220.lv - līderis starp Latvijas e-veikaliem

 
Nr. 1 Interneta veikals - līderis starp Latvijas e-veikaliemStatistikas dati


Saskaņā ar 2017. gada Gemius AdHoc pētījumu, interneta veikals 220.lv ir nemainīgi saglabājis savas pozīcijas un ir Nr.1 Interneta veikals Latvijas Interneta veikalu topā  vien piekāpjoties ārzemju gigantiem aliexpress un ebay.
Mēs neapstājamies un strādājam pie tā, lai  gadu no gada būtu Nr.1 Interneta veikals Latvijā – visam pamatā ir  klients, un izvirzot šo kā prioritāti gan iekšējos uzņēmuma procesos, gan klientu apkalpošanā , gan komunicējot reklāmas  mums ir izdevies ne tikai sasniegt šo pozīciju, bet to noturēt. Šāda stratēģija  strādā, jo pēdējā Gemius e-komercijas pētījumā starp e-komercijas vietnēm, kas respondentiem pirmās ienākušas prātā (Top of the mind), kā populārākā atzīta ebay.com (32.1 procenti), kam seko Āzijas e-komercijas gigants aliexpress.com (29,8 procenti) un pirmo trijnieku noslēdz 220.lv (28,6 procenti).  TOP 5  starp pasaules e-komercijas gigantiem ierindojas arī 1a.lv, taču tas par 33% atpaliek no 220.lv.
 

Avots: GemiusAdHoc, pētījums, 2017. gada maijs

Līdera pozīcijas saglabāšana e-komercijas nozarē ir izaicinājums gadu no gada, jo pati nozare  gadu no gada attīstās ļoti dinamiski, proti, ja salīdzina e-komercijas nozari ar standarta mazumtirdzniecību – tad 2016. gadā e-komercijā gada  tirdzniecības apjoma pieaugums pret iepriekšējo gadu bija vairāk kā 10 reizes straujāks – jeb 36.9%, salīdzinājumā ar 3.3% pieaugumu mazumtirdzniecībā. 
 

Avots:  Centrālā statistikas pārvalde, 2017

Lai sekmētu tikpat dinamisku pieaugumu  un  interneta veikala atpazīstamības pieaugumu arī turpmāk, mēs turpināsim  vēl vairāk orientēties uz klientu un tā iepirkšanās pieredzi.  Pirmais solis bija jaunā interneta veikala mājaslapa, kura tikai palaista šī gada jūlija beigās – tā ir kļuvusi mūsdienīgāka,  funkcionālāka, skaidrāka, esam padomājuši par to, lai lapas apmeklētājiem tajā ir vieglāk orientēties un pasūtījumu noformēt būtu ātrāk.  Mēs turpināsim iesāktos uzlabojumus, lai  iepirkšanos  internetā padarītu ērtāku .

Līderības faktori

Līderību nozarē starp konkurentiem nosaka virkne  faktoru – mūsuprāt, vērtīgākie ir tieši tie, ko saņemam no klientiem vai varam izmērīt attiecinot tos pret mūsu biznesu, un tie ir  - 
atpazīstamība:  99% no interneta Lietotājiem zin 220.lv ( RAIT, 2016 pētījums)

apmeklētība: 2.25 milj reižu apmeklēta lapa www.220.lv ( tuvākais e-komercijas veikals 1a.lv atpaliek par 16.4%)

atsauksmes:  66,25% NPS (Net Promoter Score) , tikai nedaudz atpaliekot no  pasaules gigantiem ( 69% Amazon)

atzinība: servisa klienta balva par izcilību e-servisā 2017  trešo gadu pēc kārtas

popularitāte:  – vairak kā 1,3 milj sagatavotu pasūtījumu klientiem

apjoms: lielākā noliktava Baltijā ( 10 000 m2), vairāk kā 300 000 preču saņem jau rīt

Mēs turpināsim attīstīties tikpat dinamiski, esam tirgū jau 14 gadus, apzinamies lietu vērtību un turpināsim fokusēties uz klientu un tā ieguvumu apzināšanu precu iegādei tiešsaistē – vienmēr laba cena, plašs preču klāsts uz vietas noliktavā, ātra piegāde.