Guļammaisi

(71)

Ja Jums vasarā patīk pavadīt daudz laika brīvā dabā un pārgājieni vai braucieni ar nakšņošanu pie ezera vai mežā Jums nav sveši, tad Jūs zinat, cik svarīgi ir pareizi izvēlēties vietu nakšņošanai. Kaut arī šķiet, ka dienā ir karsti, naktī nevar iztikt bez kvalitatīva guļammaisa. Pareizi izvēlēts guļammais nodrošinās ne tikai siltumu visas nakts garumā, bet arī nodrošinās pilnvērtīgu atpūtu. Mūsu sortimentā ir pieejami modeļi taisnstūra un kokona formā. Ja taisnstūra guļammaiss atgādina segu, tad kokona formas modelis ciešāk piekļausies Jūsu ķermenim. Neaizmirstiet pievērst uzmanību arī izmēram, svaram, komforta un ekstremālajai temperatūrai un citām papildus funkcijām. Piedāvājumā ir kvalitatīvi guļammaisi no tādiem pārbaudītiem un uzticamiem zīmoliem kā Outwell, Coleman, Pavillo, Spokey. Iepazīstieties ar mūsu piedāvājumu un izvēlieties modeli, kurš visvairāk ir piemērots Jūsu vajadzībām!

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties guļammaisu?

Nakšņošanai brīvā dabā vienmēr piemitusi īpaša burvība. Tiesa, tā ātri vien zūd, ja dzestrākās naktīs aukstums neļauj iemigt, jo izvēlēts neatbilstošs guļammaiss. Patiesībā mūsdienās guļammaisa iegāde ir diezgan laikietilpīgs process, jo sortiments ir plašs un daudzveidīgs, tādēļ tas rūpīgi jāizpēta, lai atrastu tieši to, kas Tev nepieciešams. Šajā ceļvedī esam apkopojuši svarīgāko, kas jāzina, veicot šādu pirkumu.

Forma

Ir divi populārākie guļammaisu veidi:

  • Aploksnes jeb segas tipa guļammaiss – kā jau nosaukums vēsta, šie modeļi, pateicoties rāvējslēdzēju izvietojumam uz malām, atvērtā veidā līdzinās segām. Šāda tipa guļammaisi ir piemērotāki nakšņošanai automašīnā vai iekštelpās. Formas īpatnības nodrošina augstāku komforta līmeni gulēšanas laikā, ļaujot brīvāk kustēties.
  • Kokona jeb mūmijas tipa guļammaiss – atšķirībā no segas tipa guļammaisiem, šie piekļaujas gulētāja ķermenim ciešāk, pielāgojoties tā formai, kā rezultātā guļammaisa iekšienē siltums saglabājas labāk. Taču, ņemot vērā formas īpatnību, šāds modelis apgrūtinās kustēšanos un grozīšanos gulēšanas laikā. Kokona formas guļammaiss būs piemērots pārgājieniem, jo tie ir ne tikai siltāki, bet arī vieglāki.

Mūsdienās var iegādāties arī abu iepriekš aprakstīto formu hibrīdus un divvietīgos guļammaisus.

Pildījuma un ārējais materiāls

Lai guļammaiss nodrošinātu nepieciešamo komfortu un ilgi kalpotu, vienmēr jāpievērš uzmanība tā pildījuma veidam. Lielākoties sastopami guļammaisi, kas pildīti ar sinteponu, dūnām vai silikonu.

  • Sintepons – šis materiāls ierindojas lēto guļammaisu pildījumu sadaļā. Jārēķinās ar to, ka sintepons nespēs saglabāt siltumu ļoti zemā temperatūrā, jo parasti maksimālā pieļaujamā pakāpe šāda pildījuma guļammaisam ir -10 grādi. Tāpat der zināt, ka šāda tipa modeļi nodilst ātrāk.
  • Dūnas – izcils guļammaisu pildījuma materiāls, kas izceļas ar vieglumu, augstu siltumizolāciju, kompaktumu un komfortu. Šādas īpašības nodrošina tikai ūdensputnu dūnas. Pūku pīļu dūnu guļammaisi būs dārgāki nekā zosu dūnu modeļi, bet tirdzniecībā biežāk sastopami tieši ar zosu dūnām pildītie guļammaisi.
  • Silikons – ar šo materiālu pildīti guļammaisi labi uztura siltumu, ir elastīgi un nezaudē savas īpašības arī pēc vairāku gadu lietošanas. Arī svars tiem ir salīdzinoši mazs, aptuveni 1 kg, guļammaisi ir viegli tīrāmi, ūdensnecaurlaidīgi, kā arī labi žūst.

Ārējo guļammaisu daļu lielākoties izgatavo no sintētiska materiāla (mikrošķiedra, neilona un poliestera audums) savukārt to pusi, kas pieskaras ķermenim – no kokvilnas vai tās sajaukuma. Ūdensdrošais ārējais materiāls pasargā no mitruma, taču sliktāk ventilējas, tāpēc tie parasti piemēroti nakšņošanai ļoti mitros apstākļos.

Komforta un ekstrēmā temperatūra

Meklējot guļammaisu, ir jāpārdomā, kādos apstākļos tas tiks izmantots, jo universālu modeļu, kas piemēroti visiem gadījumiem, nav. Kvalitatīviem guļammaisiem ir jābūt norādītiem diviem svarīgiem parametriem – komforta un ekstrēmajai temperatūrai.

  • Komforta temperatūra parāda apstākļus (grādus), kādos cilvēks spēj gulēt visas nakts garumā atslābinātā pozīcijā. Tiesa, jāņem vērā, ka dažādiem ražotājiem komforta temperatūras standarti guļammaisiem var atšķirties, turklāt vērā jāņem arī gulētāja dzimums, jo sievietēm komforta temperatūra visbiežāk ir par 5 grādiem augstāka nekā vīriešiem.

Ir gadījumos, kad tiek norādīta arī minimālā un maksimālā komforta temperatūra. Minimālā komforta temperatūra gulēšanas laikā ļauj justies brīvi, taču var būt nepieciešams saģērbties nedaudz siltāk savukārt maksimālās komforta temperatūras ietvaros guļammaiss spēj nodrošināt patīkamu siltumu arī bez apģērba.

  • Ekstrēmā temperatūra parāda to, līdz kādai grādu pakāpei guļammaiss neļauj nosalt, taču tas negarantē ķermeņa atdzišanu. Ja gaisa temperatūra ir zemāka par šo norādīto pakāpi, guļammaisu nav ieteicams izmantot.

Izmēri

Tāpat kā forma un pildījums, svarīgs ir arī guļammaisa izmērs. Uzmanība jāpievērš ne tikai tā garumam, bet arī platumam, kas parādīs to, cik piemērots Tavam augumam būs konkrētais modelis. Guļammaisam nevajadzētu būt apspīlētam, taču arī ne pārāk vaļīgam, pretējā gadījumā būs grūti saglabāt siltumu.

Lielākoties pēc garuma guļammaisus var iedalīt trīs kategorijās – īsie modeļi ir līdz 185 cm, pagarinātie – līdz 205 cm un īpaši garie – vairāk par 205 cm. Ja Tavs augums ir mazāks par diviem metriem, derēs kāds no pirmajiem diviem veidiem. Lielākoties interneta veikalā 220.lv pieejami modeļi augumam no 170 līdz pat 230 cm.

Svars

Viena no kvalitatīva guļammaisa iezīmēm ir neliels svars, tādēļ šim parametram ir jāpievērš uzmanība, it īpaši, ja guļammaisu plānots nest līdzi garākā pārgājienā. Svaru galvenokārt ietekmē tas, no kāda materiāla veidots guļammaiss un tā pildījums.

Vidējais svars dažādiem modeļiem ir 1 līdz 2 kg. Dūnu guļammaisi ir dārgāki, taču tie sver krietni mazāk un ir vienkāršāk saspiežami. Viegli ir arī silikona guļammaisi, turklāt tie arī nodrošina siltumu un nav sarežģīti kopjami. Sintepona guļammaisi ir lētākie un parasti arī smagākie.

Krāsa

Interneta veikala 220.lv piedāvājumā ir vairāk nekā 70 dažādi guļammaisu modeļi dažādās krāsās – oranžā, zilā, brūnā, zaļā, sarkanā, melnā un daudzās citās, tādēļ ikviens pircējs var izvēlēties savām vēlmēm un gaumei atbilstošu guļammaisu.

Domājot par krāsām, der atcerēties, ka uz gaišāka guļammaisa ātrāk būs redzams katrs traips, tādēļ tādus labāk izmantot tīrā vidē. Tāpat, izmantojot guļammaisu, tam apakšā ieteicams novietot paklājiņu vai matraci, kas ne tikai uzlabos siltumizolāciju, bet arī pasargās no sasmērēšanās.

Kādēļ iegādāties 220.lv?

Interneta veikals 220.lv jau vairāku gadu garumā sevi ir pierādījis kā uzticamu un klientam draudzīgu iepirkšanās vietni, un mūsu pircēju pulks ar katru brīdi pieaug. Ja Tu vēl šaubies, vai iegādāties pie mums guļammaisu, ņem vērā, ka:

  • Tas ir ērti. Iegādājies preces jebkurā diennakts laikā, no jebkuras vietas, izmantojot datoru vai telefona aplikāciju. Izvēlies sev ērtāko piegādi, pat līdz mājokļa durvīm.
  • Tas ir izdevīgi. Pie mums katru dienu ir labākās cenas tūkstošiem preču, un papildus regulāri piedāvājam arī akcijas un atlaides.
  • Tas ir droši. Lai Tavi dati būtu drošībā, izmantojam kvalitatīvas aizsardzības sistēmas, tādēļ maksājumus vari veikt bez raizēm.