Noderīgi padomi

Horizontālā vai vertikālā saldētava – kādu labāk izvēlēties?

3/5
22 10 2019

Lai arī liela daļa ledusskapju ir aprīkoti ar saldētavu, var izrādīties, ka tā ir pārāk maza, lai tajā uzglabātu visu, ko vēlamies – īpaši ar to saskaras lielākas ģimenes un tie, kuriem patīk sasaldēt dažādus produktus, piemēram, dārza veltes gardām maltītēm rudens un ziemas sezonā. 

Saldētavas nopērkamas daudzveidīgā izvēlē – atliek vien izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko risinājumu. Jāsaka gan, ka plašais piedāvājums var radīt arī zināmu apjukumu, jo jāatbild uz daudziem jautājumiem. Pirmkārt jau – kādu saldētavu izvēlēties: horizontālo vai vertikālo? Turpiniet lasīt un uzziniet, kāda saldētava Jums būs visnoderīgākā. 

Horizontālās saldētavas 

Horizontālās saldētavas uzskatāmas par salīdzinoši ekonomisku risinājumu – pirmkārt jau tās lielās ietilpības dēļ. Horizontālās saldētavas ļoti labi uztur aukstumu un patērē maz elektroenerģijas. Tomēr jārēķinās, ka, lai arī jaunākie saldētavu modeļi aprīkoti ar automātisko atsaldēšanas funkciju, tomēr vēl ar vien vairums šāda tipa saldētavu jāatsaldē manuāli. 

Izvēloties horizontālo saldētavu, jāpievērš uzmanība grozu skaitam tajā. Parasti saldētavā ir vismaz viens grozs ērtākai produktu uzglabāšanai un atrašanai. Ja saldētavā plānots uzglabāt dažādus produktus, piemēram, augļus, dārzeņus, kā arī zivs un gaļas produktus, iespējams, būs vēlme tos uzglabāt atsevišķi. 

Šim nolūkam noderēs vairāki grozi vai kartona kastes. Tiesa, jārēķinās, ka nepieciešamo produktu no horizontālās saldētavas izņemt nebūs tik parocīgi – īpaši, ja vajadzīgā lieta atrodas pašā apakšā.  Šo procesu gan var atvieglot, izvēloties saldētavu ar apakšējo atvilktni, kurai ērti var piekļūt arī no ārpuses. 

Īpaši jāpadomā par saldētavas novietošanu – tā parasti aizņem vairāk vietas, nekā vertikālā saldētava. Tāpat jāpadomā, cik ērta būs izvēlētās saldētavas atvēršana un aizvēršana. 

Vertikālā saldētava 

Vertikālās saldētavas pieejamas plašā izvēlē – dažādās variācijās. Vertikālo saldētavu cenas atkarīgas no vairākiem faktoriem, piemēram, ražotāja, dizaina, ietilpības un citiem parametriem. 

Tāpat kā horizontālās saldētavas, arī šīs pieejamas gan ar automātisko, gan manuālo atsaldēšanas funkciju. 

Vertikālā saldētava nodrošina ērtu un pārskatāmu produktu izvietošanu, tādēļ arī vajadzīgā atrašana neradīs nekādas problēmas. Atkarībā no modeļa, saldētavas var būt aprīkotas ne vien ar plauktiņiem, bet arī dažāda izmēra konteineriem dažādu produktu grupēšanai un izvietošanai. 

Lai arī kopumā vertikālā saldētava šķiet parocīgs risinājums, jārēķinās, ka tajā būs grūtāk uzglabāt lielākus, kā arī nestandarta izmēra produktus. Iespējams, tā dēļ būs jāizņem kāds plaukts un jāpārkārto saldētava. 

Vertikālā saldētava aizņem mazāk vietas uz grīdas, tādēļ tai piemērotu vietu atrast būs vienkāršāk. Tomēr te būtiski ņemt vērā saldētavas augstumu, kā arī to, cik viegli būs saldētavai piekļūt, cik ērta būs durvju atvēršana. 

Kuram no variantiem dot priekšroku? 

Kā redzams, vienotu atbildi uz šo jautājumu sniegt nav iespējams – katram no saldētavu veidiem ir sava specifika, priekšrocības un trūkumi. Piemēram, vertikālā saldētava ļauj labāk sakārtot produktus, ērtāk pārskatīt un atrast nepieciešamo. Savukārt horizontālā saldētava ir daudz ietilpīgāka. 

Lai saprastu, kurš no variantiem ir piemērotāks, jāizvērtē savas individuālās vajadzības – cik daudz un kādus produktus uzglabāsiet, cik bieži izmantosiet saldētavu, kur to novietosiet, cik daudz vietas tai varat atvēlēt. Tas viss palīdzēs saprast, kāda tipa saldētava vislabāk iederēsies Jūsu virtuvē. 

Saldētavas plašā izvēlē interneta veikalā 220.lv 

Interneta veikalā 220.lv plašā izvēlē pieejamas dažāda veida saldētavas – gan horizontālās, gan vertikālās. Sev interesējošos saldētavu modeļus ātri un vienkārši iespējams atlasīt ne vien pēc saldētavas tipa, bet arī citiem interesējošiem parametriem. Salīdzinot dažādas iespējas, varēsiet izvēlēties sev labāko un izdevīgāko piedāvājumu. 

Saldētava – noderīga ierīce ikvienā virtuvē. Domājot par dažādām patērētāju vajadzībām, ražotāji piedāvā dažādu veidu saldētavas – atliek vien izvēlēties sev piemērotāko risinājumu. 

Pircējiem patika šis ieraksts

3/5
4 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?