Nūjošanas nūjas

(63)

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā pareizi izvēlēties nūjošanas nūjas?

Ja vēlies justies labi un būt vesels, nepieciešams regulāri nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm. Mūsdienās variantu ir tik daudz – skriešana, braukšana ar velosipēdu, skrituļošana, došanās uz sporta zāli, joga… Bet, ko darīt, ja esi iesācējs un vēlies startēt ar ko salīdzinoši vienkāršu un piemērotu dažāda vecuma cilvēkiem? Tad Tev derēs nūjošana!

Šim sporta veidam ir vairākas priekšrocības – tas ne tikai palīdz sadedzināt kalorijas (viena pastaiga – pat 300 kcal!), bet arī uzlabo veselību, mazina stresu, nodrošina uzturēšanos svaigā gaisā un, protams, sniedz prieku, jo vari to darīt kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem. Viss, kas Tev nepieciešams – kvalitatīvas nūjas un gribasspēks! Turpinājumā esam apkopojuši svarīgāko par to, kas jāzina, lai izvēlētos tieši Tev piemērotas nūjošanas nūjas.

Tips

Viena no kļūdām, kuru pircēji pieļauj, meklējot nūjošanas nūjas, ir to jaukšana ar trekinga nūjām, kas nav viens un tas pats.

  • Trekinga nūjas – šīs mēdz dēvēt arī par kalnu tūrisma nūjām. To dizains, salīdzinot ar nūjošanas nūjām, ir masīvāks, kā arī parasti trekinga nūjas ir teleskopiskas jeb izbīdāmas vai salokāmas. Tāpat jāņem vērā, ka šīs nūjas izmanto, lai gūtu nepieciešamo atbalstu, pārvietojoties pa kalnainiem apvidiem. Aplūkojot trekinga nūjas, Tu noteikti ievērosi arī, ka to siksniņas vidusdaļa ir paplašināta. Kalnu tūristu nūjas izceļas arī ar lielāku svaru, kas nepieciešams, lai uz tām būtu drošāk atbalstīties. Ņemot to vērā, jāpiebilst, ka trekinga nūjas arī nav elastīgas, tādēļ visu iepriekš minēto īpašību dēļ tās nebūtu piemērotas nūjošanai.

  • Nūjošanas nūjas – šai aktivitātei atbilstošas nūjas ir jāizvēlas pārdomāti, ņemot vērā dažādus faktorus, ko esam aprakstījuši turpinājumā. Tām ne tikai jāatbilst lietotāja augumam, bet arī jābūt izgatavotām no kvalitatīva materiāla. Nūjošana nav vienkārša pastaiga ar nūjām rokās, ir īpaša tehnika, kas jāapgūst, lai nūjotu pareizi. Tāpat uzmanība jāpievērš arī nūju siksniņai un rokturim, lai to būtu ērti turēt. Lielākoties nūjošanas nūjas ir pieejamas vienotā modelī, taču ir atrodamas arī teleskopiskās nūjas.

Nūjotāja augums un nūju izmēri

Vēl viena kļūda, ko pircēji dažkārt pieļauj, ir nepiemērota garuma nūjošanas nūju iegāde. Lai nūjošana būtu ērta un droša, nūjas nedrīkst būt ne par garu, ne par īsu. Ir vairākas vienkāršas metodes, kā aprēķināt, cik garas nūjas Tev varētu būt nepieciešamas:

  • 0,68 x Tavs augums cm = rezultātā būtu ieteicams noapaļot 5 cm diapazonā, lai noskaidrotu ieticamo nūju garumu;

  • 0,66 x Tavs augums cm = šo aprēķina metodi ieteicams izmantot senioriem, kā arī cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem un tiem, kas vēlas nūjot rehabilitācijas laikā. Arī šajā gadījumā noapaļošanu ieteicams veikt 5 cm diapazonā;

  • Ja izvēlies nūjošanas nūjas uz vietas, veikalā, pārliecinies, ka, satverot to rokturi, kā arī, piespiežot elkoni sānam, Tava roka veido vai nu 90 grādu, vai nedaudz paplatinātu leņķi;

  • Vēl vari vadīties pēc jau gatavām nūjošanas nūju izmēra tabulām. Viena no tādām pieejama šeit, kur vidējā ailē vari redzēt savu augumu cm un ailē labajā malā ieteicamo nūju garumu cm.

Iegādājoties nūjošanas nūjas interneta veikalā 220.lv, vari dot priekšroku arī tādam modelim, kura garumu var regulēt, pielāgojot nūjas tieši savam augumam. Izvēloties šāda tipa nūjošanas nūjas, pārbaudi, kāds ir garuma regulēšanas diapazons. Pārliecinies, ka nūjošanas laikā Tavi pleci nav uzrauti, un elkoņi nav pārāk saliekti, jo tad ķermenī radīsi nevajadzīgu saspringumu.

Nūju materiāls

Mūsdienās nūjošanas nūjas izgatavo no dažādiem materiāliem.

  • Stikla šķiedras nūjas – tās mēdz izgatavot arī, kombinējot ar oglekli. To materiāls atšķiras pēc skaņas, proti, uzsitot ar knipi pa šādu nūju, tā izklausīsies pēc plastmasas. Stikla šķiedru nūjošanas nūju izgatavošanā izmanto bieži, jo šis materiāls apvieno vairākas vērtīgas īpašības, proti, tas ir izturīgs un pietiekami elastīgs, kā arī salīdzinoši lēts. Turklāt šādas nūjas arī veiksmīgi izturēs triecienus;

  • Alumīnija nūjas – ļoti lēts materiāls, kuru izmanto nūjošanas nūju izgatavošanā. Ekonomiska, taču ne kvalitatīvākā izvēle tiem, kas vēlas nodarboties ar nūjošanu;

  • Grafīta, oglekļa/karbona nūjas – tās ir ļoti kvalitatīvas, salīdzinoši vieglas, cietas, izturīgas pret vibrācijām un izturīgas vertikālā virzienā, taču ne tik stipras horizontālu triecienu izturēšanai. Pateicoties pareizi novietotam smaguma centram, tās īpaši piemērotas tiem, kas ar nūjošanu vēlas nodarboties arī profesionālā līmenī.

Lai arī lielākoties nūjošanas nūju rokturi ir ražoti no plastmasas, tiem var būt dažādu materiālu apdares, tai skaitā ādas, korķa vai gumijas. Ja gribi iegādāties nūjas, kuras izmantos vairāki cilvēki, laba izvēle būs gumijas rokturis savukārt, ja nūjas izmantosi tikai Tu, labs variants būs korķa rokturis.

Citas ekstras

Lai nūjošanas nūjas būtu ērti un viegli lietot, tām jābūt siksniņai, ko uzvelk uz rokas un fiksē uz plaukstas locītavas, līdzīgi kā cimdiņu. Ideālā gadījumā siksniņas garumam vajadzētu būt regulējamam, lai to pielāgotu tieši Tavai plaukstai. Saitēm jābūt pietiekami stingrām un izturīgām, taču ne tādām, kas noberž plaukstu. Labas nūjošanas nūjas izceļas ar to, ka cimdiņam ir konkrēts izmērs, līdzīgi kā apģērbiem – S, M, L. Tāpat ir modeļi, kuriem roktura siksniņu nepieciešamības gadījumā var noņemt.

Tāpat kā trekinga nūjas, arī nūjošanas nūjas var būt saliekamas, piemēram, divos vai trīs posmos, tādējādi atvieglojot to pārvadāšanu. Taču ir eksperti, kas norāda, ka ar teleskopiskajām nūjošanas nūjām vajadzētu būt uzmanīgiem un pārliecināties, ka tās ir pietiekami izturīgas.

Vēl viens aspekts, kas jāņem vērā, pērkot nūjas nūjošanai, ir to uzgaļi. Piemēram, nūjošanai pa asfaltu un citām cietām virsmām ieteicams izvēlēties īpašas gumijas uzmavas. Savukārt nūjošanai pa sniegu un ledu derēs uzgaļi ar atveri asmenim, lai tas ļautu veidot saķeri ar virsmu.

Ražotājs

Interneta veikalā 220.lv pieejami 50 nūjošanas un trekinga nūju modeļi no pasaulē atzītiem un pircēju iecienītiem zīmoliem, tai skaitā, Abbey, Ferrino, Gabel, Insportline, Kita, Nawalla, Nils Extreme, Redcliffs, Spokey un citiem. Mūsu pircēju vidū populāras ir nūjas, kuras ražojuši: Redcliffs, Spokey, Nils Extreme un Abbey. Lai vieglāk atlasītu tos nūju modeļus, kas Tevi interesē, izmanto lapas kreisajā pusē esošos preču filtrus.

Cena

Nūjošanas nūjas kopumā ir lētākas nekā trekinga nūjas. Lētākās nūjas nūjošanai pie mums vari iegādāties tikai par 10 eiro. Savukārt lētākās trekinga nūjas maksā gandrīz 19 eiro. Nūju cenu ietekmē ne tikai to materiāls, bet arī dizains un ražotājs. Jo izturīgākas nūjas, jo augstāka būs to cena, taču arī nūjošana būs ērtāka un patīkamāka.

Kādēļ iegādāties no 220.lv?

Interneta veikals 220.lv jau vairākus gadus ir iecienītākā iepirkšanās vietne internetā Latvijā, kas piedāvā saviem pircējiem milzīgu preču klāstu un lielisku klientu apkalpošanu. Ja Tu vēl domā, vai veikt pirkumu, ņem vērā, ka: