Bērnu rati

(295)
Preču atspoguļojums

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Bērnu rati – kā izvēlēties?

Gatavojoties mazuļa ienākšanai ģimenē, topošajiem vecākiem jāsagādā dažādas preces, kas atvieglos rūpes par bērniņu un nodrošinās viņam visu nepieciešamo. Bērnu rati ir viens no svarīgākajiem un atbildīgākajiem pirkumiem. To piedāvājums ir tik daudzveidīgs – dažādi izmēri, dizaini, riteņu materiāli, firmas un cenas – kā izvēlēties īstos? Galu galā ratiņi ir pirmais bērna transportlīdzeklis, un tie jāizvēlas pārdomāti. Piedāvājam kompaktu ceļvedi, kurā apkopota svarīgākā informācija, kas jāņem vērā pērkot ratiņus.

Tips

Bērnu rati atšķiras pēc dažādām pazīmēm, tai skaitā arī to funkcijām un tipa. Ir dažādu veidu ratiņi, kas paredzēti atšķirīgiem vecumposmiem un vajadzībām. 220.lv Tev būs iespēja izvēlēties no sekojošiem modeļiem:

  • Klasiskie rati ar kulbu/šūpulīti – šie parasti ir pirmie rati mazuļiem līdz aptuveni 7 – 8 mēnešu vecumam, jo šajā laikā bērniņš lielākoties atrodas guļus pozīcijā, tādēļ noderīgāka ir kulbiņa;
  • Pastaigu jeb sporta rati – tie paredzēti bērniem, kas jau paši spēj nosēdēt un vēlas lūkoties, kas notiek apkārt. Piedāvājumā ir dažādi ērti lietojami pastaigu rati, kas sver maz, tādēļ ir ērti pārnēsājami, taču jārēķinās, ka šī tipa ratos mazulim būs grūti gulēt;
  • Universālie jeb kombinētie bērnu rati – šie modeļi pieejami dažādās komplektācijās, un tām ir savas priekšrocības. Piemēram, “trīs vienā” ratos ietilpst trīs daļas – kulbiņa, ratiņu pastaigu variants, kā arī auto sēdeklītis. Pateicoties iespējai izmantot šos modeļus dažādām vajadzībām, tādi rati ir laba izvēle, jo nav nepieciešams iegādāties vairākus atsevišķus ratiņus, kas var izmaksāt dārgāk, atkarībā no ražotāja.

Tāpat šajā kategorijā var būt ietverti arī “divi vienā” rati, kuros parasti apvienota kulbiņa un pastaigu variants, un tas nozīmē, ka arī šo modeli būs iespējams lietot ilgāk – sākumā izmantojot kulbiņu, bet, kad mazulis paaugsies – sēžamo versiju.

  • Dvīņu bērnu rati – šī ir atsevišķa kategorija, kurā atrodami ratiņi, kas paredzēti īpaši dvīnīšu ērtībām, nodrošinot vieglu manevrēšanu, drošību un pielāgojamību katra mazuļa vajadzībām. Labāka izvēle ir rati, kuros abi bērni sēž blakus, nevis viens aiz otra (tandēms), jo šajā gadījumā priekšā sēdošais brīvi visu redz, bet otram redzamība ir apgrūtināta.

Platums un svars

Pirms iegādājies bērnu ratus, vispirms ir jāpadomā ne tikai par savu gaumi, bet arī vajadzībām. Piemēram, ratiņu modeļa izvēli var ietekmēt tas, kur Tu dzīvo un kāds ir ģimenes dzīvesveids. Mūsdienās jaunās ģimenes nereti mitinās daudzdzīvokļu ēkās, un tas nozīmē, ka ikdienā nepieciešams bērnu ratus nest uz dzīvokli un no tā. Atšķirība, protams, slēpjas arī tajā, vai ēkā ir lifts. Ja rati ir jānes uz augšējiem stāviem, svarīgi izvēlēties vieglāku modeli. Turklāt labiem ratiņiem nevajadzētu būt pārlieku smagiem. Kopumā ratu rāmim nevajadzētu būt smagākam par 10 līdz 12 kg, bet kulbiņai – par 5 līdz 6 kg.

Runājot par ratu platumu, jāņem vērā, piemēram, lifta durvju platums, lai tajā ērti varētu iebraukt iekšā. Tāpat ratu lielumam ir nozīme arī tādēļ, ka tos var nākties pārvadāt līdzi mašīnā, un jāraugās, lai tos saliktā veidā tur ērti varētu ievietot. Tāpat, izvēloties ratiņu lielumu, jāraugās, lai mazulim, atrodoties tajos, būtu ērti ne tikai vasarā, bet arī ziemā, kad viņš būs saģērbts siltā un biezā apģērbā. Arī ratu dziļumam ir jābūt pietiekamam, tie nevar būt pārāk sekli.

Riteņu skaits

Riteņu nozīme nereti tiek nepienācīgi novērtēta, taču patiesībā tie ievērojami ietekmē ne tikai to, cik viegli būs ratus stumt un tos manevrēt, bet arī cik ērti jutīsies bērns, sēžot ratiņos. 220.lv pieejami dažādi ratu modeļi ar 3, 4 un 6 riteņiem, lai katrs varētu izvēlēties sev piemērotāko dizainu. Pastaigām pa nelīdzenām virsmām lielāku stabilitāti sniegs četri riteņi, savukārt ar trīs riteņiem būs vieglāk manevrēt, taču grūtāk uzbraukt uz apmalēm un citām vietām. Jāpiebilst, ka trīsriteņu rati parasti ir aprīkoti ar ērti lietojamu rokas bremzi papildu drošībai. Pastaigām pa pilsētu derēs modeļi, kuriem priekšējie riteņi ir rotējoši, jo tie nodrošinās vieglāku vadāmību.

Domājot par riteņu materiāla izvēli, eksperti parasti iesaka dot priekšroku pumpējamiem gumijas riteņiem, kas nodrošina augstāku komforta līmeni. Tajā pašā laikā pildītie plastmasas riteņi būs laba izvēle, ja rati bieži jānēsā pa trepēm, jo tie būs vieglāki, tie nebūs jāpumpē un tos nevar pārdurt. Nepieciešamības gadījumā var iegādāties arī abu veidu riteņu komplektus. Latvijas nelīdzenajiem ceļiem un klimatiskajiem apstākļiem “zelta vidusceļš” parasti ir lielāki riteņi.

Ratu salikšanas pozīcijas (regulējams ratu atzveltnes augstums, divvirzienu sēdekļa pozīcija, saliekami ar vienu roku)

Izvēloties ratus, protams, nozīme ir ne tikai mazuļa, bet arī vecāku ērtībai, it īpaši, rēķinoties ar to, ka reizēm mammai, tētim vai kādam citam nāksies tikt galā ar ratiņu salikšanu un pārnēsāšanu vienatnē. Ideālā gadījumā ratus vajadzētu varēt salikt ātri, piespiežot vienu pogu. Ja salikšanas process konkrētajam modelim ir sarežģīts un to nevar izdarīt, piemēram, turot rokā mazuli, Tev šādi reti, iespējams, nebūs piemēroti.

Runājot par ratu pielāgojamību, noderīga funkcija ir regulējams ratu atzveltnes augstums. Laikā, kad mazais būs nomodā, sēdekli var pacelt augšā, lai viņš lūkojas apkārt, savukārt, kad bērns aizmieg, sēdeklis jānolaiž guļus pozīcijā, jo pretējā gadījumā mazajam nebūs ērti, kā arī tas kaitēs viņa mugurkaulam.

Vēl viens faktors, kam jāpievērš uzmanība, ir pārliekamā roktura esamība. Ar tā palīdzību ātri iespējams nomainīt bērna pozīciju ar skatu pret Tevi vai prom no sevis. Taču jārēķinās ar to, ka šis mehānisms ratus padara smagākus. Tajā pašā laikā ir pieejami arī rati, kuriem sēžamo daļu iespējams nocelt un vienkārši pagriezt otrādāk, kas arī ir labs risinājums.

Papildu ērtības (regulējams roktura augstums, amortizatori)           

Lai katrs brauciens būtu ērts un patīkams, svarīgi izvēlēties ratiņus, kurus var viegli pielāgot savām vajadzībām vai konkrētajai situācijai. Piemēram, regulējams ratu roktura augstums var būt noderīgs, jo tas nozīmē, ka ratiņus būs iespējams pielāgot ikviena cilvēka augumam, neatkarīgi, vai tā būtu mamma, vecmamma, auklīte vai brālis. Tāpat roktura regulēšana noder, ja rati jāiestumj šaurā telpā, piemēram, liftā.

Noderīgs ratiņu papildinājums ir kvalitatīvi amortizatori, kas, līdzīgi kā velosipēdiem, nodrošina stabilu, drošu un patīkamu braukšanu arī pa nelīdzenu virsmu.

Komplektācija (ratiņu kulba, piederumu soma u.tml.)

220.lv atsevišķi iespējams iegādāties arī dažādu modeļu ratu kulbas un rāmjus, lai Tu varētu nokomplektēt tieši tādus ratiņus, kādus vēlies.

Tāpat svarīgi pievērst uzmanību, kādas sastāvdaļas ietilpst ratu komplektācijā. Tādi “sīkumi” kā groziņš, mantu kabata vai soma var būt ļoti noderīgi vecāku ikdienā. Groziņam ratu apakšā vajadzētu būt pietiekami dziļam, lai tajā varētu salikt svarīgākās mantas, kā arī, piemēram, pirkumu maisiņus. Savukārt soma būs parocīga, ja to ērti varēs piestiprināt pie roktura.

Papildu komfortam un drošībai parūpējies arī par to, lai ratiņiem būtu aizsargbarjera un elkoņu balsti. Pie mums vari iegādāties ne tikai ratus, bet arī dažādus aksesuārus, piemēram, lietus pārklāju, moskītu tīklu, somu uz roktura, ratu kafijas krūzes turētāju, ratu cimdus un daudz ko citu patīkamām pastaigām.

Jūsu pārskatītās preces

Apkalpojam zvanus visu DIENNAKTI

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt