Barošanas krēsli

(102)

Brīdis, kad pasaulē ienāk mazulis, ir brīnišķīgs. Atmiņās paliekošs un neaizmirstams. Nepaiet ne ilgs laiks, kā mazais jau mazliet ir paaudzies un grib visu izmēģināt. Bērnam arī paēšana kļūst par veselu procesu. Barošanas krēsliņi - vajadzība bez kuras nemaz nav iespējams iztikt. Tiem piemīt vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tiek atvieglota ēšana. Barošanas krēsli veicina mazajos interesi par to, kas notiek. Rosina ēst kopā ar ģimeni. Jaunākie modeļi - pat ar augstuma un pozīcijas pielāgošanu. Dažiem no tiem ir ritentiņi, ļaujot krēsliņu pārvietot uz citu vietu. Vairs nav jāatrodas vienā, konkrētā virtuves vietā. Barošanas krēsli mūsdienās ir kļuvuši krietni vien drošāki. Tiem ir pat jostas, siksniņas, kas mazuli notur pozīcijā un neļauj tam izslīdēt ārā. Bērna atrašanās vienā vietā nozīme to, ka mājas būs tīrākas un sakopšana vienkāršāka. Tas būs liels ieguvums, kas ļaus ietaupīt laiku. Pavadiet kopīgos brīžus drošā un jaukā atmosfērā, kas sniegs prieku Jums un bērnam!

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties barošanas krēsliņu?

Kad mazulis nedaudz paaudzies- patstāvīgi sēž  un ir gatavs ēst piebarojumu, ir arī pienācis laiks iegādāties barošanas krēsliņu. To izvēle ir daudzveidīga – sākot no pavisam vienkāršiem, līdz modernākiem risinājumiem. Tādēļ  piedāvājumā ir viegli apjukt. Ko ņemt vērā, izvēloties barošanas krēsliņu savam mazulim? Kas raksturo kvalitatīvu barošanas krēsliņu? Vai dārgākais vienmēr ir labākais? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem atradīsi raksta turpinājumā. 

Tips

Pirmais jautājums, uz kuru jārod atbilde – kāda tipa barošanas krēsliņu izvēlēties. Populārākie varianti ir koka un plastmasas barošanas krēsliņi, taču nopērkami arī metāla izstrādājumi. 

Tas, kuram dot priekšroku, lielākoties, protams, ir vecāku gaumes jautājums. Piemēram, ja ir vēlme iegādāties praktisku risinājumu, tad labs variants ir transformējamais koka barošanas krēsliņš, kas iesākumā kalpo kā augstais krēsliņš, bet, bērniņam paaugoties, tiek pārveidots par galdiņu un krēsliņu. 

Plastmasas barošanas krēsliņi parasti aprīkoti ar plašāku funkciju klāstu, kas atvieglo mazuļa ēdināšanas procesu. 

Lai arī kāda tipa barošanas krēsliņam dotu priekšroku, uzmanība jāpievērš materiāla kvalitātei – izvēloties koka barošanas krēsliņu, svarīgi, lai koks ir dabīgs, savukārt, izvēloties plastmasas krēsliņu, jāpārliecinās, ka plastmasa nesatur nevēlamus piemaisījumus. 

Regulējama muguriņa

Nākamais faktors, kas būtu jāņem vērā – vai barošanas krēsliņam ir regulējama muguriņa. Pārdošanā gan krēsliņi ar regulējamu, gan bez regulējamas muguriņas. Tas, kuru variantu izvēlēties, atkarīgs no bērna vecuma un spējām:

  • Mazulim, kurš pats vēl nesēž, ieteicams barošanas krēsliņš ar regulējamu muguriņu, ko var ērti pielāgot vajadzībām, piemēram, nolaist pusguļus. Jāatceras, ka bērnu, kurš vēl pats patstāvīgi nesēž, nedrīkst sēdināt – tas var atstāt negatīvu ietekmi uz bērna mugurkaulu, turklāt bērns vēl neprot noturēt līdzsvaru un var apgāzties;
  • Barošanas krēsliņi bez regulējamas muguriņas piemēroti mazuļiem, kuri paši jau stabili sēž un krēsliņā nesagāžas uz sāniem, priekšu vai atpakaļ.

Šo principu svarīgi ievērot, jo barošanas krēsliņam jābūt ne vien praktiskam, bet arī drošam un ergonomiskam. Tātad – izvēloties barošanas krēsliņu, ņemiet vērā bērna vecumu un vajadzības. 

Drošības jostas un sprādzes 

Svarīgs kritērijs ir drošība. Izvēloties barošanas krēsliņu, jāpārliecinās, ka tas aprīkots ar drošības jostām un sprādzēm. Tās gādās, lai sākumā bērns no krēsliņa nejauši neizkristu, bet vēlāk, kad jau paaudzies – neizkāptu. 

Jāpievērš uzmanība arī tam, lai sprādzes ir drošas un bērns pats tās nevar attaisīt. Visdrošākais variants ir jostas, kas iet pāri mazuļa plecu daļai. Jāatceras arī, ka mazuli bez piesprādzēšanas krēsliņā atstāt nedrīkst ne uz mirkli. 

Ieteicamais bērna vecums un maksimālais  svars

Meklējot labāko barošanas krēsliņu savam mazulim, uzmanība jāpievērš arī tādiem faktoriem kā ieteicamais bērna vecuma un maksimālais svars. Ja pirmais nosaka, no kāda vecuma bērnu ieteicams sēdināt konkrētajā barošanas krēsliņā, tad otrais – cik ilgi barošanas krēsliņu varēsiet izmantot. 

Pārdošanā dažādu veidu barošanas krēsliņi – lielākoties nopērkami barošanas krēsliņi, kas paredzēti mazuļiem no 6 mēnešu vecuma, tomēr, ņemot vērā, ka katrs bērns attīstās savā tempā, te vairāk tomēr būtu jāņem vērā katra individuālās vajadzības. Kas attiecas uz maksimālo svaru, lielākoties tas ir 15 vai 20 kg. 

Izmērs

Ne mazāk būtisks kritērijs ir barošanas krēsliņa izmērs. Pirms došanās krēsliņa meklējumos, vajadzētu izplānot, kur tas tiks novietots, lai zinātu, kādiem parametriem pievērst uzmanību. Ja vieta virtuvē ir ierobežota, var izvēlēties salokāmu barošanas krēsliņu, kas saliktā veidā neaizņem daudz vietas. 

Citas funkcijas 

Nepieciešams izvērtēt arī, ar kādām papildu funkcijām barošanas krēsliņš ir aprīkots. Tā piemēram, noderīgi var būt bloķējoši ritenīši, kas ļauj barošanas krēsliņu ērti un droši pārvietot. 

Izvēloties salokāmo barošanas krēsliņu, to varēsiet ne vien ērti uzglabāt, bet arī pārvietot – piemēram, paņemt līdzi, dodoties ciemos pie vecvecākiem. Pārdošanā arī speciāli ceļošanai paredzēti barošanas krēsliņi – tie parasti ir vieglāki svara ziņā, kā arī ērti transformējami. 

Daļai barošanas krēsliņu ir noņemama paplāte – tas ir praktisks risinājums ērtākai krēsliņa tīrīšanai. Noderīga var būt arī iespēja regulēt paplātes pozīciju. 

Kopšana

Ļoti būtisks aspekts ir barošanas krēsliņa kopšana. Te uzmanība jāpievērš ne vien materiālam, bet arī citām niansēm. Vienkāršāk būs notīrīt tās virsmas, kam vieglāk piekļūt – te noderīga būs iespēja noņemt dažas detaļas, piemēram, jau pieminēto paplāti. 

Pirms lem par labu kādam barošanas krēsliņam, iepazīsties ar materiālu specifiku un ražotāja ieteikumiem krēsliņa kopšanā, lai pārliecinātos, ka tīrīšana neprasīs daudz pūļu. 

Cena 

Plānojot jebkuru pirkumu, svarīga ir arī tā cena. Barošanas krēsliņu izvēle ir daudzveidīga, arī cenu līmenis ir atšķirīgs. Cena atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram, krēsliņa veida, funkcijām, ražotāja. Jāpatur prātā, ka dārgākais ne vienmēr nozīmē, ka tas būs labākais, tādēļ vērts salīdzināt vairākus variantus un tikai tad pieņemt lēmumu. 

Zīmols

Bez šaubām nozīme ir arī zīmolam – tas liecina par kvalitāti, drošību, uzticamību. Tomēr, ņemot vērā visus augstākminētos faktorus, barošanas krēsliņa izvēlē noteikti nevajadzētu balstīties uz ražotāja nosaukumu vien – pats svarīgākais ir ņemt vērā krēsliņa parametrus, kā arī mazuļa un ģimenes individuālās vajadzības. 

Kādēļ iegādāties 220.lv?

Barošanas krēsliņi plašā izvēlē pieejami ne vien specializētos bērnu preču veikalos, bet arī tiešsaistē – interneta veikalā 220.lv. Iepērkoties pie mums, ietaupīsiet laiku – nodrošinām ērtu pasūtījuma noformēšanu un ātru piegādi.