Noderīgi padomi

Kā izvēlēties gaisa mitrinātāju? [+ labākie modeļi 2020]

ka izveleties gaisa mitrinataju
4.5/5
17 09 2020

Gaisa mitrinātāju pieprasījums parasti pieaug, tuvojoties aukstajai sezonai. Tai laikā tieši paaugstinās gaisa kvalitātes svarīgums telpā, jo, tuvojoties apkures sezonai, situācija vienmēr pasliktinās. Taču, pērkot gaisa mitrinātāju rudenī, var lielā mērā pārmaksāt par jauno ierīci, tāpēc to vajadzētu iegādāties nedaudz agrāk. Turklāt pastāv kļūdains viedoklis, ka vasarā gaisa mitrinātājs nav vajadzīgs. Taču gaisa kvalitāte jākontrolē visu gadu. Turklāt gaisa mitrinātāju ražotāji ir radījuši ļoti daudz dažādus modeļus, kas vairāk piemēroti tai vai citai sezonai. Bet pirms jauna gaisa mitrinātāja iegādes ir jānoskaidro, kas tā ir par ierīci un kādu no tām labāk iegādāties konkrētā gadījumā.

Gaisa mitrumam telpā ir svarīga nozīme ne tikai cilvēkam

Lai gaiss telpā būtu kvalitatīvs, nepieciešams uzturēt relatīvo gaisa mitrumu 30-40% līmenī. Gaiss parasti kļūst sauss papildus apkures un klimata izmaiņu dēļ, bet sauss gaiss veicina dažādu slimību rašanos. Tieši sauss gaiss var kļūt par iesnu, klepus, ādas sausuma un niezes vai alerģisku slimību rašanās iemeslu. Ja ilgstoši nerūpējas par gaisa kvalitāti, tad veselības traucējumi var kļūt hroniski un sagādāt stipras ciešanas, kā arī var atņemt ne tikai daudz spēka, bet arī prasīt lielākus tēriņus zālēm. Sauss gaiss ir kaitīgs ne tikai cilvēkam, bet arī mēbelēm un iekšējai apdarei, tāpēc mitruma uzturēšana optimālā līmenī nepieciešama arī nedzīvojamās telpās.

sieviete bauda svaigu gaisu ar mitrinataja palidzibu

Gaisa mitrinātājs mājai: kas tas ir un kāpēc jums tas ir vajadzīgs?

Lai izvairītos no visiem iepriekšminētajiem sausā gaisa efektiem, tiek izmantotas īpašas elektriskas ierīces - mitrinātāji, kuru galvenā funkcija ir paaugstināt mitruma līmeni noteiktā telpā. Palielinoties mitruma līmenim, uzlabojas gaisa kvalitāte, un jūs jūtīsieties svaigāks un tīrāks. Gaisa mitrinātāja visizplatītākās priekšrocības ir:

  • Gripas profilakse. Jau vairākkārt ir pierādīts, ka augstākā mitruma līmenī vīrusi mirst ātrāk, samazinot infekcijas iespējamību.
  • Uzlabota labsajūta. Uzturot optimālu mitruma līmeni, deguns un acis nekļūs sausi, jūs varēsiet labāk gulēt, nejutīsiet nogurumu un strādāsiet produktīvāk - tas viss ievērojami uzlabos jūsu dzīves kvalitāti.
  • Retāka krākšana. Sausais gaiss vēl vairāk pastiprina un apgrūtina krākšanu, tāpēc neliela telpu mitrināšana, visticamāk, šo apkārtējo miegu traucējošo simptomu padarīs retāku vai pat liks tam izzust.
  • Vairāk mitruma mūsu ādai. Sausais gaiss var izžāvēt mūsu ādu, izraisot tās plaisāšanu, niezi un plēkšņošanos. Tomēr, ja jūs parūpēsieties par gaisa mitrinātāju, no visiem šiem kairinājumiem jums būs iespējams izvairīties! 
  • Alerģiju un astmas simptomu mazināšana. Tīrākā un mitrākā gaisā ir mazāk baktēriju un alergēnu uzkrāšanās iespēju, kas var izraisīt nepatīkamas reakcijas tiem, kam ir elpošanas problēmas.
  • Labāka vispārējā mājas vide. Iegādājoties gaisa mitrinātāju, mitrumu mīlošie mājas augi kļūs dzīvotspējīgāki, savukārt koka mēbeles un grīdas kalpos ilgāk. Mitrums, domājams, palīdzēs novērst tapešu plaisas un statiskās elektrības uzkrāšanos.

Kā darbojas gaisa mitrinātājs?

Kā mēs jau paskaidrojām, galvenā šīs ierīces funkcija ir telpu mitrināšana - tas, kā mitrinātājs darbojas, ir atkarīgs no konkrētā izstrādājuma veida. 

gaisa mitrinatajs  strada un mitrina gaisu telpa

Gaisa mitrinātāju pamatveidi

Izdala vairākus galvenos gaisa mitrinātāju veidus – gan pēc temperatūras, gan arī pēc darbības principa. Ir gan aukstā, gan karstā gaisa mitrinātāji. Aukstā tvaika ierīces ar ventilatora vai rotora palīdzību vidē atbrīvo mitrumu: gaiss tiek izpūsts ūdeņainā sūklī vai filtrā, un mitrums izdalās vidē. Šāda veida gaisa mitrinātāji nemaina istabas temperatūru un ir ekonomiskāki nekā karstā tvaika mitrinātāji, kuru priekšrocība ir klusā darbība. Šādas ierīces darbojas pēc verdoša ūdens principa: karsts tvaiks nonāk telpā un vienlaikus to sasilda.

Pastāv gaisa mitrinātāji gan ar auksto, gan  karsto gaisu. Pēc veida mitrinātājus var iedalīt ultraskaņas un tvaika. Ultraskaņas mitrinātāji, izmantojot membrānas, izstumj ūdens daļiņas no ierīces, tostarp sadalot tās apkārtējā vidē, bet tvaika – sasilda ūdeni un mitrina gaisu ar tvaiku. Tvaika mitrinātājus ar silto tvaiku var izmantot kā apkures palīglīdzekli gada aukstajā laikā, taču tiem, kuriem ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, ieteicams izvēlēties mitrinātājus ar aukstu gaisu – tādējādi samazinot nejaušu apdegumu gūšanas iespējamību. Saskaņā ar internetveikala 220.lv speciālistu apgalvojumu, mitrinātāji ar auksto tvaiku ir piemēroti jebkuram gadalaikam. Mūsdienu gaisa mitrinātāji ir spēruši diezgan lielus soļus uz priekšu tehnoloģiju ziņā, tāpēc tagad var iegādāties arī kombinētus mitrinātājus. Piemēram, ja grūti tikt skaidrībā, kādu variantu labāk izvēlēties, var izvēlēties tādu mitrinātāju, kas strādā gan ar tvaiku, gan ultraskaņu. Vēl viens variants – izvēlēties gaisa mitrinātāju ar iebūvētu tīrītāju. Tas caurlaidīs gaisu caur speciālu filtru, līdz ar to likvidējot gaisā esošās baktērijas un netīrumus. Šis mitrinātājs var būt lielisks risinājums, lai mājās nodrošinātu maksimālu komforta līmeni.

stiligs un skaists mitrinatajs strada gulamistaba

Ko izvēlēties?

Veikalu plauktos parasti mēs redzam relatīvi nelielas kastītes, taču tirgū ir daudz dažādu variantu, no kuriem var piemeklēt piemērotāko gaisa kvalitātes uzlabošanai mājās vai birojā. Parastajiem pārnēsājamiem gaisa mitrinātājiem nepieciešama diezgan vienkārša kopšana un tie nemaksā dārgi. Taču tie var kvalitatīvi mitrināt tikai nelielas telpas, tāpēc šādā gadījumā nāksies iegādāties pa vienam tādam mitrinātājam katrai istabai. Var iegādāties arī stacionāras ierīces, kas paredzētas klimata kontrolei visā mājā un mitrinās gaisu visās telpās līdz kamēr būs atvērtas durvis. Jebkurā gadījumā tvaika mitrinātājs ar auksto tvaiku būs lieliski piemērots telpām ar lielu platību, taču tas var būt nedaudz skaļāks. Ultraskaņas mitrinātājs maksās nedaudz dārgāk, bet tas darbojas klusu un ir viegli vadāms. Jāatceras arī tas, ka ultraskaņas mitrinātāji ar auksto tvaiku mitrina telpu tikmēr, kamēr tajos ir ūdens, šai sakarā ir grūti kontrolēt relatīvo gaisa mitrumu telpā. Šī iemesla dēļ var rasties mitruma līmeņa izmaiņas, kas veicinās labvēlīgas vides veidošanos nevēlamām vielām.

moderns mitrinatajs strada viesistaba uz galda

Tiem, kas audzina bērnus un rūpējas par viņu veselību

Kā jau tika minēts iepriekš, ja mājās ir mazi bērni, tad labāk izvēlēties ultraskaņas tipa gaisa mitrinātāju. Jāatceras, ka bērni ir īpaši jutīgi pret gaisu un tā kvalitātes izmaiņām, tāpēc arī bērnu istabās nepieciešama papildus mitrināšana. Alerģijas un elpceļu slimības var būt ne tikai iedzimtas, bet arī iegūtas. Tieši slikta gaisa kvalitāte ir viens no galvenajiem ilglaicīgu veselības traucējumu iemesliem. Protams, bērnu istabās var uzstādīt arī parastos mitrinātājus. Taču, lai interjerā ieviestu daudzveidību, var iegādāties speciālus mitrinātājus ar bērniem domātu dizainu vai dzīvniekus atgādinošu formu veidā, kurus ar prieku izmantos jebkura vecuma bērni. Tomēr jāatceras, ka svarīga nozīme ir arī ierīces kvalitātei. Tāpēc nav ieteicams pirkt lietotus mitrinātājus vai nezināmu ražotāju mitrinātājus, bet nepieciešamības gadījumā vajadzētu konsultēties ar ekspertiem – to var izdarīt praktiski jebkurā veikalā, kur tiek pārdoti gaisa mitrinātāji. Turklāt saskaņā ar 220.lv speciālistu teikto, izsmeļošu informāciju un konsultāciju par produktiem var saņemt arī nespecializētos internetveikalos – tas lielā mērā izvēli padara vieglāku.

2020. gada labākie gaisa mitrinātāji

Apsverot, kāds gaisa mitrinātājs ir vislabākais, jātiek galā ar šo ierīču plašu dažādību – piedāvājam iepazīties ar modeļiem, kas 2020. gadā ieguva vislielāko popularitāti.

MiniMu ultraskaņas gaisa mitrinātājs

Šis gaisa mitrinātājs noteikti kļūs par Jūsu mājas rotājumu – īpaša lampa spēs izgaismot pat septiņus dažādus toņus, un, ja izvēlēsieties atbilstošo funkciju, tās automātiski mainīsies. Turklāt, šai ierīcei ir iespējams pievienot ēterisko eļļu: tas palīdzēs radīt vēl mājīgāku Jūsu mājas vidi. Funkcionalitātes netrūks arī mitrinot gaisu: izvēloties Jums vispiemērotāko darbības ilgumu, mitrinātājs automātiski pārtrauks darboties.

AKCIJA PIEGĀDEI
AKCIJA PIEGĀDEI
AKCIJA PIEGĀDEI

Gaisa mitrinātājs Zyle ZY201HB

Šī ierīce ar mitrināšanas un tīrīšanas funkcijām priecēs ar savām funkcijām par izcilo naudas vērtību. Šis gaisa mitrinātājs ir viegli kopjams, ērti lietojams un kluss. Tam ir pietiekami stabils priekšrocību saraksts par pieņemamu cenu. Turklāt ultraskaņas mitrinātāji nesilda ūdeni, tāpēc, lietojot šo ierīci, nav apdegumu riska.

1 Gaisa mitrinātājs - tīrītājs Zyle ZY201HB   cena un informācija | Gaisa mitrinātājs - tīrītājs Zyle ZY201HB   | 220.lv % AKCIJA PIEGĀDEI
€ 3799 4/5
Uz grozu
AKCIJA PIEGĀDEI

Clean Air Optima CA-606

Šis modelis pārsteigs ar savu funkcionalitāti: varēsiet izvēlēties gan vēsa, gan silta ūdens iztvaikošanu, un tā jauda būs pietiekama telpām, kuru izmērs nepārsniedz 65 kvadrātmetrus. Tas nozīmē, ka šādu gaisa mitrinātāju varēsiet uzstādīt praktiski jebkurā telpā. Šim gaisa mitrinātāj modelim ir arī īpaši klusa darbība un filtrs ar sudraba nanopārklājumu – šis filtrs ir pastāvīgs, tāpēc tas ievērojami atvieglos šīs ierīces apkopi.

Stadler Form Eva E011

Šim gaisa mitrinātājam ir ļoti elegants izskats – tā kā apgaismojumu var noregulēt vai pat pilnībā izslēgt, bieži to iesaka izvēlēties guļamistabām. Tomēr, privilēģiju saraksts ar šo funkciju tikai sākas: ēterisko eļļu tvertne, izcila precizitāte, apkopi atvieglojošs tīrīšanas režīms, vadības pults... Ja vēlaties samitrināt gaisu savās mājās pēc iespējas vienkāršāk un ērtāk, tad šis variants ir piemērots - tieši Jums!

Gotie GNA-351

Šis īpaši burvīgs gaisa mitrinātājs piedāvās arī tīrīšanas funkciju. Visus nepieciešamos iestatījumus būs iespējams viegli atlasīt uz ērta skārienjūtīga ekrāna, taču, pēc Jūsu vēlēšanās, pastāv iespēja izmantot arī tālvadības pulti. Lielā ūdens tvertnes ietilpība garantēs izcilu veiktspēju, HEPA filtrs nodrošinās aizsardzību no alerģiskām reakcijām, un vairāki mitrināšanas līmeņi ļaus izmantot šo ierīci tieši Jūsu personālajām vajadzībām. Šim gaisa mitrinātājam patiešām netrūkst funkcionalitātes, tāpēc Jūs noteikti atradīsiet vēl vairāk noderīgāku funkciju.

Apsverot savas vajadzības un iespējas un ņemot vērā iepriekšminētās priekšrocības, jūs viegli izlemsiet, kuru gaisa mitrinātāju izvēlēties. Ir vēl citi modeļi, kuriem būtu jāpievērš uzmanība - interneta veikals 220.lv piedāvā plašu sortimentu!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
19 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?