Ragavas

(56)

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties bērnu ragavas?

Ziemas prieku baudīšanu nav iespējams iedomāties bez kopīgām izklaidēm sniegā – pikošanās, sniegavīra celšanas, slidošanas, slēpošanas, cietokšņu būvēšanas un, protams, slidināšanās no kalniņa. Lai arī cilvēki ir praktiskas būtnes, un, lai nošļūktu no kalna, izmantos pat parastu plēvi, vislabāko pieredzi tomēr sniedz kvalitatīvas ragavas, īpaši paliktņi, matrači un citi izgudrojumi drošībai un komfortam, baudot ziemas priekus. Kā izvēlēties labāko līdzekli ne tikai braukšanai no kalniņa, bet arī pastaigām pa sniegotiem ceļiem un taciņām?

Tips

Ja agrāk ar vārdu “ragavas” sapratām klasisko koka modeli, tad mūsdienās ziemas piederumu klāsts ir kļuvis krietni plašāks, piedāvājot ne tikai bērnu ragavas, bet arī paliktņus, sniega matračus un sniega slīdņus. Katram no tiem ir savas priekšrocības un raksturīgākās īpašības, kas jāņem vērā.

 • Ragavas – tās parasti veido izturīgs rāmis un sēdvieta ar vai bez atzveltnes un rokturiem. Ragavu priekšējās daļas dizains izgatavots liektas līnijas veidā, kā arī apakša izgatavota no materiāla, kas nodrošina labu slīdamību un iespēju ietekmēt ragavu slīdēšanas virzienu. Šādi parasti izskatīsies koka ragaviņas ar šī paša materiāla vai metāla apakšdaļu, taču, piemēram, plastmasas modeļi var būt krietni vienkāršāki, atgādinot garenu plakni ar nedaudz uz augšu vērstām malām.
 • Sniega paliktnis – izturīgi, vienkāršas formas paliktņi pieejami dažādos dizainos. Tie var būt gan ar vienu (tā saucamie “ābolīši”), gan ar vairākiem rokturiem. Slidināšanās paliktņi ir ērti lietojami, tie ir viegli, tādēļ ērti paņemami līdzi. Formas var būt dažādas – apaļa, garena, trijstūrveida. Arī krāsas ir dažādas, lai katrs var izvēlēties sev tīkamāko. Ekonomiska alternatīva klasiskajām ragavām, kas lielākoties būs piemērota tieši šļūkšanai no kalna.
 • Piepūšamais sniega matracis – piepūšamie matrači nav paredzēti tikai izklaidēm uz ūdens vasaras sezonā. Tagad iespējams iegādāties arī īpašus matračus, kuri izgatavoti no speciāla materiāla, kas būs pietiekami biezs, lai izturētu salu, kā arī nodrošinās labu slīdamību pa sniegu. Tie aprīkoti ar ērti satveramiem rokturiem, kā arī platība ir pietiekami liela, lai no kalniņa varētu nošļūkt pat divi braucēji vienlaicīgi. Piepūšamās ragavas ir pieejamas arī citās formās, nevis tikai kā matrači, piemēram, kā sniega motocikls, kas ļaus izbaudīt ātrumu, slidinoties no kalna, vienlaikus arī rūpējoties par bērna drošību.
 • Sniega slīdnis – interneta veikalā 220.lv vari iegādāties labāko aprīkojumu ziemas izklaidēm, tai skaitā, piepūšamus, apaļus sniega slīdņus. To izskats līdzinās lielam peldriņķim, kas aprīkots ar rokturiem drošai slīdēšanai no kalna, taču formas un dizaini piedāvājumā var atšķirties.

Ragavu veidi

To, cik drošas, ilgi kalpojošas un parocīgas būs ragavas, nosaka dažādi faktori. Viens no svarīgākajiem faktoriem, kas būtu jāņem vērā, ir materiāls, no kāda izgatavotas bērnu ragaviņas.

 • Koka ragavas – šīs ir tā saucamās ragaviņu “vecmāmiņas”, jo pazīstamas jau no seniem laikiem, kad mūsu vecāki un vecvecāki baudīja ziemas priekus uz kalna. Par spīti tam, ka koka ragavas asociējas ar klasiskām vērtībām, skatoties no praktiskuma skatupunkta, tās ir salīdzinoši smagākas par citu materiālu modeļiem, kā arī tām ir sliktāka slīdamība. Protams, dizaina ziņā ir grūti sacensties ar koka dabiskumu un eleganci. Tāpat jāatceras, ka koka ragavas aizņem vairāk vietas. No šī materiāla darinātie ragaviņu modeļi var būt pavisam vienkārši vai arī aprīkoti ar atzveltni un pat polsterētu sēdekli.
 • Metāla ragavas – šī tipa ragavu galvenā priekšrocība nebūs izskats, taču tajā pašā laikā tās ir vieglas, ļoti izturīgas pret triecieniem un arī salu. Taču jāraugās, lai mitrums ar laiku neietekmētu metālu, un ragaviņas nesāktu rūsēt. Šī materiāla ragavu slieces var būt gan plakanas (piemērotas kupenu pārvarēšanai), gan cauruļveida (piemērotas arī braukšanai pa ledu), taču jebkurā gadījumā tās nodrošinās daudz labāku slīdamību nekā, piemēram, bērnu ragavas no koka. Jāatceras, ka, izvēloties metāla ragaviņas maziem bērniem, jānodrošina arī papildu paliktnis, jo materiāls ir auksts. 220.lv iespējams iegādāties arī modeļus, kuriem jau iestrādāts polsterēts sēdeklis vai pat guļammaiss, atzveltnis un rokturis ērtākai stumšanai.
 • Plastmasas ragavas – šī veida ragavas izceļas ar plašo dizainu un krāsu pieejamību, kā arī salīdzinoši vieglo dizainu, kas atvieglo ragaviņu pārnēsāšanu. Tāpat plastmasas ragaviņas bērns varēs vienkārši kontrolēt un mainīt slīdēšanas virzienu. Jāņem vērā, ka šis materiāls lielākoties nav ieteicams lietošanai, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -20 grādiem, kas veicina plastmasas lūšanu.
 • Piepūšamās ragavas – tās parasti izgatavotas no materiāla, kas ir izturīgs ne tikai pret triecieniem, bet arī aukstumu. Ragavas var būt darinātas, piemēram, no PVC vai vinila. Modeļi var būt dažādās formās, piemēram, apaļā vai garenā. Papildus drošībai vari izvēlēties ragavas ar izturīgiem rokturiem, atzveltni, kā arī piederumiem, kurus izmantot labošanai, ja ragavas uzdurtas vai uzplēstas.

Kas būtu jāņem vērā, izvēloties ragavas?

Lai izvēlētais inventārs ziemas prieku baudīšanai būtu ne tikai viegli lietojams, bet arī drošs, ir vairāki faktori, kas būtu jāņem vērā.

 • Bērna vecums - pavisam maziem bērniem ragavas bieži vien izmanto kā transportlīdzekli, pārvietojoties no viena punkta uz otru. Lai mazulis justos ērti un droši, šādām ragaviņām vajadzētu būt zemām, kā arī aprīkotām ar roku balstiem, atzveltni un rokturi stumšanai vai arī iespēju piesiet auklu ragavu vilkšanai. Vajadzības gadījumā noderēs var arī drošības siksnas, kas aprūpēsies, lai mazulis neizkristu no ragaviņām. Ir pieejami arī modeļi ar guļammaisiem pavisam mazu bērnu pārvadāšanai ziemas laikā.

Vecākiem bērniem piemērotas būs ragaviņas, kurām nav atzveltnes vai roku balsti, jo viņiem prioritāte būs viegla un droša slīdēšana no kalniņa, nevis ērta sēdēšana ragavās. Atceries – jo platāka būs sēdvieta un slieces, jo stabilāk slīdēs ragaviņas.

Pašiem mazākajiem derēs koka vai metāla ragaviņas ar drošības aprīkojumu, savukārt jau vecākiem bērniem, kas sasnieguši vismaz viena gada vecumu, patiks piepūšamie matrači vai sniega paliktņi. Savukārt tiem, kas ir jau vismaz piecus gadus veci, sniega priekus baudīt ļaus sniega slīdņi. Pirms iegādājies kādu no iepriekš minētajiem ragavu veidiem, vienmēr pārbaudi, kāds ir ražotāja ieteiktais vecums tā lietošanai.

 • Maksimālais svars – vairumam ragaviņu modeļu aprakstā varēsi izlasīt to, kāds ir lietotāja pieļaujamais svars. Nav ieteicams lietot ragavas, ja tiek pārsniegts norādītais svars, jo tas tiešā veidā saistās ar drošību. Lai tik ātri nebūtu jāiegādājas jaunas ragaviņas, pērc tādu modeli, kura maksimālais pieļaujamais svars ir vismaz par 10 kg lielāks nekā bērna svars.
 • Izmērs – ragavas atšķiras ne tikai pēc materiāla, bet arī lieluma. Paliktņi būs pavisam nelieli un piemēroti ātrai šļūkšanai no kalna, un to izmantot varēs tikai viens cilvēks. Savukārt piepūšamie matrači var noderēt pat vairākiem cilvēkiem vienlaicīgi, lai kopā izbaudītu ziemas priekus. Pirms iegādājies ragavas, izpēti, cik tās ir lielas, kas ietekmēs ne tikai izmantošanu, bet arī uzglabāšanas iespējas.
 • Papildu funkcijas – daži ragavu modeļi var būt aprīkoti ar īpašām ekstrām, kas atvieglo to lietošanu. Piemēram, ir ragaviņas, kurām var mainīt roktura novietojumu no priekšas uz aizmuguri un otrādi, kas būs noderīgi vējainos laika apstākļos. Tāpat iespējams iegādāties ragavas ar polsterētiem sēdekļiem un iestrādātu guļammaisu bērna komfortam.

Braukšana ar ragaviņām ir neatņemama bērnības atmiņu sastāvdaļa daudziem no mums. Iepriecini arī Tu savus mazos ķiparus, izvēloties viņiem krāsainas, drošas, ērtas un viegli lietojamas ragavas! Pie mums, 220.lv, piedāvājums ir ļoti plašs, kā arī cenas vienmēr izdevīgas.

Izvēlies modeļus, izmantojot arī lapas kreisajā pusē esošos preču filtrus, kas palīdzēs ātrāk atrast tieši to, ko meklē. Pasūti preci, saņem to veikalā vai ar piegādi un dodies baudīt ziemas priekus!