Noderīgi padomi

Iekārtojam dzīvojamo istabu lielas ģimenes vajadzībām- 7 noderīgi padomi

22 10 2019

Lielām ģimenēm ne vienmēr pieejama pietiekami plaša dzīvesvieta, tādēļ jādomā, kā esošo platību izmantot pēc iespējas racionālāk. Viena no svarīgākajām telpām, kurā tiek pavadīts pietiekami daudz laika, ir dzīvojamā istaba. Turpinājumā septiņi noderīgi padomi, kā to pārvērst par funkcionālu telpu ne tikai laiskai atpūtai, bet arī citām nodarbēm. 

Izvērtējiet, kādiem mērķiem telpa kalpos

Lai dzīvojamo istabu pārvērstu par visu ģimenes locekļu vajadzībām atbilstošu vidi, jāizvērtē, kādam nolūkam telpa parasti tiek izmantota. Piemēram, ja Jums patīk skatīties televizoru, tad jāparedz vieta gan TV galdiņam, gan dīvānam, uz kura ērti var sasēsties visi ģimenes locekļi. Šim nolūkam lieliski kalpo stūra dīvāni, kas ļauj racionāli izmantot telpu, turklāt ir ērti. 

Ja dzīvojamā telpa tiek izmantota arī gulēšanai vai viesu izguldīšanai, attiecīgi jāparedz tam guļvieta. Visnoderīgākie šajā gadījumā ir izvelkamie dīvāni, kas ir ērti gan sēdēšanai, gan gulēšanai.  Ideāli, ja dīvānam ir arī veļas kaste, kur uzglabāt gultas veļu. 

Izveidojiet iekārtojuma plānu

Apzinoties savas vajadzības un ieradumus, būs vienkāršāk saprast, kādi risinājumi būs visatbilstošākie. Jāņem vērā ne tikai vajadzības, bet arī citas nianses, piemēram, telpas platība un specifika. 

Lai atrastu atbilstošas mēbeles un interjera elementus, jāizveido plāns un jāsaprot, kāds būs telpas iekārtojums. Jāizvērtē arī, cik daudz vietas dažādiem elementiem iespējams atvēlēt, kā tos savstarpēji saskaņot, lai istaba būtu ne vien funkcionāla, bet arī gaumīga.

Daudz lielisku ideju dzīvojamās istabas iekārtojumam var atrast gan dažādos interneta resursos, gan arī specializētos žurnālos. 

Precīzi zinot, kas un kādos parametros nepieciešams, veikalu piedāvājumā orientēties būs daudz vienkāršāk. Plāns palīdzēs izvairīties arī no nepatīkamiem pārsteigumiem, piemēram, no atklājuma, ka skaistais dīvāns, ko nupat iegādājāties, Jūsu dzīvojamai istabai diemžēl ir stipri par lielu.

Iekārtojiet ēdamzonu

Dažkārt virtuvē nav pietiekami daudz vietas kopīgu maltīšu ieturēšanai. Šajā gadījumā labs risinājums ir ēdamzonas iekārtošana dzīvojamā istabā. Tā noderēs arī tad, kad mājoklī būs viesības. 

Vislabāk izvēlēties ērti pielāgojamus risinājumus, piemēram, salokāmu vai izbīdāmu galdu, ko ērti pielāgot viesu skaitam un vajadzībām. Arī krēslus var izvēlēties salokāmus, un brīžos, kad tie nav vajadzīgi, novietot tos citur, kur tie pārlieku netraucē. 

Ēdamzonas iekārtojumu vajadzētu papildināt arī ar kādu skapīti vai citu virsmu, uz kuras novietot maltītei nepieciešamās lietas. 

Izvēlieties risinājumus mantu uzglabāšanai 

Ir jāpadomā arī par optimālu mantu uzglabāšanu. Šim nolūkam noder skapīši, plaukti, sekcijas. Lai kādu risinājumu Jūs izvēlētos, vispirms jāpadomā, kādas mantas tur uzglabāsiet. Tas palīdzēs saprast, kas nepieciešams – skapīši ar durtiņām vai atvērta plauktu sistēma. 

Mantu uzglabāšanai noderīgi skapīši ar atvilktnēm. Lai to saturā orientēties būtu vienkāršāk, ieteicams izmantot organizatorus, ko pārskatāmi saliek atvilktnēs. Ir vērts veltīt laiku, lai ne tikai visas mantas sašķirotu un saliktu savā vietā, bet arī lai uz katra nodalījuma vai kastītes uzrakstītu vai kā citādi atzīmētu, kādas lietas tur ir atrodamas – tas ļaus izvairīties no lieka haosa turpmāk, jo katrs zinās, kur ir viņam vajadzīgā lieta, un kur to pēc tam nolikt. 

Iekārtojiet atpūtas zonu

Viens no dzīvojamās istabas svarīgākajiem uzdevumiem ir atpūtas nodrošināšana. Tādēļ vērts padomāt par šim mērķim pielāgotas telpas iekārtojumu. Jau pieminētajam TV galdiņam un dīvānam var pievienot apgaismes ķermeņus- vislabāk tādus, ko ērti pielāgot dažādām vajadzībām, piemēram, lasīšanai, galda spēļu spēlēšanai vai citām aktivitātēm. 

Ja ģimenē aug mazi bērni, atpūtas zonā ieteicams novietot paklāju, kur atvases var rotaļāties. Gadījumā, ja šajā telpā plānots uzglabāt arī bērnu rotaļlietas, tās var uzglabāt atbilstošos grozos vai kastēs. 

Atvēliet vietu darba zonai

Dažkārt dzīvojamā istaba tiek izmantota arī darbam un mācībām, tādēļ jāiekārto arī darba zona. Vispirms jāizvērtē, cik daudz vietas tam var atvēlēt. Ja vieta ir ierobežota, jāizvēlas pēc iespējas kompaktākas mēbeles. Jāpadomā arī par papildus apgaismojumu, piemēram, galda lampu. Ja telpa ir maza un visām vajadzīgajām mēbelēm tajā vietas nepietiek, mācībām un darbam var izmantot arī ēdamzonas galdu. 

Izvēlieties racionālus risinājumus

Lai arī cik liela būtu dzīvojamās istabas platība, tā tomēr nav neierobežota. Turklāt ģimenēs, kurās ir lielāks skaits cilvēku, arī mantu ir krietni vairāk. Neatkarīgi no Jūsu vajadzībām, viens no dzīvojamās istabas iekārtošanas pamatprincipiem ir racionāla mēbeļu izvēle. 

Šobrīd mēbeles pieejamas daudzveidīgā izvēlē, tādēļ katrs var izvēlēties savām vajadzībām piemērotākos risinājumus. Piemēram, nelielās telpās labi noderēs transformējamas mēbeles, ko var pielāgot aktuālajām vajadzībām.  Lai telpa neizskatītos pārpildīta un saglabātu mājīguma sajūtu, uz grīdas jāatstāj pēc iespējas vairāk brīvas vietas, dodot priekšroku mantu glabāšanai plauktos un skapjos, kā arī ievērojot minimālisma principus. 

Dzīvojamā istaba reti kad paredzēta tikai atpūtai vien – visbiežāk tā pilda vēl daudzas citas funkcijas, īpaši, ja mājoklī dzīvo vairāki cilvēki ar dažādām vajadzībām. Lai apmierinātu visas vajadzības, īpaši jādomā par gudru istabas iekārtojumu un efektīviem risinājumiem. 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?