Bērnu gultas

(1216)
Preču atspoguļojums

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties gultu bērnam?

Kvalitatīvs miegs pietiekamā apjomā ir nepieciešams ikvienam no mums, vēl jo vairāk mazajiem ķipariem, kuri aug un attīstās. Gulta ir svarīga mēbele, kuras izvēlei jābūt pārdomātai un rūpīgi izvērtētai. Interneta veikals 220.lv ir parūpējies par to, lai piedāvātu saviem pircējiem vairāk nekā 60 dažādus skaistus un kvalitatīvus bērnu gultiņu modeļus dažādām gaumēm un iespējām. Turpinājumā lasi par to, kā vienkāršāk izvēlēties gultu bērniem.

Bēru gultas atrašanās vieta

Pēc piedzimšanas mazulis parasti guļ vecāku istabā, tādēļ tiek izvēlēta neliela gultiņa vai šūpulītis, ko viegli var novietot blakus vecāku gultai, neaizņemot daudz vietas. Noderīgi arī, ja gultas redelītes var attaisīt, lai ērtāk ieliktu mazuli gultiņā un izņemtu viņu no tās.

Gulta – šūpulītis parasti pēc dažiem mēnešiem jau ir jāmaina, tādēļ finansiāli izdevīgāks lēmums ir uzreiz iegādāties gultiņu ar, piemēram, auduma vai redeļu maliņām, kuras var ērti pielāgot bērniņa un vecāku vajadzībām.

Kad mazulis sasniedzis gada vai divu gadu vecumu, var domāt par nopietnākas gultiņas iegādi, lai to varētu novietot bērna istabā.

Izmērs

Domājot par bērna gultas izvēli, īpaši jāizvērtē tās izmērs. Primārais kritērijs, kas jāņem vērā, ir bērna komforts. Pirmajos dzīves gados vecāki nereti iegādājas redeļu gultiņu, tāpēc raugies, lai tās pamatnes augstumu varētu regulēt vairākos līmeņos. Tas nepieciešams, lai pasargātu mazo ķiparu no traumām, kad viņš jau sāks celties kājās un turēties pie gultas malas. Regulējot līmeņus, distancei no pamatnes zemākā līmeņa līdz gultiņas augšējai malai vajadzētu būt vismaz 60 cm, savukārt no augstākā līmeņa līdz malai – vismaz 30 cm.

Svarīgs ir arī redelīšu savstarpējais attālums, kuram nevajadzētu būt mazākam pat 10 cm, kas nodrošina, lai mazā ķipara galva, kājas un rokas tajās nevarētu iesprūst.

Kas attiecas uz bērnu gultas izmēriem, tad jāņem vērā, ka ir divi klasiskie parametri:

  • 120 x 60 cm;
  • 140 x 70 cm.

Pirmajos dzīves mēnešos laba izvēle ir gultiņa, kuras izmērs ir mazāks nekā standarta modeļiem. Savukārt klasiskā redeļu gulta 70 cm platumā būs prātīga un ekonomiska izvēle, ja gribi, lai mēbeli varētu izmantot vismaz pāris gadus.

Budžets

Kā jau iepriekš minējām, domājot par ģimenes budžetu, vajadzētu meklēt tādu bērnu gultiņu, kuru var transformēt un pielāgot atbilstoši vecāku vajadzībām un bērna vecumam. Parasti līdz atvašu pilngadības sasniegšanai viņu gultu nākas mainīt vismaz vienu līdz divas reizes, taču tas atkarīgs no tā, kādas kvalitātes un dizaina modelis izvēlēts.

Ekonomiska izvēle ir jau no dzimšanas brīža iegādāties bērnam redeļu gultiņu ar maināmiem augstumiem un citiem parametriem, jo šādu mēbeli mazulis varēs lietot pat pāris gadus. Savukārt, kad mazais paaudzies, laiks meklēt ko nopietnāku, proti, modeli, kas derēs ne tikai šobrīd, bet arī pēc pāris gadiem, tādēļ labāk dot priekšroku vai nu nedaudz lielākai gultai, vai arī transformējamam modelim.

Gultas materiāli, detaļas

Vecākiem noteikti ir svarīgi, lai viņu bērnu gulta būtu izgatavota no pēc iespējas dabīgākiem un draudzīgākiem materiāliem, kas nekaitē mazajam ķiparam. Iecienītākās, protams, ir koka gultiņas, kas biežāk tiek ražotas no priedes vai bērza koka, kā arī dižskābārža. Tiesa, jārēķinās, ka dabīga koka gultiņa arī maksās vairāk, taču Tu būsi pārliecināts, ka Tavs bērns guļ gultiņā, kas nerada kaitīgu ietekmi.

Tāpat gultas bērniem izgatavo arī no kokskaidu plātnēm MDP, kas ir viegls un kvalitatīvs materiāls. Pirms iegādājaties gultu, pārliecinieties, ka tā krāsota ar eko krāsām, kuras nekaitēs mazulim, ja viņš izdomās, piemēram, “pagaršot” gultas maliņu.

Bērnu gultas var būt papildinātas ar dažādām detaļām, kas nepieciešamas bērna drošībai un vecāku ērtībai:

  • Izņemamas redeles – noderīga detaļa, kas ne tikai pasargā mazuli no izkrišanas, bet arī ļauj vecākiem vieglāk izņemt bērnu no gultiņas un ielikt atpakaļ. Kad mazulis paaugsies, redeles varēs izņemt ārā, lai bērns pats iekāptu gultā.
  • Regulējams pamatnes augstums – kad bērns ir pavisam maziņš, pamatni var pacelt augstāk un laika gaitā laist zemāk, nodrošinot to, ka vecākiem būs ērtāk bērniņu izcelt no gultiņas un ielikt tajā atpakaļ, kā arī, ceļoties kājās, zemāka pamatne neļaus viņam izkāpt vai izkrist.
  • Matracis – dažkārt nepietiekami novērtēta daļa no gultas, kas ievērojami ietekmē miega kvalitāti. Uzmanīgi izlasi preces aprakstu, lai uzzinātu, vai matracis ietilpst komplektā, vai arī tas jāiegādājas atsevišķi. Matracīšus gultiņām arī vari iegādāties pie mums.

Funkcionalitāte

Ir skaidrs, ka pirmajos dzīves mēnešos bērna gultiņa pildīs vienu funkciju – nodrošinās mazuļa drošību un kvalitatīvu miegu. Protams, ir arī mazuļu gultas, kurām apakšējā daļā iestrādāts plauktiņš/atvilktne mazuļa kopšanas piederumu uzglabāšanai.

Kad bērns būs paaudzies un tiks domāts par lielākas gultas iegādi, ir vērts padomāt par papildu funkcijām. Piemēram, noderēt var gulta ar atvilktnēm, kur bērns varēs salikt mantiņas vai drēbes un gultas veļu. Interesantas ir arī divstāvu gultiņas, kurām apakšējā daļā var ierīkot spēļu un rotaļu zonu, galdu ar krēsliņu vai arī izmantot to kā vietu, kur glabāt rotaļlietas un citas mantas.

Dizains

Kā jau iepriekš minējām, pašiem mazākajiem bērniņiem sākotnēji derēs vai nu gultiņa ar redelītēm, vai arī gultiņa – šūpulītis. Pēc pāris gadiem var iegādāties gultiņu ar matraci, kurai ir arī noņemama maliņa papildu drošībai. Gultas veidotas ar noapaļotiem stūriem, lai pasargātu mazuli no traumām.

220.lv piedāvājumā ir dažādu dizainu gultas bērniem, kuru vidū atradīsi gan tādas, kas patiks meitenēm (zvēriņi, daba ziedi) un arī puišiem (sports, automašīnas). Tāpat ir arī klasiskas koka gultas, kas vienlīdz labi derēs ikvienam mazulim. Vairāku līmeņu saliekamas gultiņas diviem bērniem būs laba izvēle nelielām telpām, savukārt augstāka bērnu gulta ar guļamzonu augšējā “stāvā” un spēļu zonu apakšā būs laba izvēle, kas palīdzēs praktiski izmantot istabā pieejamo platību.

Kādēļ pasūtīt no 220.lv?     

Ja Tu vēl neesi pie mums iepircies, ir pēdējais brīdis to izmēģināt, jo:

  • Tas ir izdevīgi. Izmanto akcijas un atlaides, kuras regulāri piedāvājam, lai iepirkšanās būtu vēl aizraujošāka;
  • Tas ir droši. Iepērcies pie mums bez raizēm, jo Tavi dati pie mums ir drošībā.
  • Tas ir ērti. Tev ir jautājums par pasūtījuma veikšanu, precēm, piegādi vai citu tēmu? Sazinies ar mūsu lielisko klientu apkalpošanas servisu! Pērc preces, izmantojot mūsu mājaslapu vai mobilo aplikāciju, un saņem pasūtījumus sev ērtā veidā!