Noderīgi padomi

Kā izvēlēties sporta kameru?

3.9/5
05 02 2018

Sporta kameru popularitāte aug neticami ātri. Tās izmanto ne tikai praktiski visi profesionālie riteņbraucēji, sērfotāji un citu ekstremālo sporta veidu cienītāji, bet arī parasti cilvēki, kuriem patīk ceļot, vienkārši filmēt video vai veidot video blogus. Tirgū pieejams ļoti liels skaits sporta kameru, tomēr, kā izvēlēties tieši Jums piemērotu?

Vispirms jau – kas ir sporta kamera?

Parasti par sporta kamerām tiek uzskatītas ļoti vieglas un nelielas videokameras, kuras var filmēt un fotografēt jebkādos apstākļos – zem ūdens, lielā ātrumā utt. Tādas videokameras bieži vien lielākā vai mazākā mērā ir pasargātas no triecieniem, ūdens, putekļu nokļūšanas un no dažādiem citiem faktoriem. Tieši šī iemesla dēļ tās ir tik populāras sportistu vidū.

Turklāt bieži vien sporta kameras ir ļoti vienkāršas – nereti tajās nav pat ekrāna, bet, ja ir, tad ļoti neliels. Taču vairumā gadījumu sporta kamerām ir tikai dažas pogas. Tāpēc tās arī ir tik brīnišķīgas!

TOP piedāvājumi: Sporta kameras

GoPro Hero7, Balta cena un informācija | GoPro Hero7, Balta | 220.lv IZDEVĪGI
€ 19700 1/5 4d. 15st. Izņemiet rīt
Uz grozu
IZDEVĪGI
GoPro Hero9 Black cena un informācija | GoPro Hero9 Black | 220.lv IZDEVĪGI
€ 41000 5/5 4d. 15st. Izņemiet rīt
Uz grozu
IZDEVĪGI
GoPro Hero8, Melna cena un informācija | GoPro Hero8, Melna | 220.lv IZDEVĪGI
€ 36400 4d. 15st.
Uz grozu
IZDEVĪGI
AgfaPhoto AC7000, black cena un informācija | AgfaPhoto AC7000, black | 220.lv 6 € ATLAIDE NO 60 €
€ 7899 4d. 15st.
Uz grozu
6 € ATLAIDE NO 60 €
Denver ACT-1015 cena un informācija | Denver ACT-1015 | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 2699 4d. 15st.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Parādīt vairāk

Redzes lauks

Visām sporta kamerām ir fiksēta redzamības zona. Parasti tādas nelielas kameras filmē video ierakstus 140 līdz 170 grādu leņķī. Tātad dažas kameras var fiksēt lielāku attēla apjomu, dažas – mazāku apjomu. Droši vien visi tiecas sasniegt vairāk, tomēr jāatceras, ka, jo apjomīgāku attēlu var fiksēt kamera, jo sagrozītāks sanāks šis attēls, jo parādās “fisheye” efekts. Tas var ierakstam piešķirt unikalitāti, tomēr dažos gadījumos šis efekts var zināmā mērā sabojāt uzfilmētos materiālus. Jā, ir iespējams šo efektu noņemt, izmantojot programmatūru, tomēr attēls vienalga nebūs tik ideāls.

Dažas sporta kameras ļauj regulēt redzamības zonu, tomēr parasti tādā veidā filmētais video vienkārši tiek nogriezts, tāpēc filmēt ar izšķirtspēju 4K, uzstādot mazāku redzamības zonu, nekā parasti kamerā, bieži vien nav iespējams.

Ierīces stiprināšana

Visas darbību kameras parasti ir pietiekami drošas filmēšanai pat ļoti ekstremālos apstākļos. Tomēr dažas kameras, tādas, kā “GoPro Hero4”, var būt papildus aizsargātas ar speciāliem pārvalkiem, kas ļauj filmēt pat 15 metru dziļumā.

Tātad pirms tādas sporta kameras iegādes vajadzētu painteresēties par tās iespējām – dažām kamerām ir ūdens aizsardzība IP53, t.i., tās ir pasargātas tikai pret ūdens šļakatām, un noteikti neder lietošanai zem ūdens.

Ja Jūs plānojat izmantot sporta kameru sacensībās vai citos gadījumos, kad pastāv stipru triecienu risks kamerai, mēs iesakām internetā pasūtīt papildus pārvalku – neskatoties uz to, ka tās ir absolūti neievainojamas, kā daudzi domā.

Cik ilgi var filmēt?

Lielākā daļa ražotāju nenorāda savu produktu akumulatoru darbības laiku, jo tas atkarīgs no daudziem aspektiem, sporta kameras taču tiek lietotas ļoti dažādās situācijās. Turklāt, filmējot ar ļoti augstu izšķirtspēju, īpaši 4K, sporta kamera izmantos daudz vairāk resursu, tāpēc attiecīgi samazināsies akumulatora darbības laiks. Ieslēgti Wi-Fi sakari arī ne pārāk palīdz akumulatoram. Tāpēc noteikti pārbaudiet akumulatora kapacitāti, jo viss pārējais atkarīgs jau no Jūsu kameras lietošanas ieradumiem.

Izšķirtspēja un kadru skaits sekundē

Praktiski visas tirgū pieejamās sporta kameras var filmēt ar izšķirtspēju 4K vai vismaz 1080 piks. (Full HD). Un tomēr, tas nav vienīgais svarīgais aspekts – dažas kameras, kuras var filmēt ar izšķirtspēju 4K, var fiksēt tikai 15 kadrus sekundē, bet labums no tāda video materiāla noteikti būs neliels. 24 kadri sekundē – tas ir absolūtais minimums. Video ieraksti, kuriem frekvence ir 60 kadri sekundē, būs daudz kvalitatīvāki, tostarp 120 vai 240 kadru frekvence ļaus Jums filmēt palēnināti. Taču šajā gadījumā nāksies ziedot detalizētību, jo vairums kameru var fiksēt palēninātos video ierakstus tikai ar 720 piks. izšķirtspēju.

Kādā nolūkā Jūs varēsiet izmantot šo kameru?

Sporta kamerām svarīga ir ne tikai to aizsardzība un lielums, bet arī šīs ierīces iespējas – dažām kamerām paredzēti aksesuāri, kurus izmantojot, var piestiprināt kameru pie galvas, sērfošanas dēļa, velosipēda, automašīnas utt. Tāpēc kārtīgi padomājiet, kādas iespējas Jums noderēs. Uzzināt par to, kādus aksesuārus atbalsta Jūsu iegādājamā kamera, var palīdzēt internetā esošās atsauksmes. Tiesa, ja Jūs vēlaties maksimāli paplašināt savu izvēli, tad droši vien Jums labāk iegādāties vienu no “GoPro” ierīcēm, jo šīs kompānijas kamerām nešaubīgi ir visplašākā aksesuāru izvēle. Tāpēc “GoPro” kameru Jūs varēsiet izmantot absolūti visos gadījumos.

Sakari, atmiņas kartes un citi aspekti

Dažas ierīces atbalsta lielākās SD kartes, citas - mazākās MicroSD. Pērkot atmiņas karti savai sporta kamerai, noteikti pievērsiet uzmanību ne tikai tās kapacitātei, bet arī ātrumam – mēs iesakām izvēlēties UHS-II vai UHS-III klases atmiņas kartei, jo tā būs pietiekami ātra, pat veicot ierakstu ar augstu izšķirtspēju.

Izlemiet arī, vai Jums sporta kamerā vajadzīgi Wi-Fi sakari. Wi-Fi darbības kamerā var noderēt speciālo aksesuāru izmantošanai vai pat Jūsu telefona pieslēgšanai pie kameras, lai pārnestu visus kameras datus uz telefonu vai skatītos video online režīmā sava telefona ekrānā. Darbības kameru ar Wi-Fi bieži var pilnībā kontrolēt no telefona – tāda funkcija zināmā mērā kompensē ekrāna trūkumu pašā kamerā.

Cena

Sporta kameru cena var variēties robežās no dažiem desmitiem līdz vairākiem simtiem eiro. Ja Jūs neplānojat šo ierīci izmantot profesionālā līmenī, tad Jūsu vajadzības pietiekamā mērā apmierinās arī lētākas ierīces, taču, ja Jūs jūtat, ka Jums nepieciešams maksimums, izvēlieties dārgāku modeli. Oriģinālas sporta kameras par mazāku cenu Jūs varat iegādāties veikalā 220.lv, jo šeit vienmēr tiek piemērotas atlaides, izmantojot īpašus promokodus.

Pircējiem patika šis ieraksts

3.9/5
8 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?