Noderīgi padomi

Kā tīrīt dušas kabīni?

3.2/5
15 01 2020

Lai daudzus gadus uzturētu nemainīgu dušas kabīnes izskatu, vismaz neliela uzmanība ir jāpievērš tās uzturēšanas un tīrīšanas darbiem – tas palīdzēs novērst netīrumu uzkrāšanos un uzturēs glītu vannas istabas atmosfēru. Dušas kabīnes tīrīšanai vajadzētu būt regulārai, taču ja sekosiet dažiem pamata padomiem un zināsiet svarīgākos aspektus, varēsiet šo uzdevumu veikt daudz efektīvāk.

Kā tīrīt dušas kabīnes stiklu?

Visvairāk pamanāmi netīrumi atrodas uz dušas kabīnes stikla, tāpēc tiem ir jāpievērš īpaša uzmanība. Daudziem ir jautājums kā tīrīt dušas kabīnes stiklu – šim nolūkam tiek izmantoti arī speciāli tīrīšanas līdzekļi, ka arī pašu gatavoti maisījumi ar ūdeni un etiķi vai citronskābi. Vissvarīgākais, lai izvēlētajam līdzeklim nebūtu abrazīvu daļiņu, kas varētu kaitēt stikla izskatam. Pieņemot lēmumu par to, ar kuru līdzekli tīrīt dušas kabīni, ir lietderīgi dažus pasākumus atkārtot katru reizi, kad pieņemiet dušu, bet citus - periodiski.

Katru reizi pēc dušas derētu:

 • Nomazgāt dušas virsmu un sienas ar ūdeni (vispirms ar karstu un pēc tam - ar aukstu);
 • Notīrīt stiklu ar speciālu dušas kabīnes stikla tīrītāju;
 • Nosusināt pēc iespējas visu virsmu ar sausu drānu.

Šīs darbības būtu jāveic vairākas reizes mēnesī:

 • Dušas kabīnes stikla durvis tīra, ja uz stikla ir acīmredzami traipi, tad tos var noņemt ar sūkli un siltu ūdeni.
 • Izsmidziniet uz stikla virsmas savu pašu gatavoto vai speciāli iegādāto tīrīšanas līdzekli un atstājiet uz 20-30 minūtēm.
 • Pēc šī laika perioda, izmantojot tīru, mīkstu drāniņu, noņemiet visus atlikumus un netīrumus.
 • Noskalojiet virsmu ar ūdeni, noslaukiet to ar stikla tīrītaju un nosusiniet to ar sausu drānu. Dušas kabīnes durvis izskatīsies kā jaunas.

Tiem, kas vēlas vēl vienkāršāku apkopi, apmēram reizi pusgadā ir ieteicams jau notīrītu dušas kabīni apsmidzināt ar speciālu nano pārklājumu. Tas izveidos aizsargājošu slāni, lai novērstu praktiski visu veidu netīrumu uzkrāšanos, tāpēc periodiskai tīrīšanai parasti pietiek tikai ar mitru drānu.

Dušas kabīnes tīrīšana no kaļķakmens un citiem netīrumiem

Lai novērstu kaļķakmens un citu netīrumu uzkrāšanos uz citām konstrukcijām, ir vērts atcerēties šos aspektus:

 • Rūpējieties par detaļām, kuras ir apkārt krānam. Aptiniet tos ar etiķī samitrinātā papīra dvielī, atstājiet uz brīdi un pēc tam kārtīgi noskalojiet.
 • Neaizmirstiet par dušas galvu. Šī detaļa arī uzkrāj dažādus netīrumus, tāpēc periodiski to vajadzētu iemērcēt etiķī. Ja Jums nav iespējas to noņemt, ielejiet etiķi maisiņā un uzlieciet maisiņu uz dušas galvas, atstājiet to uz nakti, un no rīta uz īsu laika periodu ieslēdziet ūdeni visu nogulšņu galīgajai noņemšanai. Tāda pati procedūra ir piemērota arī krānam.
 • Izmantojiet pārtikas sodu. Sajaucot sodu ar ūdeni, tiek iegūts lielisks tīrīšanas līdzeklis, kas ir īpaši piemērots dušas sienu tīrīšanai.
 • Izmantojiet zobu pastu. Mēdz teikt, ka šis līdzeklis var efektīvi notīrīt vēl lielākus netīrumus – ja izmantojiet akrila paliktni, pārklājiet to ar plānu pastas kārtu un pēc desmit minūtēm noskalojiet ar siltu ūdeni, un Jūs uzreiz ieraudzīsiet rezultātu. Veicot to pirmajā reizē, sākotnēji ir ieteicams izmēģināt šo līdzekli uz mazākās platības. Dušas kabīnes ar dziļo paliktni vajadzēs tiŗīt nedaudz ilgāku laiku.
 • Centieties saglabāt telpu sausu. Pēc mazgāšanās atstājiet durvis atvērtas, ieslēdziet ventilatoru vai atveriet logu un dušas kabīnes piederumi ātri izžūs.

Sekojot visiem šiem padomiem, Jūs viegli varēsiet saglabāt savas dušas kabīnes perfektu izskatu. Vissvarīgākais, lai gan stikla, gan citu detaļu tīrīšana ir iekļauta parasto ikdienas mājas uzkopšanas darbu sarakstā – ja Jūs to darīsiet regulāri, Jums noteikti nebūs jāpievērš šim darbam īpaša uzmanība.

Pircējiem patika šis ieraksts

3.2/5
5 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?