Teltis

(145)
Preču atspoguļojums

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties telti?

Nakšņošana brīvā dabā vienmēr ir īpaša pieredze un aizraujošs piedzīvojums. Dodoties pārgājienā vai laivu braucienā, ne vienmēr ir iespēja nakšņot telpās, tādēļ komfortabls un drošs risinājums ir kvalitatīva un laika apstākļiem atbilstoša telts. Lai arī tās izmantošana lielākoties saistās ar vasaras sezonu, mūsdienās šo tūrisma piederumu daudzveidība ir krietni palielinājusies, un pircējiem tiek piedāvātas arī teltis nakšņošanai rudens un pat ziemas apstākļos. Par to, kā izvēlēties sezonai atbilstošu telti, kas piemērota Tavām vajadzībām, lasi turpinājumā!

Tips

Aplūkojot plašo telšu piedāvājumu, var redzēt, ka to veidu mūsdienās ir ļoti daudz, un ikviens var atrast sev piemērotāko modeli. Kopumā pēc izmantošanas mērķa teltis var iedalīt vairākās lielākās grupās:

 • Pārgājienu teltis – dodoties īsākā, vai garākā pārgājienā ir svarīgi, lai telts būtu piemērota laika apstākļiem, kā arī svars ļautu to viegli pārnēsāt ilgāku laika periodu. Šādam mērķim ir pieejamas īpaši vieglās teltis, kas izgatavotas no materiāliem, kuri sver maz, taču nodrošina nepieciešamo aizsardzību pret laika apstākļiem arī vēsākās sezonās, piemēram, pavasarī un rudenī.
 • Kempinga teltis – šis ir populārs telšu veids, kas radīts, lai galvenokārt nodrošinātu komfortu. Šādas teltis parasti ir ietilpīgas, tādēļ lieliski piemērotas ģimenēm un draugu kompānijām, kas dodas izbraucienos pie dabas. Telšu svars ir lielāks, taču tās arī ir krietni izturīgākas pret vēju, lietu un citiem laika apstākļiem.
 • Teltis ekstremāliem apstākļiem – tās noderēs, dodoties pārgājienos kalnos un citos apvidos, kur ir skarbi apstākļi. Teltis veidotas no īpaši izturīgiem un pielāgotiem materiāliem, kas iztur vēju, lietu un pat sniegu, kā arī zemu gaisa temperatūru. Par spīti šīm īpašībām šādu telšu svars ir salīdzinoši neliels, kā arī tās parasti ir pieejamas mazākā izmērā nekā citu veidu modeļi.
 • Pludmales teltis – ļoti vieglas, vienkāršas konstrukcijas teltis, nereti pat ar trim vai divām sienām. Tās paredzētas papildu komforta nodrošināšanai, atrodoties pludmalē, lai patvertos no spēcīgas saules un vēja. Tāpat šīs teltis vienlīdz ērti var izmantot arī piemājas dārzā kā zonu bērnu rotaļām.
 • Pop-up teltis – mūsdienīga izvēle tiem, kam nav augstu prasību. Šie telšu modeļi izceļas ar ļoti ātru un vienkāršu uzstādīšanu, jo telts uzceļas pati, ieņemot nepieciešamo formu, kas tā ir izņemta no iepakojuma. Viegls materiāls, kas pasargās no vēja, saules un arī lietus. Ērti lietot dārzā, zaļumos vai festivālos.

Šis ir vispārīgs telšu veidu iedalījums, taču der ņemt vērā, ka dažādās tirdzniecības vietās to kategorijas var atšķirties. Lai precīzāk izvēlētos tieši to modeli, kas Tev nepieciešams, vienmēr rūpīgi izpēti preces aprakstu, pievēršot uzmanību arī citiem parametriem.

Sezonalitāte

Teltis ir iespējams iedalīt vairākos veidos arī pēc to atbilstības sezonām. Populārākās ir 3 sezonu teltis, kas ir veidotas lielākoties siltiem laika apstākļiem, taču tās iespējams izmantot arī pavasarī un rudenī, Aprīkotas ar moskītu tīkliem un elpojošu ārējo materiālu, kas nodrošina ventilāciju. Pareizi uzstādītas un uzglabātas 3 sezonu teltis ir lieliski piemērotas gan izmantošanai kempingā, gan pārgājieniem, gan arī lietošanai pie mājas, taču nav ieteicamas lietošanai skarbos apstākļos un ziemā.

4 sezonu teltis ir radītas ekstremāliem laika apstākļiem, dodoties kalnos un ejot pārgājienos ziemas laikā. Izturīgais telts materiāls pasargā no spēcīga vēja, nokrišņiem un sniega.

Ir pieejami arī telšu modeļi, kas ierindojas starp 3 un 4 sezonām jeb ir pielāgoti 3+ sezonām, proti, šīs teltis der, sākot no agra pavasara, līdz pat vēlam rudenim, kad ārā ir diezgan vēss.

Forma

Interneta veikalā 220.lv pieejamas dažādu formu teltis, un katrai no tām ir savas raksturīgās īpašības.

 • A-formas jeb klasiskās teltis – senāk šis bija populārākais telts veids, kas mūsdienās sastopams retāk. Telts veidota A burta formā, jo tās audums pārvilkts pāri horizontālam balsta stienim un savienots ar diviem citiem, vertikāliem stieņiem telts galos. Šīs formas teltis labi piemērotas arī sliktiem laika apstākļiem, taču tās nenodrošina augstu komforta līmeni un ir diezgan smagas.
 • Kupola formas teltis – mūsdienās šīs formas teltis ir vienas no populārākajām, kādas pieejamas tirdzniecībā. Kupola formu veido divi elastīgi loki, kas telts virsotnē krustojas un pēc tam tiek stiprinātas katrā pusē pie zemes. Loki var atrasties gan ārpus apdares materiāla, gan zem tā. Vairākiem šīs formas modeļiem ir neliela priekšnama zona, un ir arī modeļi, kam to var paplašināt ar papildu stieņiem. Salīdzinoši lētas, viegli uzstādāmas teltis, kas nodrošina pietiekami daudz vietas, taču nav labākā izvēle nakšņošanai skarbos laika apstākļos.
 • Tuneļa formas teltis – otrs populārākais telšu formas veids, kas lieliski piemērots lielākām grupām un ģimenēm, nodrošinot augstu komforta līmeni. Konstrukciju veido vairāki elastīgi loki, kas liecas no vienas telts puses uz otru, visā tās garumā, veidojot tuneļa formu. Šīs teltis izceļas ar vieglu uzstādīšanu, pietiekamas dzīvojamās telpas nodrošināšanu un stabilitāti vējā, taču tās arī parasti ir smagākas, un nav labākā izvēle izmantošanai spēcīgā lietū.
 • Ģeodēziskā tipa teltis – šīs ir izturīgākas konstrukcijas kupola formas teltis, kas papildinātas ar vairāk lokiem un citām sastāvdaļām, lai nodrošinātu stabilitāti un drošību nakšņošanai dabā ekstrēmākos apstākļos, tai skaitā, ziemas laikā. Šiem modeļiem ir ļoti stingra konstrukcija, tie ir izturīgi un viegli, taču cenas ziņā dārgāki un nav piemēroti lielākām grupām.
 • Mājiņas formas telts – šīs ir liela izmēra teltis, kuru mietiņi, savienojoties kopā, patiešām veido mini mājiņas formu. Šādas teltis lielākoties piemērotas vairākiem cilvēkiem, it īpaši ģimenēm, kas dodas atpūtā pie dabas. Arī telts augstums ir salīdzinoši liels, tādēļ tajās parasti var nostāties kājās. Taču jārēķinās, ka šīs formas modeļi ir smagāki, grūtāk uzstādāmi un kalpo īsāku laiku.
 • Piramīdas formas telts – šīs ir vienkāršas teltis, kuras veidotas no viena centrālā stieņa, kura augšdaļā stiprināta telts apdare, kas tiek nostiprināta uz sāniem pie zemes. Šie modeļi ir viegli uzstādāmi un viegli, stabili arī spēcīgā vējā, taču jārēķinās ar ierobežotu platību un grīdas pamatnes neesamību.

Vietu skaits

Parasti ikvienam telts modelim ir norādīts, cik cilvēku tajā var gulēt, piemēram, interneta veikalā 220.lv pieejamas teltis, kas piemērotas līdz pat astoņām personām.

Tiesa, izvēloties telti, ir vērts ņemt vērā, ka ražotāju noteiktais cilvēku skaits, kam pielāgota konkrētā telts, realitātē nereti ir nedaudz par šauru, tādēļ, ja vēlies izbaudīt patiesu komfortu, pārdomā, cik cilvēku gulēs teltī un izvēlies modeli, kas ir par vienu personu lielāks nekā šis skaits. Proti, ja Tev vajadzīga telts trim cilvēkiem, tad laba izvēle būs četrvietīgais modelis, kurā visiem pietiks vietas. Atceries, ka teltī bieži vien ir ne tikai jāuzturas pašiem, bet arī jānovieto somas un ceļošanas piederumi, kas arī aizņem vietu.

Mitrumizturība

Izvēloties telti, ko izmantot mūsu klimata apstākļos, vienmēr jārēķinās ar to, ka pēkšņi var pārsteigt lietus. Lai mitrums nesāktu sūkties cauri telts apdarei, ir jāizvēlas modelis ar pietiekami augstu mitrumizturību. Šo parametru mēra, nosakot, cik lielu ūdens daudzumu telts materiāls spēs izturēt, pirms izveidosies sūce. Interneta veikalā 220.lv pieejamas teltis ar plašu virsmas mitrumizturības diapazonu, sākot no tikai 300 mm, līdz pat 5000 mm.

Jāpiemin, ka mitrumizturība telts virsmai un grīdai parasti tiek norādīta atsevišķi, un grīdai tā parasti ir lielāka, līdz pat 10 000 mm. Labai teltij, ko izmantot pārgājienos, vai atpūtas braucienos, vajadzētu būt ar vismaz 2000 līdz 3000 mm mitrumizturību.

Papildu iespējas

Ražotāji papildina teltis ar dažādām funkcijām un iespējām, taču, pirms izvēlies īsto modeli, pārdomā, kurš no šiem papildinājumiem varētu būt Tev noderīgs.

 • Sniega aizsardzība – kā jau iepriekš minējām pie sezonalitātes, 4 sezonām paredzētās teltis ir aprīkotas ar tādu ārējo materiālu, kas aizsargā no sniega, aukstuma, vēja un arī nokrišņiem. Ja plānots doties pārgājienā skarbākos apstākļos, noteikti jāizvēlas telts ar sniega aizsardzību.
 • Ventilācija – grūti iedomāties ko ļaunāku par pamošanos mitrā un vēsā teltī. Lai no tā izvairītos, nepieciešams izvēlēties telti, kas nodrošina labu ventilāciju. Tai jābūt vairākiem vēdlodziņiem ar caurspīdīgo sietu, kā arī vajadzētu būt iespējai pielāgot telts ārsienas un iekšsienas attālumu. Jo siltāks laiks, jo labākai jābūt ventilācijas sistēmai. Noteikti nedrīkst aizvērt visus vēdlodziņus, kad atrodies teltī.
 • Pretodu tīkls – pārliecinies, ka telts ir aprīkota ar moskītu tīklu, ko nepieciešamības gadījumā var aizvilkt priekšā durvīm, lai izvairītos no uzmācīgiem odiem un citiem kukaiņiem.
 • Kabatas – maz apspriests, taču noderīgs aspekts, izvēloties telti. Kabatas uz telts iekšējām sienām ļaus vienkāršāk izvietot biežāk izmantotās lietas, piemēram, lukturīti, telefonu un citus piederumus.

Iepakojuma garums

Šis faktors būs svarīgs tiem, kas plāno doties pārgājienā vai ceļojumā, nesot telti līdzi. Ideālā variantā tās iepakojuma izmēram vajadzētu būt tādam, lai to varētu ērti ievietot mugursomā, vai piestiprināt pie tās. Jo ietilpīgāka būs telts, jo lielāks būs tās iepakojuma izmērs, radot nepieciešamību transportēt telti ar auto.

Ja dodies ar ģimeni vai draugu kompāniju atpūtā pie dabas, tad telts iepakojuma garumam nozīmes nebūs. Noderīgi, ja telts iepakojums ir veidots ērti pārnēsājamas somas veidā ar aizdari un rokturiem, kas atvieglos arī tās uzglabāšanu.

Telts izmēri

Preču aprakstos biežāk tiek norādīta telts grīdas platība un cilvēku skaits, kādam konkrētais modelis piemērots. Taču, ja vēlies, lai telts nodrošinātu augstu komforta līmeni, vērā jāņem arī tās augstums, proti, vai telts iekšienē ir iespējams nostāties taisni. Parasti šāda iespēja tiek piedāvāta kupola un mājiņas tipa teltīm, kas ir lielākas un dārgākas.

Runājot par telts platumu un garumu, jāņem vērā, ka šie lielumi parasti apzīmē kopējo uzbūvētas telts konstrukcijas lielumu, taču guļamā platības parasti ir mazāka, tādēļ, lai izvērtētu, vai telts būs pietiekami liela, labāk vadīties pēc tā, kādam cilvēku skaitam tā piemērota.

Svars

Iegādājoties telti, mēs vēlamies, lai tā būtu plaša un vienlaikus arī viegla. Taču lielākoties gadās, ka šie abi parametri nav saderīgi, proti, jo ietilpīgāka telts, jo vairāk tā sver. Dodoties pārgājienā, kur telts tiek nesta uz muguras, noteikti jāizvēlas modelis ar pēc iespējas mazāku svaru.

Ieteicams vadīties pēc principa, lai uz telts svars nepārsniegtu 1 līdz 1,3 kg uz personu. Proti, ja telts ir trīsvietīga, tās svaram nevajadzētu būt lielākam par 3,9 kg. Mūsdienās ražotāji piedāvā arī ultra vieglās teltis, kur svars uz personu nepārsniedz 800 g.

Ražotājs

Interneta veikalā 220.lv pieejami vairāk nekā 100 dažādi telšu modeļi no pasaulē pazīstamiem ražotājiem, tai skaitā, Berg, Easy Camp, Fjord Nansen, Outwell, Trimm un daudziem citiem. Mūsu pircēju vidū iecienītākie ir Coleman, Pavillo, Easy Camp, Outwell un Spokey ražotie modeļi. Teltis pieejamas cenā no 17 līdz pat 650 eiro.

Materiāls

Lai pārliecinātos, ka telts ilgi kalpos un būs piemērota dažādiem laika apstākļiem, jāpievērš uzmanība tam, no kāda materiāla izgatavotas telts daļas. Karkass jeb loki un caurules, kas veido telts formu var būt ražoti no alumīnija, plastmasas, tērauda vai stikla šķiedras. Izturīgākais, protams, būs tērauds, taču tas sver visvairāk. Vidusceļš staro vieglumu un izturību būs alumīnija loki.

Telts ārējā un iekšējā apdare parasti ir ražota no dažādiem materiāliem. Ārējā daļā tiek izmantots ūdensizturīgs materiāls, piemēram, poliuretāns, neilons vai poliamīds. Tāpat ir modeļi, kur ārējai apdarei ir uzklāts silikona slānis, kas nelaiž cauri mitrumu.

Lielai daļai telts modeļu iekšējais slānis ir veidots atsevišķi no ārējā, nodrošinot papildu ērtību, stiprinot telts konstrukciju, taču arī vienlaikus padarot to smagāku. Šīs sienas parasti ir veidotas, lai nodrošinātu siltumu un arī absorbētu kondensātu, vienlaikus rūpējoties par ventilāciju. Iekšējā materiālā var būt iestrādāts arī pretodu tīkls.

Kādēļ iegādāties 220.lv?

Interneta veikals 220.lv jau vairāku gadu garumā ierindojas starp labākajām tiešsaistes iepirkšanās vietnēm Latvijā, un mūsu klientu skaits arvien pieaug. Ja Tu vēl domā, vai izmēģināt 220.lv, ņem vērā, ka:

 • Tas ir ērti. Iepērcies jebkurā diennakts laikā, esot mājās, darbā vai citur. Esot ceļā, izmanto mūsu lielisko interneta veikala aplikāciju! Aizmirsti par garām rindām un drūzmām lielveikalos, jo viss nepieciešamais atrodams pie mums!
 • Tas ir izdevīgi. Katru dienu mēs piedāvājam izdevīgas cenas tūkstošiem preču, kā arī regulāri iepriecinām pircējus ar akcijām un atlaidēm.
 • Tas ir droši. Iepērkoties pie mums, Tavi dati būs drošībā, jo mēs izmantojam kvalitatīvas aizsardzības sistēmas.

Jūsu pārskatītās preces

Apkalpojam zvanus visu DIENNAKTI

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt