodrošinot, iespējams, drošāko tālruņa atbloķēšanas paņēmienu. To piedāvā sekojoši zīmoli: LG, Honor, OnePlus, Samsung Apple (piedāvā šobrīd modernāko sejas atpazīšanas funkciju).

Tāpat jāpiemin, ka tālruņos ir pieejamas dažādas citas funkcijas, piemēram, rakstīšana ar balsi, dažādu valodu uzstādīšana, dažādi palīdzības servisi, vienkāršie režīmi un daudz kas cits.

Viedtālruņu attīstība ir process, kurš neapstājas ne mirkli, tādēļ pircējiem arvien tiek piedāvāti modernāki un daudzpusīgāki telefonu modeļi, kas no parastas saziņas ierīces ir pārvērtušās par ierīcēm, kuras pilda dažādas mums ikdienā svarīgas funkcijas. Tieši tāpēc, aplūkojot 220.lv sortimentā pieejamos modeļus, pievērs uzmanību to parametriem, funkcijām un dizainam, lai izvēlētos tieši tādu, kāds Tev nepieciešams, turklāt par labāko cenu!

Kādi mobilie telefoni ir vispopulārākie 2020. gadā?

Top 3 populārākie mobilie telefoni ir:

Rekomendējamie mobilie telefoni

Visaugstāk novērtētie mobilie telefoni

Populārākie mobilo telefonu zīmoli

Top 3 populārākie mobilo telefonu zīmoli ir:

Kā izvēlēties mobilo telefonu?