Mikroviļņu krāsnis

(187)

Saspringtais dzīves temps ne vienmēr atstāj laiku improvizācijām virtuvē, bet pat tādā gadījumā var efektīvi baudīt siltu ēdienu. Šai gadījumā neaizstājams palīgs būs mikroviļņu krāsnis – ēdiens tajās sasilst ātri un vienmērīgi, būs vajadzīgas tikai dažas minūtes, lai uz galda kūpētu iecienītais ēdiens. Šīs tehnikas ražotāji piedāvā arī citas papildu funkcijas – ienāciet vietnē un iepazīstieties ar tām tuvāk.

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties mikroviļņu krāsni?

Straujais dzīves temps ne vienmēr ļauj virtuvē pavadīt daudz laika, taču tas nenozīmē, ka no siltām un gardām maltītēm jāatsakās pavisam. Viens no ērtākajiem risinājumiem, kā parūpēties, lai ātri un vienkārši varētu pagatavot gardu maltīti, ir iegādāties mikroviļņu krāsni. Šobrīd tās pieejamas daudzveidīgā izvēlē – ar dažādām funkcijām. Turpinājumā daži ieteikumi, kas noderēs, izvēloties piemērotāko mikroviļņu krāsni savai virtuvei. 

Funkcionalitāte

Lai plašajā piedāvājumā orientēties būtu vienkāršāk, vispirms jāizvērtē savas vajadzības un ieradumi. Zinot, kādam nolūkam mikroviļņu krāsni visbiežāk izmantosiet, vienkāršāk būs izvēlēties prasībām atbilstošāko mikroviļņu krāsns modeli. 

Piemēram, ja mikroviļņu krāsni plānots izmantot tikai jau gatava ēdiena uzsildīšanai vai sasaldētu produktu ātrākai atkausēšanai, pilnībā pietiks ar kādu no vienkāršākajiem mikroviļņu krāsns modeļiem. Tādas parasti tiek iegādātas kā praktisks papildinājums citai virtuves tehnikai -  plītij un cepeškrāsnij.

Pārdošanā arī funkcionālākas mikroviļņu krāsnis, kas piemērotas ne vien ēdiena sildīšanai un atkausēšanai, bet tā gatavošanai – šāda tipa krāsnis var aizvietot pat plīti vai cepeškrāsni. Izvēlei arī tādas mikroviļņu krāsnis, kas nodrošina automatizētu ēdiena pagatavošanu – saskaņā ar noteiktu recepti. Mikroviļņu krāsnis ar daudzām papildu iespējām ir ietilpīgākas un dārgākas, tomēr, ņemot vērā funkcionalitāti, var kļūt par labu ilgtermiņa ieguldījumu. 

Jauda 

Būtisks faktors ir mikroviļņu krāsns jauda. No tās atkarīgs gan ēdiena pagatavošanas ātrums, gan arī elektroenerģijas patēriņš. Mikroviļņu krāsnis ar plašāku funkciju klāstu parasti ir jaudīgākas. 

Vairums ierīču ir aprīkotas ar regulējamu jaudas līmeni – atkarībā no izmantošanas mērķa. Piemēram, ēdiena uzsildīšanai nepieciešama zema jauda, zupu pagatavošanai vajadzīga vidēja jauda, savukārt gaļas ēdienu gatavošanai nepieciešams jau lielāks jaudas līmenis. 

Izvēlei gan jaudīgas ierīces (piemēram, 1000 W, 1900 W), gan mazāk jaudīgas krāsniņas ( 700 W, 500 W). Variantu ir daudz un katrs var izvēlēties savām vajadzībām atbilstošāko. 

Tips

Nākamais aspekts, kas jāizvērtē – kur iegādātā mikroviļņu krāsns tiks novietota. Tas palīdzēs saprast ne vien aktuālos parametrus, bet arī to, kāda tipa ierīcei dot priekšroku – iebūvējamai vai brīvi stāvošai. 

Brīvi stāvošās mikroviļņu krāsnis pieejamas plašākā izvēlē, savukārt iebūvējamās labāk iekļausies kopējā virtuves iekārtojumā, kā arī neaizņems tik daudz vietas. 

Kameras tilpums 

Viens no svarīgākajiem aspektiem, kas jāņem vērā, izvēloties mikroviļņu krāsni, ir tās ietilpība. Varianti ir dažādi – atkarībā no modeļa, mikroviļņu krāsns kameras tilpums var būt no 18 līdz 42 litriem. Tas, kāds ir optimālais tilpums, atkarīgs no tā, kādus ēdienus un cik personām plānots gatavot. Piemēram, maltītes pagatavošanai 1 -2 personām pietiks ar 18 – 20 litrus ietilpīgu mikroviļņu krāsni, savukārt 3- 4 cilvēku ģimenēm optimāls variants būs mikroviļņu krāsns ar vismaz 23 litru ietilpību. 

Pārklājums iekšpusē 

Izvēloties mikroviļņu krāsni, uzmanība jāpievērš arī pārklājumam krāsniņas iekšpusē. Varianti ir vairāki:

  • Keramika – šāda virsma ir viegli mazgājama, higiēniska. Tomēr keramikas pārklājums ir ļoti trausls un, neuzmanīgi rīkojoties, tas var ātri ieplaisāt;
  • Nerūsējošs tērauds – izturīgs pārklājums, tomēr sarežģītāk tīrāms;
  • Emalja – viens no praktiskākajiem risinājumiem – gan izturīgs, gan viegli kopjams

Tātad – no pārklājuma atkarīgas gan krāsns higiēniskās īpašības, gan uzkopšanas sarežģītība. 

Mikroviļņu krāsns izmērs 

Būtisks faktors ir mikroviļņu krāsns izmērs. Lai saprastu, kāds  krāsns modelis vislabāk iederēsies Jūsu virtuvē, vispirms jāizvērtē, kur tas tiks novietots, jāveic nepieciešamie mērījumi. Precīzi mērījumi īpaši svarīgi, izvēloties iebūvējamo mikroviļņu krāsni – ir svarīgi, lai krāsns iederētos tai paredzētajā vietā. 

Vadība 

No vadības veida lielā mērā atkarīgs tas, cik ērta būs mikroviļņu krāsns lietošana. Viens no vienkāršākajiem variantiem ir mehāniskā vadība – ar to aprīkotas vairums vienkāršāko modeļu mikroviļņu krāsnis. 

Pieejami arī modernāki risinājumi, piemēram, sensorā vadība, kas mikroviļņu krāsni ļauj ieslēgt ar vieglu pieskārienu. 

Ja mikroviļņu krāsns ir aprīkota ar displeju, tajā redzama informācija par krāsns iekšpusē notiekošajiem procesiem. 

Sarežģītāku modeļu vadības panelis ļauj ieprogrammēt un saglabāt jau gatavas ēdienu receptes, kas atvieglos ēdiena pagatavošanu turpmāk. 

Citas funkcijas 

Izvēloties mikroviļņu krāsni, jāņem vērā arī citas funkcijas. Piemēram, noderīgs ir taimeris, kas būtiski atvieglos ēst gatavošanas procesu. 

Atsevišķi mikroviļņu krāsns modeļi ir aprīkoti ar grila funkciju, ar kā palīdzību var pagatavot gardus zivs, gaļas, dārzeņu ēdienus. Jāņem gan vērā, ka šādā veidā pagatavotai maltītei nebūs kraukšķīgā garoziņa, kas daudziem ļoti garšo. Lai to panāktu, jāizvēlas mikroviļņu krāsns ar konvekcijas funkciju – karstā gaisa plūsma ļauj apcept produktu no ārpuses, nodrošinot vēlamo efektu. 

Krāsa 

Ir skaidrs, ka mikroviļņu krāsnij ir ne vien labi jāveic savs uzdevums, bet arī lieliski jāiederas kopējā virtuves iekārtojumā. Ražotāji to zina, piedāvājot visdažādākos dizaina un krāsu risinājumus. Lai arī ierasts, ka sadzīves tehnika ir baltā vai melnā krāsā, nopērkami arī modeļi citās krāsās, piemēram, pelēkā, sudrabainā, bēšā, sarkanā. 

Zīmols

Lai arī zīmols, visdrīzāk, nebūs noteicošais faktors mikroviļņu krāsns izvēlē, tomēr zināmu uzmanību tam pievērst vajadzētu. Labi atpazīstama preču zīme var norādīt uz kvalitāti. Tomēr, lai atrastu savām vajadzībām piemērotāko risinājumu, vajadzētu salīdzināt vairākus variantus. Iespējams, labāko un izdevīgāko risinājumu atradīsiet tieši kāda ne tik populāra ražotāja piedāvājumu klāstā. 

Cena

Gluži tāpat kā pašas mikroviļņu krāsnis, atšķiras arī to cenas. Tās atkarīgas no vairākiem faktoriem, piemēram, ražotāja, mikroviļņu krāsns tipa, ietilpības, pieejamām funkcijām. Lai piemeklētu optimālo variantu, jāizvērtē, kas tieši nepieciešams un jāsalīdzina vairākas iespējas. Tas palīdzēs lieki nepārmaksāt. Jāatceras arī, ka ne vienmēr dārgākais variants ir arī tas labākais. 

Kādēļ iegādāties no 220.lv?

Mikroviļņu krāsnis plašā izvēlē pieejams ne vien specializētos sadzīves tehnikas veikalos, bet arī tiešsaistē – interneta veikalā 220.lv. Iepirkšanās internetā ļauj ietaupīt laiku, jo visu plašo piedāvājumu aplūkot un salīdzināt var jebkurā sev ērtā laikā. Pircējiem tiek nodrošināta ne vien ērta pasūtījuma noformēšana, bet arī ātra piegāde.