Noderīgi padomi

Kā apvienot dažādus tapešu rakstus vienā interjerā

24 09 2021

Kādreiz ir bijis tāds periods, kad visi dzīvokļi un mājas izskatījās gandrīz vienādi – tapetes ar ziedu rakstiem, brūni mēbeļu komplekti un piekaramās lampas. Kādu laiku bija plaši izplatīts uzskats, ka visas tapetes ir neglītas, vecmodīgas un sienas labāk ir nokrāsot. Tomēr, kad parādījās pirmās tapetes, tās bija greznuma priekšmets, ar kuru savas mājas varēja izdekorēt tikai bagāti cilvēki. Mūsdienās tapešu izvēle ir vienkārši bezgalīga. Vienkrāsainas, ar rakstiem, gaišas, tumšas, bērnišķīgas, ar abstraktiem rakstiem - mājas dekorēšana ar tapetēm tagad nozīmē nevis sliktu gaumi, bet gan iespēju radīt atšķirīgu, izteiksmīgu un jūtamu mājas stilu un noskaņu.

Vispirms izceļas mājas sienas, pēc tam – mēbeles, kas aizpilda telpu, un, visbeidzot, interjera detaļas, kas papildina un “pabeidz” interjeru. Tātad, lai izdekorētu māju ar tapetēm, ir svarīgi izveidot kopīgu stilu, apvienot ne tikai pašas tapetes, bet arī ņemt vērā mēbeļu krāsu, stilu, pat grīdlīstu un durvju krāsu.

viesistabas interjers ar dazadu rakstu tapetem

Tapešu veidi

Pirms tapešu modeļa izvēles, Jums ir jāizlemj, kāda veida tapetes Jūs vēlaties un, kādas ir vispiemērotākās tapetes telpai, kuru Jūs vēlaties izdekorēt. Tapetēm ir daudz dažādi veidi: krāsojamās, flizelīna, neaustas šķiedras, papīra, šķidras, stikla šķiedras un vinila tapetes.

Tapešu veids ir atkarīgs no līmēšanas metodes, sienu sagatavošanas darbam, nodilumizturības un citām lietām, tāpēc vispirms ir jāizvēlas pareizās tapetes.

Akcenta siena

Gandrīz populārākais risinājums, kas nesen tika piemērots visos interjera stilos – akcenta siena, kas dekorēta ar tapetēm. Ar tapetēm var aplīmēt akcenta sienu gandrīz katrā mājas telpā. Iespējams, populārākas ir gaitenis, viesistaba un guļamistaba. Tomēr mūsdienās ražotāji piedāvā tapetes pat vannas istabai vai virtuvei, tādā veidā radot interjeru, kas neatstās nevienu vienaldzīgu.

Bieži tiek izvēlēta visu sienu krāsošana un vienas sienas dekorēšana ar ekskluzīvām tapetēm, kas telpai piešķir mājīguma un ekskluzivitātes iespaidu. Varianti medz būt ļoti dažādi – dažreiz tiek izvēlētas gaišas sienas un spilgta akcentēta siena, kas ir dekorēta ar rakstiem. Cits variants – sienas ir nokrāsotas pietiekami tumšas, un tapetes ir gaišas. Vēl visu sienu krāsa var būt arī vienāda, bet akcenta siena tiek aplīmēta ar tapetēm ar dažiem motīviem – ziediem, ģeometriskām formām vai abstrakcijas rakstiem.

majas interjers ar akcenta sienuviesistabas noformesana ar akcenta fototapetem

Vēl viens variants – kad ar tapetēm aplīmē pat ne visu sienu, bet tikai daļu no tās. Piemēram, zona ap gultu. Tādā veidā gulta tiek it kā ierāmēta un izcelta. Pati gulta un siena aiz tās kļūst par visas telpas akcentu.

Tapešu saskaņošana interjerā

Droši vien, daudzi pazīst Provansas stila tapetes, kas izceļas ar brīnišķīgu ziedu motīviem. Minimālisma stilu raksturo vienkrāsainas tapetes, savukārt klasisko – tapetes ar rakstiem, kuru konkrētus rakstus sauc par damasku.

Tomēr mūsdienu interjera mode un tendences nosaka, ka skaistums un stilīgums ir vieta, kur cilvēks jūtas labi, dažādu stilu apvienošana savā starpā ir atļauta un pat ir iedrošināta. Tāpēc, ja Jūsu mājās dominē minimālistisks Skandināvu stils, bet Jūs iedomājaties, cik lieliski izskatītos tapetes, kas apdrukātas ar lieliem ziedu rakstiem - uz priekšu.

minimalistiska istaba ar ziedu tapetem

Tomēr eksperti izceļ dažus noteikumus tapešu un krāsu apvienošanā.

Neatkarīgi no tā, vai siena ir nokrāsota vai aplīmēta ar tapetēm, vispirms ir jānovērtē, kādā virzienā telpa atrodas, cik daudz dabiskās dienas gaismas tajā ir, kā ēnas krīt uz sienām. Dienas gaisma nosaka, kā izskatīsies sienas un tās krāsa. Divas identiskas krāsas uz sienām dažādos virzienos izskatīsies pilnīgi atšķirīgi. Piemēram, austrumu pusē esošā istaba būs gaiša, un dabiskā dienas gaisma kritīs uz sienām.Tikmēr ziemeļu pusē esošā istaba visu dienu būs tumšāka, padarot arī sienas tumšākas.

Guļamistabai ir iespējams izvēlēties tumšākus toņus. Kopumā guļamistabās vajadzētu dominēt vājai gaismai, mierīgākai videi, kas Jūs nomierinātu, nevis stimulētu dažādām darbībām.

gulamistabas interjers ar tumsam tapetem

Tikmēr viesistabā vai dzīvojamā istabā ir ieteicams izvēlēties košākas krāsas, aizpildīt telpu ar krāsām, dzīvību, detaļām, kas piesaista acis.

viesistabas interjers ar gaisam tapetem

Ja plānojat pie sienām pielikt lampas, gleznas vai fotogrāfijas, ļoti rūpīgi izvēlieties tapetes. Tapetēm ar rakstiem ir jārada kopums un jāaizpilda telpa, tās tiek apvienotas un veido savu stāstu, tādēļ, ja attēls parādās kaut kur pa vidu, tas sabojās visu un izskatīsies bezgaumīgi, pārpildīti.

Telpām, kuras nav dzīvojamās, tādas kā gaitenis, ir iespējams izvēlēties gaišākas, raksturīgākas tapetes, kas varētu sākt traucēt ilgstoši uzturoties šadā telpā, bet kļūt par lielisku akcentu caurstaigājot šo telpu un pārvērst nesvarīgu istabu par interesantu un acis piesaistošu.

Ir iespējams arī kombinēt tapetes savā starpā, piemēram, pielīmēt sloksni no grīdas ar vienas krāsas tapetēm, pēc tam uzlikt dekoratīvu sloksni, bet augšpusi aplīmēt ar ziedu rakstu tapetēm vai ar tapetēm, kas ir apdrukātas ar ģeometriskiem motīviem.

Ja izvēlaties tumšākas tapetes ar smalkiem rakstiem un gaišām mēbelēm – akcents būs mēbeles. Ja tapetes būs ar ekskluzīvu rakstu, spilgtas vai veidos sava veida attēlu, tad viennozīmīgi – acis vispirms tiks pievērstas šādai sienai.

viesistabas interjers ar tumsam tapetemviesistabas interjers ar spilgtam tapetem

Tāpēc, izvēloties un kombinējot tapetes, nebaidieties no krāsām. Ja esat izvēlējušies ļoti skaistas tapetes, bet baidāties, ka tās sarežģīs un apgrūtinās telpu, izveidojiet akcenta sienu vai ar šādām tapetēm izdekorējiet tikai noteiktu sienas daļu. Tapetes ir klasiska izvēle, un klasika vienmēr paliks modē.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?