christmas

Tvaika nosūcēji

(484)

Vienmēr ir patīkami sajust gatavota ēdiena smaržu. Tomēr ne visi aromāti un uzkrājošies tvaiki raisa priecīgas emocijas. Lai izvairītos no dūmiem un nepatīkamām smakām, palīgā nāk tvaika nosūcēji, kas nodrošina svaigu gaisu ikvienai virtuvei un ēdamistabai. Parūpējieties par to, lai nepatīkamā smarža neiesūktos mēbelēs vai apģērbā – pateicoties kvalitatīvam un izturīgam tvaika nosūcējam, tagad to var izdarīt īpaši ātri un vienkārši.

Preču atspoguļojums

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties tvaika nosūcēju?

Lai arī garda ēdiena aromāts virtuvē var būt patīkams un saistošs, ar laiku tvaiki, smakas un citas daļiņas, kas rodas maltītes gatavošanas procesā, uzkrājas uz plītij apkārt esošajām virsmām, iesūcas mēbelēs un aizkaros un pat padara gaisu telpā kaitīgu (it īpaši, ja lieto gāzes plīti). Lai darbošanās un atrašanās virtuvē būtu droša un patīkama, ieteicams ierīkot tvaika nosūcēju, kuru par labu cenu vari iegādāties 220.lv.

Nosūcēja veids

Tvaika nosūcējiem ir vairāki tipi:

  • Dūmvada tipa – to korpusu un dūmvadu var viegli ievērot. Parasti tiek uzstādīti starp skapīšiem, nevis to apakšā;

  • Iebūvējamie skapītī jeb integrētie – korpusu ārpusē neredz, jo tas tiek iebūvēts virtuves skapītī. Šos modeļus nereti papildina telpisks panelis, kuru var izvilkt, lai paplašinātu nosūcēja darbības lauku;

  • Uzstādāmi zem skapīša – redzama tikai neliela tvaika nosūcēja daļa, tādēļ šī ir veiksmīga alternatīva starp dūmvada tipa un iebūvējamiem modeļiem;

  • Telpiskais jeb salas tipa – piemērots plašām maltītes gatavošanas zonām telpas centrā;

  • Dažādi montāžas veidi – katram tvaika nosūcēja modelim ir konkrēts stiprināšanas veids, piemēram, zem skapīša, pie sienas, pie griestiem vai iebūvējot mēbelē.

Svarīgi! Ņem vērā, ka 2019. gadā spēkā stājās ugunsdrošības noteikumi, kas daudzdzīvokļu mājās aizliedz pieslēgt tvaika nosūcēju “pa taisno” ventilācijas šahtai, ja virtuvē tiek lietota gāzes plīts, un nav izveidota papildu ventilācijas iespēja.

Izmērs

Lai tvaika nosūcējs spētu kvalitatīvi funkcionēt, ir jāizvēlas atbilstošs tā izmērs. Vērā jāņem gan tas, cik daudz brīvas vietas ir virs plīts, līdz griestiem vai skapītim, gan arī plīts lielums. Parasti tvaika nosūcējam jābūt vai nu tikpat platam, vai platākam par plīti. Tam nevajadzētu būt šaurākam, jo tad gaiss virtuvē netiks efektīvi attīrīts.

Minimālajam attālumam no elektriskās plīts virsmas līdz nosūcējam vajadzētu būt vismaz 47 cm savukārt no gāzes plīts virsmas – 65 cm.

Funkcijas

Tvaika nosūcēji pēc to darbības principa iedalās divos veidos:

  • Recirkulācijas režīms - tvaika nosūcējā atrodas filtrs (ogles), kas iesūkto gaisu attīra un pēc tam atgriež to virtuvē;

  • Gaisa novadīšana - integrētajos modeļos nereti ir gaisa novadītājs, kas novirza uzsūkto gaisu ventilācijas šahtā.

Gadījumos, kad tiek piededzināts ēdiens, īpaši noderīgs var būt intensīvais tvaika nosūcēja darbības režīms, kas ātri un efektīvi attīrīs gaisu telpā. Tāpat praktiska var būt taimera funkcija, kas ļauj uzstādīt laiku, pēc kura ierīce automātiski izslēdzas.

Jauda

Šis parametrs (m3/h) norāda, kādu gaisa daudzumu nosūcējs spēj apstrādāt vienā stundā. Ja vēlies aprēķināt aptuveno nepieciešamo nosūcēja jaudu, sareizini virtuves platumu, garumu un augstumu, un iegūto skaitli sareizini ar 10. Minimālai jaudai nosūcējam, ko uzstāda virs elektriskās plīts, vajadzētu būt vismaz 200 m3/h, bet virs gāzes plīts – 500 m3/h.

Elektroenerģijas klase

Ja vēlies iegādāties ekonomisku sadzīves tehniku, vienmēr izvēlies modeļus ar pēc iespējas augstāku elektroenerģijas patēriņa klasi. Augstākā klase ir A+++, bet zemākā – G. To, kāda klase ir konkrētajam modelim, lasi preces aprakstā.

Vadība un apgaismojums

Vienkāršākos tvaika nosūcējus kontrolē, izmantojot pogas savukārt dārgākajos modeļos iestrādāti sensori. Elektroniskā vadības sistēma ļauj nosūcēja darbību ieprogrammēt konkrētā režīmā, uz noteiktu laiku vai dienas periodu. Pieejami arī modeļi, kurus ērti var kontrolēt ar vadības pulti. Lai ekonomētu elektrību un pielāgotu nosūcēja darbību savām vajadzībām, tam jābūt ar vairākiem intensitātes režīmiem.

Trokšņa līmenis

Nav viegli atrast tādu tvaika nosūcēju, kurš būtu vienlaikus jaudīgs un kluss. Lai atlasītu savām vajadzībām atbilstošu modeli, iesakām izmantot lapas kreisajā pusē esošos preču filtrus. Der zināt, ka nosūcēju trokšņa līmenis (norādīta zemākā darbības intensitāte) variē 35 – 65 dB robežās.

Materiāls un ierīces kopšana

Lielākā daļa tvaika nosūcēju izgatavoti no nerūsējošā tērauda, alumīnija un stikla, kā arī to kombinācijām. Alumīnijs kopšanas ziņā ir pateicīgākais materiāls, jo uz stikla vai tērauda izceļas pirkstu nospiedumi un citi pleķi.

Krāsa

Izvēloties tvaika nosūcēju, pieskaņo to kopējam telpas iekārtojumam. Mūsdienās to izdarīt ir vienkārši, jo 220.lv piedāvājumā ir dažādu krāsu modeļi – balti, brūni, bronzas, bēši, melna, nerūsējošā tērauda, pelēki, sudraba, zelta un ziloņkaula.

Kādēļ iegādāties 220.lv?

Interneta veikals 220.lv ir pareizā izvēle sadzīves tehnikas un dažādu citu preču iegādei, jo:

  • Tas ir ērti. Iepērcies mājaslapā vai aplikācijā jebkurā diennakts laikā un saņem klientu apkalpošanas speciālistu palīdzību.

  • Tas ir droši. Tavi dati pie mums ir drošībā.

  • Tas ir izdevīgi. Pie mums precēm ir labākās cenas, turklāt regulāri piedāvājam Tev arī akcijas un atlaides.