Noderīgi padomi

Mīksto dīvānu kopšana

09 01 2017


Daudziem no mums mājās ir mīkstie stūra dīvāni, kas paredzēti atpūtai, darbam, avīzes lasīšanai, visbeidzot, vienkārši maltītes ieturēšanai. Dažādās mājās šīm mēbelēm ir dažādas funkcijas, tāpēc atbilstoši katra cilvēka vajadzībām var atrast dažādu izmēru, krāsu un modeļu mēbeles par dažādām cenām. Mīkstie dīvaini – laba un populāra izvēle, bet, ja Jūs tiecaties arī uz to, lai mēbeles būtu skaistas, tad tās ir arī pienācīgi jākopj. 

  1. Vispirms jau nevajadzētu aizmirst, ka jebkāda veida traipus var likvidēt ātrāk, ja Jūs to darīsiet uzreiz. Tādējādi, ja uz mīkstā stūra dīvāna ir izplūdis traips – mēs iesakām rīkoties steidzīgi. Kā – lasiet tālāk.
  2. Soda + etiķis – tas ir ļoti labs šķīdums, kas var palīdzēt mēbeļu tīrīšanā. Daudzi domā, ka tas labi tīra tikai keramikas un stikla virsmas. Taču arī mīkstos stūra dīvānus var tīrīt ar šo šķīdumu. Pats svarīgākais, lai šķīdums pēc iespējas labāk uzsūktos auduma virsmā. 
  3. Tīrīšanai lieliski piemērots ir veļas pulveris, kas var likvidēt jebkāda veida traipus. Tas jāsajauc ar ūdeni un iegūtais šķīdums lieliski likvidēs jebkāda veida traipus.
  4. Ja mīkstos stūra dīvānus „grezno” lieli un daudz daudzveidīgu traipu, tad šajā gadījumā vislabāk izmantot profesionāļu sniegtos pakalpojumus. Viņi vienkārši viegli likvidēs jebkāda veida traipus. 
  5. Asins traipus no auduma virsmām var likvidēt, izmantojot spirtu vai amonjaku. Pēdējais viegli likvidē pat nedaudz ielaistus traipus. Tiesa, ja traips ir vecs – tīrīšana būs ilga, un var pat palikt minimālas pēdas, kas atgādinās par šeit bijušo traipu. 
  6. Mēs iesakām regulāri tīrīt mīkstos dīvānus, jo uz tiem intensīvi uzkrājas putekļi. Vienkārši katru reizi uzkopjot māju, neaizmirstiet ar slapju lupatu notīrīt putekļus, kas uzkrājas mīkstajā dīvānā. 

Šo mēbeļu kopšana nav sarežģīta, tikai nevajag aizmirst, ka, jo vairāk uzmanības Jūs tām pievērsīsiet, jo labāk tās izskatīsies. Tāpat kā cilvēkā, tā arī mēbelēs - skaistums ir cieši saistīts ar veselību, bet šajā gadījumā – ar mēbeles funkcionalitāti.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?