Sulu spiedes

(116)

Svaigu augļu un dārzeņu sulu var baudīt katru dienu – funkcionālas un kvalitatīvas sulu spiedes ļauj dažās minūtēs pagatavot iecienīto dzērienu. To ergonomiskais dizains un krāsu daudzveidība garantē lielisku šīs ierīces izskatu virtuvē, bet plašais sortiments nodrošinās jums iespēju izvēlēties to modeli, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām. Izvēlieties jums piemērotāko sulu spiedi un ik rītu sāciet ar enerģijas lādiņu!

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties sulu spiedi?

Nav noslēpums, ka augļi un dārzeņi sevī glabā vērtīgus vitamīnus, minerālvielas un citas uzturvielas, kas nepieciešamas mūsu veselībai, enerģijai, pašsajūtai un ārējā izskata uzlabošanai. Svaigi spiestu sulu lietošana ir vienkāršs un gards veids, kā uzņemt nepieciešamo dārzeņu un augļu devu, kombinējot tos daudzveidīgās variācijās. Ja arī Tev garšo sulas, tad Tu noteikti novērtēsi kvalitatīvu sulu spiedi, kuru vari iegādāties pie mums, interneta veikalā 220.lv.

Tips

Sulu spiede – tas ir vispārīgs nosaukums, zem kura slēpjas vairāki veidi, kas atšķiras pēc sava darbības principa. Aplūkosim populārākos tipus, par kuriem ir vērts zināt vairāk:

  • Lēnās spiešanas sulu spiede – jeb lēngaitas spiede izceļas ar nelielu vītnes griešanās ātrumu, saudzīgu sulu spiešanu, zemu trokšņa līmeni, ērtu kopšanu un, protams, visu vērtīgo vielu saglabāšanu sulā, nevis novadīšanu biezumos.

Tāpat šī tipa modeļus mēdz saukt arī par vārpstas/vītnes tipa vai aukstās spiešanas (cold pressed) sulu spiedēm, jo to pamatā ir vītne, kas lēni griežas, izspiežot sulu no dārzeņiem, augļiem, zaļumiem un ogām, turklāt tā noder pat riekstu piena pagatavošanai. Šādā spiedē gatavotu sulu var turēt ledusskapī līdz pat divām dienām, taču jāņem vērā, ka vairums ierīču modeļu pieprasa augļu un dārzeņu sagriešanu mazākos gabaliņos.

Mēdz būt gan vienas, gan divu vītņu lēngaitas sulu spiedes.

  • Centrbēdzes sulu spiede – klasisks modelis, ko daudzi pircēji izvēlas ātrās darbības un salīdzinoši zemās cenas dēļ. Tāpat šīs sulu spiedes ir viegli lietojamas un tīrāmas. Pateicoties lielajai atverei, sulu spiedē var ievietot veselus vai lielos gabalos grieztus augļus un dārzeņus.

Par spīti lielajai jaudai, centrbēdzes sulu spiede nespēj saglabāt tik daudz vērtīgo uzturvielu sulā, kā to izdara aukstās spiešanas modeļi, un tas nozīmē, ka liela daļa vitamīnu un citu labu vielu nonāk sulas biezumos un pēc tam – miskastē. Tāpat, saskaroties ar gaisu, sula ātri oksidējas, tāpēc to ieteicams izlietot uzreiz pēc pagatavošanas.

  • Mehāniskā sulu spiede – šos modeļus mēdz saukt arī par rokas sulas spiedēm, un to darbināšanai parasti nepieciešams pielietot vairāk spēka, jo sulas spiešana nenotiek automātiski, kā tas ir iepriekš aprakstītajās spiedēs. Tajā pašā laikā šīs spiedes var izmantot sulas iegūšanai no augļiem, zaļumiem un pat augu dīkstiem, turklāt tās ir klusas un vienkārši kopjamas.

Kam paredzēta

Sulu spiedes var iedalīt ne tikai pēc to darbības principa, bet arī pēc tā, kam tās paredzētas.

  • Citrusaugļu sulu spiede – kā jau vēsta tās nosaukums, šī sulu spiede paredzēta citronu, greipfrūtu un apelsīnu sulas spiešanai. Spiedes var būt gan pavisam vienkāršas - darbināmas tikai ar roku, gan arī elektriskas. Šajos modeļos uz paredzētā paaugstinājuma novieto citrusaugļa pusīti, bet pēc tam piespiež uzgali ar vāku, kā rezultātā sula tiek atdalīta no mīkstuma. Mehāniskās citrusaugļu sulu spiedes ir krietni lētākas, taču to lietošanā pašam jāpieliek vairāk spēka savukārt automātiskie modeļi ir ērti lietojami, taču dārgāki.
  • Sulu spiede cietiem augļiem un dārzeņiem – lai tiktu galā ar šo uzdevumu, labākā izvēle būs jaudīga centrbēdzes sulu spiede, kas tiks galā arī ar veseliem augļiem un dārzeņiem, tos īsā laikā pārvēršot sulā. Taču centrbēdzes sulu spiede vienlīdz labi ir piemērota arī mīkstākiem augļiem un dārzeņiem, jo tā tiek uzskatīta par universālu modeli, kas tiek galā teju ar jebkuru uzdevumu. Taču arī jaudīgāka lēngaitas sulu spiede būs paredzēta cietāku dārzeņu sulas spiešanai. Vēlams, lai sulu spiedei, ar kuru apstrādā cietākus augļus un dārzeņus, kā arī sakņaugus, būtu iespējams uzstādīt lielāku ātrumu.
  • Sulu spiede mīkstiem augļiem, dārzeņiem un ogām – ja vēlies pilnvērtīgi izmantot visas uzturvielas, kas atrodas mīkstākos augļos uz dārzeņos, laba izvēle var būt, piemēram, lēngaitas sulu spiede, kas nesteidzīgi izspiedīs pēdējo sulas pīlīti, lai Tu iegūtu veselīgu un garšīgu dzērienu. Turklāt šī spiede ir piemērota arī ogu un zaļumu sulas spiešanai. Vērtīgi, ja ierīcei var noregulēt mazāku ātrumu, kas paredzēts mīkstam auglim vai dārzenim.

Jauda

Sulu spiedēm var būt atšķirīga jauda – sākot no 150 W, līdz pat 2000 W, tādēļ ir rūpīgi jāpārdomā, kāds modelis vajadzīgs Tev. Lielākoties visas sulu spiedes pēc jaudas var iedalīt trīs lielākās grupās – mazas, vidējas un lielas jaudas modeļi.

  • Mazas jaudas sulu spiedes – to cena parasti ir salīdzinoši zema, līdz aptuveni 50 eiro. Jauda nepārsniedz 500 W. Spiedei raksturīga neliela atvere, tādēļ visi augļi un dārzeņi jāsagriež pirms sulas spiešanas, turklāt izpaidas ir ļoti sulīgas, kas norāda uz spiedes zemo efektivitāti. Parasti šādām ierīcēm ir tikai daži spiešanas režīmi, un plastmasas detaļas nespēj kalpot ilgi;
  • Vidējas jaudas sulu spiedes – to jauda parasti ir no 700 līdz 1000 W, un tās izspiež sulu labāk nekā lētie modeļi, taču izspaidas tik un tā ir diezgan slapjas. Šajās spiedēs iespējams ielikt arī lielākus gabalus un veselus augļus vai dārzeņus. Ierīce aprīkota ar vismaz diviem ātrumiem.
  • Lielas jaudas sulu spiedes – to jauda sasniedz 1000 un vairāk vatu, tādēļ šī ir labākā izvēle, ja gribi iegūt visu iespējamo, ko dārzeņu sula var sniegt. Nerūsējošā tērauda detaļas un titāna pārklājuma asmeņi nodrošina ilgāku kalpošanu.

Lai arī var šķist, ka lielas jaudas ierīce būs labākā izvēle, ir jāpārdomā, vai Tu plāno sulu spiest bieži un lielos daudzumos. Ja ne, tad pilnībā pietiek arī ar nelielas jaudas sulu spiedi.

Apgriezienu ātruma kontrole

Kā jau minējām iepriekš, dažāda mīkstuma augļiem un dārzeņiem ir nepieciešami atšķirīgi apgriezienu ātrumi, proti, mīkstākiem augļiem būs piemērots mazāks ātrums, bet cietāku augļu un dārzeņu sulas spiešanai vajadzēs lielāku ātrumu. Izvēlies ierīci, kurai ir vairāki ātrumi, lai pielāgotu spiedes darbību savām vajadzībām! Pie mums atrodamas sulu spiedes ar dažādu ātrumu skaitu – ir tādi modeļi, kas aprīkoti ar vienu ātrumu, un ir arī tādas spiedes, kam ir pat pieci ātrumi.

Reversa funkcija

Mūsdienīgas sulu spiedes ir aprīkotas ar dažādām papildu funkcijām, kas nodrošina ērtāku ierīces lietošanu un efektīvāku sulas spiešanas procesu. Reversā funkcijas sniedz iespēju mainīt spiedes darbības virzienu, kas padara sulas spiešanu ātrāku un vienkāršāku.

Mēdz gadīties, ka, spiežot sulu no augļiem vai dārzeņiem ar sēklām, serdēm un šķiedrām, kāda no daļām ieķeras spiedē, un šādās situācijās noder reversā funkcija, kas, mainot rotācijas virzienu, atjauno ierīces darbību ierastajā kārtībā.

Sulas krūzes tilpums

Spiežot sulu no dārzeņiem, augļiem, ogām vai zaļumiem, var būt grūti saprast, cik daudz sulas beigās iegūsi, tādēļ drošāk ir, ja spiede aprīkota ar pietiekami lielu krūzi, kurā nonāk izspiestā sula. Tas arī nodrošinās, ka sulu nāksies retāk iztukšot.

Dažādas sulu spiedes pieejamas ar visai plašu trauku tilpuma diapazonu, sākot no nieka 300 ml, līdz pat 2,5 litriem! Protams, jo biežāk Tu spiedi izmanto, jo lielāks trauks noderēs. Taču pievērs uzmanību, vai krūze ir iekļauta ierīces komplektā, vai arī tā jāiegādājas atsevišķi.

Tilpne biezumiem

Tie, kas ir reiz izmantojuši sulu spiedi, zina, ka biezumu trauka iztukšošana it nemaz nav patīkams process, tādēļ, jo retāk to vajadzēs darīt, jo labāk. Tas nozīmē, ka jālūkojas pēc tādas sulu spiedes, kas aprīkota ar lielāka tilpuma tvertni biezumiem. Tāpat kā sulas krūzes, arī tilpnes biezumiem ir dažādu tilpumu, sākot no puslitra, līdz pat 3,5 litriem. Atceries, ka biezumus var izmantot arī ievārījumos, pankūkās un citos ēdienos!

Iekraušanas caurules diametrs

Ja gribi ātri izspiest glāzi sulas, ko nobaudīt no rīta vai starp ēdienreizēm, Tu noteikti novērtēsi ierīci, kurā var ielikt veselus vai lielos gabalos grieztus augļus un dārzeņus. Neviens taču nevēlas pavadīt laiku, griežot ābolus, bietes un citas sastāvdaļas, lai tās varētu ievietot sulu spiedē!

Pievērs uzmanību, kāds ir sulu spiedes iekraušanas caurules diametrs, jo tie var variēt pat no 5 līdz 8,4 cm. Izvēlies pēc iespējas lielāku atveri, kas atvieglos ierīces izmantošanu.

Korpusa materiāls

Interneta veikalā 220.lv pieejamas dažādu materiālu sulu spiedes. Plastmasas korpusa modeļi būs pieejami plašākās krāsu variācijās, taču tie nebūs tik izturīgi un ilgi kalpojoši. Savukārt ilgtermiņa ieguldījums būs nerūsējošā tērauda sulu spiede, kas izturēs triecienus, intensīvu lietošanu, kā arī ilgāk kalpos un labi izskatīsies.

Pievērs uzmanību arī tam, no kāda materiāla izgatavotas iekšējās detaļas, jo tas noteiks, cik ilgi sulu spiede spēs labi pildīt savu funkciju.

Kādas sulu spiedes ir vispopulārākās 2020. gadā?

Rekomendējamās sulu spiedes

Visaugstāk novērtētās sulu spiedes