Skrituļslidas

(168)

Skrituļošana brīvā dabā – patīkamā un lietderīgā apvienojums. Pirmkārt, šī nodarbe ir lieliska noskaņojuma avots. Otrkārt, tas ir ieguldījums veselībā un skaistā augumā. Regulāra skrituļošana ļaus atbrīvoties no liekā svara, nostiprināt sirdi un asinsvadu sistēmu, vēdera un kāju muskuļus, jostasvietu, palīdzēs samazināt celulītu utt. Un treškārt, tie ir jauni sasniegumi, triki, ātruma rekordi, ar ko varēsiet lepoties! 220.lv piedāvā skrituļslidas jebkuram vecumam. Bērnu skrituļslidas ir īpaši komfortablas, spilgtas un pamanāmas, turklāt regulējamas pēc izmēra, līdz ar ko kalpos ilgāk un būs ilgtermiņa ieguldījums bērnu labsajūtā un veselībā. Sievietēm un vīriešiem tiek piedāvātas dažāda veida skrituļslidas, atkarībā no pielietošanas veida. Iesācējiem un vienkārši skrituļošanas baudīšanai būs piemēroti fitnesa klases modeļi. Pieredzējušiem braucējiem patiks ekstrēmās skrituļslidas dažādu triku izpildei, ātruma modeļi (šo skrituļslidu riteņi īpaši piemēroti liela ātruma uzņemšanai), hokeja skrituļslidas manevrēšanai u.c. modeļi. Ja meklējat skrituļslidas bērniem, pusaudžiem vai pieaugušajiem, 220.lv Jūs atradīsiet kvalitatīvus modeļus no uzticamiem ražotājiem, turklāt par izdevīgām cenām! 

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kādas skrituļslidas izvēlēties?

Aktīvā atpūta ir viens no labākajiem veidiem, kā vienlaikus relaksēties un arī uzlabot savu veselību. Par aktivitāšu daudzveidību jāsūdzas nav, atliek tikai izvēlēties to, kas pašiem labāk patīk un ir piemērots. Gada siltajā sezonā daudzi izvēlas riteņbraukšanu, aktivitātes uz ūdens, kā arī citas nodarbes, piemēram, braukšanu ar skrituļslidām, kas der visu vecumu cilvēkiem. Lai skrituļošana radītu patīkamas emocijas, būtu droša un ērta, ir jāizvēlas pareizas skrituļslidas. Par to, kas jāņem vērā šajā procesā, lasi turpinājumā!

Tips

Pirmais kritērijs, pēc kura visvieglāk atlasīt skrituļslidas, ir to tips atbilstoši lietotājam. Interneta veikalā pieejamas skrituļslidas bērniem, pieaugušajiem, kā arī īpaši izdalīti modeļi arī sievietēm. Tāpat, protams, ir modeļi, kas vienlīdz labi der gan sievietēm, gan vīriešiem. Taču jāņem vērā, ka ikvienam tipam ir savas raksturīgās iezīmes.

 • Bērnu skrituļslidas – šie modeļi no citiem atšķiras ne tikai ar mazākiem izmēriem un īpaši bērniem pielāgotiem dizainiem, bet arī ar to, ka slidas izmēru visbiežāk iespējams regulēt. Šāda iespēja tiek nodrošināta, jo bērni attīstās strauji, tādēļ pēdas izmērs var ātri mainīties. Pielāgojami modeļi kalpos ilgāk un būs vērtīgs ieguldījums.
 • Pieaugušo skrituļslidas – ir modeļi, kas atsevišķi iedalās kā sieviešu un vīriešu skrituļslidas, taču pieejamas arī universālās skrituļslidas, kas der abiem. Lielākā atšķirība starp sieviešu un vīriešu modeļiem parasti ir dizains, taču atsevišķos gadījumos ražotāji ir veidojuši modeļus, kas pielāgoti tieši sieviešu vai vīriešu pēdām. Skrituļslidas sievietēm ir pieejamas košās un neitrālās krāsās, tāpēc ikviena sieviete varēs izvēlēties modeli atbilstoši savai gaumei. Pusaudžu skrituļslidas izgatavotas pēc pieaugušo modeļu principa, pielāgojot atbilstošus izmērus un dizainus.

Specializācija

Nākamais kritērijs, pēc kura jāizvēlas skrituļslidas, ir to pielietošanas veids. Mūsdienās ražotāji piedāvā daudzveidīgus modeļus dažādiem izmantošanas mērķiem. Populārākie no tiem ir:

 • Fitnesa jeb brīvā laika skrituļslidas – gan iesācējiem, gan tiem, kas plāno skrituļošanu izbaudīt kā hobiju un izklaidi, piemērotas būs fitnesa klases skrituļslidas. Tās izceļas ar augsta komforta līmeņa nodrošināšanu, un nav paredzētas liela ātruma sasniegšanai, taču labi derēs gan, lai trenētos, gan izbaudītu skrituļošanas prieku. Vidējā lieluma riteņi nodrošinās stabilitāti, savukārt vieglais zābaks būs pietiekoši viegls un komfortabls.
 • Ekstrēmās skrituļslidas – tās paredzētas agresīvākai braukšanai un galvenokārt dažādu triku veikšanai, lecot, pārvarot šķēršļus un pakļaujot skrituļslidas slodzei. Šiem modeļiem ir izturīgāki un stingrāki zābaki un slida, lai pasargātu kāju no triecieniem. Tāpat šī tipa slidas ļauj arī drošāk piezemēties lēciena laikā. Agresīvās braukšanas skrituļslidu riteņi ir mazāki, un vidējie riteņi rindā ir samazināti, jo pielāgoti slaidu izpildei.
 • Ātruma skrituļslidas – šie modeļi veidoti, apvienojot stingrību un vieglumu, kā arī papildināti ar lielāka diametra riteņiem. Skrituļslidas piemērotas tiem, kas jau apguvuši skrituļošanas pamatus. Paredzētas liela ātruma uzņemšanai un sacensībām.
 • Hokeja skrituļslidas – kā jau nosaukums pasaka, šī tipa modeļu dizains ir ļoti līdzīgs hokeja slidām. Tās paredzētas ātrai slidošanai un straujai virzienu maiņai, manevrēšanai un pēkšņai bremzēšanai.
 • Slaloma skrituļslidas – tām ir stingrs zābaks, kas palīdz nodrošināt maksimālu precizitāti un kontroli. Rāmis ir īsāks nekā citiem veidiem, lai uzlabotu manevrēšanas spēju.
 • Urbānās/ielu skrituļslidas – tās guvušas popularitāti pēdējo gadu laikā. Šie modeļi ir brīvā laika un ekstrēmo skrituļslidu apvienojums, un to izskats vairāk līdzinās agresīvā stila skrituļslidu modeļiem. Savukārt riteņi un gultņi ir aizgūti no fitnesa tipa slidām. Rāmis ir saīsināts, lai atvieglotu manevrēšanu.
 • Retro rullīšu skrituļslidas – tām, atšķirībā no citiem modeļiem, ir četri riteņi, kā arī īpašas priekšējās bremzes, kas nodrošina vienkāršāku apstāšanos. Tām ir košs un krāsains dizains, tās ir stabilas un ērti lietojamas.

Izmērs

Pircēji parasti uztraucas par to, vai interneta veikalā iegādātās skrituļslidas būs atbilstošas kājas izmēram. Lai nekļūdītos un neviltos pirkumā, iesakām pirms iegādes rūpīgi izpētīt pieejamo informāciju par konkrēto modeli un tā izmēru. Prātīgi ir izvēlēties tādas skrituļslidas, kuru izmērs ir par vienu lielāks nekā Tavu apavu izmērs.

Skrituļslidas zābakam ir stingri jāpiegulst kājai, lai tiktu nodrošināta maksimāla stabilitāte un drošība braukšanas laikā. tas nozīmē, ka zābaka izmērs nedrīkst būt ne par lielu, ne par mazu. Atceries, ka, pasūtot preces interneta veikalā 220.lv, Tev ir iespēja izmantot atgriešanas tiesības 14 dienu laikā.

Izvēloties bērnu skrituļslidas, darbojas mazliet citādāks princips. Izvēloties modeli, kura izmēru var regulēt, ieteicams iegādāties tādas skrituļslidas, kuras ir par diviem izmēriem lielākas nekā Tava bērna ikdienas apavi, jo tad skrituļot varēs ilgāk, kamēr bērna kāja sasniegs maksimālo pieļaujamo izmēru.

Riteņi

Izvēloties skrituļslidas, ir jāņem vērā divi svarīgi parametri – riteņu izmērs un cietība.

 • Riteņu izmērs – ar to tiek domāts riteņu diametrs, ko apzīmē milimetros. Dažādiem tipiem riteņu lielums atšķiras, un tas ievērojami ietekmē pārvietošanos, manevrēšanu un arī stabilitāti. Tiem, kas vēlas ar skrituļošanu nodarboties hobija līmenī, derēs 70 līdz 80 mm riteņi savukārt ekstrēmu triku cienītājiem būs nepieciešami mazāki riteņi diametrā no 50 līdz 64 mm. Lielākais riteņu diametrs parasti ir apvidus, kā arī ātruma un garo distanču skrituļslidām savukārt mazākie riteņi ir piemēroti skrituļslidām, ar kurām veic trikus.
 • Riteņu cietība – šo parametru apzīmē ar skaitli un burtu A diapazonā no 0 līdz 100A. Jo lielāks skaitlis, jo augstāka riteņu cietība. Cietāki riteņi kalpo ilgāk, taču tiem nav tika laba saķere un triecienu absorbēšana. Mīkstāki riteņi labāk slāpē triecienus un nodrošina stabilitāti, taču ātrāk nodilst. Riteņus mūsdienās izgatavo no dažādu veidu gumiju sakausējumiem, kas sniedz atšķirīgas īpašības. Ar mīkstiem riteņiem būs ērtāk pārvietoties dabā, arī pa ielu un citām virsmām savukārt cietākiem riteņiem piemērotāka būs iekštelpu grīda. Tāpat cieti riteņi parasti ir pieredzējušu braucēju skrituļslidām, ar kurām var attīstīt lielu ātrumu.

Gultņi

Gultņi ir viena no svarīgākajām skrituļslidu sastāvdaļām, kuru pircēji bieži vien neievēro. Tie ietekmē gan drošību, gan komfortu braukšanas laikā. Interneta veikalā 220.lv pieejami vairāku veidu gultņu klasifikācija:

 • ABEC sistēma – šos gultņus parasti apzīmē ar burtiem ABEC un skaitli. Jo lielāks skaitlis, jo lielāku ātrumu riteņi varēs attīstīt. Labākie gultņi sākas no ABEC 5, un ir pieejami modeļi pat līdz ABEC 9.
 • SG sistēma – arī šajā gadījumā darbojas tas pats princips. Šiem gultņiem ir silikona bāze, un pašlaik 220.lv augstākais skaitlis, kāds šīs sistēmas gultņiem pieejams, ir SG 7.
 • Twincam ILQ sistēma – arī šeit princips tas pats, un jāpiemin, ka šīs sistēmas gultņiem ir augstākā kvalitāte. 220.lv pieejami gan ILQ 5, gan ILQ 7 gultņi.
 • 608 klase – standarta gultņi, kurus piedāvā daudzi ražotāji.

Bremzes

Ir iespējams iegādāties skrituļslidas ar un bez bremzēm. Retro rullīšu tipa skrituļslidām purngala priekšpusē ir speciāls izvirzījums, kas palīdz apstāties. Klasiskajiem skrituļslidu modeļiem bremzes parasti iebūvētas aizmugurējā daļā, un tās iespējams aktivizēt, spiežot pēdu tuvāk zemei. Profesionāli skrituļotāji bremzēšanu spēj veikt arī, veicot straujus pagriezienus, taču iesācējiem ieteicams izmantot kvalitatīvas bremzes.

Ražotājs

Interneta veikalā 220.lv pieejami vairāk nekā 500 skrituļslidu modeļi no dažādiem pasaulē zināmiem ražotājiem, tai skaitā, Rollerblade, Insportline, Meteor, Nils Extreme, Razor, Signa, Spokey, Worker un daudziem citiem. Mūsu pircēju vidū iecienītākās ir Tempish, Nils Extreme, Worker un Meteor. Rollerblade skrituļslidas ir pieejamas plašā izvēlē un tām ir augsti vērtējumi. Mūsu sortimentā ir ne tikai skrituļslidas bērniem un pieaugušajiem, bet arī aizsargi, ķiveres, bremzes un gultņi.

Dizains

Mūsu piedāvājumā ir dažādu dizainu skrituļslidas. Bērnu skrituļslidas izceļas ar košām krāsām, kas patiks gan puišiem, gan meitenēm. Arī skrituļslidas pieaugušajiem ir pieejamas ar daudzveidīgiem dizainiem – piedāvājam gan sievišķīgus, gan neitrālus modeļus, kas derēs kungiem un dāmām. Papildu drošībai tās aprīkotas ar dažādiem aizdares veidiem – šņorēm, lipekļiem un fiksatoriem. Bērnu modeļiem nereti ir pieejami visi šie stiprinājumi.

Skrituļslidu dizainu atšķir arī to rāmji, kas ietekmē kopējo slidu svaru un riteņu stiprināšanas iespējas. Rāmji var būt dažāda garuma, piemēram, īsāks rāmis derēs tiem, kam svarīga viegla manevrēšana, bet garāks rāmis – tiem, kas vēlas uzņemt lielāku ātrumu. Rāmji parasti ir izgatavoti no plastmasas vai alumīnija.

Cena

Interneta veikalā 220.lv pieejami skrituļslidu modeļi cenā, sākot no 24 līdz pat 343 eiro. Cenu ietekmē dažādi faktori – ražotājs, veids, izmantotie materiāli, kvalitāte un tamlīdzīgi aspekti. Pie mums regulāri pieejamas dažādas atlaides gan precēm, gan to piegādei, lai tu varētu iepirkties vēl izdevīgāk, tādēļ noteikti nepalaid garām šo iespēju!