Velosipēdi

(639)

Vai zinājāt, ka braucot ar velosipēdu, tiek nodarbināti teju visi muskuļi ķermenī, samazinās sirds un asinsvadu slimību risks, aktivizējas vielmaiņa, uzlabojas ķermeņa formas un kopējā pašsajūta? Turklāt šī nodarbe tiek veikta svaigā gaisā, kas arī pozitīvi ietekmē mūsu fizisko un emocionālo veselību. Velosipēdi joprojām ir vieni no populārākajiem sporta, aktīvās atpūtas un tūrisma piederumiem, kurus izmanto gan bērni, gan pieaugušie, tādēļ, ja arī Jūs esat izlēmis to iegādāties, interneta veikals 220.lv ir īstā vieta, jo mūsu sortimentā ir daudzveidīgi, kvalitatīvi, uzticamu zīmolu bērnu, vīriešu un sieviešu velosipēdi dažādām gaumēm, vajadzībām un finansiālajām iespējām.

Velosipēda iegāde internetā ir droša un vienkārša - atliek tikai noskaidrot, kāda izmēra un veida riteņi Jums ir nepieciešami. Pie mums pieejami: šosejas, trekinga, pilsētas, krosa, bērnu, balansa, BMX un kalnu velosipēdi. Tāpat 220.lv piedāvājumā ir arī stilīgie elektro velosipēdi, kas pārvērtīs Jūsu riteņbraukšanas pieredzi! Lai vienkāršāk atlasītu divriteņu modeļus, kas Jūs interesē, iesakām izmantot lapas kreisajā pusē esošos preču filtrus.

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Velosipēdi interneta veikalā

Esiet sveicināts velosipēdu pasaulē! Velosipēds – tā ir brīvība. Šis lieliskais izgudrojums ne tikai ļauj nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un kalpo kā transportlīdzeklis, bet arī ir sava veida meditācijas rīks, ko varam izmantot, lai izbaudītu vēju matos un sakārtotu domas. Taču, lai izbaudītu visas šīs lieliskās priekšrocības, Jums vispirms jāatrod sev piemērots modelis.

Velosipēdu veikali piedāvā ļoti plašu piedāvājumu, tādēļ, lai Jūs neapjuktu, esam sagatavojuši ceļvedi. Izlasi to rūpīgi, un tad ķerieties klāt preču aplūkošanai!

Velosipēdu tipi

Lai Jūs varētu pielāgot velosipēdu savām vajadzībām, nepieciešams izvēlēties atbilstošu tā tipu, vadoties pēc braucēja. Tie var būt vairāki, ņemot vērā cilvēka dzimumu un vecumu:

 • Sieviešu velosipēdi – tos parasti iespējams atšķirt pēc dizaina. Rāmja augšējā caurule atrodas zemāk un ir īsāka, arī stūre lielākoties ir šaurāka, savukārt sēdeklis – mazliet īsāks un platāks.
 • Vīriešu velosipēdi – izceļas ar augstāku un garāku rāmja augšējo cauruli, šaurāku un garāku sēdeklis. Šiem modeļiem parasti arī attālums starp stūri un sēdekli ir lielāks, bet stūre ir platāka.
 • Bērnu velosipēdi – šie modeļi īpaši pielāgoti pašiem mazākajiem braucējiem. Parasti vērā tiek ņemts ratu, nevis rāmja izmērs. Velosipēdi bērniem ir ar 10, 12, 16 un 18 collu riteņiem, un riteņi bērniem var būt aprīkoti ar papildritenīšiem atvieglotai braukšanai.
 • Velosipēdi pusaudžiem – to riteņu izmērs parasti ir 20, 24 un arī 26 collas. Nav ieteicams pirkt pārāk lielu transportlīdzekli, kas neatbilst pusaudža augumam. Pareizs izmērs izvēlēts, ja bērns, uzkāpjot uz tā, var stabili nostāties uz abām kājām.
 • Unisex/universālais velosipēds – bieži vien vīriešu modeļus arī pieskaita šajā kategorijā. Unisex vienlīdz labi ir piemēroti ikdienas lietošanai gan sievietēm, gan vīriešiem, ko palīdz nodrošināt komfortablā ģeometrija.

Velosipēdu veidi

Interneta veikalā 220.lv pieejamie modeļi iedalās arī pēc tā, kādam mērķim un kādā vidē tie tiks izmantoti:

 • Balansa velosipēdi – tos sauc arī par līdzsvara riteņiem, un šie parasti ir pirmie bērnu transportlīdzekļi, kas palīdz viņiem apgūt pārvietošanos ar velosipēdu un trenē līdzsvara sajūtu. Tiem nav pedāļu un tos parasti iesaka bērniem vecumā no pusotra līdz pieciem gadiem.
 • BMX velosipēdi – šie modeļi piemēroti tiem velosipēdistiem, kas vēlas izbaudīt asākas izjūtas, kā arī trenēties demonstrējumu braucieniem. Dizains veidots, lai to būtu pēc iespējas vieglāk vadīt, veikt asus manevrus, stūres pagriezienus un arī lēcienus. Tāpat uzbūve ļauj ātri sasniegt paātrinājumu un rūpējas par to, lai braukšana būtu stabila.
 • Elektriskie velosipēdi – tos mēdz dēvēt arī par hibrīda velosipēdiem. Atšķirībā no citiem modeļiem elektro velosipēdi ir papildināti ar motoru un akumulatoru, kas ļauj ne tikai pārvietoties minot pedāļu, bet arī izmantojot dzinēju, kas nodrošina kustēšanos uz priekšu.
 • Fatbike velosipēdi – mazāk pazīstams veids, kas izceļas ar savām “visurgājēja” spējām. Platās riepas un izturīgās detaļas nodrošina drošu un ērtu braukšanu pa dažādām virsmām (smiltis, sniegs, grants ceļš, asfalts) gan vasarā, gan ziemā.
 • Kalnu velosipēdi – lai arī var šķist, ka šie modeļi paredzēti, lai brauktu tikai pa meža taku vai kalnu ceļiem, patiesībā tos vienlīdz labi var lietot pārvietojoties gan pa šoseju, gan pilsētas ielām. Tie izceļas ar sportiska tipa sēdekli, vieglu manevrēšanu, ātrumu pārslēgšanu, priekšējās dakšas amortizāciju un platākām riepām. Tomēr tie nebūs komfortabli ilgstošiem braucieniem.
 • Krosa velosipēdi – šos modeļus var dēvēt par “zelta vidusceļu” starp šosejas un kalnu velosipēdiem. Universālie krosa modeļi piemēroti braukšanai gan pa pilsētas ielām, gan meža takām un lauku ceļu. Rāmja ģeometrija atšķiras no kalnu modeļiem, jo ļauj braucējam sēdēt ar taisnāku muguru, kā arī samazina uz rokām balstīto slodzi.
 • Pilsētas velosipēdi – šie modeļi izceļas ar augstāku komforta līmeni, kā arī rāmja ģeometriju, kas ļauj saglabāt taisnu muguras pozīciju. Riteņu izmērs lielākoties ir 26 un 28 collas, riepas ir salīdzinoši gludas, lai nodrošinātu ērtu pārvietošanos pa pilsētas ielām, un sēdeklis ir veidots platāks, lai sēdēšana būtu pēc iespējas ērtāka. Tos nereti aprīko ar dažādiem aksesuāriem, piemēram, groziņu, bagāžnieku, dubļusargiem un pat ziedu vītnēm.
 • Saliekamie velosipēdi – praktisks pārvietošanās līdzeklis, kura rāmi vidusdaļā var viegli salocīt, padarot to par ērti pārvietojamu un kompaktu transportlīdzekli. Saliekamie velosipēdi vislabāk piemēroti braukšanai pa pilsētu un gludiem ceļu segumiem, turklāt tos var viegli paņemt līdzi automašīnā.
 • Šosejas velosipēdi – kā jau nosaukums parāda, šie modeļi būs piemērotākie, lai pārvietotos pa asfaltu un citiem līdzīgiem segumiem. Gludās, šaurās riepas nodrošina iespēju sasniegt lielu ātrumu, tādēļ arī tos nereti izmanto sacensībās. Rāmis veidots tā, lai braucēja poza nodrošinātu pēc iespējas labāku aerodinamiku, kas netraucē uzņemt ātrumu.
 • Trekinga jeb tūrisma velosipēdi – lieliski un ātri velosipēdi, kas piemēroti braukšanai pa daudzveidīgiem apvidiem, kā arī lieliski der, lai dotos īsākos un garākos izbraucienos. Tos nereti aprīko gan ar bagāžniekiem, gan arī pie tiem stiprina ceļojumu somas. Viegla konstrukcija un izturīgs rāmis, kura ģeometrija nodrošina vienkāršu vadību, kā arī rūpējas par ērtu sēdēšanu arī ilgtermiņā.

Jūsu augums un velosipēda izmēri

Interneta veikala 220.lv piedāvājumā ir daudzveidīgi velosipēdu modeļi, tāpēc, lai izvēlētos tieši to, kas atbilst Jūsu vajadzībām un braukšanas stilam, ir jānoskaidro, kāds ir Jums piemērotākais velosipēda lielums, kas ietver tādus parametrus kā rāmja un riteņu izmērs. Arī internetā ir iespējams iegādāties velosipēdu, taču, lai nepiedzīvotu vilšanos, precīzi jāzina tā izmērs.

Dažkārt lieluma noteikšanā mulsinoša var būt atšķirīgā parametru apzīmēšana. Piemēram, kalnu velosipēdiem rāmja izmērs bieži vien var būt norādīts collās savukārt pilsētas un šosejas modeļiem šis lielums var būt apzīmēts ar centimetriem. Tāpat ir gadījumi, kad lielumu apraksta ar apzīmējumiem, kas pazīstami apģērbu jomā – S, M, L un XL. Pirms izvēlaties sev piemērotāko velosipēda lielumu, vienmēr rūpīgi izlasiet preces aprakstu, kā arī noskaidrojiet, kurš izmērs ir Jums atbilstošākais.

Vispirms Jums vajadzētu veikt sava auguma vai plānotā lietotāja auguma mērījumus. Jānosaka, kāds ir pilns cilvēka auguma garums un kājas iekšējais garums. Izmantojot šos divus parametrus, vari izmantot internetā atrodamās izmēru tabulas vai vadīties pēc šīs informācijas:

 • Ja Jūsu augums ir no 160 līdz 170 cm, un kājas iekšējais garums no 69 līdz 74 cm, tad Jums jāmeklē kalnu velosipēds ar rāmja izmēru no 15 līdz 17 collām vai pilsētas velosipēds ar rāmja izmēru no 17 līdz 18 collām;
 • Ja Jūs esat no 170 līdz 180 cm garš, ar kājas garumu no 74 līdz 79 cm, Jums vajadzēs kalnu velosipēdu ar 17 līdz 19 collu rāmi vai pilsētas ar 20 līdz 22 collu rāmja lielumu;
 • Ja Jūsu augums ir no 180 līdz līdz 188 cm, bet kājas iekšējais garums no 79 līdz 84 cm, iegādājies kalnu velosipēdu ar 19 līdz 21 collu rāmji vai pilsētas velosipēdu ar 22 līdz 23 collu rāmi.

Vēl viens nozīmīgs parametrs velosipēda izvēlē ir arī riteņu izmērs. Lielāki riteņi ļaus braukt ātrāk, un nodrošinās augstāku komfortu savukārt mazāki riteņi ļauj vieglāk manevrēt intensīvā satiksmē. Vairumā gadījumu pieaugušo velosipēdi tiek izvēlēti ar 26 līdz 29 collu riteņiem. Neliela auguma cilvēkiem piemērotāki būs modeļi ar mazākiem ratiem, piemēram, 26 collu savukārt gariem cilvēkiem derēs 29 collu riteņi.

Svars

Pircēji nereti mēdz vaicāt par to, vai velosipēda svaram ir nozīme. Eksperti norāda, ka svars ir īpaši svarīgs tiem, kas ar velobraukšanu nodarbojas profesionālā līmenī, piemēram, piedalās sacensībās, kur katrai detaļai ir nozīme. Taču, ja ar to plānots pārvietoties ikdienā, dodoties uz darbu, skolu vai pārgājienā, svars noteikti nebūs primārais faktors, kas jāņem vērā.

Protams, ir vērts padomāt par to, vai Jūs, piemēram, plānojat savu braucamo bieži nest augšā un lejā pa trepēm. Jo vieglāks būs transportlīdzeklis, jo vienkāršāk to būs vadīt, kā arī būs vajadzīga mazāka piepūle, lai to pārvietotu par nebraucamiem apvidiem. Atcerieties, ka velosipēda svaru lielākoties nosaka tas, no kāda materiāla ražots rāmis.

Ātrumu skaits

Pirms vairākiem gadiem populāri bija velosipēdi bez ātrumiem. Pēc tam parādījās modeļi, kuriem bija viens vai daži ātrumi, bet tagad tirdzniecībā ir pieejami velosipēdi ar 15, 21 un pat 30 ātrumiem. Jautājums ir, vai Jums ir nepieciešams tik liels ātrumu skaits?

Zemākie ātrumi palīdz vienkāršāk uzbraukt stāvos kalnos savukārt augstākie ātrumi palīdz attīstīt lielāku ātrumu. Eksperti norāda, ka svarīgāks ir nevis ātrumu skaits, bet gan visas ātrumu pārslēgšanas sistēmas kvalitāte. Viens no iecienītiem ātruma pārslēdzēju sistēmu ražotājiem ir Shimano.

Lai arī, protams, vairāk ātrumu nozīmē daudzpusīgāku velosipēda izmantošanu braucot pa dažādiem apvidiem, mazāks ātrumu skaits norāda uz vienkāršāku apkopi.

Komplektācija

Velosipēdi ir pieejami dažādās komplektācijās, taču visbiežāk papildu aksesuāri un nepieciešamie piederumi ir jāiegādājas atsevišķi. Pilsētas velosipēdi parasti izceļas ar to, ka ir aprīkoti ar bagāžnieku, kājiņu, dubļusargiem un citiem piederumiem, taču vairumā gadījumu kalnu un šosejas velosipēdiem aksesuāri būs jāiegādājas atsevišķi. Ja Jūs plānojat pirkt velosipēdu, Jums var noderēt:

 • Dubļusargi – noderīgs aprīkojums ikvienam velosipēdam. Ieteicams iegādāties gan priekšējos, gan aizmugurējos dubļusargus. Tie jāizvēlas atbilstoši riteņu izmēram;
 • Lukturi – nepieciešami gan redzamībai, gan arī drošībai, pārvietojoties ar velosipēdu tumšajā diennakts laikā. Aizmugurējais lukturis parasti ir sarkans, bet priekšējais – balts. Tos iespējams iegādāties viegli stiprināmos komplektos;
 • Bagāžnieks un groziņš – noderīgi piederumi, kas lielākoties ļauj ērtā veidā pārvadāt uz velosipēda kravu, piemēram, pirkumus no veikala;
 • Atbalsta kājiņa – ļauj novietot velosipēdu vertikālā stāvoklī;
 • Pumpis – nepieciešams riepu piepumpēšanai.

Šie un vēl daudz citi velosipēdu aksesuāri var būt noderīgi arī Jums. Atcerietiess, ka šīs preces vari iegādāties pie mums, 220.lv!

Budžets

Interneta veikala daudzveidīgajā piedāvājumā ir atrodami gan lēti velosipēdi, gan arī vidējas un augstas cenas modeļi, tādēļ nepieciešamo noteikti atradīs ikviens, neatkarīgi no vajadzībām un iespējām. Velosipēdu cenas variē no 15 eiro bērnu velosipēdiem un 125 eiro pieaugušo velosipēdiem, līdz pat 1470 eiro, un par šo summu iespējams iegādāties modernu un kvalitatīvu elektrisko velosipēdu. Lieliska iespēja ir arī - velosipēdi uz nomaksu!

Cena ietekmē ne tikai komplektāciju, bet arī kvalitāti, proti, cik izturīgas un ilgi kalpojošas būs tā detaļas. Ja vēlies iegādāties velosipēdu, kas spēs pildīt savu funkciju vairāku gadu garumā, ieteicams ieguldīt naudu dārgākā modelī.

Kādēļ iegādāties 220.lv?

Interneta veikals 220.lv ir pierādījis sevi kā lietotāju iecienīts un uzticams velosipēdu veikals Rīgā, tādēļ, ja Tu vēl neesi pārliecināts, vai izmēģināt iepirkšanos pie mums, zini, ka:

 • Tas ir ērti. Iepērcies 24/7, neizejot no mājas. Tev ir laiks, lai nesteidzīgi aplūkotu piedāvājumu, izpētītu preču parametrus, salīdzinātu to cenas un atsauksmes;
 • Tas ir droši. Tavi dati pie mums būs aizsargāti, jo izmantojam kvalitatīvas drošības sistēmas.
 • Tas ir izdevīgi. Pie mums Tu ne tikai vari salīdzināt preču cenas, lai izvēlētos izdevīgāko, bet arī vari ietaupīt, izmantojot zemāku cenu piedāvājumus, izdevīgu piegādi un dažādas akcijas!