Grili, mangali, kūpinātavas

Kā izvēlēties dārza grilu?

Ir viena izteikta pazīme, kas liecina, ka siltais laiks ir klāt – gaisā arvien biežāk jūtams grilētas gaļas, zivju un dārzeņu aromāts. Grilēšana notiek dārzos, pagalmos, pie ezeriem, upēm un dažreiz pat uz balkona. Grūti atrast kādu, kurš visas vasaras laikā nebūtu baudījis kādu grilā pagatavotu ēdienu.

Ja Tev ir radusies vēlme iegādāties dārza grilu vai kūpinātavu, vari to pasūtīt pie mums, interneta veikalā 220.lv, kur piedāvājums ir plašs, daudzveidīgs un kvalitatīvs.

Tips

Mūsdienās grilu piedāvājums ir ļoti plašs un daudzveidīgs. Tas var iedalīties gan pēc grila dizaina, gan arī izmantojamo resursu veidiem un citiem parametriem.

  • Gāzes grils – tie izceļas ar ērtu lietošanu, jo gāze nodrošina ātru grilu uzkaršanu. Tāpat gāzes modeļi ir iecienīti, jo to apkope ir krietni vienkāršāka nekā ogļu un malkas griliem. Taču jāņem vērā, ka uz gāzes grila gatavotam ēdienam nebūs raksturīgā dūmu aromāta.

To, cik labi ēdiens uz šāda grila izcepsies, lielākoties ietekmē gāzes degļu jauda un virsma. Cepšanas procesu atvieglo iespēja regulēt temperatūru. Tomēr ir jārēķinās, ka gāzes grili maksā dārgāk nekā klasiskie malkas un kokogļu grili.

  • Vienreizlietojamais grils – šis ir vienkāršākais grila veids, ko ērti izmantot gadījumos, kad nav pieejami lielie grili, piemēram, braucot atpūsties dabā. Grilu iespējams izmantot vienu reizi, un pēc tam tas tiek izmests.
  • Pārnēsājamais grils – šie modeļi, līdzīgi kā vienreizlietojamie grili, ir lieliski piemēroti paņemšanai līdzi, dodoties izbraucienos un piknikos. Atšķirība ir tā, ka šos grilus ir iespējams lietot daudz reižu. Šo modeļu izmērs ir salīdzinoši mazāks nekā klasiskajiem griliem, un tos var viegli salikt, lai ievietotu auto bagāžniekā.
  • BBQ grils – tradicionāli, apaļi vai taisnstūraini grili, kuros lielākoties izmanto ogles. Pieejami modeļi, kuros var cept ne tikai gaļu un dārzeņus, bet arī picu. Apaļie bārbekjū grili var būt aprīkoti arī ar riteņiem, kas atvieglo to pārvietošanu.
  • Grils-kūpinātava – šie ir sarežģītākas uzbūves grili ar vāku, kas ļauj ne tikai gatavot ēdienu uz oglēm, bet arī kūpināt gaļu īpaši tam paredzētā kamerā. Grila-kūpinātavas uzbūve un materiāls nodrošina to, lai gaļa saglabātu sulīgu tekstūru. Pieejami dažādi dizaini un izmēri. Pieejami arī modeļi, kas ietver trīs funkcijas – grilēšanu, kūpināšanu un žāvēšanu.
  • Mangals – populārs grila veids, kas atgādina taisnstūrveida kasti uz kājiņām, kurā parasti kā resurss tiek izmantota malka. Uz augšējām mangala maliņām ir iestrādātas rievas iesmu novietošanai. Šie grili ne tikai ilgi saglabā karstumu, bet arī nodrošina, ka grilētajam ēdienam būs unikāla un patīkama dūmu smarža.
  • Keramiskā krāsns-tandirs – unikāls produkts gaļas un dārzeņu pagatavošanai. Arī tajā tiek izmantoti iesmi, taču tos tandirā ievieto vertikālā veidā, tādēļ nav nepieciešama grozīšana. Ēdiena gatavošana notiek ar malku, turklāt krāsns sienas izstaro lielu karstumu, tādēļ gaļa izdodas mīksta un sulīga.

Izmērs

Grila lieluma izvēle ir atkarīga no tā, cik cilvēkiem parasti plānots gatavot maltīti. Vienai vai divām personām izņēmuma gadījumos pilnībā var pietikt ar vienreizlietojamo grilu savukārt kuplākai ģimenei vai ciemiņu uzņemšanai būs nepieciešams lielāks grils. Grila izmēra izvēli var ietekmēt arī tas, kāda platība ir pieejama. Ja vietas pagalmā, dārzā vai lapenē ir daudz, apjomīgāks grils nodrošinās lielāku komfortu, taču arī prasīs vairāk resursa tā lietošanai.

Grila materiāls

Tas, no kāda materiāla grils ir izgatavots, ietekmēs gan tā izturību, gan arī kalpošanas ilgumu. Izturīgākie grili parasti ir ražoti no nerūsējošā tērauda. Izvēloties tērauda grilu, jāpievērš uzmanība tam, lai metāls būtu pietiekami biezs. Jo lielāks biezums, jo labāki apstākļi cepšanai tiek nodrošināti.

Grilus izgatavo arī no citiem materiāliem, piemēram, čuguna un keramikas. Neatkarīgi no tā, kādu grilu iegādājies, svarīgi, lai tas būtu karstumizturīgs un pēc dažām lietošanas reizēm nedeformētos.

Grilēšanas zonas platība

Šis faktors ir svarīgs, jo nosaka to, cik daudz ēdienu vienlaikus uz grila būs iespējams gatavot. Jo platība lielāka, jo vairāk gaļas, zivju un dārzeņu uz virsmas būs iespējams salikt, tādējādi arī gatavošanas laiks būs īsāks, ja ēdienu daudzums būs liels.

Tāpat lielāka platība ir ērtāka, jo uz tās var salikt ne tikai pamatēdienus, bet arī piedevas. Ēdienu gatavošanai dažiem cilvēkiem pilnībā pietiks ar nelielu grilu.

Ražotājs

Interneta veikalā 220.lv pieejami vairāk nekā 300 dažādi grili un to piederumi no pasaulē atzītiem ražotājiem – Apron, Banquet, Berghoff, Campingaz, Deluxe Fissman, Landmann, Mustang, Supergrill, Vaggan un daudziem citiem. Mūsu pircēju vidū iecienītākie ir Biowin, Deluxe, Campingaz un Mustang grili un kūpinātavas.

Kādēļ iegādāties no 220.lv?

Interneta veikalu 220.lv katru gadu apmeklē arvien vairāk pircēju, jo savas pastāvēšanas laikā esam sevi pierādījuši kā uzticama iepirkšanās vietne internetā. Ja Tu vēl šaubies, vai pie mums iepirkties, tad zini, ka:

  • Tas ir izdevīgi. Papildus tam, ka pie mums ikdienā ir labākās cenas tūkstošiem preču, regulāri lutinām savus pircējus ar akcijām un atlaidēm ne tikai precēm, bet arī to piegādei.
  • Tas ir ērti. Nekādas drūzmas un stundām ilgu staigāšanu pa veikaliem. Ienāc pie mums kaut nakts vidū un nopērc to, kas nepieciešams. Turklāt tagad vari izmantot arī mūsu aplikāciju, kas pieejama telefonā un planšetē.
  • Tas ir droši. Kamēr Tu iepirksies, mūsu kvalitatīvās drošības sistēmas aizsargās Tavus datus.