Trimmeri, krūmgrieži

(228)

Lai arī šobrīd pircējiem ir pieejama virkne dažādu zāles pļaušanas ierīču, trimmeris ir specifiska dārza tehnika, kas spēj paveikt to, kas citiem pļāvējiem nav pa spēkam. Ar trimmeri var ērti piekļūt grūti pieejamām vietām, appļaut puķu dobes, dārza malas, ap koku stumbriem, krūmiem, sētām un citur. Turklāt trimeri var vienkārši pārnēsāt, pārvadāt un uzglabāt. Apkope un lietošanas ērtums atkarīgs no ierīces tipa.

Interneta veikalā 220.lv pieejami vairāku veidu zāles trimmeri, tādēļ atliek tikai izvēlēties to, kurš no tiem atbilst Tavām vajadzībām un iespējām – benzīna trimmeris, akumulatora trimmeris vai elektriskais trimmeris. Varbūt Tev nepieciešams jaudīgs krūmgriezis, kas tiks galā arī ar cietu zāli un pat krūmiem, kuri saauguši grāvjos un citās zonās? Arī tos vari nopirkt pie mums, 220.lv!

Iegādājoties trimmeri, jāņem vērā ne tikai platība un objekti tajā, bet arī: ierīces jauda, zirgspēki, pļaušanas platums, tehnikas svars un dizains. Lai būtu vieglāk atlasīt modeļus pēc konkrētiem parametriem, iesakām izmantot lapas kreisajā pusē esošos preču filtrus.

Preču atspoguļojums

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties trimmeri?

Lai uzturētu zālāju un citas pļaujamās platības lieliskā stāvoklī visu vasaras sezonu, ar stumjamo zāles pļāvēju vai dārza traktoru nepietiek. Ir vietas, kur šī lielā dārza tehnika gluži vienkārši nespēj piekļūt, un tādos gadījumos ērtāk ir izmantot kvalitatīvu trimmeri. To piedāvājums interneta veikalā 220.lv ir ļoti plašs un daudzveidīgs, tādēļ, lai vienkāršāk atrastu tieši to, kas Tev nepieciešams, vispirms izlasi šo ceļvedi!

Tips

Ir trīs trimmeru veidi, kurus izšķir pēc to darbības principa – akumulatora, elektriskie un benzīna trimmeri. Katram no tiem ir savas raksturīgākās īpašības, par kurām vērts zināt.

  • Akumulatora trimmeri – pastāv uzskats, ka visi zāles trimmeri ir ļoti skaļi un smagi, taču tā nebūt nav. Akumulatora modeļi no visiem trim veidiem ir visklusākie, turklāt tie nerada dabai kaitīgus izmešus, ir viegli pārnēsājami un ērti lietojami.

Mūsdienās ražotāji meklē arvien jaunus veidus, kā attīstīt akumulatora trimmerus, un ir sasnieguši to, ka jaunākie modeļi jaudas ziņā nereti ir pielīdzināmi benzīna trimmeriem.

Klasiskie modeļi ir lieliski piemēroti nelielu teritoriju sakopšanai, kā arī jārēķinās, ka akumulators palielina to svaru un baterija ik pēc laika jāuzlādē.

  • Benzīna trimmeri – šie ir populārākie trimmeri, kādi pieejami tirgū. Pircēji tos iecienījuši lielās jaudas dēļ, taču ir jāņem vērā, ka lietojot šī veida trimmeri, nāksies izmantot ausu aizsargus, jo motors rada skaļu troksni. Tāpat benzīna dzinējs rada arī izmešus, tādēļ šī nebūs labākā izvēle tiem, kuriem īpaši svarīgas rūpes par dabu.

Tajā pašā laikā benzīna trimmeri spēj veikli tikt galā arī ar sarežģītiem pļaušanas darbiem, tie ilgi kalpo un ir vienkārši pārvietojami visur, kur nepieciešams. Jārēķinās ar to, ka šie modeļi prasa regulāru apkopi un degvielas iegādi/uzpildi.

  • Elektriskie trimmeri – šī ir lieliska izvēle, ja meklē ko vieglu un vienkārši lietojamu nelielu platību nopļaušanai, piemēram, vasarnīcas apkārtnē vai piemājas dārziņā. Par spīti tam, ka šie ir klusi un viegli trimmeri, lietošanu apgrūtina elektrības vads.

Būtībā šie modeļi noder ikvienam, kas neplāno pļaut lielas teritorijas ar garu, pāraugušu zāli. Ideāls variants pilsētai, jo troksnis netraucēs kaimiņus. Ieslēgšana ir ļoti vienkārša – atliek tikai piespiest pogu. Nav nepieciešama regulāra apkope.

Degvielas tvertnes tilpums

Izvēloties benzīna trimmeri, jārēķinās ar to, ka būs jāvelta laiks tā apkopei un degvielas uzpildei. Degvielas tvertnes tilpums (l) ir viens no svarīgiem aspektiem, kas jāņem vērā. Jo lielāka būs degvielas tvertne, jo ilgāk trimmeri varēs darbināt bez pārtraukuma un atkārtotas uzpildes. Taču, protams, lielāka degvielas tvertne nozīmē arī smagāku ierīci, kas jātur rokās.

Lielākoties degvielas tvertņu tilpums variē no 300 ml līdz pat 1 un vairākiem litriem. Ērti izvēlēties trimmera modeli ar caurspīdīgu tvertni, kas ļauj viegli sekot līdzi tam, cik daudz degvielas tajā atlicis.

Veiktspēja

Pērkot trimmeri, mēs vēlamies, lai tas būtu ne tikai ērti lietojams un drošs, bet arī kvalitatīvi pildītu savu funkciju, proti, spētu tikt galā gan ar īsākas, gan garākas un cietākas zāles nopļaušanu. Tas nozīmē, ka vērā jāņem trimmera veiktspēja, ko raksturo vairāki parametri, tai skaitā:

  • Apgriezienu skaits minūtē – nav noslēpums, ka, darbojoties ar trimmeri, ir jābūt īpaši uzmanīgiem. Trimmeriem lielākoties tukšgaitā ir 8000, 9000 un pat vairāk apgriezienu minūtē. Jo lielāks šis skaitlis, jo augstāka ir ierīces veiktspēja;
  • Motora jauda – šis ir raksturīgs parametrs, kas apzīmē to, cik efektīvi trimmeris darbosies. Jo lielāks vatu (W) skaits, jo labāk varēsi nopļaut cietu zāli un pat krūmus. Interneta veikalā 220.lv pieejami trimmeri un krūmgrieži ar jaudu no 200 līdz pat 3400 W.

Pļaušanas parametri

Jauda, protams, nav galvenais, kas jāņem vērā, pērkot jaunu trimmeri. Katra pircēja vajadzības atšķiras, tādēļ arī trimmeru modeļi ir dažādi. Katru ierīci raksturo vairāki pļaušanas parametri:

  • Auklas diametrs – trimmeriem iespējams pielāgot dažādas auklas ar atšķirīgiem diametriem. Lai pareizi izvēlētos auklu, tā jāpielāgo trimmera jaudai. Ņemot vērā, ka trimmeris darbojas, veicot pat 8000 līdz 10 000 apgriezieniem minūtē, izvēloties tikai par pusmilimetru resnāku auklu, var sabojāt ierīci. Parasti auklas trimmeriem pieejamas 1, 5, 5 un vairāk mm platumā;
  • Pļaušanas platums – lielāks pļaušanas diametrs nodrošina efektīvāku strādāšanu, samazinot laiku, kuru pavadi, veicot šo darbu. Tajā pašā laikā mazāks diametrs var palīdzēt vieglāk piekļūt grūti aizsniedzamām vietām. Parasti trimmera pļaušanas platums variē no 20 līdz 45 cm;
  • Auklas padeve – ir vairāki auklas padeves veidi. Automātiskā padeve darbojas, nodrošinot auklas pagarināšanos bez cilvēka iejaukšanās, proti, ierīce pati nosaka, kad nepieciešams auklu pagarināt. Pusautomātiskā padeve nodrošina auklas pagarināšanu, piesitot trimmera galvu pie zemes. Un manuālā auklas padeve nozīmē to, ka darbs būs jāpārtrauc un trimmeris jāizslēdz, lai pagarinātu auklu paša spēkiem.

Svars

Ņemot vērā, ka trimmeris tiek turēts rokās vai arī iekarināts siksnās, kas balstās uz pleciem un muguras, ir svarīgi pievērst uzmanību arī ierīces svaram, jo tas tiešā veidā ietekmēs, cik viegli vai grūti būs ilgstoši pļaut zāli. Smagāko modeļu vidū parasti ir benzīna un akumulatora modeļi, savukārt elektriskie trimmeri ir visvieglākie. Benzīna trimmeru svars parasti ir no 4 līdz pat 10 kg, savukārt elektriskie trimmeri var svērt tikai 2 kg. Izvēloties smagāku trimmeri, vienmēr vērts piemeklēt kvalitatīvas plecu siksnas ar polsterējumu, kas samazinās ierīces svara radīto spiedienu.

Ražotājs

Interneta veikalā 220.lv ir pieejami vairāk nekā 245 dažādi trimmeri, kas darbojas ar benzīnu, elektrību un akumulatoru. Mēs piedāvājam modeļus no pasaulē atzītiem un uzticamiem ražotājiem, tai skaitā, Al-Ko, Bosch, Hecht, Hitachi, Makita, Oleo-Mac, Ryobi, Stiga, Zinger un daudziem citiem. Mūsu pircēju vidū iecienītākie ražotāji ir McCulloch, Demon, Hecht, Grizzly, Stiga un Tramontina.

Kādi trimmeri ir vispopulārākie 2020. gadā?

Rekomendējamie trimmeri

Populārākie trimmeru zīmoli

Top 3 populārākie trimmeru zīmoli ir:

Kā izvēlēties trimmeri?