Skaņas kartes

(46)

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Skaņas karte

Skaņās kartes izvēle būs aktuāla tiem lietotājiem, kas augstu vērtē labu, kvalitatīvu skaņu. Skaņas kartes galvenās funkcijas – ieejošā skaņās signāla apstrāde un tā pārraide uz zemo frekvenču skaļruni.

Ir divu tipu skaņas kartes: iekšējās un ārējās. Iekšējās skaņas kartes tiek pieslēgtas pie datora caur USB vai FireWire. Iekšējās skaņas kartes ir iespējams pieslēgt tikai pie pamatplates (mātesplates) PCI vai PCIe ligzdas. Iekšējās skaņas kartes ir lētākas, jo tām nav korpusa. Ārējās skaņas kartes ir iespējams pieslēgt pie klēpjdatora vai stacionārā datora.

Priekš kam ir vajadzīga iekšējā skaņas karte?

Ja Jūs vēlaties klausīties mūziku augstā kvalitātē vai skatīties filmas ar skaņas efektiem, ir vērts padomāt par skaņas kartes iegādi. Jūs varēsiet dzirdēt augstākās kvalitātes skaņu, pieslēdzot skaļruņus caur digitālo vai optisko interfeisu (S/PDIF). Jāpievērš uzmanība tam, vai skaņas karte atbalsta Dolby Digital trokšņa slāpēšanu. Jāatceras, ka skaņas avots paliek pats svarīgākais faktors.

Barošana

Ārējās skaņas kartes izmanto ārējo barošanas avotu vai USB ligzdu. Izmantojot ārējo barošanu, skaņas karte var strādāt labāk, jo tā nav atkarīga no datora jaudas. USB skaņas kartes ir mobilākas, tās var pieslēgt arī pie klēpjdatora, kas īpaši noder ceļojumu laikā. Ārējā skaņas karte ir lielisks risinājums klēpjdatoram.

Skaņas shēma

Vispopulārākās skaņas shēmas spēlēm un filmām ir 5.1 (5 skaļruņi un 1 zemo frekvenču skaļrunis), 6.1 (6 skaļruņi un 1 zemo frekvenču skaļrunis) un 7.1 (7 skaļruņi un 1 zemo frekvenču skaļrunis). Pārliecinieties, ka Jūsu izvēlētā skaņas karte atbalsta vēlamo vai jau esošo skaņas shēmu.

EAX ir skaņas shēmu ražotāja Creative radītā tehnoloģija, kas ļauj spēlētājiem iedziļināties spēļu telpas skaņu panorāmā.

Skaņas kartes tehnoloģijas ASIO atbalsts ļauj izmantot profesionālo programmatūru, kas domāta darbam ar skaņu un mūziku. Ja Jūs plānojat ar to nodarboties, tad pārliecinieties, ka karte atbalsta ASIO 2.0 vai ASIO 2.2.

Kādas skaņas kartes ir vispopulārākās 2020. gadā?

Visaugstāk novērtētās skaņas kartes