Skolas somas

(558)

Cik brīnišķīgs ir skolas laiks! Draugi, jaunas zināšanas, atmiņas. Skolas solā tiek pavadīts nozīmīgs un vērtīgs laiks. Jāuzņem tik daudz jaunas informācijas. Līdzi jāpaņem grāmtas. Labas bērnu mugursomas - tas, kas nepieciešams. Uzmanība jāpievērš arī nodalījumu skaitam, kas ir nozīmīgi, lai pietiktu vietas visām burtnīcām, penāļiem. Ja uztraucaties par bērnam piederošo mantu drošību, tad izvēlieties tādu, kurai uzstādīta klāt slēdzenīte. Mugursomas bērniem - krāsainas un košas. Ieprieciniet savu bērnu, izvēloties tādu, kas ir ar mīļākajo multfilmu varoņu attēliem. Nav mazsvarīga cietība. Parūpējieties, lai bērnam soma būtu ērta un komfortabla. Ergonomijai būs liela nozīme, lai neciestu bērna augums jau skolas laikā. Mugursomas skolai - ieguldījums, kas kalpo ilgu laiku. Tās nav domātas tikai vienam pusgadam vai gadam, jo lielākajai daļai no tām ir piemērotas, regulējamas plecu siksnas. Jaunākajiem modeļiem ir nodalījumi un vietas, kur var uzglabāt savu gadžetus un viedierīces - telefonus, planšetes, tāpēc izvēlē noteikti nekļūdīsieties!

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kādu skolas somu izvēlēties?

Skolas soma ir drosmīgs “cīnītājs”, jo tā piedzīvo dažādus apstākļus – lietu, sniegu, smagas grāmatas, tām virsū arī sporta apavus un citas mantas. Tāpat gadās, ka tieši mugursoma cieš, kad pārguris skolēns atnāk mājās un nomet to uz grīdas. Ir vairāki svarīgi faktori, kas jāņem vērā, lai izvēlētos jauniešu un bērnu skolas somas, un tos esam apkopojuši turpinājumā.

Kā nepareizi izvēlēta mugursoma kaitē mugurkaulam un stājai?

Ja skolas somas izvēli uzticēsi bērnam, ņem vērā, ka viņš, visticamāk, vadīsies tikai pēc tās izskata un dizaina, taču vecākiem vajadzētu pārliecināties par to, vai mugursoma skolniekam ir piemērota bērna augumam un vecumam. Izvēloties neatbilstoša lieluma somu, bērns to nesīs, noliecoties uz priekšu vai atpakaļ, kas savukārt bojās pareizas gaitas un stājas veidošanos. Uzliekot skolas somu plecos, tai stingri jāpiekļaujas mugurkaulam zonā no jostasvietas līdz lāpstiņām savukārt polsterētajām plecu siksnām jāsniedzas pāri atslēgas kaulam un lāpstiņām. Nepareiza somas izvēle un lietošana ikdienā paaugstinās bērna vai jaunieša muskuļu saspringumu, radot sāpes.

Somu tipi

220.lv vari iegādāties ne tikai skolas somas jauniešiem un bērniem, bet arī citus somu modeļus. Šeit atradīsi plašu apavu un sporta somu piedāvājumu, lai drošā un ērtā veidā pārnēsātu uz treniņiem vai nodarbībām apģērbu un apavus. Tāpat 220.lv vari iegādāties arī bērnu un jauniešu datorsomas, rokas somas, ērti lietojamou jostas makus, ceļa somas tālākiem braucieniem un pat vienotus skolas somu komplektus ar saskaņotu maku un penāli.

Somas izmērs un bērna augums

Ir vairāki veidi, kā piemeklēt skolas somas meitenēm un zēniem, taču vispirms jāsaprot, kāda lieluma soma atbilst bērna augumam. Pamatlikums, pēc kura vadīties – soma nevar būt lielāka par bērna muguras platību. Otrs variants, kā noteikt piemērotākās skolas somas izmēru (garumu) ir, nomērot attālumu no bērna nabas līdz plecu līnijai, plus aptuveni pieci centimetri. Tāpat vajadzētu pārliecināties, ka soma atrodas par vidēji 5 cm zemāk, nekā plecu līnija un par 10 cm zemāk nekā vidukļa līnija. Savukārt, izvēloties somas platumu, ņem vērā distanci starp lāpstiņām, plus 5 cm.

Forma

Eksperti norāda, ka bērniem augumā līdz 140 cm vajadzētu izvēlēties horizontāla dizaina skolas somu, savukārt garākiem bērniem piemērotāks ir vertikālais dizains. Vēl viens aspekts, kas jāņem vērā, ja meklē somas pirmo klašu skolēniem, jāraugās, lai somas mugura būtu veidota no stingra materiāla, bet tās forma pielāgotos nēsātāja muguras izliekumam. Skolas somas pusaudžiem var būt no mīkstāka materiāla, taču tik un tā jāievēro atbilstība augumam un svaram, kā arī muguras izliekumam.

Somas svars

Somas svars tiešā veidā ietekmē tās nēsātāja veselību un stāju. Iepērkoties 220.lv, preces aprakstā varēsi atrast tukšas somas svaru. Vēlams, lai tas nepārsniegtu 1 kg. Savukārt somai, kas pilna ar grāmatām un piederumiem, nevajadzētu būt smagākai par 10% līdz 15% no bērna svara. Izglītības un zinātnes ministrija rekomendē, ka līdz deviņu gadu vecumam bērna somas maksimālajam svaram nevajadzētu pārsniegt 3,5 kg, līdz 11 gadiem – 4 kg, līdz 13 gadiem – 4,5 kg, līdz 15 gadiem – 5 kg, bet vecākiem par 16 gadiem – tas var būt 5 kg un vairāk.

Ietilpība

Vairums mugursomu ir pielāgotas, lai tajās varētu brīvi ielikt A4 formāta grāmatas vai mapes, taču drošībai to vēlams pārbaudīt. Mazāka soma var nebūt piemērota lielāku burtnīcu un materiālu pārnēsāšanai, kā arī var sabojāt to stūrus. Tāpat svarīgi, lai somai būtu vairāki ārējie un iekšējie nodalījumi, kas palīdzēs skolēnam veidot savu skolas lietu kārtību. Slēptās kabatiņas noderēs vērtīgāku lietu, piemēram, telefona vai maciņa ievietošanai.

Polsterējums un plecu siksnas

Plecu siksnas ir tās, kas rada spiedienu uz bērna ķermeni, tādēļ tām ir jābūt ne tikai polsterētām, bet arī pietiekamā platumā, lai šo spiedienu vienmērīgi izkliedētu, samazinot negatīvo ietekmi uz stāju. Tāpat, protams, siksnām jābūt regulējamām. Nav ieteicams izvēlēties mugursomas ar vienu siksnu, tāpat arī somas nēsāšana uz viena pleca ikdienā ir paradums, kas var sabojāt skolēna stāju. Skolas somas pirmklasniekam un citu mazāko klašu audzēkņiem var būt papildinātas arī ar krūšu un vidukļa jostām.

Polsterējumam vajadzētu būt izvietotam gan skolas somas plecu siksnās, gan arī muguras daļā, vēlams, lai tās būtu putas, kas pēc spiediena ietekmes atkal atjauno savu formu.

Materiāls

Vairums mugursomu ir ražotas no poliestera vai neilona. Vēlams dot priekšroku modeļiem ar virskārtu, kas pasargā no mitruma. Tā kā šie materiāli nav dabai draudzīgākā izvēle, ja vēlies saudzēt vidi, būs jāmeklē citas alternatīvas, piemēram, kaņepju šķiedras materiāla somas, kas maksā ievērojami vairāk nekā klasiskie modeļi.

Iegādājoties skolas somu, pievērs uzmanību arī tam, vai rāvējslēdzēji ir pietiekami kvalitatīvi, nodalījumus var viegli atvērt un aizvērt, kā arī apdarē ir iestrādāti atstarotāji, kas rūpēsies par bērna drošību tumšā laikā.

Dizains

Par šo jautājumu noteikti ieteicams aprunāties ar skolas somas lietotāju, jo bērns būs tas, kas katru dienu šo aksesuāru izmantos. Interneta veikals 220.lv piedāvā skolas somas ar daudzveidīgiem dizainiem, tai skaitā, dažādiem rakstiem, emocijikonām, animācijas filmu varoņiem, dzīvniekiem, auto un citiem motīviem, kā arī klasiski vienas krāsas modeļi.

Cena

Skolas somas cenu ietekmē dažādi faktori, tai skaitā, materiāls, ražotājs, dizains, izmērs, kvalitāte, nodalījumi un funkcionalitāte. 220.lv pieejamas mugursomas cenā no tikai 5 eiro! Izmanto lapas kreisajā pusē esošos preču filtrus, lai atlasītu somas pēc kritērijiem, kas Tev svarīgi.

Kādēļ iegādāties 220.lv?

Interneta veikals 220.lv ir īstā vieta, kur iepirkties, lai ietaupītu gan laiku, gan naudu, jo:

  • Tas ir ērti. Iegādājies preces jebkurā laikā, jebkurā vietā.
  • Tas ir droši. Iepērcies bez bažām, jo mēs aizsargājam Tavus datus.
  • Tas ir izdevīgi. Izmanto dažādas akcijas un atlaides katru dienu.