Noderīgi padomi

Laimīga un lieliski aprīkota Jūsu mājdzīvnieka dzīve: kas ir nepieciešams suņiem?

5/5
08 10 2019

Kad Jūs nolēmāt pievienot savai ģimenei jaunu locekli un radīt to par labāko draugu, gadu gaitā Jūs noteikti nepalaidīsiet garām lieliskas emocijas un jautrus mirkļus, taču ir vienlīdz svarīgi, lai Jūsu suns justos tāpat. Šoreiz mēģināsim atbildēt uz jautājumu, kas suņiem patīk - zinot svarīgākās atbildes, būs daudz vieglāk uzzināt, kādi pirmie pirkumi būs nepieciešami viņa laimīgai un komfortablai dzīvei.

Jaukas mājas

Pirmkārt, jaunajam iemītniekam ir jāsagatavo istabu (vai vismaz tās daļu) - kucēns būs priecīgs, atrodot šos atribūtus:

 • Guļvietu. Mājīga suņu guļvieta aizstāj mājdzīvniekam gultu, tāpēc bez šī produkta Jūs patiešām nevarēsiet iztikt. Turklāt Jums būs arī jāparūpējas par segām, spilveniem un plediem - pats galvenais, pielāgot visus priekšmetus Jūsu mājdzīvnieka lielumam.
 • Rotaļlietas. Kāda ir ikdienas dzīve bez spēlēm - ja kucēnam ir pietiekami daudz rotaļlietu, tad Jūsu dīvāns un citi sīkumi viņam būs neinteresanti. Viņam patiks bumbiņas, virves un citas rotaļlietas, kas paredzētas suņiem, kas var palīdzēt viņiem patērēt enerģiju.
 • Higiēnas un tīrīšanas piederumi. Jā, šī daļa noteikti nav mājdzīvnieku iecienīta, taču, ja Jūs plānojiet to turēt telpā, tad šo daļu Jums noteikt nav jāpalaiž garām. Ja Jūs pirmo reizi adoptējiet četrkājaino draugu, Jums būs jāiemācās jaunas lietas, piemēram, kā viņu mazgāt vai kā apgriezt nagus suņiem. Tomēr, ja Jūsu mājās ir nagu šķēres, dzīvnieku spalvu griezēji, sukas un tamlīdzīgi, Jūs varat viegli pārvarēt pirmos izaicinājumus.
 • Pretparazītu līdzekļi. Ideālā gadījumā, lai Jums nekad nevajadzētu iemācīties likvidēt suņu blusas un kā rīkoties ar citiem parazītiem, iesakām veikt profilaktiskus pasākumus jau iepriekš. Izvēle šajā gadījumā ir atkarīga no konkrēta mājdzīvnieka: sīkāk izpētiet šos līdzekļus un izlemiet, kas ir labākais Jūsu sunim pret ērcēm vai citiem traucējošiem parazītiem.

Garšīgs ēdiens

Labākās suņu barības izvēle būs atkarīga no Jūsu mājdzīvnieka šķirnes, vecuma un mērķiem vai problēmām, ar kurām ir saskaries Jūsu mājdzīvnieks, taču jebkurā gadījumā šie pirkumi Jums būs obligāti nepieciešami:

 • Sausā barība un konservi. Sausā suņu barība tiek novērtēta par tās ilgāku glabāšanas laiku un izdevīgāku cenu, savukārt konservus suņi mīl par to tekstūru. Pārliecinieties, ka Jūsu mājdzīvnieka uzturs ir barojošs, un pievērsiet uzmanību ne tikai barības veidam, bet arī tā sastāvam - Jūsu suns augs veselīgs un enerģisks!
 • Vitamīni un piedevas. Jā, šiem ģimenes locekļiem būs nepieciešami arī līdzekļi, lai nodrošinātu viņu labsajūtu un saglabātu spalvu spīdīgu - vislabāk, ja Jūs negaidīsiet satraucošos simptomus un tos novērsīsiet profilakses ietvaros.
 • Gardumi. Ne tikai treniņiem, bet arī garšīgai ikdienas gaitai - gardumi suņiem ir saldumu aizstājējs, un neviens mājdzīvnieks nevar tiem pretoties. Tos var baudīt katru dienu: galvenais, lai tie neaizstāj pamatēdienu.
 • Bļodas un kastes pārtikai. Izlemjot, kāda barība ir piemērota Jūsu sunim, Jums būs arī jāpārdomā, kur to uzglabāt. Vislabāk ir izmantot speciālas bļodas, un, ja Jūs plānojiet atstāt savus mājdzīvniekus vienus pašus visu dienu un tiem ir problēmas ar apetīti, tad Jums var būt nepieciešama arī daudz lielāka pārtikas kaste.

Izklaidējoši izbraukumi

Laiks, ko suns pavada ar Jums kopā, viņiem vienmēr būs patīkamākais, taču, lai visi braucieni noritētu raiti, jums būs jāveic daži pirkumi:

 • Transportēšanas kastes un somas. Ja bieži ceļojat ar automašīnu, Jūs nevarēsiet iztikt bez šiem produktiem. Ir atrodami pat ļoti stilīgi varianti maziem kucēniem!
 • Pavadas, apkakles un lences. Jebkurā sabiedriskajā vietā šie produkti būs nepieciešami, lai Jūsu mīlulis būtu tuvu Jums. Ja suns ir lielāks, Jums arī būs jārūpējas par uzpurni: vislabāk ir sākt pieradināt pie tā jau agrīnā vecumā.
 • Citi ceļojumu piederumi. Šie piederumi parasti nav nepieciešami, bet, ja Jūs meklējat vēl lielāku komfortu, iespējams, vēlēsities par tiem padomāt. Automašīnu sēdekļu pārvalki, ceļojumu dzeramie trauki, mājdzīvnieku jostas, starpsienas - ir tikai dažas no lietām, kas atvieglos Jūsu un Jūsu suņa ceļojumus.
 • Treniņu piederumi. Lai Jums būtu vieglāk sarunāties ar četrkājaino draugu izbraukuma vai ikdienas dzīves laikā, Jums būs jāapmeklē arī treniņus. Šim nolūkam tiek izmantoti svilpes, speciālas apkakles un līdzīgi priekšmeti. Tas nebūs viegli, bet tas tiešām ir Jūsu pūļu vērts!
 • Ērts apģērbs. Pārliecinieties, ka suns var atrasties ārpus telpām neatkarīgi no laika apstākļiem. Stilīgas jakas, džemperi un apavi palīdzēs Jūsu kucēniem nenosalt, vienlaikus radot individuālu tēlu.

Veicot lielāko daļu šo pirkumu, Jūs variet būt pārliecināti, ka Jūsu suns būs laimīgs un pilnībā aprīkots. Bet atcerieties, ka viņa labsajūta ir atkarīga arī no Jūsu attieksmes - ja Jūs jaunajam draugam pievērsīsiet pietiekami daudz uzmanības, viņš pateiksies par labo attieksmi pret viņu un sagādās visai ģimenei daudz unikālu emociju!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
4 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?