Kafijas automāti

(259)

Možam dienas sākumam daudziem no mums no rīta vajadzīga kafija – kad māja piepildās ar tās aromātu, ir daudz vienkāršāk ieelpot enerģiju un sagatavoties jauniem izaicinājumiem. Efektīvai kafijas pagatavošanai tiek izmantoti kafijas aparāti, kas vēl vairāk atklāj piesātināto garšu un aromātu. Bet iespēja pagatavot daudzus dažādus kafijas dzērienus apburs gan gardēžus, gan tos, kuri vēl tikai sāk iepazīties ar šo dzērienu. Kafijas aparātu lielā daudzveidība – kvalitatīvam jūsu dienas sākumam.

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties kafijas automātu?

Daudzi cilvēki iecienījuši sākt dienu ar mazāku vai lielāku krūzi aromātiskas un gardas kafijas. Gaumes ir dažādas – kāds dod priekšroku klasiskam espresso, cits – latte vai pat parastai baltai kafijai. Ir tik daudz kafijas veidu, kurus pagatavot, izmantojot kādu no interneta veikalā atrodamajiem kafijas automātiem. Lai izvēlētos īsto ierīci, ir vairākas svarīgas lietas, kas Tev būtu jāzina, un mēs tās esam apkopojuši turpinājumā.

Pagatavotā dzēriena veids (kafija, espresso, cappucino, latte)

Atrast sev piemērotāko kafijas automātu būs vieglāk, ja jau sākumā noskaidrosi, kāda veida dzērienus ikdienā plānots gatavot. Šeit vērts pievērst uzmanību ne tikai savai, bet arī citu mājokļa iemītnieku vai biroja darbinieku vajadzībām un vēlmēm. Galvenās atšķirības - kurš dos priekšroku melnajai kafijai (espresso, ristretto vai parastajai melnajai) vai dzērieniem ar pienu (latte, cappuchino, latte machiatto u.c.). Svarīgi saprast, ka melno kafiju būs iespējams pagatavot jebkurā automātā, atšķirīgs būs tikai dzēriena stiprums, tādēļ, ja vēlmes būs daudzveidīgākas, arī pārskatāmo automātu klāsts būs plašāks. Izmanto sadaļas kreisajā pusē esošos preču filtrus, lai atlasītu automātus pēc tā, kādus dzēriena veidus ierīce var pagatavot.

Izmantotās kafijas veids

Kad noskaidrots, kādus dzērienu veidus gatavos ar ierīci, jāsaprot, kādu kafiju tajā plānots izmantot. Šeit jākoncentrējas uz to, cik daudz darba esi gatavs ieguldīt kafijas gatavošanā – vai vēlies tikai nospiest podziņu un gatavs, vai arī Tev problēmas neradītu baristas uzdevumu pildīšana, lai iegūtu tasi aromātiskas un garšīgas kafijas. Dažādi kafijas automāti izmanto atšķirīga tipa kafiju:

  • Kafijas kapsulas – tās visbiežāk izmanto īpaši šim mērķim paredzētajos kapsulu automātos, kuru lietošana ir ļoti vienkārša - ieliec īpašā nodalījumā izvēlētā dzēriena kapsulu, nospied podziņu un krūzīte drīz būs pilna. Hermētiskās kapsulas iespējams iegādāties veikalos, un tās ļauj pagatavot dažādus dzērienus, tai skaitā, latte, cappuchino u.c. Kapsulas iespējams izmantot arī atsevišķos cita veida kafijas automātos, kuros lieto arī, piemēram, malto kafiju;
  • Kafijas tabletes – tās, līdzīgi kā kapsulas, ļauj pagatavot kafiju, nospiežot vienu pogu. Šī veida kafiju lielākoties izmanto pusautomātiskajos jeb “radziņu” kafijas automātos. Pateicoties augstajam spiedienam, ātri un viegli tiek pagatavoti dažādi kafijas veidi;
  • Malta kafija – šis ir viens no populārākajiem kafijas veidiem, kas tiek izmantots visā pasaulē. Viens no variantiem - iegādāties veikalā jau gatavu maltu kafiju, taču to iespējams samalt arī mājās, izmantojot kafijas dzirnaviņas. Malto kafiju izmanto klasiskajā variantā, vienkārši ieberot to tasītē un uzlejot ūdeni, tāpat to var lietot pilienu kafijas aparātos, franču presēs, kā arī daudzos pusautomātiskajos un automātiskajos kafijas automātu modeļos;
  • Kafijas pupiņas – tās parasti izmanto vai nu malšanai, lai vēlāk liktu lietā maltu kafiju, vai arī izvēlas automātiskajiem kafijas aparātiem. Tie paši paveic visus uzdevumus, sākot ar kafijas samalšanu, beidzot ar piena sagatavošanu atbilstošajam dzēriena veidam. Viss, kas jāizdara – jānospiež podziņa. Automātiskie jeb espresso kafijas automāti parasti ir dārgāki, taču daudz modernāki, jo piedāvā plašas karsto dzērienu pagatavošanas iespējas.

Tasīšu skaits

Ja ikdienā ierīci plāno izmantot daži cilvēki, derēt var kapsulu, tablešu vai pusautomātiskais kafijas automāts. Savukārt, ja kafiju ikdienā plāno baudīt liels cilvēku skaits, prātīgāka izvēle būs automātiskais kafijas aparāts, kas ļaus ātri pagatavot pat sešas un vairāk kafijas porcijas. Pievērs uzmanību arī tam, cik kafijas tasītes vienlaikus iespējams pagatavot. Aktīviem kafijas un citu dzērienu baudītājiem noderēs modelis, kas piedāvā uzreiz iepildīt divas, nevis tikai vienu krūzīti, lai pie aparāta nebūtu jāstāv rindā.

Taču, piemēram, salīdzinoši vienkāršās uzbūves pilienu kafijas automāts, kurā izmanto malto kafiju, ļauj pagatavot kafiju vairākām krūzītēm uzreiz, tādēļ arī daudzi iecienījuši šos aparātus vienkāršās lietošanas dēļ. Taču jāņem vērā, ka tie paredzēti tikai parastās melnās kafijas pagatavošanai.

Papildu iespējas (caurulīte tvaika padošanai, iebūvētas kafijas dzirnaviņas) Ne mazāk svarīgs aspekts kafijas automāta izvēlē ir katra modeļa piedāvātās iespējas, kas nodrošina kvalitatīvāku dzērienu pagatavošanas pieredzi. Piemēram, 220.lv ir pieejami kafijas automāti, kas piedāvā dažādas papildu funkcijas un detaļas, piemēram, caurulīte tvaika padošanai nodrošina karstā ūdens pievadi, kas sakuļ pienu putās. Noderīgs papildinājums tiem, kas ikdienā labprāt bauda kafijas dzērienus ar pienu. Papildu ērtību nodrošina arī tie automāti, kuru komplektācijā ietilpst arī speciāls ledusskapītis piena dzesēšanai.

Kā jau minējām, espresso kafijas automātos viss dzēriena pagatavošanas process norit bez cilvēka dalības, tai skaitā arī pupiņu samalšana, par ko rūpējas ierīcē iebūvētas kafijas dzirnaviņas. Ja šāda funkcija Tevi interesē, pievērs uzmanību, vai automāts piedāvā iespēju pašam noteikt kafijas maluma pakāpi.

Funkcijas (kafijas stipruma regulēšana, ūdens cietības regulēšana, tasīšu uzsildīšana, kafijas recepšu saglabāšana, automātiska kaļķakmens likvidēšana)

Tāpat kā ikvienam no mums ir sava individuālā mūzikas gaume, atšķiras arī tas, kādu kafiju vēlamies baudīt. Vienam garšo stiprāka, citam – vājāka, un labs kafijas automāts spēj izpatikt ikvienai gaumei.

Ja ir vajadzība pielāgot kafijas intensitāti atbilstoši dažādām vēlmēm un vajadzībām, ir vērts pievērst uzmanību tam, vai kafijas automātam ir pieejama kafijas stipruma regulēšanas funkcija.

Tāpat, ņemot vērā, ka dažādās mājās vai ofisos ūdens cietība atšķiras, radot nepatīkamas nogulsnes ne tikai tējkannās, bet arī kafijas aparātos, ir vērtīgi, ja ierīce piedāvā funkciju, kas ļauj regulēt ūdens cietību pēc saviem ieskatiem.

Ne visi tam ir pievērsuši uzmanību, taču skaidrs ir viens, ka kafejnīcā vai restorānā gatavota kafija garšo un smaržo daudz labāk, nekā vairums mājas apstākļos pagatavoto karsto dzērienu. Šo efektu palīdz panākt ne tikai daudzveidīgās kafijas automātu dzērienu pagatavošanas iespējas, bet arī noderīgā kafijas tasīšu uzsildīšanas funkcija, kas, kā izrādās, palīdz ilgāk saglabāt dzēriena aromātu un garšu, padarot to vēl labāku.

Ja ikdienā iecienīts baudīt dažus konkrētus dzērienus, kafijas automāta lietošanu ikdienā var palīdzēt atvieglot recepšu saglabāšanas funkcija, kas nākamreiz ļaus tikt pie savas mīļākās latte krūzes ātrāk.

Ņemot vērā to, ka dažādu dzērienu pagatavošanas procesā kafijas automāts izmanto ūdeni, ar laiku tajā var uzkrāties kaļķakmens. Lai atvieglotu savu ikdienu, kā arī paildzinātu ierīces mūžu, ieteicams izvēlēties modernākos kafijas automātu modeļus, kuri aprīkoti ar funkciju, kas automātiski likvidē kaļķakmeni sistēmas iekšienē.

Apkope

Lai kafijas automāts ikdienā kalpotu bez aizķeršanās un pagatavotu vienlīdz gardu un aromātisku arī 100. un 500. kafijas tasīti, par ierīci nepieciešams rūpēties, veicot tās apkopi. Protams, ērtākais variants būtu izvēlēties kafijas automātu, kuram ir automātiskā pašattīrīšanās funkcija, kas parūpējas ne tikai par kaļķakmens, bet arī kafijas biezumu, eļļu un citu nosēdumu likvidēšanu, taču, ja tādas funkcijas nav, tīrīšana regulāri jāveic pašiem, izmantojot atbilstošus līdzekļus. Atceries, ka 220.lv iespējams iegādāties ne tikai kafijas pagatavošanas ierīces, bet arī to tīrīšanas līdzekļus un citus piederumus!

Kādi kafijas automāti ir vispopulārākie 2020. gadā?

Rekomendējamie kafijas automāti

Visaugstāk novērtētie kafijas automāti

Top 3 visaugstāk novērtētie: